مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد گروه روحی روان گام

پیگیری برای تکمیل‌ظرفیت در رشته‌محل‌های حذف‌شده کارشناسی ارشد آزاد

حدود ۶۰۰ کدرشته‎محل از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی حذف شده است.

به گزارش خبرگزاری آنا، رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی در دو ماه اخیر برای چندمین‌بار بازار خبرها را در فضای رسانه‌ای داغ کرد. ابهام درباره تایید یا حذف کدرشته‌های این دانشگاه با تایید و تکذیب‌هایی که در طول دو ماه گذشته اتفاق افتاد به اوج خود رسید، اما این داستان دنباله‌دار بالاخره به صفحه آخر رسید.

رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی در دو ماه اخیر برای چندمین‌بار بازار خبرها را در فضای رسانه‌ای داغ کرد. ابهام درباره تایید یا حذف کدرشته‌های این دانشگاه با تایید و تکذیب‌هایی که در طول دو ماه گذشته اتفاق افتاد به اوج خود رسید، اما این داستان دنباله‌دار بالاخره به صفحه آخر رسید و دیروز مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی از توافق خود با وزارت علوم بر سر رشته‌محل‌های این دانشگاه سخن گفتند. از عمر موضوع رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر از دو سال می‌گذرد و هرازچندگاهی نقل محافل شده و خبری مبنی بر تایید یا حذف رشته‌محل‌های این دانشگاه روی خروجی رسانه‌ها قرار می‌گیرد. اما تیر امسال بود که بحث مجوز رشته‌محل‌ها وارد فاز جدیدی شد و پس از انتشار دفترچه انتخاب‌رشته کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شد بیش از دوهزار و ۹۰۰ کد رشته‌محل کارشناسی‌ارشد این دانشگاه حذف شده است؛ خبری که به بحث‌انگیزترین موضوع آموزش عالی کشور بدل شد و مسئولان این دو نهاد علمی را بر آن داشت تا پرونده مجوز کد رشته‌ها را به سرانجام برسانند.

در دو ماه گذشته جلسات متعددی هم در این خصوص برگزار و این موضوع در یک فضای تعاملی و تخصصی، بررسی شد و درنهایت گره آن در جلسه مشترک با مسئولان وزارت علوم و نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس باز شد. در این مدت مشکل بسیاری از این رشته‌محل‌ها حل شد و فقط تعداد کمی از آنها بلاتکلیف ماند. دیروز اما مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کردند با وزارت علوم به این نتیجه رسیده‌اند که بقیه رشته‌محل‌هایی که تایید نشدند از دفترچه کارشناسی‌ارشد حذف شوند، چراکه بر این باورند کیفیت در دانشگاه حرف اول را می‌زند. آن‌طور که علیرضا رهایی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی به «فرهیختگان» می‌گوید براساس این سیاست یعنی کیفی‌سازی، حدود ۶۰۰ کدرشته از دفترچه کارشناسی ارشد حذف شد که همه اینها براساس گفت‌وگوهای سازنده و مبتنی بر تفاهم انجام شده است.

رهایی می‌گوید: «بحث مفصلی با وزارت علوم درخصوص رشته‌محل‌های دانشگاه داشتیم و بررسی‌ها در این باره تا جمعه گذشته ادامه داشت. بخشی از رشته‌محل‌ها تا روز جمعه بررسی شد و تا قبل از اعلام نتیجه آزمون کارشناسی‌ارشد به این نتیجه رسیدیم که تعدادی از رشته‌محل‌ها شرایط لازم را ندارد. بر همین اساس با وزارت علوم توافق کردیم که به دلیل عدم تامین شرایط دراین رشته‌محل‌ها دانشجو پذیرش نخواهیم کرد.»

به گفته معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی این ۶۰۰ رشته‌محل تنها در واحدهای کوچک است. او توضیح می‌دهد: «قرار بر این بود در این رشته‌محل‌ها سه عضو هیات علمی متخصص و توانمند داشته باشیم که در این رشته‌محل‌ها این شرط را نداشتیم. البته برای این رشته‌محل‌ها عضو هیات‌علمی نیمه‌وقت داشتیم و قبلا هم بر همین اساس به این رشته‌ها مجوز داده بودند اما در حال حاضر وزارت علوم عضو هیات علمی نیمه‌وقت را مبنای صدور مجوز قرار نداد بنابراین ۶۰۰ رشته‌محل حذف شدند.»

او می‌گوید: «البته درحال تعامل با دفتر گسترش وزارت علوم هستیم تا اگر توانستیم شرایط آنها را تامین کرده و مجوز مجدد برای این تعداد رشته‌محل در تکمیل ظرفیت یا مرحله بعدی آزمون بگیریم. شاید این رشته‌محل‌ها در مرحله تکمیل‌ظرفیت بتوانند شرایط وزارت علوم را داشته باشند.» به گفته او حذف این تعداد رشته‌محل با توافق وزارت علوم بوده است.

رهایی درباره این رشته‌ها اینگونه توضیح می‌دهد: «اینها رشته‌محل‌هایی بود که دانشگاه روی آنها برای جذب دانشجو حساب باز نمی‌کرد. ما باید به سمت ترمیم وضعیت هیات علمی در این رشته‌محل‌ها حرکت کنیم تا در آینده این رشته‌محل‌ها را احیا کنیم.»

رضا شاهانی، رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی هم در گفت و گو با «فرهیختگان» درخصوص حذف این تعداد رشته‌محل می‌گوید: «تعداد پذیرش دانشجو در این ۶۰۰ رشته‌محل زیاد نبوده است و تنها چهارهزار دانشجو در این رشته‌محل‌ها پذیرش داشتیم. این رشته‌ها بیشتر مربوط به واحد الکترونیکی و برون‌مرزی ما بوده است. به‌طور مثال در واحد کابل بیشتر از دانشجوی افغانی پذیرش می‌شود تا دانشجوی ایرانی.»

به گفته او هنوز پرونده بسته نشده است و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در حال پیگیری برای تکمیل ظرفیت در این رشته‌محل‌ها هستند تا در آنها نیز دانشجو پذیرش شود.

 

مطالب مرتبط:

احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد ۹۷... رئیس دانشگاه آزاد گفت: از سوی شورای گسترش آموزش عالی پذیرش تکمیل ظرفیت تحصیلات تکمیلی این دانشگاه به تصویب رسیده اما هنوز ابلاغ نشده است.به ...
آغاز ثبت نام نقل و انتقال کارشناسی ارشد دانشگاه آز... ثبت نام برای نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان در نیمسال دوم تحصیلی 97-98 دانشگاه آزاد از 15 آذرماه آغاز می شود.به گزارش خبرگزاری مهر، مهلت ث...
اعلام نتایج ارشد بدون آزمون آزاد پزشکی و غیر پزشکی... نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد پزشکی و غیر پزشکی سال 96 و پزشکی سال 97 (ویژه استعدادهای درخشان) دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.به گزارش مستر تس...
اعلام جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان ارشد بازمانده ا... معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بازمانده از تحصیل رشته های غیرپزشکی را به روسای واحد...
انتشار راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان بدون آزمون ار... پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون گروه غیرپزشکی سال 1397 دانشگاه آزاد اسلامی لازم اسـت در روز سه شنبه 17 مهرماه جهت ثبت نام به واحدهای دانشگ...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
مهدی کمالی .جیرفت
مهدی کمالی .جیرفت

تو را خدا دوباره تکمیل ظرفیت دانشگاه ا زاد سایتشا باز کنید ما اصلا خبر نداشتیم

لیلا
لیلا

سلام دوستان. تکمیل ظرفیت ازاد و سراری باهم هس؟ یا ازاد جدا؟؟ زمان تکمیل ظرفیت ازاد رو نمیدونین؟؟

مهسا
مهسا

سلام
فعلا جزئیاتی اعلام نشده و باید منتظر اعلام اخبار مربوطه باشیم. در همین سایت به محض انتشار اخبار اطلاع رسانی میشه.

مهشید
مهشید

ثبت نامش جداست یکی دو روز فاصله دارن معمولا
۱۱مهر آزاد شروع میشه احتمالا ۱۲ یا ۱۳ ام سراسری

الناز
الناز

ببخشید اقا شهریار مهندسی پزشکی ک برای من رتبه ها رو نوشتید من منظورم
ارشد بود شما هم برای ارشد گفتید یا
کارشناسی??من رتبه ارشد رو میخام میشه کمکم کنید مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ارشد دانشگاهای ازاد تهران و اصفهان

شهریار
شهریار

درود.
الناز خانم،
این اطلاعاتی که من به شما دادم، دوباره از سایت مرجع بررسی کردم.
مشخص نکرده که این اطلاعات برای کارشناسی است یا کارشناسی ارشد؟
من هم خودم با دیدن این ارقام تعجب کردم و حدس میزنم که این ارقام برای مقطع ارشد نیست.
اگر اطلاعاتی پیدا کردم به شما خبر میدهم.
موفق و پیروز باشید.

لیلا
لیلا

سلام آقا شهریار ممنونم از وقتی که میبارید بارتبه۴۷هزار میشه تو تکمیل ظرفیت قبول شد

شهریار
شهریار

درود بر شما،
خواهش میکنم.
لیلا خانم،
اطلاعات رتبه خودتان و اختلاف آن با رتبه آخرین فرد پذیرفته شده و معدل تان در این صفحه بگذارید تا بررسی شود.
موفق و پیروز باشید.
🙂 🙂 🙂

behnoosh
behnoosh

سلام آقا شهریا خسته نباشین لطف میکنی جواب سوال منو هم بدین باتشکر.لام ببخشید من در دورهای غیرروزانه مجازشدم ورتبم درضریب یک ۱۳هزار ضریب دو۱۴هزارخورده وضریب سه ۱۷هزاروخورده وآخرین رتبه قبولی ۴۴۴۱۰میباشد ولی انتخاب رشته نکردم جاموندم حالا تو تکمیل ظرفیت بنظرتون دانشگاه پیام نور میتونم قبول بشم یانه؟

شهریار
شهریار

درود بر شما
خانم بهنوش،
با این ارقام در سه ضریب ۱،۲،۳ شانس تان قبولیتان ۵۰% میباشد.
به این معنی که پیام نور شاید قبول شوید/شاید قبول نشوید.
این درصدی که خدمتتان عرض کردم، تقریبی میباشد.
اگر معدل تان خیلی خوب باشد، پشتیبان خیلی خوبی برایتان در تضمین قبولی میشود.
موفق و پیروز باشید.

الناز
الناز

اقا شهریار برای قبولی در مهندسی پزشکی
بیوالکتریک علوم تحقیقات و
دانشگاه ازاد تهران شمال و مرکز چه رتبه ای لازمه

شهریار
شهریار

درود. الناز خانم، از آنجاییکه من اطلاعات زیادی درباره رشته شما ندارم اما این ارقام را از اینترنت پیدا کردم شاید که کمکی باشد. کارنامه و رتبه قبولی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد ۹۵ – ۹۶ نام دانشگاه (حداقل رتبه کشوری) اسلامشهر (۱۴۶۰۴۳) تهران مرکزی (۷۸۶۶۳) علوم و تحقیقات (۹۹۲۳) علوم و… ادامه نظر»

behnoosh
behnoosh

سلام ببخشید من در دورهای غیرروزانه مجازشدم ورتبم درضریب یک ۱۳هزار ضریب دو۱۴هزارخورده وضریب سه ۱۷هزاروخورده وآخرین رتبه قبولی ۴۴۴۱۰میباشد ولی انتخاب رشته نکردم جاموندم حالا تو تکمیل ظرفیت بنظرتون دانشگاه پیام نور میتونم قبول بشم یانه؟

behnoosh
behnoosh

سلام آقا شهریا خسته نباشین لطف میکنی جواب سوال منو هم بدین باتشکر.لام ببخشید من در دورهای غیرروزانه مجازشدم ورتبم درضریب یک ۱۳هزار ضریب دو۱۴هزارخورده وضریب سه ۱۷هزاروخورده وآخرین رتبه قبولی ۴۴۴۱۰میباشد ولی انتخاب رشته نکردم جاموندم حالا تو تکمیل ظرفیت بنظرتون دانشگاه پیام نور میتونم قبول بشم یانه؟

شهریار
شهریار

درود.
بهنوش خانم،
پاسخ شما را در همین صفحه گذاشتم.
موفق و پیروز باشید.
🙂 🙂 🙂

sara
sara

سلام دوستان کسی میدونه به رشته روانشناسی تربیتی ازاد تکمیل ظرفیت میدن یا نه؟

اتنا
اتنا

سلام
یه سوال داشتم خواهش میکنم جواب بدید
اگر فعلا دانشگاه ثبت نام نکنیم تا بعد از جواب تکمیل ظرفیت..میتونیم رشته که قبلا قبول شدیم ثبت نان کنیم؟؟

سپيده
سپيده

باید رزرو کنید

رضائی
رضائی

سلام ارشد ۹۶ امسال شبانه قبول شدم همچنین ازاد ولی برای دانشگاه ازاد کارت می بایست میخریدم که نشد الان چیکار باید کنم منتظر تکمیل ظرفیت باشم ممنون میشم یه راهکار بفرمایید

زینب
زینب

من شبانه وپیام نور و آزاد قبول شدم …آزاد ثبت نام کردم

شیما
شیما

سلام آقا شهریار من روزانه ک قبول شدم ثبت نام نکردم،برای کنکور وزارت بهداشت هم ثبت نام کرده بودم ولی نتونستم کنکورشو بدم غایب بودم@برای سال بعد از کنکور وزارت بهداشت محروم میشم؟؟؟و ثبت نام نکردنه من در روزانه دلیلی برای محرومیت در وزارت بهداشت میشه؟؟؟

شهریار
شهریار

درود.
شیما خانم،
اگر در کنکور ارشد، یکی از دانشگاه ای روزانه قبول بشوید و نروید، به منزله انصراف میباشد و کنکور سال دیگر محروم میشوید.
موفق و پیروز باشید.

شیما
شیما

این بله ب کنار،تو کنکور سراسری وزارت بهداشت چی اونم محروم میشم؟؟؟درحالی ک ثبت نام کرده بودم ولی تو کنکورش شرکت نکردم

سهيل
سهيل

سلام دوستان کسی هست که دانشجوی ازاد واحد فیروزکوه باشه یا قبلا بوده باشه یا کسی از اقوامش توی اون واحد مشغول به تحصیل باشه؟؟؟؟

نرم افزار
نرم افزار

سلام
من بدون اعمال ۵ درصدی ایثارگری تو آزمون شرکت کردم و دانشگاه آزاد قبول شدم
پدرم شامل قانون ۵ درصدی رزمندگان ایثارگری هست آیا تخفیف شهریه بهم تغلق میگیره؟
لطفا منو راهنمایی کنید
با تشکر

زینب احمدی نژاد
زینب احمدی نژاد

من ارشد تاریخ وفلسفه آزاد ثبت نام کردم ..با مدیریت آموزشی ۲۸تا وبرنامه ریزی ۱۳فاصله دارم تکمیل ظرفیت شرکت کنم قبول میشم یا همین رشته تاریخ وفلسفه را ادامه بدم ..سوال دیگه ای ک دارم رشته های ک قبولی مجوز دارن یا نه ؟امکان حذف بشن هست ؟

زینب
زینب

من ارشد آزاد تاریخ وفلسفه ثبت نام کردم با رشته مدیریت برنامه ریزی ۲۸تا فاصله دارم وبرنامه ریزی ۱۳تا بنظر شما تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم قبول میشم یا همین رشته ک ثبت نام کردم ادامه بدم کردمد

محمد یاوری
محمد یاوری

سلاام..خواهشا یکی جواب بده…من واسه ارشد نرم افزار دانشگاه ازاد نجف ابادو زدم ولی قبول نشدم …امکانش هست تکمیل ظرفیت قبول بشم واصلا اینکه این رشته جز حذف شده ها نییت؟؟

Eng
Eng

سلام رتبه چند اوردی?
گرایش نرم افزار حذف که نمیشه
منم نرم افزارم قبول شدم ثبت نام کردم

محمد یاوری
محمد یاوری

شما هم همون نجف اباد بودید؟؟

Eng
Eng

من واحد اراک انتخاب اولم بئد قبول شدم

مبین
مبین

سلام،میگم برا تکمیل ظرفیت من برا واحد شیراز ۱۰ تا اختلاف دارم اگر برم واحد دماوند ثبت نام کنم
می تونم برم تکمیل ظرفیتم ثبت نام کنم و ایا شیراز امکان قبولیم هست؟

زینب
زینب

من ارشد آزاد تاریخ وفلسفه ثبت نام کردم .با مدیریت آموزشی ۲۸تا وبا برنامه ریزی ۱۳تا فاصله دارم تکمیل ظرفیت شرکت کنم قبول میشم آیا …یا همین رشته ثبت نام کردم
ادامه بدم..آقای شهریار لطف کنید جواب بدین تشکررررر

محسن
محسن

سلام وقت بخیر.من قبول نشدم اما با مرکز ملایر ۱۲ نفر و قایم شهر ۲۰ نفر تا اخرین رتبه قولی اختلاف دارم اما تهران حدود هزار نفر با اخرین رتبه قبولی اختلاف دارم ب نظر شما شانس قبولیم در تکمیل ظرفیت بالاست؟و اینکه کدومو اول بزنم دوس دارم تهران یا حومه تهران… ادامه نظر»

شیما
شیما

مگه بحثه ۵۰ نفره ک بگیم شانس با شماست موضوع ۱۰۰۰ نفره صددرصد ک قبول نمیشید

محسن
محسن

سلام الان جواب سوال منه؟

مینا
مینا

سلام یه سوال داشتم اگه بشه یکی سوالم رو پاسخ بده واقعا ممنون میشم توی نتایج اولیه که مربوط مید به مجاز شدن توی یه کادری توی قسمت پایین کارنامه به همه یه کد داده شد که مربوط بود به انتخاب رشته برای دانشگاه ازاد من توی اولین مرحله که برای انتخاب… ادامه نظر»

شیما
شیما

ممنونم اقا شهریار،ی سوال دیگ من از روزانه زابل شیمی الی قبول شدم ثبت نام نکردم اگ شهرهایی مثل ارومیه،تبریز،اردبیل و مراغه تو تکمیل ظرفیت شرکت کنند شانس قبولی دارم یا خیر؟؟؟
حدودا با آخرین نفر قبولی ۱۰۰،۸۰،۵۰ فاصله دارم از نظر رتبه

شهریار
شهریار

درود.
شیما خانم،
متاسفانه با این ارقام شانس تان پایین میباشد.
اما اگر خیلی خیلی خوش شانس باشید، شاید بشود امیدوارم بود.
با این حال، امیدتان را از دست ندهید و قوی باشید.
موفق و پیروز باشید.

شهریار
شهریار

این هم اضافه کنم.
🙂 🙂 🙂

شیما
شیما

مچکرم

نیما
نیما

سلام آقای شهریار. واحد آذرشهر در استان آذربایجان شرقی در مقطع کارشناسی ارشد رشته عمرآن- سازه در حین انتخاب رشته اسم و رشته تو دفترچه نبود تو خرداد ماه اما یه اطلاعیه جدید که اومد به اصطلاح اصلاحیه که دادن واحد آذرشهر تو رشته عمرآن- سازه مجددا اسمش به دفترچه اومد. می… ادامه نظر»

شهریار
شهریار

درود.
جناب نیما،
رشته ای که مجوز آن از سوی وزارت علوم تایید و صادر نشود، حذف میشوند.
همینطور فاقد ارزش میباشند و مانع شما برای ورود به مقاطع بالاتر می شود.
موفق و پیروز باشید.

شیما
شیما

سلام آقا سهریار من روزانه ثبت نام نکردم ولی قبول شدم.تو کنکور وزارت بهداشت هم ثبت نام کردم ولی کنکور ندادم توجلسه حاضرنشدم.برای سال بعد میتونم کنکور وزارت بهداشت بدم یا محروم میشم؟؟؟ب دلیل ثبت نام نکردن تو روزانه و یا حاضرنشدن درجلسه ی وزارت؟؟؟

شهریار
شهریار

درود.
شیما خانم،
اگر دانشگاه روزانه ثبت نام کرده باشید و آن را قبول شده باشید و نروید، به منزله انصراف میباشد و سال بعد محروم میشوید.
موفق و پیروز باشید.

شهریار
شهریار

محروم از کنکور منظورم میباشد.

مینا
مینا

سلام اقا شهریار میشه جواب سوالمو بدید؟ایا کسی که تو انتخاب رشته ازاد از سهمیه بسیج استفاده نکرده میتونه تو تکمیل ظرفیت استفاده کنه؟اعمال میشه؟

شهریار
شهریار

درود. مینا خانم، تا جاییکه من اطلاع دارم، سهمیه بسیج برای آقایان فقط به فقط برای کم کردن مدت خدمت سربازی استفاده میشود و برای کنکور دانشگاه کارآیی و تاثیر ندارد. درباره سهمیه بسیج برای بانوان، بایستی مطابق با قوانین وزارت علوم باشد. سهمیه خاص مثل (رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا)… ادامه نظر»

الناز
الناز

اینکه رشته ها حذف میشند واقعیته??مثلا من مهندسی ورزش علوم تحقیقات قبول شدم ایا حذف میشه سال دیگه

مهسا
مهسا

سلام
بعید هست چنین اتفاقی بیفته. چون امسال در رشته های پذیرش کردن که تونستن کلا مجوز بگیرن، اما سال گذشته مجوز یک بار پذیرش هم داده بودن.

كيارش
كيارش

سلام دوستان
یعنى ممکن براى تکمیل ظرفیت کد رشته ى جدید اضافه بشه؟؟؟

شهریار
شهریار

درود. دوستانی که تمایل دارند، پاسخ دهند. هدف از دانشگاه رفتن: ۱: میخواهم باسواد بشوم. ۲: میخواهم مدرک بگیرم. ۳: میخواهم از طریق دانشگاه، شغل پیدا کنم. ۴: میخواهم مقام و پول کسب کنم. ۵: بخاطر حرف اطرافیانم به دانشگاه آمدم. ۶: پدر و مادرم روی این موضوع حساس هستند و بر… ادامه نظر»

مینا
مینا

هدفم پیشرفت و کسب مدارج عالی تو رشتممه و خیلیا منو از ادامه تحصیل نهی کردن ولی من ب حرف کسی گوش ندادم و فقط ب هدف خودم فک میکنم ?

شهریار
شهریار

درود.
مینا خانم،
سپاسگزارم از پاسخ تان.
موفق و پیروز باشید.
🙂 🙂 🙂

مهسا
مهسا

میخوام باسواد بشم و مدرک بگیرم و بتونم کار هم بکنم و با افرادی که در زمینه فکری خودم فعال هستن آشنا بشم و مراوده داشته باشم و درآمد هم داشته باشم و استعدادهای وجودی خودم هم به ثمر برسونم.

شهریار
شهریار

درود.
محسا خانم،
سپاسگزارم از پاسخ تان.
موفق و پیروز باشید.
🙂 🙂 🙂

شهریار
شهریار

مهسا خانم البته

مهسا
مهسا

مرسی همچنین شما

مریم
مریم

کارشناسی ارشدمنظورمه

مریم
مریم

سلام خدمت شمادوستان محترم سوالی داشتم ممنون میشم جوابموبدیدمن دانشگاه سراسری رتبه ام۳۵هزاراومدایاامیدی هست درتکمیل ظرفیت پیام نورقبول بشم؟

شیما
شیما

بله

شیما
شیما

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری کی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شهریار
شهریار

درود.
شیما خانم،
پاسخ سوال شما را در پایین این صفحه گذاشتم.
موفق و پیروز باشید.

فرشاد
فرشاد

من در انتخاب دوم مدیریت مالی کازرون رتبه ۱۷۰واخرین نفر قبول شده ۱۰۶شانسم در تکمیل ظرفیت چگونه است؟

zorow
zorow

سلام اقا شهریار عذر میخوام یه سوال داشتم من شنیدم کسایی که فوقشون دانشگاه ازاد بوده تحت هیچ عنوان تو مصاحبه دکتری دانشگاه دولتی پذیرفته نمیشن خوب اگه اینطوره ما وقتمون فقط تو داناه برا گرفتن یه پدرک بی اعتبار تلف کردیم لطفا راهنمایی کنید

شهریار
شهریار

درود.
دوست گلم،
پاسخ سوال شما در آدرس لینک زیر گذاشتم.
http://mastertest.ir/1396/06/%d8%a7%d9%85%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af-%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%d8%b4-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-96-97-%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%af
موفق و پیروز باشید.

شیما
شیما

سلام اقا شهریار تکمیل ظرفیت ازاد با سراسری فرقی داره؟؟؟تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری کی هس؟؟؟

شهریار
شهریار

درود.
شیما خانم،
If منظورتان از نظر ظرفیت میباشد، Yes.
Probably between دهه اول و دهه دوم مهر ماه میباشد.
موفق و پیروز باشید.

الهام
الهام

سلام به شما اصلا اینطور نیست اگر شما بتونید رزومه خوبی داشته باشید حتما پذیرش میشید من خودم یک ارشد دارم امسال همزمان هم دکتری شرکت کردم رشته خودم هم ارشد که هر کودوم نتیجش بهتر شد همون رو برم ارشد امسال مدیریت شرکت کردم ارشد اولم هم کشاورزی بود در دکتری… ادامه نظر»

pendar
pendar

شروع تکمیل ظرفیت از چه تاریخی شروع میشه لطفا اطلاع رسانی کنید .

mahshid
mahshid

هفته اول مهر حدودا تا ۱۲مهر
جوابش هم یکی ۲هفته بعد میاد

سهيل
سهيل

مهسا خانم من شنیدم که تکمیل ظرفیت مهر کلاساش از بهمن شروع میشه این درسته؟؟ من میخوام اگر تکمیل ظرفیت توی ترم مهر شروع میشه که اقدام کنم ولی اگر میوفته برای بهمن که اقدام نمیکنم شما نظرت چیه فکر میکنی توی ترم مهر شروع کلاس های تکمیل ظرفیت خواهد بود یا… ادامه نظر»

mahshid
mahshid

بستگی به دانشگاه داره
ولی دوست خودم تکمیل ظرفیت مهر که دراومد تا مهر سال بعد کلاساشون شروع نشد
دانشگاه اهواز بودن

مهسا
مهسا

سلام درمورد دانشگاه دولتی عموما شروع کلاس ها از بهمن ماه هست، در برخی موارد حتی ممکنه به سال آینده موکول بشه، اما بعیده برای مهر ماه امسال بشه سر کلاس رفت، چون نتایج دیر اعلام میشه و عملا بخشی از ترم گذشته. اما درمورد دانشگاه ازاد اغلب توی ابان ماه میرن… ادامه نظر»

حسین
حسین

سلام من پارسال تکمیل ظرفیت بهمن ۹۵ حقوق خصوصی قبول نیشابور قبول شدم نرفتم امروز زنگ زدم گفتند میتونی ثبت نام کنی بدون اینکه شهریه ترم بهمن رو بدهی یک بخشنامه تو دانشگاه ازاد هست که میگه کسایی که قبول شدن و نرفتن به هر دلیلی میتونن تو واحدی که قبول شدن… ادامه نظر»

سعید
سعید

معمولا نتایج تکمیل ظرفیت اواخر مهر یا اوایل ابان میاد شروع کلاس ها از ابان شروع میشه

سهيل
سهيل

سلام ممنون میشم جواب بدید برای تکمیل ظرفیت اعلام نتیج تکمیل ظرفیت و شروع کلاس ها از کی خواهد بود؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
سالهای گذشته تکمیل ظرفیت مهر ماه اینطوری بود که نتایج رو زود اعلام میکردن و اوایل ابان کلاس ها شروع میشد (ینی همون ترم مهر). امسال که گفته شده یک بار تکمیل ظرفیت هست باید دید چی پیش میاد.

مهتاب
مهتاب

این ۶۰۰ رشته که حذف شدن کدومان؟ شامل اون رشته های که تو دفترچه ای که خود وزارت علوم منتشر کرد هم میشه ؟ اون رشته ها که نوشته بود یکبار پذیرش ۹۵ چطور؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر شامل اونها نیست. در اون رشته ها پذیرش صورت نگرفته.
اون رشته های یک بار پذیرش هر کدوم که شرایط لازم رو داشتن مجوز گرفتن، که امسال هم پذیرش کردن، اما یه سری نتونستن مجوز بگیرن و جذب دانشجو هم نداشتن.

مهتاب
مهتاب

ممنون عزیزم لطف کردی

مژگان
مژگان

مهسا خانم تو یکبار پذیرش ۹۵ پذیرش صورت گرفته من مطمئنم من تو یک اطلاعیه دیدم که نوشته بود یکبار پذیرش ۹۵ در واقع همون یکبار پذیرش ۹۶ فقط اشتباه تایپی هستش تو لیست اولیه دانشگاه آزاد که وزارت علوم اعلام کرده بود مشکلات زیادی داشت پس میشه این هم اشتباه تایپ… ادامه نظر»

مهتاب
مهتاب

ممنون مژگان جون

مژگان
مژگان

خواهش می کنم مهتاب جان خیالت راحت پذیرش صورت گرفته امسال هم موفق باشی

محسن
محسن

سلام , یکبار پذیرش۹۵ امسال پذیرش صورت نگرفته , من رتبه م ۲۰۰بوده رشته اول انتخابی جزء یکبار پذیرش بوده قبول نشدم جلوش نوشته رتبه شما۲ آخرین نفر اصلا رتبه نزده

مجتبی
مجتبی

دوستان یه سوال شخصی که تکمیل ظرفیت مهر پارسال قبول شده ولی مهر و بهمن نرفته مهر امسال میتونه بره ثبت نام کنه مگه آخه تو یکی از نظرهای همین سایت خوندم یکی نوشته بود مثلا میشه مهر امسال قبول شدی مهر سال آینده بیایی آیا همچنین چیزی امکان داره؟ میدونم ربطی… ادامه نظر»

محمد
محمد

احتمالا باید ۲ترم شهریه ثابت را پرداخت کنی واگه سربازی نرفته باشی این دوترم ازسنواتت کم میشه

frnz
frnz

من از کارمند دانشگاه سوال
کردم گفت میشه بعد از یکسال
بیای ثبت نام کنی بهش گفتم خسارت
اون یک سال باید پرداخت شه گفت
نه

شهریار
شهریار

درود.
دوستان مشاهده کردید.
بالاخره حرف بنده درست از آب در آمد.
قبلا گفته بودم رشته ها تا به تایید هر دو نهاد وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی نرسند، صحیح نمی باشد.
رشته و مدرکی معتبر میباشد که مجوز آن مورد تایید هر دو نهاد وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

شهریار
شهریار

عده ای بر این باور بودید که همه رشته ها مجوز دارند.

شهریار
شهریار

اما من این اعتقاد را از همان روز اول نداشتم.

سیمین
سیمین

ما یه چی دیگه ای بر خلاف شما فکر می کنیم

شهریار
شهریار

درود.
سیمین خانم،
نظر شما برای من محترم میباشد.
بالاخره این هم عقیده شماست.
موفق و پیروز باشید.
🙂 🙂 🙂

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • رتبه قبولی کنکور ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

خیریه بچه های آسمان