ماهان مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش مولفین طلایی دانلود سوالات کنکور ارشد  

تجمیع آزمون کارشناسی ارشد 1396 آزاد و دولتی

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی در کنکور دولتی ادغام شد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: کنکور های پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دانشگاه های وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت تجمیع شد اما شیوه پذیرش منوط به ابلاغ شیوه نامه است 

دکتر ابراهیم خدایی افزود: شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در جدیدترین جلسه خود این تصمیم را اتخاذ کرد.

وی ادامه داد: بر این اساس یک کنکور سراسری در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می شود و دانشگاه آزاد نیز از طریق همین کنکور پذیرش خواهد داشت. همچنین در مورد رشته های علوم پزشکی نیز وزارت بهداشت یک آزمون کارشناسی ارشد برگزار می شود و دانشگاه آزاد از طریق آن پذیرش دانشجو می کند.

خدایی خاطرنشان کرد: در خصوص سنجش تصمیم نهایی برگزاری یک آزمون کارشناسی ارشد است اما در مورد روند پذیرش و اینکه آیا فرم انتخاب رشته مستقل برای دانشگاه آزاد وجود داشته باشد یا خیر، منوط به تصویب شیوه نامه پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. 

وی افزود: دانشگاه آزاد در همین زمینه پیشنهاداتی به شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی ارائه داده است که این پیشنهادات بررسی می شود و پس از تصویب نهایی شیوه نامه این موضوع نهایی می شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در نهایت تا آبان ماه شیوه نامه اجرایی را به دانشگاه ها ابلاغ می کند.

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

53 دیدگاه در “تجمیع آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۶ آزاد و دولتی”

 1. بهزاد گفت:

  با سلام
  با توجه با اینکه آزمون ارشد (سراسری و آزاد) ادغام شده و اینکه بعضی از ما در دو گروه اصلی و شناور آزمون میدیم در زمان انتخاب رشته برای فقط دانشگاه آزاد در کدوم گروه میتونیم انتخاب رشته کنیم اصلی یا شناور یا هردو؟

 2. Mahnaz گفت:

  سلام دوستان زمان ثبت نام که خدا بخواد از فردا شروع میشه یعنی از ۱دی ماه …حالا آزمون دولتی هستش یا آزاد ؟؟یا اینکه ترکب شده من متوجه نشدم

 3. گلایل گفت:

  سلام دوستان
  من از اول مهر برای دانشگاه ازاد درس خوندم یعنی تا به حال تستهای دانشگاه ازاد رو زدم ,الان که میگن ازمون سراسری و ازاد ادغام شده,خب دیگه همه ی سوالات میشن سراسری که خیلی سخته,نحوه ی درس و تست من هم اصلا برای سراسری نبود,تکلیف من چیه؟!؟واقعا نمیدونم باید چی کار کنم:(

 4. asma گفت:

  سلام….ای باباااااااااااا…بابا یکی ب من بگه بلاخره چی شد.کنکور ارشد ادغام شد.اگه ش زمان ثبت نام کیه؟ بابا از کارو زندگی افتادم هنوز هیچ کاری نکردم.تو رو خدا یکی درس توضیح بده

 5. سعید گفت:

  سلام
  من نهایتا شهریور ۹۶ فارغ التحصیل میشم
  آیا میتونم دیماه ۹۵ برا کنکور ارشد ثبت نام کنم و اردیبهشت سال بعد در آزمون ارشد شرکت کنم؟
  ۱۱ واحدم میمونه برا بعداز عید ولی نهایتا تا شهریور ۹۶ فارغ التحصیل میشم.
  ممنون از بزرگواریتون

 6. ابوذر گفت:

  زمان ثبت نامه کارشناسی ارشد چه موقع است ..رشته فنی…تشکر

 7. علیرضا گفت:

  سلام . یعنی چی من نفهمیدم ؟ یه جا میگه کنکور ازاد و وزارت علوم و بهداشت یکی میشع . یه جا میگه واسه رشته های علوم پزشکی ازمون جاااا یعنی چی ؟؟

 8. مصطفی گفت:

  شدیم موش ازمایشگاهی. هر روز ی سیستم رو روی مدارس و دانشگاهها اجرا میکنن. الان من منابع ارشد ازادو بخونم یا دولتی؟بعدش من ازاد میخواستم ی رشته شرکت کنم دولتی یه رشته ی دیگه. تکلیف چیه؟؟؟؟؟؟

 9. مریم گفت:

  مشکلی پیش نمیاد دوستان،نگران نباشید. برای کنکور مقطع اول (لیسانس،پزشکی و…) هم چندساله به همین صورت عمل میشه.فقط تست و منابع دانشگاه آزاد رو کنار بگذارید و از منابع دانشگاه سراسری استفاده کنید.

 10. شکیبا گفت:

  سلام دوستان . میشه راهنمایی کنید من ارشد پیام نور مجازی قبول شدم مطمئن هستم ازاد هم قبول می شم شاغلم و فرهنگی به نظر شما کدوم دانشگاه بهتره

 11. رئیسی گفت:

  سلام دوستان من فراگیر ارشد ثبت نام کردم الان بدهی بجز شهریه ثابت ۶۰۰ تومن اضافه زده
  بعد توی سیت زدم شهریه متغیر و شهریه ثابت وقتی حساب کردم دیدم شهریه ترم تابستان هست درصورتی که من اصلا ترم تابستان ثبت نام و انتخاب واخد نکردم بعد که زنگ زدم گفت مال دانشپذیری هست
  آیا برای دانشپذریری میزنه شهریه ثابت و متغیر ؟!
  لطفا کمک کنید

 12. حمید گفت:

  عزیزان ضرائب دولتی و ازاد فرق میکنه. تو ازاد باید به بعضی در درس ها توجه کرد و در دولتی به نحو دیگه. ازاد بعضی دروس ضریب صفر داره ولی دولتی همه ضریب ۱٫ در رشته ما که عمران هست اینطوریه. حالا ما چه کنیم اخه؟

 13. خبر فوری تجمیع ارشد دولتی و آزاد گفت:

  برگزاری آزمونها از دانشگاه آزاد گرفته شد / تجمیع ارشد آزاد و سراسری
  بازدید : ۸۲ بار نظرات : دسته : اخبار دکتری , اخبار کارشناسی , اخبار کارشناسی ارشد

  رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور های پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دانشگاه های وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت تجمیع شد اما شیوه پذیرش منوط به ابلاغ شیوه نامه است.
  دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در جدیدترین جلسه خود این تصمیم را اتخاذ کرد.
  وی افزود: بر این اساس یک کنکور سراسری در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می شود و دانشگاه آزاد نیز از طریق همین کنکور پذیرش خواهد داشت. همچنین در مورد رشته های علوم پزشکی نیز در وزارت بهداشت یک آزمون کارشناسی ارشد برگزار می شود و دانشگاه آزاد از طریق آن پذیرش دانشجو می کند.
  خدایی خاطرنشان کرد: در خصوص سنجش تصمیم نهایی برگزاری یک آزمون کارشناسی ارشد است اما در مورد روند پذیرش و اینکه آیا فرم انتخاب رشته مستقل برای دانشگاه آزاد وجود داشته باشد یا خیر، منوط به تصویب شیوه نامه پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی است.
  وی افزود: دانشگاه آزاد در همین زمینه پیشنهاداتی به شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی ارائه داده است که این پیشنهادات بررسی می شود و پس از تصویب نهایی شیوه نامه این موضوع نهایی می شود.
  رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در نهایت تا آبان ماه شیوه نامه اجرایی را به دانشگاه ها ابلاغ می کند.
  وی درباره آزمون دکتری و منابع آزمون نیز گفت: منابع بر اساس سرفصل های امتحانی است و همه سرفصل ها نیز توسط شورای گسترش دانشگاه ها تصویب می شود که بر این اساس منابع برای آزمون دکتری در دانشگاه آزاد و دانشگاه های دولتی یکی است.
  خدایی درباره بخش مصاحبه آزمون دکتری گفت: ۵۰ درصد نمره باید بر اساس سوابق تحصیلی و مصاحبه باشد که در این زمینه دانشگاهها اختیار دارند. دانشگاه آزاد هم از این اختیار مستثنی نیست و این تصمیم که واحدها مصاحبه را برگزار کنند یا آن را در یک جا تجمیع کنند، تصمیم خود دانشگاه آزاد خواهد بود.
  رئیس سازمان سنجش یادآور شد: با توجه به اینکه ثبت نام آزمون دکتری از ۱۶ آذر و ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در بهمن ماه است، پیش از این زمان، شیوه نامه اجرایی پذیرش دانشجو در مقاطع ارشد و دکتری به دانشگاه ها ابلاغ می شود.
  وی افزود: تصمیم دیگر شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی درباره زمان بندی آزمون های دکتری در وزارت علوم و وزارت بهداشت بود که مشخص شد و هر کدام از وزارتخانه ها تصمیمات خود را ابلاغ کرده اند.

 14. م گفت:

  سلام دیدید دوستان گفتم ادغام میشه آزاد و سراسری

 15. م گفت:

  امکانش هست تو شیوه پذیرش هم تغییری ایجاد کنن و مثل دکتری مصاحبه بذارن یا سوابق پژوهشی رو هم تاثیر بدن؟
  امکان کاهش شدید ظرفیت های دولتی هست؟ چون چند وقت پیش گفتن میخوان قانون جدید رو اجرایی کنن؟
  تکلیف آزمون چی میشه، مثلا تو رشته عمران کنکور سراسری درس هاش مختلفه و ضرایب دروس هم یکسانه ولی تو کنکور آزاد ضرایب مختلفه؟ یعنی همه رو میخوان بهمن اعلام کنن که زمان کمی هم مونده تا کنکور؟

  • علی گفت:

   خیلی خیلی بعیده که مصاحبه و یا سوابق پژوهشی جزئی از پذیرش کنکور ارشد امسال و یا حتی سال بعد باشه. چون تغییراتی که در شیوه پذیرش مقطع دکتری صورت گرفته ماحصل چندین سال اخیره. در نتیجه تغییر محسوس شیوه پذیرش کنکور ارشد هم حداقل ۲ سال زمان می بره.
   سوابق پژوهشی یعنی مقاله و هیچ جای دنیا کسی از دانشجوی مقطع کارشناسی، انتظار نوشتن مقاله نداره. منطقی هم نیست اصلا.
   ظرفیت ها رو امسال برای بعضی رشته ها کاهش دادن و بعیده که برای سال آینده کاهش شدید ظرفیت داشته باشیم. اما قطعا افزایش ظرفیت امکانش خیلی کمه.
   ضرایب احتمالا برای کد رشته های دانشگاه آزاد و سراسری، متفاوت اعمال میشه. شاید هم یکسانش کنن، فعلا نمیشه نظری داد.
   تا آبان ماه تغییراتی که قراره انجام بگیره رو سنجش اعلام می کنه، خیالتون راحت باشه.

   • م گفت:

    سلام
    خیلی ممنون از جوابتون
    چون از این کارهای یک شبه زیاد شده پرسیدم. چند وقت پیش یه مصاحبه خیلی کوتاه وزیر علوم کرده بود که قانون جدید اجرایی میشه بعد یه مطلب خیلی خیلی مبهم نوشته بودن که طبق این قانون حداکثر ظرفیت برای ارشد در هر رشته ای تو دانشگاه باید ۲۰ نفر باشه. بخاطر همین در مورد کاهش ظرفیت ها پرسیدم

   • شهاب گفت:

    برای پذیرش در رشته های هنرهای نمایشی هم اکنون نیز بعد از قبولی در آزمون سوابق علمی و پژوهشی و تعیین سطح علمی _شفاهی جهت انتخاب نهایی ملاک قبولی هست.

