پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۳۹۵ دانشگاه سمنان

داوطلبان واجد شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشگاه سمنان تا ۱۹ خرداد ماه فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، در راستای اجرای سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) جمهوری اسلامی ایران مربوط به حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، این دستورالعمل برمبنای آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد مصوب جلسه ۹۳/۴/۱۱ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت عتف به شماره ۲۱/۷۷۹۴۸ مورخ ۹۳/۵/۵ و ابلاغیه مصوب جلسه ۹۴/۴/۲ آن شورا به شماره ۲۱/۹۶۴۷۴ مورخ ۹۴/۵/۲۴ تدوین و در تاریخ ۹۴/۱۰/۲۲ به تصویب شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان رسیده است.

شرایط لازم متقاضی:

 1. گذراندن حداقل ۱۱۵ واحد درسی حداکثر تا پایان نیمسال تحصیلی هفتم
 2. اتمام دوره کارشناسی حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی
 3. قرار گرفتن در میان ۱۰% برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی با میانگین کل حداقل ۱۵ برای رشته های علوم پایه و فنی مهندسی و حداقل ۱۷ برای سایر رشته ها
 4. متقاضی باید دانش آموخته تاریخ ۹۴/۶/۳۱ به بعد باشد یا حداکثر تا تاریخ ۹۵/۶/۳۱ فارغ التحصیل شود.

تبصره ۱: ملاک تشخیص افراد واجد شرایط بندهای چهارگانه فوق وضعیت علمی – آموزشی متقاضیان در زمان بررسی پرونده ها توسط دفتر استعدادهای درخشان می باشد و لذا تغییرات پدید آمده در وضعیت علمی – آموزشی متقاضیان پس از موعد مقرر (نظیر درج نمره دروس ناتمام و …) به هیچ وجه اعمال نمی گردد.

تبصره ۲: در صورتی که درصد محاسبه شده عدد صحیحی نباشد، گرد شده آن تقریب اضافی ملاک عمل خواهد بود.

تبصره ۳: حداقل ۵۰% از ظرفیت های موجود در هر رشته مختص دانشجویان دانشگاه سمنان می باشد.

تبصره ۴: به رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی کشوری در هر رشته به شرط ارائه نامه از دبیرخانه المپیاد و دارا بودن شرایط بند ۴، ظرفیت مازاد برای پذیرش در همان رشته اختصاص داده می شود.

تبصره ۵: متقاضیانی که طول مدت تحصیل شان به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، ماموریت والدین و یا زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در بند ۲ شود، به شرط تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل مجاز به ثبت درخواست می باشند.

تبصره ۶: به متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته می شوند، به شرط دارا بودن شرایط بندهای ۳ و ۴، ظرفیت مازاد برای پذیرش در همان رشته اختصاص داده می شود.

مدارک الزامی:

 1. تصویر شناسنامه
 2. تصویر کارت ملی
 3. گواهی رتبه در میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی که به تایید آموزش دانشگاه محل تحصیل متقاضی رسیده باشد.
 4. پرداخت وجه غیرقابل استرداد ۵۰۰/۰۰۰ ریال از طریق درگاه الکترونیکی تعیین شده در سامانه گلستان دانشگاه سمنان

مدارک اختیاری:

در شرایط برابر دارندگان مدارک زیر در اولویت قرار خواهند گرفت:

 1. سوابق پژوهشی (مقالات علمی، گواهی ثبت اختراع، …)
 2. گواهی احراز رتبه برتر در مسابقات علمی – دانشجویی کشوری

تذکرات مهم:

 1. ارسال مدارک باید به صورت الکترونیکی از طریق سامانه گلستان دانشگاه سمنان به آدرس golestan.semnan.ac.ir صورت پذیرد. به مدارکی که از طریق پست یا دستی ارسال شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 2. مهلت ثبت درخواست از تاریخ ۹۵/۲/۱۹ تا ۹۵/۳/۱۹ می باشد که طبق اعلام دانشگاه به هیچ وجه قابل تمدید نیست.
 3. دانشجویان دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی – غیرانتفاعی ، علمی – کاربردی، فرهنگیان و پردیس های بین الملل (خودگردان) و همچنین دانشجوهای دوره های مجازی و نیمه حضوری مجاز به ثبت درخواست نیستند.
 4. به اطلاع می رساند پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بر مبنای اولویت های رشته – گرایش های کارشناسی مرتبط با رشته – گرایش های کارشناسی ارشد موردتقاضا صورت می پذیرد. لذا به متقاضیان محترم اکیداً توصیه می شود که اطلاعات مربوط به رشته ها در پیوست اطلاعیه را ملاک انتخاب رشته قرار دهند.
 5. پذیرش نهایی براساس مدارک و سوابق داوطلب صورت می گیرد.  لذا به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 6. پذیرش نهایی منوط به تایید شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان و سازمان سنجش آموزش کشور می باشند.
 7. در صورت پذیرش نهایی به همراه داشتن اصل مدارک ارسالی برای ثبت نام ضروری است.
 8. در صورت پذیرش نهایی متقاضی در دانشگاه سمنان و درج نام پذیرفته شده در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور توسط دانشگاه سمنان، متقاضی حق پذیرش از دانشگاه دیگری را ندارد و حذف نام متقاضی از پرتال سازمان سنجش مقدور نخواهد بود.
 9. اسامی پذیرفته شدگان نهایی از طریق سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان برای ثبت نام اعلام خواهد شد. بدیهی است عدم مراجعه و ثبت نام در موعد مقرر (که متعاقبا اعلام خواهد شد) به معنی انصراف از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سمنان خواهد بود.
 10. تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
 11. بدیهی است ارسال مدارک هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

 

دانلود فایل رشته گرایش های مورد پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۵ دانشگاه سمنان

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
مجتبی
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۵ ۸:۰۳ ق٫ظ

دانشگاه خوبیه
من کارشناسی سمنان بودم و ازش راضیم
با اینکه ساکن تهرانم ولی خیلی دوست دارم اینجا قبول شم
شرایط بدون آزمون رو که ندارم