ماهان مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش مولفین طلایی دانلود سوالات کنکور ارشد  

نکته هایی خواندنی در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 95

در این مطلب، چند نکته کلیدی در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از سوی یک مشاور تحصیلی ارائه شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هر سال داوطلبان زیادی در آزمون ورودی دانشگاهها شرکت می کنند و بعد از حدود دو ماه کارنامه نتایج اولیه آزمون خود را دریافت می کنند. تحلیل صحیح نتایج اولیه این آزمون برای انتخاب رشته و گزینش بعدی مهم و سرنوشت ساز است، اما نحوه تحلیل این کارنامه ها بستگی به اطلاعات و تجربه افراد شرکت کننده داشته و اگر اشتباهی در دریافت اطلاعات و یا راهنمایی بوجود آید ممکن داوطلب را از انتخاب رشته ناامید و یا منصرف و گمراه نماید.

نکته حائز اهمیت در انتخاب رشته، هوشمندانه عمل کردن متقاضیان است که نباید از آن ساده گذشت. گاهی یک انتخاب رشته درست می تواند تضمین کننده آینده یک فرد به تمام معنا باشد یعنی با یک انتخاب هم شغل،ثروت،جایگاه اجتماعی و خیلی موارد دیگر را بدست آورد. در واقع با یک تیر می توان چند هدف را نشانه گرفت پس انتخاب آگاهانه می تواند تاثیر به سزایی در آینده فرد داشته باشد.
محوریت دانشگاه یا رشته، کدام مهم است؟ 
 اسماعیل قربانی کارشناس ارشد مشاوره تحصیلی در خصوص نکات مورد اهمیت در انتخاب رشته اظهار داشت: ظرفیت دانشگاه ها هر سال تغییر می کند یعنی در حال حاضر هیچ چیز مشخص نیست. اما افراد به هیچ وجه نباید از هر گونه نرم افزار تخمین رشته استفاده کنند، چون با توجه به تغییرات هر ساله این نرم افزارها کارساز نیست.
وی ادامه داد: یک اصطلاحی در انتخاب به نام “تاروپود” وجود دارد، به این معنی که گروهی از متقاضیان دانشگاه محور و دسته دیگر رشته محور هستند. دانشگاه محوران علاوه بر قبولی رشته مورد علاقه شان به دانشگاه ها هم اهمیت می دهند، در حالی که رشته محورها انتخاب یک رشته را مدنظر قرار می دهند.
دانشگاه خوب و برتر را انتخاب کنید
قربانی درباره مهم ترین ملاک در انتخاب رشته عنوان کرد: دانشجویان انتخاب دانشگاه خوب و برتر در اولویت خود قرار دهند چون موقعیت کاری که از طریق یک دانشگاه خوب و همکاری که با اساتید برجسته اتفاق می افتد، در آینده شغلی آنها تاثیر به سزایی دارد.
این مشاور تحصیلی با تاکید بر دانشگاه محور بودن داوطلبان، بیان کرد: دانشجویان بهتر است دانشگاه محور باشند تا به یک گرایش تخصصی بیش از حد اهمیت دهند.
وی افزود: گرایش تخصصی زمانی کاربرد دارد که دانشجویان به معنای واقعی در آن مسئله زیر شوند، اما با توجه به این که عصر کنونی دنیای ارتباطات است به نظر می رسد که هر قدر دانشجویان با افراد مشهورتری در تعامل و ارتباط باشند نتیجه بهتری برایشان حاصل می شود.
شهرستانی ها از دانشگاه های تهران غافل نشوید!
قربانی کارشناس ارشد مشاوره تحصیلی درباره متقاضیان شهرستانی گفت: در کلان شهرها دانشگاه های برتر بیشتری وجود دارد. البته دانشگاه های برتر در شهرستان ها هم کم نیستند اما اگر متقاضیان شهرستانی موقعیت تحصیل در دانشگاه های برتر تهران یا جاهای دیگر را دارند بهترین انتخاب برای آنها توجه به دانشگاه مطرح تر است و در این موضوع شکی به دل راه ندهند.
وی افزود: اگر فردی کارشناسی خود را در یک دانشگاه خوانده و موقعیت تحصیل در همان دانشگاه برایش فراهم است انتخاب درست ادامه تحصیل در همان دانشگاه است چون با محیط، استادان و شرایط حاکم بر آن دانشگاه به خوبی آشنا است.
این مشاور تحصیلی درباره داوطلبان پسر و تمایل مضاعف به تحصیل در دانشگاه های برتر اظهار داشت: دانشجویان پسر بیشتر تمایل به تحصیل در دانشگاه های بزرگ دارند و حتی اگر مسیرشان دور باشد ترجیح شان انتخاب فضاهای بزرگ و برتر است در حالی که دانشجویان دختر با توجه به محدودیت هایی که در جامعه وجود دارد نمی توانند به راحتی پسران، آزادانه انتخاب رشته داشته باشند.
قربانی تاکید کرد: در واقع رتبه های برتر باید دانشگاه های برتر تهرانی را در انتخاب های خود قرار دهند. اگر هم رتبه خوبی کسب نکرده اند و شرایط پذیرش در دانشگاه کارشناسی شان برایشان مهیا است آن محل را انتخاب کنند.
گول انتخاب رشته های فریب دهنده را نخورید!
قربانی مشاور تحصیلی در خصوص انتخاب رشته های فریب دهنده شرکت های دروغین اذعان داشت: این افراد متقاضی چهار سال در دانشگاه درس خوانده اند، دیگر دانش آموزان سابق نیستند. دانشجویان حاضر قبلاً گول مراکز انتخاب رشته ای دروغین را خورده اند و نتیجه آن را دیده اند. در واقع می توان گفت آنها در این سن عاقل و بالغ شده اند و می توانند با توجه به شرایط خود بهترین مسیر را انتخاب کنند و در دام این شرکت ها نیفتند.
وی درباره  مشخص شدن نصف تلاش در انتخاب رشته عنوان کرد: این موضوع که “نصف تلاش دانشجو  انتخاب رشته است” کاملاً نادرست است چون انتخاب رشته امری طبیعی است که برمبنای اولویت علاقه از بالا به پایین چیده می شود و خیلی کار خاصی نیست که فردی که مدرک کارشناسی دارد از عهده آن بر نیاید.
آینده در دستان خودتان است پس حواستان را جمع کنید
قربانی درباره تاثیر خود فرد گفت: دانشجویان باید بر اساس استعداد، علاقه و با توجه به موقعیت خانوادگی خود اولویت هایشان را انتخاب کنند چرا که هیچ کس تضمین کننده قبولی آنها نیست.
وی ادامه داد: با بررسی صلاحیت های لازم فرد می تواند اقدام به انتخاب رشته کند. این انتخاب می تواند توسط خود متقاضی یا یک متخصص انجام شود اما در هر دو حالت نتیجه یکی است، پس چه بهتر این آینده را خودتان رقم بزنید.
این کارشناس ارشد مشاوره تحصیلی در مورد ملاک قرار دادن علاقه یا رفتن به دانشگاه بیان کرد: این موضوع بستگی به این دارد که فرد تا چه حد تلاش کرده است و آیا تمام تلاش خود را انجام داده است؟
قربانی افزود: گاهی دانشجویی عنوان می کند “که نهایت تلاش من  چیزی است که مشاهده می کنید و در سال بعد بهتر از این نتیجه نمی گیرم ” اما زمانی دانشجویی مطرح می کند” که امسال به دلایلی نتوانسته تمام تلاش خود را انجام دهد و خود  واقع اش را به نمایش نگذاشته است” و این فرد تصمیم به انتخاب بهترین باید کند و اگر قبول نشد، برای سال آینده تلاش کند.
وی درباره انتخاب رشته داوطلبان مردد بیان کرد: افراد مردد بهتر است ابتدا روزانه های همه جا را انتخاب کنند و بعد شبانه ها را در انتخاب های خود قرار دهند اما گاهی فرد یکسری تمایلات خاص دارد که ترجیح می دهد بر اساس آنها انتخاب کند که آن بحثش کاملاً مجزا است.
این مشاوره تحصیلی اذعان داشت: اگر خود فرد فکر می کند، سال آینده می تواند باز برای کنکور مطالعه کند بهتر است بین روزانه و شبانه نخست روزانه و بعد شبانه را انتخاب کند چرا که در صورت تمایل نداشتن به تحصیل در شبانه می تواند آن را نرود و برای سال بعد تلاش کند.
قربانی یادآور شد: متقاضیان توجه داشته باشند که وقتی انتخاب رشته می کنند، احتمال قبولی آنها وجود دارد پس دقت لازم را داشته باشند.
 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

194 دیدگاه در “نکته هایی خواندنی در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۹۵”

 1. بهدخت گفت:

  سلام. من شماره پرونده و داوطلبیم رو گم کردم. به سسیستم پاسخگویی سازمان سجش هم اصلا وارد نمیشه چطور میتونم شماره پرنده ام رو بگیرم. ه

 2. سحر گفت:

  سلام ببخشید دوباره میپرسم، میشه بگید کدوم شهرها رو ممکنه بیارم

 3. سحر گفت:

  لطفا جواب بدین،من سوالمو روز ۲۷پرسیدم هنوز جواب ندادین،میخاستم بیینم با رتبه ۵۱تریج و اموزش کشارزی کجاهارو میارم

 4. محسن گفت:

  رتبه من در علوم سیاسی ۱۳۸۰
  آخرین رتبه مجاز این رشته در روزانه ۱۰۴۸
  آخرین رتبه مجاز این رشته در غیرروزانه ۵۱۳۱
  خانم مشاور به نظرتون شبانه دانشگاه یزد قبول میشم؟

 5. میرمصور گفت:

  با رتبه‌ی ۲۰ پژوهش هنر آیا ممکنه تربیت‌مدرس یا دانشگاه هنر تهران قبول شم؛ ممنون میشم مشاور عزیز یا دوستان مطلع جواب بدن!

 6. احمد گفت:

  سلام دوستان
  بین جغرافیا و برنامه ریزی توریسم دانشگاه اصفهان و خوارزمی کدوم بهتره؟؟؟

 7. شیما گفت:

  ببخشین میشه یه راه حل بگین من معدل کارشناسی اشتباه زدم
  موقع ثبت نام ترم ۳ کارشناسی بودم ولی دقیق معدلم یادم نبود چیکار کنم میشه اصلاح کرد.

 8. شیما گفت:

  سلام خسته نباشین.من رشتم حسابداری از غیر روزانه قبول شدم با رتبه۲۰۱۵۰ میتونم غیرانتفاعی یا پردیس قبول شم

 9. الی گفت:

  سلام دوستان.با رتبه زیر دو هزار رشته عمران میتونم سازه تبریز روزانه قبول شم؟درضمن رتبه کل مجاز برای روزانه ۷هزار و خورده ای هس.ممنون میشم کمک کنین

 10. زینب گفت:

  سلام .تو رو خدا بکی جواب بده.آدرس پورتال رتبه اول سازمان سنجش رو میخوام .دوم اینکه تو فرم معدل نوشته به موسسه فلان.اینجا باید چی رو بنویسیم ??

 11. الی گفت:

  سلام خانم مشاور.بنظرتون با رتبه زیر دو هزار رشته عمران میشه سازه تبریز روزانه قبول شد؟

 12. الهام گفت:

  سلام دوستان.رسته عمران بارتبه زیر دو هزار روزانه تبریز میشه قبول شد؟

 13. ز.م گفت:

  سلام .میشه بگید کجای دفترچه مشخص شده که فلان رشته شبانه داره یا نه ? من متوجه نمیشم .??

 14. زهرا گفت:

  سلام خانم مشاور من با رتبه۳۷۴ رشته اقصادکشاورزی بنظرتون روزانه قبول میشم؟خواهشمندم جواب بدید

 15. نگار گفت:

  سلام
  با رتبه ۲۱۰۰ رشته اقتصاد شبانه جایی قبول میشم؟ اقتصاد انرژی دانشگاه مازندران؟ برای پیام نور تهران و کرج چطور؟

 16. مرتضي گفت:

  سلام من رتبه ۶۸ ( باسهمیه ) و ۷۰ ( بدون سهمیه) رشته
  فقه و مبانی حقوق استنباط قبول شدم کجا میتونم قبول شم
  لطفا راهنمایی کنید.

 17. حسن صفری گفت:

  با سلام
  من در مجموعه مهندسی مکانیک رتبه ۴۲۰۰ آوردم احتمالش هست شبانه قبول شم یا نه؟

 18. مسعود گفت:

  سلام رتبه من ۳۷۰ رشته حسابداری به نظرتون چمران اهواز رو میارم؟ لطفا راهنمایی کنید متشکرم

 19. فروغ گفت:

  سلام.من رتبم در روانشناسی بالینی ۲۳۰ شده..اخرین رتبه مجاز هم ۴صدو خورده..یکی لطفا بگه میشه امید داشته باشم ک روزانه جایی قبول شم یا شبانه چمران اهواز.؟تو رو خدا اگ، کسی رو با این رتبه میشناختید بگید کجا قبول شده

  • رویا گفت:

   سلام عزیرم اصلا ربطی نداره که پارسال یا سالای قبل کسی با این رتبه تو رشته ی شما کجا قبول شده خب ببین ظرفیت روزانه ها و شبانه ها چقده تو کل ایران اگه بیشتر از ۲۳۰ بود حتما میتونی قبول شی بنظر من که حتما قبول میشی روزانه یا شبانه اهواز که حتما میشی فقط انتخاب رشته تو خوب انجام بده موفق باشی

 20. لطفا راهنمایی کنید گفت:

  سلام وخسته نباشید. دوستان لطفا جواب بدهید.
  امسال چند کد رشته میشه انتخاب کرد تو فرم انتخاب رشته؟؟؟
  آیا مثل پارسال فقط ۱۰۰کد رشته میشه انتخاب کرد؟
  یا امسال بیشتر شده؟

 21. sara گفت:

  سلام من رتبم ۱۳۶۹ شده رشته زبان وادبیات فارسی آخرین رتبه مجاز در دوره روزانه ۳۱۸۷ هست آیا امکان داره من دانشگاه رازی کرمانشاه روزانه قبول شم؟

 22. رویا گفت:

  سلام
  با رتبه ی۱۷۱۹ حسابداری تو کدوم یکی از دانشگاه های همدان میتونم قبول شم؟؟؟؟؟
  تروخدا جواب بدین اعصابم خیلی خورده:(

 23. ava گفت:

  سلام.من رتبه ام توی مجموعه مهندسی کامپیوتر کد ضریب یک (معماری کامپیوتر) ۲۴۹۹ شده که آخرین
  رتبه مجاز۶۷۱۳ هست تو کد ضریب دو(هوش مصنوعی) ۲۷۸۱ هست که آخرین رتبه مجاز۱۵۷۷۹ هست
  تو کد ضریب ۳ (نرم افزار ) هم۲۷۰۹ شدم که آخرین رتبه مجاز ۱۴۹۲۰ هست.کد ضریب ۴(الگوریتم و محاسبات)
  ۲۰۳۲ هست که آخرین رتبه مجاز ۴۵۹۶ هست.امکان قبولی شبانه کجا رو دارم؟و اینکه امکان انتقالی توی ارشد شبانه
  وجود داره؟

 24. sara گفت:

  باسلام خدمت مشاور محترم طاعاتتون قبول. طبق این کاآیا بااین رتبه میتونم قبول شم ؟؟چطور باید انتخاب رشته انجام بدم ؟؟ کجاهارو باید انتخاب کنم ؟رنامه خواهش میکنم در انتخاب رشته راهنماییم بفرمایید.آیا بااین رتبه میتونم قبول شم ؟؟چطور باید انتخاب رشته انجام بدم ؟؟ کجاهارو باید انتخاب کنم ؟
  .خواهش میکنم جوابمو بدین.آیا بااین رتبه میتونم قبول شم ؟؟چطور باید انتخاب رشته انجام بدم ؟؟ کجاهارو باید انتخاب کنم ؟
  کد رشته ۱۳۱۳ علوم و مهندسی صنایع غذایی
  معدل کاردانی۱۷/۹۰
  معدل کارشناسی۱۹/۴۸
  فارغ التحصیل کارشناسی علوم و صنایع غذایی دانشگاه علمی کاربردی تیر۹۴. و ساکن کرج هستم.
  کد ضریب: ۱
  نمره کل: ۳۵۷۱
  رتبه داوطلب در سهمیه۶۲۳
  رتبه بدون سهمیه۶۳۵
  آخرین رتبه در سهمیه دوره روزانه۴۶۷
  غیر مجاز در دوره روزانه
  رتبه در دوره غیر روزانه۶۲۳
  آخرین رتبه مجاز در روزانه۴۲۹۸
  مجاز در دوره غیر روزانه.

 25. امیر ش گفت:

  سلام وقت بخیر.بارتبه ۱۳۴۹درمجموعه ریاضی روزانه چمران اهواز قبول میشم?

 26. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید. منظور از معدل موثر که در کارنامه قید شده چیست؟ معدل موثری که برام نوشته شده بیشتر از معدلی هست که موقع ثبتنام در قسمت مشخصات فردی وارد کرده ام. میخواستم علتشو بدونم.

 27. اعظم گفت:

  سلام.وقت بخیر.با رتبه ۲۶۷۰ رشته شیمی امیدی هست شبانه بین الملل قزوین یا زنجان یا تهران قبول بشم؟

  • سپندار گفت:

   سلام آبجی من خودم رشتم شیمی محضه رتبه کد ضریب۲ ۳۰۰۰شدم گفتن احتمالش هست اما نه دانشگاه های بزرگ مثل دانشگاه تهران دانشگاههای محل سکونت خودتون و بزنید شانسش بیشتر امیدوارم موفق شید

 28. شیما گفت:

  باسلام.منظور از رشته های آموزش محور چیست؟دقیقا چه فرقی داره؟

 29. ايمان گفت:

  باسلام
  آیا بارتبه ١١٨٠ مکانیک امکان قبولی دریکی از دانشگاه های تهران اصفهان یاشیراز وجود دارد؟؟؟شبانه یاروزانه؟؟؟

 30. سارا گفت:

  سلام. با رتبه ۵۹۰۰ در دوره غیرروزانه در رشته حسابداری مجاز شدم و از گیلان هستم.میخواستم بدونم پیام نور یا شبانه و غیرانتفاعی میتونم قبول بشم؟ و شهریه کدوم یکی کمتره؟ممنون

  • سپندار گفت:

   سلام سارا خانم پیام نور شهریش کمتر به آخرین رتبه مجاز بستگی داره سعی کنید که دانشگاه شهر خودتون و انتخاب کنید چون من رفتم پرسیدم گفتن هر شهر مخصوصا برای خانوما بومی خود شهر رو ۷۰درصد سهمیه دارن

 31. ماریا گفت:

  سلام ,,منظوراز کد ضریب چی هست؟؟من رشته صنایع غذایی هستم و فقط یه کد ضریب ۱ داریم ,اما این کد ضریب ۲،۳ که بعضیا دارن ما نداریم,میشه راهنماییم کنید

 32. علی گفت:

  سلام به نظرتون با رتبه ۳۷۰۰ تبدیل انرژی یا ۹۰۰ عوافضا کجا رو میاریم

 33. Soofi گفت:

  سلام من با رتبه ی ۷۷ علوم ارتباطات بهترین انتخابم چیه اصلا احتمال روزانه قبول شدنم هست لطفا راهنماییم کنید

 34. محسن گفت:

  سلام.خانم مشاور من با رتبه ۱۳۸۰ غیرروزانه توی علوم سیاسی مجاز شدم و رتبه آخرین فرد مجاز توی همین رشته و غیرروزانه ۵۱۳۱هست. آیا احتمال قبولی من توی شبانه دانشگاه یزد وجود داره؟

 35. حمید گفت:

  با سلام کسی میدونه با رتبه ۵۳ ایثارگران در
  روان شناسی عمومی و ۷۰ ایثارگران بالینی کجا میشه قبول شد روزانه و شبانه

 36. شقایق گفت:

  رشته مجموعه مهندسی عمران، کد ۱۲۶۴
  رتبه در کد ضریب ۱: ۵۵۰۰

  با سلام
  من آیا میتونم شبانه جایی قبول شم؟ کدوم شهر فرقی نداره

 37. مجید .غ گفت:

  سلام من در رشته آموزش زبان ژاپنی بارتبه ۷شانس قبولی روزانه را دارم یا خیر متشکر می شوم راهنمای ام کنید

 38. سمیرا گفت:

  خانم مشاور یه سوال دیگه فیزیک فردوسی مشهد روزانه وشبانه تا چندهزار میگیره ممنون میشم راهنمایی کنین

 39. سمیرا گفت:

  سلام خانم مشاور نام کاربری باید چی وارد کنیم می خوام وارد سیستم پاسخگویی شم

 40. ز.م گفت:

  با سلام .طاعات و عبادات قبول حق .من اصلا نمیدونم کد ضریب ۱و ۲و…چیه تحصیلاتم دانشگاهی نبوده. و زیاد وارد نیستم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید .درضمن فرم معدل رو باید پرینت گرفت یا خود موسسه داره ?ممنون

  • سپندار گفت:

   سلام ممنون همچنین تو دفترچه ذکر شده من خودم رشتم شیمی شما اگه برسد ببینید نوشتن کد ضریب ۱ گرایش شیمی فیزیک کد ض ریب ۲شیمی الی و…. اینطوریه

   • کاظم گفت:

    سلام منم رشتم شیمی محض . روزانه با رتبه ۱۶۰۰ مجاز شدم میخوام شیمی و فیزیک نیشابور رو بزنم ولی کد رشتش داخل دفترچه نیست لطفا منو راهنمایی کنید . باتوجه به اینکه پارسال تو این کد رشته تو دفترچه بوده. به نظرتون امیدی به قبولی هست یا نه؟ ممنون

 41. مهدیه گفت:

  سلام.با رتبه ۵۲۰۰ امکان این که اطراف تهران قبول بشم هست غیرانتفاعی؟؟؟رشته علوم تربیتی؟؟

 42. محمد گفت:

  زیرگروه ۳ علوم ارتباطات اجتماعی زیرگروه روزنامه نگاری و تحقیقات اجتماعی..حالا چه صدا و سیما چه دانشگاه علامه طباطبائی..یه عده از دوستان میخوان اعتراض کنن که روزنامه نگاری علامه زیرگروه یک باید باشه..سر چه تحلیلی..اینکه تا دوسال پیش زیرگروه یک بوده از پارسال اومد زیرگروه ۳٫٫و پارسال با اعتراض برگشت زیر گروه یک..خب اخه ادم حسابی تو دفترچه شماره یک موقع ثبت نام اومده زیرگروه سه روزنامه است…نا حقی نیست که کسی که بر اساس اون دفترچه رفته خونده و زمان گذاشته حالا یهو بیاد ببینه زیرگروه یکه؟برای چی چون سالهای قبل زیرگروه یک بوده..خب اخه چرا از اول نمیگین روزنامه نگاری علامه زیر گروه یکه و من الکی نرم اون درسا رو بخونم؟

 43. behnoush گفت:

  سلام کسی میدونه شهریه دانشگاه تهران برای ارشد فیزیک چقدر میشه؟
  با سپاس

 44. میلاد گفت:

  با سلام و تشکر
  من رتبه ۶ کنکور ارشد فرانسه هستم, توصیه شما دانشگاه تهران هست یا شهید بهشتی؟ آیا اطلاع دارید کدام دانشگاه اعزام به دوره های مختلف به خارج ار کشور داره؟

 45. sara گفت:

  سلام. خسته نباشید
  من رتبه ۲۶۵۴مهندسی شیمی رو اوردم. تا رتبه ۳۲۰۰مجاز ب انتخاب رشته روزانه هست
  ینی امکان داره با این رتبه روزانه قبول شم؟امکان قبولی در دوره شبانه چطور؟

 46. فائزه گفت:

  سلام خواهش میکنم منو راهنماییی کنید ، در ستون دوره غیر روزانه من فقط دو تا مجاز اوردم نمیدونم این دوتا مجاز یعنی چی؟؟؟؟نمیدونم گرایش هست ؟؟؟یا نه خواهش میکنم پاسخ منو بدید؟؟؟؟

 47. سارا گفت:

  سلام ایا من با رتبه ۶۳۵ مهندسی زمین شناسی شانسی برای قبولی در این رشته در بخش روزانه دارم مثلا دامغان؟
  و اینکه میخواستم بدونم بازار کار رشته زمین شناسی زیست محیطی چجوریه لطفا کمکم کنید ممنون

 48. علی اشرف گفت:

  با سلام
  من رتبه ۲۳ ایمنی صنعتی HSE 1294 شدم.شبانه دانشگاه تهران پذیرفته میشم؟

 49. مهسان گفت:

  سلام
  خواهشا از اعتبار دانشگاه پیام نور و‌ مجازی بگین
  شرایطشون چجوره؟
  برای کسی که شاغله ایا خوبه؟
  خواهش میکنم توضیح بدین

 50. راضیه گفت:

  سلام خانم مشاور
  وقتتون بخیر
  ببخشید من رتبه م در رشته زبان و ادبیات فارسی، ۶۵۸شده و روزانه قبول شدم.
  الان بین شهرهای تهران، کاشان، اصفهان و اراک، کدومشون رو میتونم روزانه قبول بشم؟

 51. ارش گفت:

  سلام
  من رتبه ی زیر ۲۰ در مدیریت مالی شدم
  به نظرتون بانکداری یا بیمه یا سرمایه گذاری نفت دانشگاه تهران رو میتونم بیارم?

 52. عباس گفت:

  خانم مشاور مدیریت منابع انسانی چگونه رشته ایست

 53. عباس گفت:

  سلام.خانم مشاور بارتبه ۶۰۰۰و۸۰۰۰ میشه دوره شبانه مدیریت بازرگانی قبول شد

 54. مژگان گفت:

  سلام
  اقا مجید بالاخره موفق شدم ببینم
  ماه و باران جون مرسی از همراهیتون که همش باهام بودید
  اقا سجاد و محمدجواد مرسی

 55. فرشته گفت:

  سلام خدمت مشاور محترم من با رتبه ۲۹۰در رشته علوم قران و حدیث کدوم دانشگاه های تهران میتونم قبول شم؟

 56. مهرو گفت:

  سلام من رشته علوم خاک هستم رتبه ارشدم شده۱۰۷بنظرت روزانه میکروبیولوژی دانشگاه کردستان فبول میشم

 57. آرمین گفت:

  سلام خانم مشاور،من رتبه ۱۰ جغرافیا و برنامه ریزی شدم،بنظرتون دانشگاه تهران قبول میشم؟ اولویت هام کدوم دانشگاه ها باشن به ترتیب؟؟؟ ممنون

  • مژگان گفت:

   سلام بله چون اکثر دانشجوهای جغرافیا که اومده بودن سرجلسه تا اونجایی
   که من خبر دارم دانشجوهای ترم اخر کارشناسی بودن و همینطوری ازمایشی
   اومده بودن

 58. زهرا گفت:

  سلام یکی میدونه ۵۸ایثارگران روان شناسی
  عمومی کجا میشه قبول شد

 59. سمیرا گفت:

  سلام به نظرتون با رتبه ی بین ۴۰۰ -۵۰۰ زیست شناسی می تونیم میکروبیولوژی یا بیوتکنولوژی میکروبی یا بیوشیمی روزانه دانشگاه فردوسی قبول شم ؟ به نظرتون در بین رشته های زیست شناسی بازار کار کدو یکی بهتره ؟

 60. مریم گفت:

  معدل موثر۱۶،۵۸

 61. مریم گفت:

  بامعدل موثر۱۶،۵۸

 62. مریم گفت:

  سلام خانم مشاورمن دررشته ادبیات عرب روزانه بارتبه ۷۹۷مجازشدآخرین رتبه مجازدرروزانه ۱۸۴۲هست آیاامکان قبولی دردوره روزانه یاشبانه دردانشگاهای بزرگ رودارم یانه .دانشگاه سیستان وبلوچستان چطور؟ممنون میشم جوابموبدین

 63. نسیم گفت:

  سلام.میخواستم بدونم من با رتبه۲۹۲مدیریت بازرگانی میتونم یکی از دانشگاه های تهران قبول شم؟؟؟

 64. سعید گفت:

  سلام تورو خدا توضیح بدین تا چه رتبه ای در رشته حقوق در دانشگاه شبانه شانس قبولی هست؟ من شبانه ۴ رشته مجاز شدم ۱۷۰۷ که اخرین رتبه مجا ز۱۰۶۴۳ هست شانس قبولی دارم؟؟ خواهشا جواب بدید

 65. زهرا گفت:

  سلام ،من رتبه ۴۸۳ رشته جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری و آمایش سرزمین و مخاطرات محیطی هستم و روزانه مجاز شدم آیا شانس قبولی روزانه دارم؟ممنونم

 66. نیلوفر گفت:

  سلام خانوم مشاور من با رتبه ۷۵۰ژنتیک با احتساب شاگرد اولی که رتبم میشه۱۲۵کجا میتونم قبول شم تهران میارم؟

  • دانشجوی ارشد گفت:

   ببخشید شما چطور متوجه شدین که رتبتون با احتساب شاگرد اولی ۱۲۵ میشه؟ من
   شنیدم به طور تقریبی رتبه یک سوم یا حتی کمتر تغییر میکنه !!!!

 67. امین گفت:

  سلام میخواستم بدونم با رتبه۲۰۰۰ارشد ژئوتکنیک خوارزمی قبول میشم اگه نه کدوم دانشگاه های خوب با این رتبه قبول میشم

 68. حسن صفری گفت:

  با سلام وعرض خسته نباشید
  من در مجموعه مهندسی مکانیک رتبه ۴۲۰۰ آوردم احتمالش هست شبانه قبول شم یا نه؟

 69. فرزانه گفت:

  سلام چرا دفترچه انتخاب رشته رو نمیذارن ؟

 70. شقایق گفت:

  سلام خسته نباشین با رتبه ۵۰۰۰ میشه شبانه جایی قبول شد؟رشته هم عمران هستش

 71. نرگس گفت:

  سلام
  با رتبه ۴۹۰ صنایع غذایی امکان قبولی هست؟
  و میشه بفرمایین غیرانتفایی بهتره واسه ارشد یا پردیس؟

 72. زهرا گفت:

  سلام من رتبه ۵۸ایثارگران تو روانشناسی
  عمومی رو اوردم ایا میتونم روزانه تهران یا
  دانشگاههای بزرگ شهرستان یا شبانه تهران قبول شم

 73. مسعود گفت:

  سلام لطفا به سوالم جواب بدید، با رتبه ۴۰۹ احتمال قبولی روزانه دانشگاه شیراز رشته آموزش، زبان انگلیسی هست؟ میگن شیراز شبانه نداره و فقط پردیس داره، آیا شما از شهریه پردیس اطلاع دارید واسه رشته من؟ ممنون میشم جواب بدید

 74. شیما گفت:

  من رتبم یک شده. چه مزیتی داره واسم? دانشگاه تسهیلات خاصی میده یا جای دیگه کمکیه?

  • پارسا گفت:

   سلام عزیزم
   بعضی از دانشگاه ها مثل تربیت مدرس برا رتبه های برتر مزییت قائل میشن بستگی به دانشگاه داره
   احتمالا تو دفترچه ای که امروز میاد اشاره ای بهش شده باشه

 75. فرشته گفت:

  سلام خانم مشاور من رتبه ی ۵۰۰۰ در رشته نرم افزار کامپیوتر آوردم و شبانه مجاز شدم آیا احتمال قبولی اطراف تهران دارم ؟

 76. فرزانه گفت:

  سلام کسی میدونه دانشگاه پردیس بهتره یا آزاد؟من اکثرجاها نظرات دانشجوهارو میدیدم میگفتن آزاد بهتره درسته؟

 77. violet گفت:

  سلام.ببخشید من در زیرگروهای حسابداری رتبه ۱۵۱۹ و ۱۲۵۸ رو اوردم.میخوااستم بدونم با ابن رتبه میتونم تو تهران واسه غیر انتفاعی شانسی داشته باشم؟؟ممنون میشم جواب بدین

 78. آزاده صدر گفت:

  با سلام…با رتبه ۳۵۰ مدیریت دولتی می تونم روزانه دانشگاه های تهران قبول بشم؟
  بسیار سپاسگزار

 79. حسین گفت:

  سلام به همه تفاوت روزانه و غیر روزانه چیست؟

 80. زهرا گفت:

  سلام خانم مشاور
  بارتبه ۲۴۷رشته آی تی کجاها میشه قبول شد؟روزانه یا شبانه؟

 81. فرخنده گفت:

  سلام بارتبه۱۱۳۵ واخرین زتبه مجازهن۲۱۸۵رپزانه رشته علوم اقتصادقبول میشم

 82. مهدیه گفت:

  سلام با رتبه ۳۹۰ هوش مصنوعی روزانه فردوسی یا جایه دیگ مثل شاهرود و سمنان قبول میشم ؟؟

 83. بهنام گفت:

  سلام خانم مشاور
  میخواستم ازتون بپرسم با رتبه ۵۰۰۰ رشته برق الکترونیک احتمال قبول شدن برای شبانه هست؟
  و اگه میشه لطفا تفاوت شبانه با پردیس خود گردان رو توضیح بدین
  ممنون

 84. پرتو گفت:

  سلام با رتبه ۲۴۳ مهندسی منابع طبیعی گرایش نحیط زیست روزانه کجا میتونم قبول شم ؟؟

 85. آرمین گفت:

  سلام.
  من زمانی که کارنامه رو.گرفتم،صد درصد مطمئنم که رتبه و درصدایی که بهم تعلق گرفته،اشتباه هستند.
  از طریق سامانه هم اعتراض دادم.میخواستم بپرسم الان من باید با همین رتبه اشتباه باید انتخاب رشته انجام بدم؟!!
  اصلا به نظرتون بررسی میکنن اعتراض هارو؟!!

 86. خاطره گفت:

  سلام خانم مشاور
  رشته کارشناسیم کامپیوتره و ارشد ارتباطات شرکت کردم تازه متوجه شدم تو کارنامه رشته تحصیلیمو هم زدم ارتباطات!!!!!!!! حالا چیکار کنم اگه اصلاح بشه تو رتبم تاثیرمیذاره؟؟؟ خواهش میکنم کمک کنید. رتبم شده ۱۸

 87. احمد گفت:

  سلام من کارمند ام رتبه ام ۳۰۰ در آی تی اومده ولی انگار باید شبانه بزنم
  ولی بهتربن فرصت ام از دست می ره
  به نظرتون بجز شهریه، اعتبار شبانه ورزانه خیلی فرق داره؟ من کارشناسی ام رو هم علم و صنعت گرفتم
  اعتبار برام از همه چیز مهمتره

 88. مجید گفت:

  سلام ببخشید با رتبه ی ۲۹ ادبیات فرانسه احتمال داره شهید بهشتی قبول شم .اخرین فرد مجاز شده در روزانه رتبش ۳۵۳ هست .

 89. مهسان گفت:

  سلام خانم مشاور
  من رتبه ۱۵۱ علم اطلاعات و دانش شناسی رو ‌اوردم
  میدونم که با این رتبه احتمال روزانه قبول شدنم هست
  اما از اونجایی که در شرف شاغل شدنم فقط دانشگاه اهواز رو‌میتونم انتخاب کنم
  قصد داشتم انتخاب دومم رو دانشگاه مجازی بزنم
  اما نمیدونم مدرک این دانشگاه اعتبار لازم رو داره؟
  بعضی شایعات شنیدم که با مدرک مجازی بعدا اجازه تدریس در دانشگاه داده نمیشه؟
  آیا این ها حقیقت داره؟
  ضمنا من دوستی با شرایط کاری خودم در مشهد دارم رتبه اون ۱۲۵ شده و براش مهمه دانشگاه فردوسی مشهد قبول بشه
  میشه راهنمایی کنین که من و‌دوستم چند درصد احتمال قبولیمون در دانشگاه اهواز و‌مشهد هست؟
  و از اعتبار دانشگاه مجازی هم خواهشا بگین
  بسیار سپاس گذارم

 90. نانا گفت:

  سلام خانم مشاور. با رتبه ۱۵ جغرافیا سیاسی دانشگاه تربیت مدرس تهران رو میارم؟؟ممنون از شما

 91. عاطی گفت:

  سلام
  ببخشید به نظرتون بارتبه ی۱۰۷رشته ی امار کجاقبول میشم؟
  ممنون. میشم جواب بدید

 92. پارسا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم با رتبه ی ۳۹ سهمیه ایثارگران در رشته ی مشاوره ، شانس قبولی در دوره ی روزانه ی دانشگاه های تهران رو دارم؟؟
  متشکرم

 93. گلی گفت:

  سلام خاتم مشاور..من شاگرد الف هستم و رتبه۳۱۲ای تی رو اوردم.خواستم بدونم شاگرد الفی چه قدر تاثیر داره.که بتونم جتی خوب قبول شم

 94. روناک گفت:

  خواهش میکنم به منم کمک کنید. با رتبه بین ۳۵۰-۳۶۰ بیوتکنولوژی میکروبی (مجموعه زیست سلولی مولکولی) امکان قبولی در دانشگاههای تهران روزانه و شبانه هست؟کدوم دانشگاه؟ شهرستان نمیتونم برم 🙁

 95. سمانه گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  رتبه من در مجموعه مهندسی عمران ۵۱۱ شده و با درصدهای زبان ۳۹ مکانیک جامدات ۲ خاک و پی۶۰ سیالات ۳۴ و طراحی۱۷٫۷۸ و معدل کارشناسی ۱۶٫۰۹
  علاقمندم در رشته خاک و پی ادامه تحصیل بدم و ترجیحا دانشگاه های تهران و صنعتی اصفهان
  و حتما دوره روزانه
  ممنون میشم کمکم کنید و انتخاب رشته کنید برام
  با تشکر فراوان

  • hafez گفت:

   سلام سمانه خانم.شما که دروس طراحی مثه ما خوب زدی..میتونی توی کارنامه ت نگاه کنی ببینی سول ۱۳۳ رو برات درست زدن یا نه؟ما هر چی چک میکنیم سنجش کلیدش اشتباهه..ممنون میشم زودتر جواب بدین

 96. مجتبی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من رتبه ی ۳۱۸۰ مکانیک رو اوردم و برای سراسری و شبانه مجاز شدم احتمال قبولی در روزانه رو دارم در تهران و یا شهرستان ها
  منتظر پاسختون هستم با تشکر از شما .

 97. مژگان گفت:

  سلام خانوم مشاور
  خوبید امسال بازم اینجام
  من موفق نشدم کارنامه ببینم میگ دواطلب یافت نشد دارم دق میکنم هرچی هم با سازمان تماس میگیرم
  مشغوله
  امسال برام مهمه
  هرجند شبانه زنجانم

 98. الیاس گفت:

  حالا که همه پرسیدن منم میپرسم دیگه!
  من رتبه ۳۲ جغرافیای سیاسی آوردم،بنظرم شهید بهشتی یا خوارزمی روزانه قبول میشم.
  منتها بنظرم شبانه دانشگاه تهران خیلی بهتره،میخوام بدونم غیاز بحث شهریه،دوره های روزانه و شبانه تفاوت دیگه ای هم دارن یانه
  اگر تفاوتشون فقط توی شهریست،شبانه دانشگاه تهران رو توی اولویت بذارم

  • آفرودیت گفت:

   تنها تفاوتش شهریه ی شبانه هستش.
   ببخشید شما هزینه ی کلی دانشگاه تهران برای شبانه رو میدونید؟ هر ترم با احتساب هزینه ثابت و متغیر چقدر میشه؟

  • صدف 🌹 گفت:

   سلام فقط شهریه بالای ۱۵۰۰ میشه . هزینه ی خوابگاه و .‌. خیلی بیشتر میشه بهشتی و خوارزمی در یک سطح نیستن بهشتی بعد تهران حرف اولو میزنه تفاوت زیادیم با هم ندارن تربیت مدرسم از نظر سطح علمی و بقیه چیزا خیلی خوبه

 99. n گفت:

  با رتبه ۱۷۳۲ میشه شبانه هوش مصنوعی قبول شدو چه دانشگاهی

 100. غمگین گفت:

  من بارتبه ۱۷۰ کدضریب یک فلسفه میتونم روزانه قبول شم آخرین رتبه مجازروزانه۶۸۰است

  • غمگین گفت:

   چندین بارپرسیدم کسی جواب نمیده اگه روزانه قبول میشم که دل خوش باشم اگرم نه که انتخاب رشته نکنم و چشم انتظارمرحله بعدنشم لطفا راهنمایی کنید دوستان

   • مهران گفت:

    خودتون باید تصمیم بگیرین اگه هدفتون فقط روزانه ست که فقط کد رشته های روزانه رو انتخاب کنید به امید خدا قبول میشید اگرم نه که با توکل بخدا خودتون رو آماده کنید برای سال بعد

 101. ژاله گفت:

  سلام،، من رتبه ام حدودا تو ضریب ۱ اموزش زبان ۲۵۰۰شده ،، فقط شبانه اوردم ،، ممکن هست توو شبانه زاهدان قبول بشم؟

 102. مشاور گفت:

  سلام دوستان
  به سوالاتتون در مورد انتخاب رشته فردا بعد از انتشار دفترچه دوم کارشناسی ارشد پاسخ داده خواهد شد
  موفق باشید.

  • علی گوزل گفت:

   با سلام
   بنده حقیر رتبه۲۲ حقوق عمومی و حقوق نفت و گاز رو به لطف خدا آوردم.
   و رتبه۵۵ خقوق بشر.
   حانم مشاور به نظرتون از روزانه دانشگاه تهران قبول میشم یا شهید بهشتی؟؟؟؟؟با تقدیم احترامات.شب خوبی داشته باشین.

 103. زهرا گفت:

  با سلام خانم مشاور.لطفا پاسخ دهید.ایا با رتبه۲۲۷ امکان قبول شدن در روزانه یا شبانه تهران است یا خیر.

 104. رضا گفت:

  با سلام.
  به نظر شما من با رتبه ۷۲ فیزیولوژی میتونم تو دانشگاه تهران به صورت روزانه قبول شم؟
  همینطور یکی از دوستانم هم توی آموزش زبان رتبه ۲۵۰۰ رو آورده.. آیا اون میتونه تو شبانه دانشگاه خلیج فارس بوشهر قبول بشه یا اینکه فقط باید بره سمت پردیس خودگردان و پیام نور؟
  ممنونم.
  موفق باشید.

  • فرزانه گفت:

   سلام من تو کنکور پارسال زیر گروه بیوسیستماتیک جانوری با رتبه ۷۴ روزانه شیراز قبول شدم به نظرم شما روزانه حتتتتمن قبول میشی اما تهران نه چون من تهران هم زدم نیاوردم

 105. رضا گفت:

  پاسخ به ندا:
  از سایت سنجش شماره های روابط عمومی رو بردار وچندین بار پشت سرهم تماس بگیر تا جواب بدن.
  سال پیش منم نمی تونستم ببینم تماس گرفتم در عرض یه دقیقه بهم گفتن

 106. سامر گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  لطفا به این سوال به طور کامل پاسخ بدهید، ممنونم.
  برای استفاده از سهمیه شاگرد اولی آنچه که در صفحه ۲ قسمت و دفترچه سال ۹۴ نوشته شده، باید واجدین شرایط، فرم مندرج در صفحه ۲۷۲ رو از طریق پرتال اینترنتی به سنجش اعلام کنند.
  حال سوال بنده این هستش که آیا پر کردن این برگه به تنهایی به منظور استفاده از این سهمیه کافیست؟
  و آیا برای پر کردن این فرم، باید این فرم در سربرگ دانشگاه چاپ و به صورت تایپی باشد، یا نه اینکه باید خود فرم داخل دفترچه را چاپ کنیم و به صورت دست نوشت پر کنیم و سپس اسکن آن رو به سجنش ارسالش کنیم.
  از اینکه به سوالم پاسخ می دهید، بسیار سپاس گزارم.

 107. محسن گفت:

  سلام رتبه ۴۸۰ مهندسی محیط زیست روزانه مجاز شدم احتمال قبولی هست چون فکر کنم ظرفیت شبانه وروزانه کمتر ازسیصد نفر باشه لطفا پاسخ بدید؟

 108. ندا گفت:

  بچه ها من دیگه نمیتونم برم کارنامه ام رو ببینم. چرا؟؟

 109. صبا گفت:

  سلام
  برای استفاده از سهمیه ی رتبه اولی در کنکور امسال حداکثر تا چه تاریخی باید فارغ التحصیل شوم؟

 110. الهام گفت:

  با توجه به این که در دو رشته(رشته اصلی و رشته شناور)کنکور ارشد دادم و در هر دو مجاز به انتخاب رشته در دوره روزانه وغیرروزانه شده ام،در زمان انتخاب رشته دو فرم انتخاب رشته تکمیل می کنم؟اگر از رشته اصلی و رشته شناور قبول شوم از میان این دو فقط یکی را می توانم انتخاب کنم؟یا فقط می توانم برای یک رشته اصلی یا یک رشته شناور انتخاب رشته کنم؟آیا فقط یک فرم انتخاب رشته خوام داشت؟که در این تک فرم هم می توانم از میان رشته های اصلی و هم از رشته های شناور انتخاب رشته کنم؟یا فقط بین رشته اصلی و رشته شناور باید برای یکی از ان ها انتخاب رشته کنم؟

  • A گفت:

   جواب همه سوالات رو در دفترچه شماره ۲ نوشته. (باید تا فردا صبر کنید)

  • مشاور گفت:

   سلام الهام
   در اختیار شما یک فرم انتخاب رشته قرار داره
   که به ترتیب الویت انتخاب هاتون رو میچینید
   برای سیستم هیچ فرقی نمیکنه که این انتخابی که ثبت شده انتخاب رشته اصلی شماست یا شناور
   و به محض اینکه در کدرشته ای قابلیت قبول شدن داشته باشید پذیرفته میشید
   بنابراین باید الویت هاتون رو به ترتیب علاقه مندی به رشته ها و دانشگاه ها مرتب کنید
   موفق باشی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۷ دانشگاه کاشان
جزئیات پذیرش بدون آزمون با استفاده از سهمیه...
توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ از ۳ اردیبهشت
مشاور سازمان سنجش آموزش کشور از توزیع کارت ورود به...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه شهرکرد در سال ۹۷
داوطلبان واجد شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون...
پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۷ دانشگاه فناوری های نوین آمل
دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل برای سال تحصیلی 97-98...
پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد ﺑﺪون کنکور داﻧﺸﮕﺎه صنعتی شیراز ﺳﺎل ۹۷
داﻧﺸﮕﺎه صنعتی شیراز در نظر دارد برای سال تحصیلی 97-98...
اعلام زمان انتشار نتایج اولیه کدرشته های دارای شرایط خاص آزمون ارشد ۹۷
نتایج اولیه کد رشته های دارای شرایط خاص و بورسیه کنکور...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۷ دانشگاه علم و فناوری مازندران
دانشگاه علم و فناوری مازندران در نظر دارد برای سال...
اختصاص مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به وام شهریه
رئیس سازمان امور دانشجویان از اختصاص مبلغ ۳۰...
اصلاحیه فراخوان پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه شیراز در سال ۹۷
اصلاحيه فراخوان پذيرش بدون آزمون سهميه استعدادهاي...
استمرار برگزاری یکپارچه کنکور ارشد آزاد و سراسری در سال جاری
رئیس سازمان سنجش گفت: امسال نظیر سال‌های گذشته تمامی...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: