مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد روان گام

تأیید پذیرش‌های کارشناسی ارشد آزاد تا مهر ماه ۹۵ از سوی وزارت علوم

تمامی پذیرش‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا مهر ماه ۱۳۹۵ و قبل از آن مورد تأیید وزارت علوم است که کتباً به دانشگاه آزاد اعلام شده است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در دهمین جلسه هیات امنای استان سمنان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خود را ملزم به حفظ کیفیت آموزشی می داند و تمامی پذیرش های انجام شده توسط این دانشگاه تا مهر  ۹۵ و قبل از آن مورد تایید وزارت علوم است و آن وزارتخانه مراتب مذکور را کتبا به دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تسلیت به مناسبت فرارسیدن شهادت حضرت رقیه (س)، ضمن ابراز رضایت از توسعه تحصیلات تکمیلی در استان سمنان اظهار داشت: توسعه کیفی یکی از اولویت های اصلی این دانشگاه به شمار می رود، طبق سیاست های مدیریت جدید دانشگاه در راستای افزایش کیفیت واحدها، طی سال گذشته نه تنها واحدی به مجموعه دانشگاه آزاد افزوده نشده بلکه برخی واحد های دانشگاه تجمیع شده اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۴۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجری دوره های دکترای تخصصی هستند که تولیدات علمی این واحدها باعث شده تا طبق آخرین گزارش پایگاه علمی ESI رتبه علمی دانشگاه آزاد اسلامی از ۷۵۰ به ۱۶۲ در دنیا ارتقا پیدا کند.

دکتر میرزاده استان سمنان را استان فرهیختگان خواند وگفت: استان سمنان از لحاظ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی بالاترین رقم در کشور را داراست از سوی دیگر توسعه تحصیلات تکمیلی در این استان از متوسط سایر استان های دانشگاه آزاد اسلامی بالاتر است.

وی افزود: در این استان از هر۶ نفر یک نفر دارای تحصیلات عالیه بوده است همچنین وجود ۱۱۰ هزار دانشجو در این استان که بیشترین تعداد آن مربوط به مقاطع تحصیلات تکمیلی است، موید این گفته است.

دکتر میرزاده گفت: توسعه آموزش عالی نه تنها باعث فرهیختگی جامعه می شود بلکه در کاهش میزان ناهنجاری های جامعه نیز نقش مهمی دارد و رتبه علمی ایران را در جهان افزایش خواهد داد.

وی به مقایسه میزان دانش آموختگان دانشگاهی ایران با سایر کشورها پرداخت و گفت: در بسیاری از کشورهای پیشرفته بیش از ۵۰درصد جمعیت آن کشورها دارای تحصیلات عالی هستند در حالیکه این میزان در کشورما حدود ۱۴٫۴ درصد است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر تنها ۱۵ درصد از کل دانشجویان ایران در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیلند، افزود: طبق سند چشم انداز این میزان طی یک دهه آینده باید به ۳۰ درصد افزایش پیدا کند این درحالی است که دانشگاه آزاد اسلامی در سالجاری توانسته به عدد مورد نظر در سند چشم انداز در سال ۹۵ دست یابد.

دکتر میرزاده همچنین گفت: خوشبختانه نسبت استاد واجد شرایط به دانشجوی دکترای تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی یک به ۲/۷ بوده درحالی که این نسبت در بسیاری از دانشگاه های کشور یک به ۵ است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه تاکید کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی، برنامه ریزی برای حفظ کیفیت دانشگاه در کنار توسعه اقتصاد دانش بنیان از مهمترین برنامه های دانشگاه به شمار می رود.

دکتر میرزاده با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی هیچ گونه اختلافی با وزارت علوم در تصویب رشته ها ندارد گفت: در نامه ای که به تازگی وزارت علوم به دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرده در آن تاکید شده تمامی پذیرش های انجام شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی تا قبل از سال ۹۵ و قبل از آن مورد تایید وزارت علوم است.

دکتر میرزاده از وزارت علوم خواست تا برای رفع نگرانی خانواده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اسامی تمامی رشته محل هایی که پذیرش آنها تا مهر ۹۵ مورد تایید این وزارتخانه هست را در سایت وزارت علوم قرار دهد.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی که با وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی مشکل دارند با دست اندازی به این موضوع در سایت ها باعث تشویش اذهان دانشجویان شده اند که در صورتیکه ۴۰ درصد بار آموزش عالی کشور بر دوش دانشگاه آزاد اسلامی است و بیش از ۵۳ درصد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشجوی این دانشگاه هستند.

برگزاری ۶۰ درصد جلسات هیات امنای استان ها با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی

در ابتدای این جلسه دکتر مجتبی علوی فاضل سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از وضعیت جلسات هیات های امنای برگزار شده پرداخت و گفت: تا کنون ۳۵۶ جلسه هیات امنای استانی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده که از این تعداد بیش از ۶۰ درصد آن با ریاست دکترمیرزاده برگزار شده است.

در این جلسه مصوباتی در خصوص کاهش هزینه های دانشگاه آزاد اسلامی و افزایش کیفیت آموزش و کسب استانداردهای لازم در واحدهای استان به تصویب رسید و مقرر شد زندگینامه و ویژگی های بزرگان فرهنگی، مذهبی، هنری، اجتماعی و .. استان در قالب پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی تبیین شده و توسط استادان پیگیری شود.

 

مطالب مرتبط:

انتشار راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد بدون آزم... راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان ممتاز رتبه اول كارشناسی شركت كننده در انتخاب رشته كارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و پذیرفته شدگان كارشناسی ارشد ناپیوس...
اعلام نتایج دوره بدون آزمون ارشد پزشکی و غیر پزشکی... نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد ( استعدادهای درخشان ) رشته های غیر پزشکی و پزشکی سال 97 و فارغ التحصیلان رتبه اول مقطع کارشناسی که در انتخاب رشته ...
پذیرش ۳۱۰هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد ۹۸... ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد 98 حدود 165هزار نفر در دانشگاه های سراسری و به همین میزان در دانشگاه آزاد است. به گزارش مهر، دکتر ابراهیم خدایی - رئی...
قانون جدید پایان‌نامه‌های دانشگاه آزاد از مهرماه ۹... رئیس دانشگاه آزاد گفت: از مهر سال آینده تمامی دانشجویان موظف هستند عناوین پژوهش‌های خود را بر اساس زمینه‌های پژوهشی تدوین‌شده انتخاب کنند تا نتایج پژو...
فارغ التحصیلی بدون پایان نامه در دانشگاه آزاد... رئیس دانشگاه آزاد گفت: از سال تحصیلی آینده امکان فارغ التحصیلی در دانشگاه آزاد بدون تدوین پایان نامه فراهم می شود. به گزارش خبرگزاری مهر محمد...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
mona
mona

سلام مهسا جان ممنون ببخشید یه سوال دیگه اینکه ایا این لیست شامل سالهای قبل هم میشه مثلا ۹۴و…

مهسا
مهسا

سلام
نه طبق اعلام وزارت علوم، فقط برای ورودی های ۹۵-۹۶ معتبره این لیست و شامل ورودی های قبلی نمیشه.

mona
mona

سلام تو این لیست رشته های مجوزدار دانشگاه ازاد ، رشته هایی که قبلا مجوز داشتن رو هم شامل میشه یا نه؟ رشته هایی هستن که تازه مجوز دار شدن .لطفا جواب دهید منتظر جوابتون هستم . با تشکر .

مهسا
مهسا

سلام
وزارت علوم اعلام کرده که ملاک لیستی هست که در سایتشون منتشر شده که از لینک زیر قابل دریافته:
http://mastertest.ir/1395/07/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d9%85%d8%ac%d9%88%d8%b2-%d8%aa%d8%a7%db%8c%db%8c%d8%af-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af-95-96/
بعدا رشته جدیدی جز اینها نیست.

mahsa
mahsa

سلام لیست رشته های مجوز دارکارشناسی ارشد دانشگاه ازاد ۹۵-۹۶ توسط وزارت علوم کی منتشر خواهد شد تا ما از نگرانی راحت شیم.

مهسا
مهسا
امیر
امیر

سلام من ازاد ثبت نام کردم شهریه هم ریختم ولی یه مشکلی پیش اومد که نمیتونم سر کلاسش برم شهریه که پس نمیدن گفتن باید سه تومنم جریمه بدم خواستم بدونم حالا چیکار می کنن کلاس نمیرم؟ بعد اینکه جابجایی اعلام نمیکنن منکه تهران قبول شدم برم خارج از تهران؟؟کلاسوشون دو روز… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
فعلا که خبری در مورد جابجایی در دست نیستش. اکه بخواید انصراف بدید که شهریه رو پس نمیدن، و فکر میکنم یک و نیم برابر شهریه ثابت رو هم برای انصراف ازتون میگیرن.

علی
علی

اگه تایید شده چرا وزارت علوم هشدار میده فقط اون لیستی رو که اعلام کردم مجوز داره کارکشته های دیگه هنوز مجوز نداره اگه تابید شده وزارت علوم بیاد بگه تایید شده اما میتوانید ثبت نام کنید اما مجوز گرفتنش زمان میبره حداقل چجوری اطمینان بدن بهمون نه اینکه هشدار بدن آی… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
فهرست معتبر همونی هست که وزارت علوم اعلام کرده. برای دیدن فهرست واحدهای دارای مجوز به لینک زیر مراجعه کنید:
http://mastertest.ir/1395/07/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d9%85%d8%ac%d9%88%d8%b2-%d8%aa%d8%a7%db%8c%db%8c%d8%af-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af-95-96/

مصطفی
مصطفی

سلام
هنوز مشخص نشده که تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نوبت دوم (بهمن) کی خواهد بود؟
ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
خیر، فعلا که خبری در این رابطه منتشر نشده. اما اگه اعلام بشه، حتما از طریق همین سایت اطلاع رسانی میشه.

aaa
aaa

سلام دوستان من ارشد ازاد قبول شدم مهر هم ثبت نام اینترنتی کردم ولی پشیمون شدم ک واسه ثبت نام حضکری نرفنم آیا هنوزم میتونم برم ثبت نام حضوری؟

امیر
امیر

اره بابا برو نشد فوقش از ترم دوم شروع میکنی

مهسا
مهسا

سلام
معمولا دانشگاه ازاد سخت نمیگیره و همکاری میکنه. حضوری برید احتمالا مشکلی نیست و بتونید ثبت نام کنید.

فرهاد
فرهاد

حالا هی وزارت علوم بیاد فهرست رشته های مورد تایید صادر کنه دانشجوها رو سرگردون کنه!

مهدیه
مهدیه

سلام دوستان. بهمن هم تکمیل ظرفیت داره یا نه؟

سیتا
سیتا

دانشگاه آزاد بله

بهمن
بهمن

بله ممکنه بعضی واحد ها بهمن ماه در بعضی رشته ها دانشجو بگیرن

مهدی
مهدی

با سلام لطفا دوستان در سایت سازمان سنجش سمت چپ عکس خانه کوچک است روی آن کلیک کنید بروید قسمت سیستم پاسخگویی درخواست خود را برای تکمیل ظرفیت ارشد بهمن بزارید.

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

خیریه بچه های آسمان