  • حمید گفت:

   الان من میخوام شروع کنم به خوندن. اما با این تفاوت ضرائب که نمیدونم چیمیخواد بشه نمیدونم چه کنم. ایا همه مثل دولتی میشه یا مثل قبل ازاد روند خودش رو داره

 16. الهه گفت:

  الان یعنی زمان کنکور بهمن ماه شده؟

 17. علی گفت:

  سلام،قطعا خیلی خوب خواهد شد…مبنی و اساس کنکور سراسری هست و باید بر اساس کنکور
  سراسری مطالعه کرد و بنظرم تو سوالات تغیری ایجاد نخواهد شد رتبه شما تعین میکنه که کجا
  قبول خواهید شد سراسری و دانشگاههای تابعه یا ازاد…رشته خود من که سراسریش اینقدر
  ظرفیتش بالا هست که خیلی نگرانی از این بابت ندارم..اما بقیه دوستان اصلا نباید ناراحت باشن
  چون وزارت علوم قرار نیست ظرفیت ازاد رو کم کنه اونا بر اساس ظرفیت خودشون دانشجو
  خواهند گرفت مطمئن باشید.در کل حرکت خیلی خوبی خواهد بود .من که راضیم ازشون

 18. سوده گفت:

  یعنی چی همزمان آخه😮

 19. مدیریت گفت:

  خداییش دانشگاه آزاد باید امسال همه رو قبول کنه.اخه ماها چه گناهی کردیم هر روز یه چیزی تصویب میشه. خدایا من امسال قبول بشم.

  • علی گفت:

   اونایی که سال های پیش کنکور دادن چه گناهی داشتن پس؟! و داوطلبان سال های بعد…
   اگر قرار باشه که هر کسی با هر سطح علمی وارد دوره تحصیلات تکمیلی بشه که سنگ روی سنگ بند نمیشه فردای این مملکت! البته دانشگاه آزاد برای ارشد تا حدودی این حماسه رو انجام داده! امیدوارم دیگه به دکتری گند زده نشه!!

 20. علی علی نیای جلالی گفت:

  سلام
  نظرمنم نشان بدید لطفا

 21. آرزو گفت:

  خدایا شکرت ما قبول شدیم هرسال یه قانون جدید

 22. سارا گفت:

  وای خدایا کمک کن امسال قبول بشم . سال بعد دیگه خیلی سخت میشه😭😭

 23. مهتاب گفت:

  اینجوری خیلی سخت شد از ما ک گذشت خدا کمک بقیه کنه چوت ازاد هم سوالاش اسون تر بود هم پذیرشش بیشتر بود

 24. آرزو گفت:

  اینجوری بهتره یه بار کنکور میدیم راحت میشیم.

 25. نهال گفت:

  سطح سوالای آزاد همیشه پایین تر و آسونتر از
  سراسری بوده اینو چیکار میکنن ااااای بابا

 26. Reza گفت:

  به نظرتون این اتفاق به نفع داوطلبان هست و یا به ضررشون؟؟؟

 27. واااااای……
  بدترین خبر……
  😭😭😭😭😭😭😭
  ولی لااقل این خبر ی خوبی داره ک همه چیش رو نظم…
  روز کنکور..
  جوابش…
  ولی ظرفیتهاش!!!!!
  وای..

 28. حامد گفت:

  به نظرتون سخت تر میشه؟

 29. سینا گفت:

  اونوقت تکلیف این دوره که کنکور دادیم چی میشه یعنی یه سال صبر کنم تا کنکور سراسری بدم؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

یک روز پر تلاش و پر امید
بالاخره زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 97 هم دارد فرا...
امروز؛ آخرین مهلت دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد ۹۷
داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۳۹۷ دانشگاه رامین خوزستان
دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان از بین...
دریافت کارت کنکور ارشد ۹۷ از سوی بیش از ۲۹۰هزار داوطلب
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از میان ۷۳۵ هزار و ۷۴۳...
انتشار نتایج اولیه کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ سیستان و بلوچستان
اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد با استفاده از سهمیه...
انتشار کارت کنکور کارشناسی ارشد ۹۷
کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷...
فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۳۹۷ دانشگاه سبزوار
کلیه دانشجویان یا دانش آموختگان دوره کارشناسی...
انتشار سومین اطلاعیه پذیرش ارشد بدون آزمون ۱۳۹۷ دانشگاه تهران
سومین اطلاعیه دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران...
انتشار اطلاعیه پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه خوارزمی در سال ۹۷
دانشگاه خوارزمی از میان فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی...
پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۷ دانشگاه کاشان
جزئیات پذیرش بدون آزمون با استفاده از سهمیه...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: