صفر شدن ظرفیت پذیرش در رشته‌محل‌های فاقد کیفیت کارشناسی ارشد آزاد

سرپرست دانشگاه آزاد از تشکیل تیمی برای ارزیابی تمام دوره‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه خبر داد و گفت: اگر «رشته‌محلی» کیفیت لازم را نداشته باشد، جذب دانشجو در آن صفر خواهد شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش خبرگزاری مهر، علی محمد نوریان امروز در برنامه سی‌ و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد و همچنین پنجمین دوره جشنواره فرهیختگان گفت: تیمی در دانشگاه ایجاد شده تا تمام دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه را مورد ارزیابی درونی قرار دهد و اگر «رشته محلی» کیفیت لازم را نداشته باشد، جذب دانشجو در آن صفر خواهد شد.

وی افزود: این کمیته با همکاری معاونت آموزشی تشکیل شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: در گذشته دانشگاه به دلیل برخی مشکلات که در رشته محل های خود داشت با وزارت علوم ارتباط خوبی نداشت که اکنون این روند اصلاح شده و تمامی رشته های دانشگاه که در دفترچه دکتری امسال آمده است مجوز دارد.

وی افزود: در ابتدای ورودم به دانشگاه ۱۴۶ واحد این دانشگاه زیانده بودند که امیدوارم  طی ۳ سال آینده موضوعی به عنوان زیانده بودن واحدها مواجه نباشیم.

نوریان اظهار داشت: اگر مدیری در دانشگاه آزاد خوب کار کند دلیلی بر تغییر آن وجود ندارد. اما اگر مدیری آدم خوبی باشد اما عملکرد کاری خوبی نداشته باشد باید تغییر کند.

وی اظهار داشت: برخی می گویند ما آمده ایم که عده زیادی را اخراج کنیم این حرف اصلا صحیح نیست.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۴ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
جمشیدی
خرداد ۷, ۱۳۹۶ ۹:۵۲ ب٫ظ

خیلی خوبه به نظر من / چون شرایط بعضی دانشگاهها واقعن تاسف باره

پانته آ
خرداد ۴, ۱۳۹۶ ۱۱:۴۶ ب٫ظ

خب این حالا به نفع داوطلباست یا به ضررشون؟ جلوی زیاندهی را میگیره؟ ما حالا احتمال قبولیمون کمترشده یابیشتر؟شهریه ها عوض شدن؟

مشاور
خرداد ۷, ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب٫ظ
پاسخ به  پانته آ

سلام پانته آ
در نهایت این موضوع به نفع شماست چون دیگه لازم نیست موقع انتخاب واحدهای تحقیق زیادی انجام بدی و میدونی این واحدها قبلا غربال شدن و واحدهایی که باقی موندن کیفیت لازم رو دارن.
فعلا بحثی در مورد تغییر شهریه ها وجود نداشته.
موفق و شاد باشی.

مهسا
خرداد ۷, ۱۳۹۶ ۱:۰۴ ب٫ظ
پاسخ به  پانته آ

سلام
بعضی رشته های احتمال افزایش هزینه هست. اما رشته های کم متقاضی احتمالا افزایش شهریه نباشه. لینک زیر رو ببینید:
https://mastertest.ir/1395/12/%d9%85%db%8c%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c%d9%87-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%af-96-97/