ماهان مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش مولفین طلایی دانلود سوالات کنکور ارشد  

اعلام نحوه پذیرش دانشجوی پولی توسط دانشگاهها

بر اساس لایحه احکام و مقررات برنامه های توسعه، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی دولتی مجازند براساس قیمت تمام‌شده یا توافقی با بخش غیردولتی و در ظرفیت مازاد دانشجو بپذیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهوری به تازگی لایحه ای و تنظیم برخی از احکام و مقررات برنامه های توسعه کشور را طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است که در این لایحه مواد ۳، ۴، ۵ و ۶ به حوزه آموزش عالی اختصاص دارد.

این لایحه با توجه به ماهیت دایمی برخی از احکام مندرج در قوانین برنامه توسعه کشور که تکرار آن‌ها منجر به حجیم شدن قوانین مزبور شده، به منظور رفع این مشکل و در جهت احصای احکام دایمی برنامه‌های یادشده که بستر توسعه را فراهم می‌سازد، ارائه شده است.

هیات وزیران در جلسه ۲۶ مهرماه ۹۴ این لایحه را به قید یک فوریت تصویب و برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده است.

در ماده ۳ این لایحه آمده است: دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و فرهنگستان‏ هایی که دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و سایر مراجع قانونی ذی‌ربط هستند بدون الزام به رعایت قوانین و مقررات عمومی حاکم بر دستگاه‌های دولتی به ویژه قانون محاسبات عمومی کشور، قانون مدیریت خدمات کشوری، قانون برگزاری مناقصات و اصلاحات و الحاقات بعدی آنها و فقط در چارچوب مصوبات و آیین‌نامه‌های مالی، معاملاتی، اداری، استخدامی و تشکیلاتی مصوب هیات امنا که حسب مورد به تایید وزیران علوم و بهداشت و در مورد فرهنگستان‏ها به تایید رئیس جمهور می‌رسد، عمل می‌ کنند.

تبصره ۱- اعتبارات اختصاص‌یافته از منابع عمومی دولت به این مراکز و مؤسسات، کمک تلقی شده و بعد از پرداخت به هزینه قطعی منظور و براساس بودجه تفصیلی مصوب هیات امنا و با مسئولیت آنها قابل هزینه است.

تبصره ۲- هرگونه استخدام جدید و توسعه تشکیلاتی منوط به تایید وزیران ذی ربط علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.

تبصره ۳- هیات امنا با رعایت ماده (۱۱) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) – مصوب ۱۳۹۳ – نمی تواند علاوه بر آنچه که از محل منابع عمومی برای دانشگاه ها و مراکز مزبور پادار می شود، تعهد جدیدی برای سال تصمیم گیری و سال های بعدی مصوب کند.

تبصره ۴- صندوق‌های رفاه دانشجویان مشمول مفاد این ماده و تبصره های آن می‌شوند.

تبصره ۵- هرگونه اصلاح ساختار و مقررات مالی، اداری، معاملاتی، استخدامی و تشکیلاتی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و همچنین فرهنگستان‌های تخصصی فقط مشمول مفاد این ماده و تبصره های آن است.

ماده ۴- به دولت اجازه داده می‌شود به منظور حمایت از دانشجویان دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی دولتی و غیردولتی که دارای مجوز از یکی از وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند، تسهیلات اعتباری به صورت وام بلندمدت قرض‌الحسنه حسب مورد در اختیار صندوق رفاه دانشجویان و یا سایر نهادهای ذی‌ربط قرار دهد.

ماده ۵- دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی دولتی مجازند از ظرفیت مازاد بر سهمیه آموزش رایگان خود و یا ظرفیت‌های جدیدی که ایجاد می‌کنند، براساس قیمت تمام‌شده یا توافقی با بخش غیردولتی و با تایید هیئت امنا در مقاطع مختلف دانشجو بپذیرند و منابع مالی دریافتی را حسب مورد پس از واریز به حساب درآمد اختصاصی دریافت و هزینه کنند.

تبصره- نحوه پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف به پیشنهاد هیات امنای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و حسب مورد با تایید وزارتخانه‎های ذی‎ربط و با رعایت قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور – مصوب ۱۳۹۲- خواهد بود.

ادامه تبصره : در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر با استفاده از ظرفیت‌های جدید از طریق امتحانات ورودی مؤسسات یادشده با در نظر گرفتن توان علمی داوطلبان با رعایت ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.

ماده ۶- دانشگاه‌های کشور، حسب مورد به تشخیص وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تصویب شورای گسترش وزارتخانه‌های مربوط، می‌توانند نسبت به تاسیس شعب در مناطق آزاد داخل کشور و نیز در خارج کشور به صورت خودگردان و با دریافت شهریه از داوطلبان اقدام کنند.

تبصره ۱- پذیرش دانشجو در شعب دانشگاه‌ها در مناطق آزاد داخل کشور، خارج از آزمون سراسری انجام خواهد شد. ضوابط پذیرش دانشجو برای دوره کارشناسی توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو موضوع ماده (۲) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور – مصوب ۱۳۹۲- و برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی با پیشنهاد دانشگاه ها و حسب مورد با تأیید یکی از وزارتخانه‌های علوم یا بهداشت تعیین می‌شود.

تبصره ۲- دانشجویان ایرانی شعب مناطق آزاد داخل کشور، همانند سایر دانشجویان از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود.

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

36 دیدگاه در “اعلام نحوه پذیرش دانشجوی پولی توسط دانشگاهها”

 1. وحید گفت:

  سلام.
  من میخام برا ارشد رشته مهندسی کشاورزی _علوم دام و طیور پردیس خودگردان شرکت کنم رشته کارشناسیمم بهداشت مواد غذایی هست.
  ایا میتونم؟؟
  و سوال دومم اینکه کی و چجوری باید برای پردیس خودگردان ثبت نام کنم.؟؟

 2. اصغر گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید برای ورود به پردیس دانشگاهی سال ۹۵ باید در آزمون سراسری سازمان سنجش که ثبت نام در ۱۶ آذر هست شرکت کنم؟؟؟

 3. الی گفت:

  سلام من کارشناسی معماری دارم ازدانشگاه آزادملایر بامعدل ۱۸واسه ارشدبدون کنکور پردیس ها چطوری میتونم شرکت کنم؟!

 4. naz گفت:

  خانم مشاور ایا با لیسانس ناپیوسته علمی کاربردی میتوان در دانشگاه غیرانتفاعی برای ارشد ورودی بهمن ثبت نام کنیم لطفا جواب بدهید

  • مشاور گفت:

   سلام ناز
   هنوز جزییات این خبر اعلام نشده در صورتی که اخبار دقیق تری در این مورد منتشر بشه حتما در سایت و تلگرام بهتون اطلاع داده میشه.
   موفق باشی.

 5. aylin گفت:

  با سلام.و تشکر از پیگیری شما .کلاس ها دایر است

 6. aylin گفت:

  با سلام و تشکر از مشاور عزیز.
  واقعا سپاسگزارم اگر پیگیری بفرمایید الان ۵۰ تا دانشجو وضعیتشون نامشخصه..

  • مشاور گفت:

   سلام ایلین
   الان کلاس هاتون کنسل شده یا همچنان کلاس ها برقراره.
   در مورد مجوز احتمالا که مشکلی پیش نمیاد.
   سال های پیش هم بوده که دانشگاه ازاد در مورد برخی واحدها قبل از گرفتن مجوز اقدام به پذیرش دانشجو میکرد و بعد از اون کارهای مجوزش رو انجام میداد.
   در هر صورت این لینکی هست که قراره در چند روزه اینده در مورد کدرشته محل هایی که کار مجوزشون انجام شده اپدیت بشه میتونی در چند روز اینده بهش سر بزنی.
   ولی در کل نگران نباش.
   http://www.msrt.ir/fa/gostaresh/Pages/CertifiedCenter4Tab.aspx

 7. نفس گفت:

  سلام خانم مشاور ایامنکه کلا مردود شدم دانشگاه ازاد دماوند یذیرشم میکنه؟چجوریه بایدچجوری اقدام بکنم لطفاراهنماییم کنید

  • مشاور گفت:

   سلام نفس
   این مورد بیشتر در مورد دانشگاه های سراسری و پردیس هاست.
   در صورتی که جزییات بیشتری از این خبر اعلام بشه حتما در سایت و تلگرام بهتون اطلاع داده مبشه.
   موفق باشی.

 8. سید محمد گفت:

  با سلام خانم مشاور برای ارشد مدیریت دولتی بدون کنکور چکار کنم کنکور سخته؟؟؟؟

  • مشاور گفت:

   سلام سید محمد
   در صورتی که کارشناسیت رو در دانشگاه سراسری خوندی فقط میتونی در بدون ازمون سراسری شرکت کنی.
   باید یک سال بیشتر از فارغ التحصیلیت نگذشته باشه و معدلت بالای ۱۷ باشه و جزو ده درصد ورودی های دوره کارشناسیت باشی و طی ۸ ترم درست رو تموم کرده باشی در صورتی که این شرایط رو داری میتونی در مورد دانشگاه هایی که بدون ازمون اقدام به پذیرش دانشجو میکنن اقدام کنی.
   ولی کنکور هم اصلا سخت نیست به شرطی که کاملا درست و اصولی در مسیرش حرکت کنی اتفاقا مسیر ایمن تری برای رسیدن به موفقیته.
   اگه تصمیمت رو در این باره گرفتی حتما کمکت خواهم کرد.
   ضمن اینکه به این صفحه هم میتونی در این باره مراجعه کنی.
   http://mastertest.ir/1394/08/%d8%b4%d8%b4-%d9%85%d8%a7%d9%87-%d8%b7%d9%84%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%aa%d8%a7-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af/
   موفق باشی.

 9. aylin گفت:

  با عرض سلام
  خانم مشاور من دانشگاه ورامین فناوری اطلاعات شبکه قبول و ثبت نام کردم.حالا که دو هفته از کلاسها گذشته اعلام شده مجوز ندارند. الان تکلیف ما چی میشه؟ دانشگله ازاد مرکزم اعلام کردند این دانشگاه مجوز پذیر نداره

 10. مهدیه گفت:

  سلام خانم مشاور ، خسته نباشین
  آیا تکمیل ظرفیت هم کارنامه داره و اعلام شده

 11. رضا گفت:

  با سلام
  من تکمیل ظرفیت ارشد واحد یادگار قبول شدم ولی ثبت نام نکردم آیا میتونم بهمن ماه ثبت نام کنم؟

  • مشاور گفت:

   سلام رضا
   بله امکانش هست میتونی به واحد قبولیت مراجعه کنی فقط یه احتمالی هست که در صورت نداشتن برای ترم بهمن به ترم مهر ۹۵ منتقل بشی.
   موفق باشی.

 12. سلمان گفت:

  سلام میشه توضیح بیشتری بدین یعنی هر دانشگاهی ک بخوایم پذیرش میگیره

  • مشاور گفت:

   سلام سلمان
   در این خبر فعلا اطلاعات کلی در این حد که از این به بعد دانشگاه ها مجاز به این کار هستن داده شده، در صورتیکه اطلاعات دقیقتری منتشر بشه حتما درسایت و تلگرام بهتون اطلاع داده میشه.
   موفق باشی.

 13. شاه محمدی گفت:

  با سلام
  تکمیل ظرفیت فقط شامل افرادی است که که در آزمون ارشد شرکت کرده اند یا دیگران هم امکان ثبت نام دارند ؟

  • مشاور گفت:

   سلام شاه محمدی
   در تکمیل ظرفیت فقط کسانی که در ازمون شرکت کردن و در جلسه حاضر بودن میتونن انتخاب انجام بدن اما موردی که در این خبر بهش اشاره شده اینه که جدا از ازمون ارشد سراسری دانشگاه ها میتونن مجزا به پذیرش دانشجو بپردازن.
   در این مورد هر جزییاتی که اعلام بشه بهتون اعلام میکنیم.
   موفق باشی.

 14. aaa گفت:

  سلام خانم مشاور پس خبرها از طریق مستر تست اظلاع رسانی میشه؟واینکه ینی پردیس ها دوباره تکمیل طرفیت میگیرن؟

  • مشاور گفت:

   سلام aaa
   بله حتما هر خبری در زمینه کارشناسی ارشد در هر رشته و دوره ای منتشر بشه حتما خبرش در سایت و تلگرام قرار میگیره. نگران نباش.

 15. بهزاد گفت:

  سلام,وقت بخیر,آیا در بهمن ماه دانشگاه های دولتی تکمیل ظرفیت دارند ؟

 16. aaa گفت:

  سلام خانم مشاور شامل چه افرادی میشه؟برای امسال هم هست؟

 17. یکتا گفت:

  سلام خانومه مشاور یه سوال از حضورتون دارم
  دانشجوی ارشد دانشگاه قائم شهر ترم یک
  هستم درنوبت دوم درخواست جابجایی برای
  دانشگاه قزوین ترم دوم پذیرش شدم الان باید چه
  اقدامی انجام بدم .
  با تشکر

  • مشاور گفت:

   سلام یکتا
   باید در اغاز ترم بهمن برای ثبت نام به واحد جدید مراجعه کنی.
   زمان دقیق ثبت نام در سایت به شما اعلام میشه.
   موفق باشی.

 18. ریحانه گفت:

  سلام خانم مشاور لطفا بگید منظور از این خبر بالا چیه یعنی نحوه پذیرش ارشد ۹۵ تغییر کرده ؟ ستزمان سنجش که هنوز چیزی اعلام نکرده ؟

  • مشاور گفت:

   سلام ریحانه
   خیر کنکور ۹۵ که تغییری نداره. منظور از این خبر این هست که دانشگاه ها هم مثلا در قالب پذیرش مستقل پردیس ها میتونن به صورت غیر متمرکز اقدام به پذیرش دانشجو کنن.
   موفق باشی.

 19. par گفت:

  سلام خانم مشاور ایا من میتوانم به موسسه غیرانتفاعی استان خودم مراجعه کنم و ثبت نام کنم در صورتی که قبول نشده بودم در ارشد سراسری

  • مشاور گفت:

   سلام par
   همون طوری که در این خبر اعلام شده دانشگاه ها میتونن به صورت غیر متمرکز اقدام به گرفتن دانشجو بکنند.
   در این مورد باید منتظر شد تا خبرهای دقیق تری اعلام بشه.
   موفق باشی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد ﺑﺪون کنکور داﻧﺸﮕﺎه صنعتی شیراز ﺳﺎل ۹۷
داﻧﺸﮕﺎه صنعتی شیراز در نظر دارد برای سال تحصیلی 97-98...
اعلام زمان انتشار نتایج اولیه کدرشته های دارای شرایط خاص آزمون ارشد ۹۷
نتایج اولیه کد رشته های دارای شرایط خاص و بورسیه کنکور...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۷ دانشگاه علم و فناوری مازندران
دانشگاه علم و فناوری مازندران در نظر دارد برای سال...
اختصاص مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به وام شهریه
رئیس سازمان امور دانشجویان از اختصاص مبلغ ۳۰...
اصلاحیه فراخوان پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه شیراز در سال ۹۷
اصلاحيه فراخوان پذيرش بدون آزمون سهميه استعدادهاي...
استمرار برگزاری یکپارچه کنکور ارشد آزاد و سراسری در سال جاری
رئیس سازمان سنجش گفت: امسال نظیر سال‌های گذشته تمامی...
صدور ۷۹۱ هزار و ۶۳۴ کارت آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷
تعداد ۷۹۱ هزار و ۶۳۴ کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی...
پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۳۹۷ دانشگاه تفرش
اطلاعیه پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون استعدادهای...
تمدید مجدد مهلت ثبت نام آزمون ارشد علوم پزشکی ۹۷
مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1397 وزارت بهداشت...
امکان تحصیل مجدد رایگان در یک مقطع دانشگاهی
هیات عمومی دیوان عدالت اداری بار دیگر مصوبه وزارت علوم...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: