پارسه
نوگام
همپا
عالم زاده

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳

اطلاعیه زمان انتخاب رشته ارشد 1403

اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص کارنامه اولیه و مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، متن اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص  انتشار کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته‌های تحصیلی در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

نحوه مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

به اطلاع متقاضیان حاضر در جلسه آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ می‌رساند، برای مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد خود می‌توانند به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. برای دسترسی به نتیجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌ خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) یا اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد نمایند.

آن دسته از افرادی که براساس محتوای کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است براساس مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه انتخاب رشته‌ و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود در موعد مقرر به ترتیب زیر اقدام نمایند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳

۱- دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون ارشد (شماره ۲) که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها می‌باشد، از روز جمعه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت است.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

۲- به متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی توصیه می‌شود ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) اقدام نموده و با توجه به نتیجه اعلام شده در کارنامه اعلام نتایج اولیه، کدرشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای که به همین منظور در دفترچه راهنمای شماره ۲ قرار دارد) درج نمایند و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، از روز  با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به متقاضی داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کدرشته محل‌های انتخابی (حداکثر تا ۱۰۰ کدرشته‌محل) و تکمیل فرم مذکور اقدام نمایند. پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط متقاضی از روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ تا ساعت ۲۴:۰۰ روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۶، رسید توسط سیستم در اختیار وی قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.

بنابراین، زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ سراسری از ۱۲ تا ۱۶ خرداد است، اما زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد هنوز اعلام نشده است.

امکان ویرایش برخی اطلاعات در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

۳- متقاضیان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته، بندهای ذیل را مشاهده می‌نمایند که در صورت علامت‌گذاری در یکی از این موارد به آن‌ها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود. هر زمان مشخص شود که متقاضی حقایقی را عمدی یا سهوی کتمان نموده، در هر مرحله (پذیرفته‌شدن، حین تحصیل و…) که باشد، از پذیرش در این آزمون محروم خواهد شد.

۱-۳- اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی و تاریخ فارغ‌التحصیلی) مورد تأیید می‌باشد.

۲-۳- اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره‌کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی) مورد تأیید نبوده و دارای مغایرت است.

۳-۳- حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ در مقطع کارشناسی

  • فارغ‌التحصیلی خواهم شد 
  • فارغ‌التحصیل نخواهم شد

توضیحات

الف- در صورتی که متقاضیان بند ۳-۲ را علامتگذاری نمایند به آن‌ها اجازه اصلاح و ویرایش معدل، دانشگاه محل تحصیل و تاریخ فراغت از تحصیل داده خواهد شد و پس از ویرایش این موارد و تأیید آن‌ها، اجازه انتخاب رشته به آنان داده می‌شود.

ب- متقاضیانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرند و به هنگام ثبت‌نام در موسسه محل قبولی، دارای مغایرت معدل باشند با توجه به مصوبات و دستورالعمل‌های مربوط ابتدا از آنان ثبت‌نام مشروط بعمل خواهد آمد و پس از بررسی وضعیت علمی چنانچه نمره قبولی را دارا نباشند قبولی آنان لغو خواهد شد. پس لازم است متقاضیان معدل خود را براساس مفاد بند «یادآوری‌های مهم در رابطه با معدل» مندرج در صفحه ۶ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون مورد بررسی قرار دهند تا بین معدل اعلام شده به این سازمان و معدلی که به هنگام قبولی ارائه خواهند نمود، مغایرتی نداشته باشند.

ج- به اطلاع متقاضیان کدرشته امتحانی ۱۱۵۲ (مجموعه مدرسی معارف اسلامی) که با توجه به مفاد کارنامه نتایج اولیه این آزمون مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌رساند از آنجائیکه شرط ورود متقاضیان در کدرشته امتحانی مذکور به دانشگاه علاوه بر کسب نمره علمی لازم، احراز شرایط عمومی رشته مدرسی معارف اسلامی و نتیجه مصاحبه معاونت آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها می‌باشد، لذا این دسته از متقاضیان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط فوق و همچنین شرایط و ضوابط مندرج در صفحه ۴۶ و ۴۷ دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱) و شرکت در آزمون مذکور، حداکثر یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه، برای طی مراحل پذیرش به درگاه اطلاع‌رسانی معاونت آموزشی به نشانی: www.modaresi.nahad.ir مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. بدیهی است عدم ثبت نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌شود. ضمناً در گزینش نهایی وضعیت علمی متقاضیانی که مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر ننمایند یا نتیجه مراحل مذکور از سوی معاونت مذکور به صورت منفی به این سازمان اعلام شود، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

یادآوری های مهم

۱- توصیه می‌شود، قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته خود، توضیحات و اطلاعات مربوط به محل تحصیل، نوع دوره، میزان شهریه و … همچنین اطلاعات مندرج در بخش پیوست‌های دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند.

۲- سیستم انتخاب رشته، تا حدودی هوشمند پیش‌بینی گردیده که در حد امکان خطاهای احتمالی متقاضیان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی ارشد ۱۴۰۳ به آنان تذکر دهد (به عنوان مثال: انتخاب کدرشته محلی که متقاضی در آزمون آن شرکت نکرده یا اینکه در گرایشی از گرایش‌های رشته امتحانی خود مجاز به انتخاب رشته نگردیده است و …) لذا لازم است متقاضیان نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نمایند.

۳- متقاضیان مجاز به انتخاب رشته، ضروری است اطلاعیه‌های این سازمان، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط ارگان‌های بورس دهنده و مؤسساتی که به صورت شرایط خاص پذیرش می‌نمایند را به دقت مطالعه کنند.

۴- متقاضیان رشته‌محل‌هایی که شرایط خاص دارند، ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط این گونه رشته‌ها، توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداکثر ۲ کدرشته محل از این نوع کدرشته محل‌ها هستند. در این مورد، اطلاعیه این سازمان در خصوص معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور در اواخر خردادماه منتشر خواهد شد.

تبصره: انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی دانشگاه‌های شاهد، امام صادق (ع) و غیرانتفاعی خاتم از شرط محدودیت انتخاب حداکثر ۲ کدرشته‌محل رشته‌های دارای شرایط خاص و بورسیه مستثنی می‌باشند.

۵- همه متقاضیان کدرشته‌های امتحانی ۱۱۳۱ (مطالعات جهان) و ۱۱۳۹ (مددکاری اجتماعی) که مجاز به انتخاب رشته شده باشند باید برای اطلاع از زمان مصاحبه علمی به اطلاعیه این سازمان که در اواخر خردادماه از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می‌شود، توجه نمایند.

۶- با توجه به مصوبه یازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مورخ ۱۳۹۸/۱/۲۴ شرکت در آزمون عملی و تشریحی در کدرشته‌های امتحانی ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۶، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۰، ۱۳۶۲، ۱۳۶۴ و ۱۳۶۵ منحصراً برای متقاضیانی ضروری است که بر اساس کارنامه نتایج اولیه در دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) مجاز به انتخاب رشته باشند و تمایل به انتخاب رشته محل‌های دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) را در فرم انتخاب رشته خود داشته باشند. به عبارت دیگر برای متقاضیانی که در دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) مجاز نشوند یا در فرم انتخاب رشته خود فقط رشته محل‌های دوره‌های غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، پیام‌نور و مجازی را درج کنند یا برای انتخاب رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند، آزمون عملی برگزار نخواهد شد. ملاک پذیرش در رشته محل‌های دوره‌های غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، پیام‌نور، مجازی و دانشگاه آزاد اسلامی نمره کل نهایی بدون احتساب آزمون عملی و تشریحی حسب مورد در هریک از کد ضریب‌ها خواهد بود. متقاضیان مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون‌های عملی، تشریحی و پروژه به اطلاعیه این سازمان که در اواخر خردادماه از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می‌شود، مراجعه نمایند.

یادآوری ۱: متقاضیان کدرشته‌ های امتحانی دارای پروژه یا آزمون عملی گروه هنر شامل کدهای ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۶، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۰، ۱۳۶۲، ۱۳۶۴ و ۱۳۶۵ که براساس کارنامه نتیجه مجاز به انتخاب دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) هستند در صورت تمایل به انتخاب کدرشته محل‌های مربوط به دوره‌های فوق در فرم انتخاب رشته می‌بایست در زمان انتخاب رشته به ازای انتخاب هر پروژه و یا آزمون عملی نسبت به پرداخت مبلغ ۶/۴۸۰/۰۰۰ (شش میلیون و چهارصدو هشتاد هزار) ریال بابت هزینه برگزاری آزمون عملی از طریق کارتهای عضو شتاب اقدام و سپس نسبت به انتخاب رشته عمل نمایند. لازم به توضیح است متقاضیانی مجاز به شرکت در پروژه یا آزمون عملی رشته‌های امتحانی  فوق خواهند  بود  که:

الف- براساس کارنامه نتایج اولیه در رشته و گرایش مربوط به دوره‌های روزانه و شبانه مجاز به انتخاب رشته شده باشند.

ب- همزمان با انجام انتخاب رشته، علاقمندی خود را برای شرکت در پروژه یا پروژه‌ها اعلام نموده و نسبت به پرداخت هزینه فوق برای هر پروژه اقدام نماید. (متقاضیانی علاقمندی خود را برای شرکت در ۲ یا ۳ پروژه اعلام نمایند، می‌بایست نسبت به پرداخت هزینه برای هر پروژه به مبلغ ۶/۴۸۰/۰۰۰ (شش میلیون و چهارصدو هشتاد هزار) ریال اقدام کنند).

ج- کدرشته‌محل‌های پذیرش دوره‌های دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) مربوط به هر پروژه یا آزمون عملی را در فرم انتخاب رشته خود درج نمایند.

یادآوری ۲: در صورتی که متقاضی مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) در این مرحله نسبت به اعلام علاقمندی و پرداخت هزینه اقدام نماید ولی در تاریخ برگزاری پروژه یا آزمون عملی غایب جلسه آزمون باشد، نتیجه پروژه یا آزمون عملی برای وی بصورت نمره «۰» صفر منظور شده و نمره کل نهایی متقاضی با اعمال نمره صفر «۰» محاسبه خواهد شد.

۷- متقاضیان لازم است برای اطلاع از اطلاعیه احتمالی اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته یا رشته‌های جدید تا پایان مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه کنند تا در صورت صدور این اطلاعیه از محتوای آن اطلاع حاصل نمایند.

۸- آن دسته از متقاضیانی که در تقاضانامه ثبت‌نامی برای انتخاب رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام‌نور، اعلام علاقمندی ننموده‌اند، در صورتی که حداقل نمره علمی لازم را برای انتخاب رشته‌های این دانشگاه‌ها کسب کرده باشند، در ذیل بند الف (مشخصات ثبت‌نامی) پیغامی را مبنی بر امکان انتخاب این رشته‌ها در کارنامه اعلام نتایج اولیه مشاهده خواهند نمود. لذا این دسته از متقاضیان در صورتی که علاقمند به انتخاب رشته‌های مربوط به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور هستند، می‌بایست پس از واریز مبلغ ۵۷۶/۰۰۰ (پانصد و هفتاد و شش هزار) ریال بابت اعلام هر مورد علاقمندی به رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور یا مؤسسات غیرانتفاعی، از طریق سیستم اینترنتی و توسط کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، نسبت به اعلام علاقمندی به انتخاب این دانشگاه‌ها و مؤسسات اقدام نموده و سپس این رشته‌ها را در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج نمایند.

۹- آن دسته از متقاضیان علاقمند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، می‌بایست پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org مراجعه نمایند. انتخاب رشته برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون بطور مجزا و از طریق دانشگاه مذکور انجام می‌پذیرد. متقاضیانی که در یکی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می‌توانند به دلخواه خود منحصراً در یکی از مؤسسات ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شوند.

۱۰- پس از مشاهده کارنامه نتایج اولیه آزمون، آن دسته از متقاضیانی که درخصوص مندرجات کارنامه (به غیر از معدل کاردانی و کارشناسی، نام رشته تحصیلی یا نام محل اخذ مدرک کارشناسی) خود سوالی دارند، ضمن توجه به توضیحات مربوط به کارنامه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و درگاه اطلاع رسانی این سازمان درج گردیده است، لازم است حداکثر تا تاریخ  ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی http://request.sanjesh.org اقدام نمایند.


جهت دریافت خدمات رایگان مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد کلیک کنید.


زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

زمان انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳ از تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ اعلام خواهد شد.

داوطلبان آزمون ارشد این دانشگاه در بازه زمانی اعلام شده می‌توانند پس از بررسی دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳ نسبت به تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته اقدام کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۶ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
ریما خاچیکیان
خرداد ۱۲, ۱۴۰۳ ۱۱:۰۷ ب٫ظ

سلام بفرماببد شهرییه دانشکاه ازاد کروه تاریخ چقدر می باشد؟ متشکرم

ح.ش
خرداد ۱۰, ۱۴۰۳ ۱:۲۷ ب٫ظ

سلام. ممنون میشم جواب بدید.رشته علوم قرآن و حدیث خوندم.
با رتبه ۱۱۴۲با سهمیه امیدی هست دانشگاه شهرکرد قبول بشم؟پارسال ۱۰نفر برای گرایش معارف قرآن کد ضریب ۱میخواست
کد ضریب ۱ :۱۱۴۲
کد ضریب ۲:۱۱۲۵

کدضریب ۳:۷۰۶
و اینکه در کدون دانشگاه ها میشه روزانه قبول شد؟

ناشناس
خرداد ۱۰, ۱۴۰۳ ۶:۴۴ ق٫ظ

خوب چرا این معدل رو حذف نمی کنن. واقعا مزخرفه. یکسری رو دارین با شرط استعدادهای درخشان قبول می کنید که معدل اونجا موثره. آخه برای منی که پزشکی خوندم و میخوام ارشد علوم انسانی امتحان بدم چرا باید معدل من با کسی که لیسانس یک رشته آسون خونده مقایسه بشه. اصلا رشته من مربوط نیست چرا باید توی این امتحان لحاظ بشه. چرا اینقدر این مسوولین بی فکر هستن!!

یوسف
خرداد ۹, ۱۴۰۳ ۱۱:۰۷ ق٫ظ

سلام
رشته حقوق بشر ،
شبانه تهران بهتر است یا روزانه علامه ؟
برای من دانشگاه تهران مسیر دسترسی خیلی آسان تر است.اما شهریه شبانه نمی دانم چقدر است.
شهریه شبانه تهران برای کل دوره حدودا چقدر هزینه خواهد داشت؟

الهه
خرداد ۱۱, ۱۴۰۳ ۱۲:۵۵ ب٫ظ
پاسخ به  یوسف

بیشتر از ترمی پنج تومن درمیاد روزانه برید به صرفه تره

امیر
خرداد ۸, ۱۴۰۳ ۲:۱۴ ب٫ظ

نتایج منتشر شد
امیدوارم همه بچه‌ها به اون رتبه‌ای که میخواستن رسیده باشن