پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه ملایر ۱۴۰۳

دانشگاه ملایر برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ در مقطع کارشناسی ارشد به شیوه بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، به اطلاع متقاضیان پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ می‌رساند، دانشگاه ملایر بر اساس آخرین آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشجو می‌پذیرد.

«لطفاً قبل از تکمیل و ارسال مدارک، تمام شرایط لازم برای ثبت نام متقاضیان در ذیل را که برگرفته از آیین نامه مربوطه می‌باشد، بادقت مطالعه فرمائید.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه ملایر

دانشجویان واجد شرایط می‌توانند «فرم ۳ برگی درخواست پذیرش ارشد بدون آزمون» را دانلود نموده و به دقت و بصورت خوانا تکمیل نمایند و پس از اخذ تأییدیه‌های لازم (مهر و امضاء مراجع ذکر شده) به همراه سایر مدارک جهت بررسی حداکثر تا پایان وقت اداری ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تحویل داده و یا از طریق پست سفارشی به آدرس دفتر هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه ملایر ارسال نمایند.

لازم به ذکر است نتایج اولیه بعد از بررسی درخواست‌ها و مدارک ارسالی افراد واجد شرایط در گروه‌های آموزشی مربوطه، از طریق اطلاعیه توسط دفتر هدایت استعدادهای درخشان در زمان مقتضی اعلام خواهد شد. همچنین به پذیرفته شدگان اولیه از طریق تماس تلفنی اطلاع‌رسانی خواهد شد و نیازی به پیگیری متقاضیان گرامی در این زمینه نمی‌باشد.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه ملایر

۱- طول مدت فارغ التحصیلی متقاضی نباید از ۸ نیمسال بیشتر باشد.

۲- ورودی‌های کارشناسی نیمسال اول ۹۹ و بعد از آن که حداکثر در ۸ نیمسال و تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۳ فارغ التحصیل می‌شوند، در صورت دارا بودن مابقی شرایط می‌توانند درخواست ارائه نمایند.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ملایر

۳- ورودی‌های کارشناسی نیمسال دوم ۹۸ که پس از ۸ نیمسال تا پایان نیمسال اول ۱۴۰۲ (بهمن ۱۴۰۲) فارغ التحصیل می‌شوند در صورت دارا بودن مابقی شرایط می‌توانند درخواست ارائه نمایند.

۴- متقاضی می‌بایست پس از ۶ نیمسال (بجز نیمسال تابستان بعد از نیمسال ششم) سه چهارم واحدهای درسی کد رشته کارشناسی خود را گذرانده باشد. در صورتی که عدد بدست آمده غیر صحیح باشد به عدد پایین گرد می‌شود.

۵- متقاضی می‌بایست پس از نیمسال ششم از لحاظ معدل کل جزء ۲۰ درصد برتر  (عدد غیرصحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل می‌شود) هم ورودی‌های خود باشد.

۶- دانشجویان دانشگاه ملایر که پس از نیمسال ششم از لحاظ معدل کل جزء ۳۰ درصد برتر هم ورودی‌های خود باشند نیز در صورت تمایل می‌توانند برای استفاده از این تسهیلات اقدام نمایند. در صورت وجود ظرفیت، دانشگاه نسبت به پذیرش آن‌ها اقدام خواهد نمود.

۷- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‌آموختگی و صرفاً یک بار امکانپذیر است.

۸- پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است.

۹- سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که شمول تحصیل همزمان در دو رشته هستند، به استناد «آیین نامه تحصیل همزمان در دو ر شته ویژه دانشجویان استعداد درخشان»، ۱۰ نیمسال تحصیلی است. این دانشجویان در رشته‌ای که سایر شرایط این فراخوان را داشته باشند، میتوانند از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.

۱۰- سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که در طرح کارورزی/کارآموزی بلندمدت در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده اند، به تناسب دوره کارورزی (۳ تا ۱۲ ماه)، حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

۱۱- سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده اند، حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و در صورتی که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای در سی (بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی) به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰ در صد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند، با ارائه مدرک معتبر، میتوانند در این فراخوان شرکت کنند.

۱۲- سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی پیوسته خود، صاحب فرزند شده و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تائید دانشگاه استفاده کرده اند، حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

۱۳- سنوات تحصیلی مجاز دانشجویان مهمان، انتقالی و تغییر رشته از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال تحصیلی می‌باشد و مقایسه میانگین کل نمرات این متقاضیان با دانشجویان دانشگاهی انجام میشود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

۱۴- برای دانشجویان موضوع د بندهای ۹، ۱۰، و ۱۲ این فراخوان که در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می شوند، (به ترتیب) معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل شش نیمسال دانشجویان هم رشته ای که بیشترین واحدهای در سی خود را با ایشان گذرانده‌اند مقایسه می شوند.

۱۵- برای دانشجویانی که بر اساس برنامه درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی در مدت نه یا ده نیمسال دانش‌آموخته میشوند، (به ترتیب) معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، بررسی میشود.

۱۶- دانشگاه اختیار دارد برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی (درصورتیکه در این فراخوان درج شده باشد)، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون، پذیرش کند.

۱۷- پذیرش از طریق این فراخوان در دوره روزانه به صورت رایگان انجام میپذیرد.

۱۸- پذیرش در رشته/گرایشهای تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی و مندرج در این فراخوان، بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان‌پذیر است.

۱۹- اتباع غیر ایرانی مقیم ایرانت در صورت داشتن شرایط مندرج در این فراخوان در آن شرکت نمایند

۲۰- دارندگان مدارک دوره‌های مجازی، فراگیر پیام نور، پذیرفته شدگان آزمون‌های اختصاصی (داخلی)، نوبت دوم بدون آزمون، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد، پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) و همچنین دارندگان مدارک حوزوی معادل کارشناسی، مجاز به شرکت دراین فراخوان نیستند.

۲۱- تمام دانشجویانی که بر اساس «قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» در مقطع کارشناسی پیوسته وارد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی میشوند و مدرک معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دریافت میکنند، در صورت داشتن شرایط بهره مندی از تسهیلات آیین نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد و شرایط اختصاصی دانشگاه، میتوانند در این فراخوان ثبت نام کنند.

توجه

تغییر رشته و یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد مجاز نیست.

پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

مبلغ واریز شده و ﻣﺪارک ارسال شده به هیچ عنوان به متقاضی ﻋﻮدت داده ﻧﺨﻮاﻫﺪ شد.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه ملایر

در صورت‌ عدم ارسال کامل مدارک مورد نیاز، درخواست فرد بررسی نمی‌گردد.

۱ – فرم ۳ برگی درخواست پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد بصورت تکمیل شده

(تذکر مهم: به فرمی که فاقد مهر و امضای مراجع ذیصلاح ذکر شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد)

۲- دو قطعه عکس (پشت‌نویسی شده)

۳- کپی صفحه اول شناسنامه (در صورت دارا بودن توضیحات در شناسنامه کپی آن نیز ارسال گردد)

۴- کپی کارت ملی

۵- ریز نمرات تا پایان ترم ۶

۶- کپی از مقالات چاپ شده و یا نامه پذیرش مقاله از مجلات معتبر دانشگاهی (در صورت وجود)

۷- کپی از گواهی شرکت در دوره آموزشی ویا طرح و… که متقاضی در راستای رشته تحصیلی خود گذرانده باشد.

۸- اصل و کپی واریز مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به نام تمرکز درآمدهای اختصاصی دانشگاه ملایر نزد بانک مرکزی. لطفا از فیش برای پیگیری‌های بعدی کپی تهیه نموده و نزد خود نگهداری نمایید.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه ملایر

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ملایر در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح جدول زیر می‌باشند:

دانشکدهرشتهگرایشردیف
ریاضی و آمارریاضیات و کاربردهاجبر۱
ریاضی کاربردیآنالیز عددی۲
علوم پایهفیزیکفیزیک ماده چگال۳
فتونیک۴
شیمیشیمی فیزیک۵
شیمی تجزیه۶
منابع طبیعی و محیط زیستعلوم و مهندسی محیط زیستآلودگی محیط زیست۷
ارزیابی و آمایش سرزمین۸
مدیریت و حفاظت تنوع زیستی۹
علوم و مهندسی آبخیزمدیریت حوزه‌های آبخیز۱۰
آبخیزداری شهری۱۱
علوم و مهندسی مرتعمدیریت مرتع۱۲
اصلاح و احیای مرتع۱۳
کشاورزیعلوم و مهندسی باغبانیتولید محصولات گلخانه‌ای۱۴
درختان میوه۱۵
علوم و مهندسی آبمنابع آب۱۶
مدیریت حاصلخیزی و زیست فناوری خاکشیمی، حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاه۱۷
علوم دامیتغذیه دام۱۸
تغذیه طیور۱۹
فنی و مهندسیمهندسی عمرانژئوتکنیک۲۰
راه و ترابری۲۱
سازه۲۲
مهندسی محیط زیست۲۳
مهندسی مکانیکطراحی کاربردی۲۴
مهندسی موادسرامیک۲۵
مهندسی برقالکترونیک قدرت و ماشین‌های الکتریکی۲۶
مخابرات سیستم۲۷
ادبیات و علوم انسانیروانشناسی عمومی۲۸
برنامه ریزی درسی۲۹
تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش۳۰
مدیریت بازرگانیبازاریابی۳۱
بازرگانی بین المللی۳۲
زبان و ادبیات انگلیسی۳۳
فلسفه و کلام اسلامی۳۴
مطالعات قرآن و حدیثمعارف قرآن۳۵

 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات