مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد گروه روحی روان گام

پذیرش بدون کنکور نفرات برتر المپیادهای علمی دانشجویی در مقطع ارشد

سهمیه رزمندگان ، جانبازان ، ایثارگران ، بسیجی کنکور ارشد 97

دبیر المپیاد‌های علمی دانشجویی گفت: نفرات برتر المپیادهای علمی دانشجویی کشور، بدون کنکور و در هر دانشگاهی می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ جمالی دبیر المپیاد‌های علمی دانشجویی در مراسم تجلیل از نفرات برتر بیست و دومین دوره المپیاد علمی دانشجویی که در سازمان سنجش برگزار شد، اظهار کرد: همه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از جمله قطب آموزشی اقدام به برگزاری المپیاد علمی دانشجویی کردند که امسال مرکز آموزشی شهید بهشتی به عنوان مجری مرحله نهایی المپیاد بوده است.

وی بیان کرد: روسای گروه‌های علمی کشور و وزارت علوم همکاری خوبی با سازمان سنجش داشته‌اند و بیست و دومین دوره المپیاد علمی دانشجویی را به خوبی  انجام شده است.

 جمالی با بیان اینکه، سال ۷۴ در شورای عالی وزارت علوم مصوب شد که  اجرا و برگزاری المپیاد‌های علمی دانشجویی کشور بر عهده سازمان سنجش باشدو این کار از سال ۷۵ تا کنون انجام شده است، افزود: برگزاری المپیاد‌های علمی دانشجویی به وسیله سازمان سنجش به صورت مستمر برگزار می‌شود.

 جمالی ادامه داد: در سال ۹۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی با مصوبه‌ای برگزاری المپیاد علمی دانشجویی  را به عهده سازمان سنجش گذاشت و این آزمون در سال ۷۵ کارش را با ۶ رشته شروع کرد و امسال المپیاد علمی دانشجویی در ۲۰ رشته برگزار شده است.

 وی در خصوص اهداف برگزاری المپیاد‌های علمی دانشجویی کشور گفت: شناسایی و معرفی استعدادهای برتر، تشویق دانشجویان به مطالعه،‌ ایجاد انگیزه برای یادگیری بیشتر و تشویق و ترغیب دانشجویان برای ادامه تحصیل از اهداف برگزاری المپیاد‌های علمی دانشجویی است که سازمان سنجش حمایت‌های مادی و معنوی را برای ادامه تحصیل نفرات برتر المپیاد‌ها انجام می‌دهد.

 جمالی با بیان اینکه، در مرحله ورودی بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی ۳۰ هزار و ۸۵ نفر با یکدیگر رقابت کرده‌اند که از این تعداد ۳۱۰ نفر به مرحله نهایی راه پیدا کرده‌اند، عنوان کرد: مراحل دوم به صورت غیر متمرکز برگزار شد و در اختیار قطب‌های علمی کشور بوده است که هر یک به صورت مستقل آزمون را برگزار کردند که از این تعداد ۴۶۹ نفر به مرحله نهایی راه پیدا کرده‌اند.

 وی ادامه داد: در مرحله نهایی ۹۷۹ نفر  به رقابت با یکدیگر پرداختند که از این تعداد ۸۱ نفر از دانشگاه‌های دولتی، ۴ نفر از دانشگاه آزاد، ۵ نفر از دانشگاه پیام نور و ۳ نفر از موسسات دانشگاه غیرانتفاعی هستند، از این تعداد ۷۷ نفر از طریق آزمون کارشناسی ارشد به مرحله نهایی راه یافته‌اند و همچنین تعداد ۴۷ نیز از طریق آزمون غیر متمرکز  و از طریق هشت قطب به مرحله نهایی بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی راه پیدا کرده‌اند.

جمالی ادامه داد: دانشگاه شریف، تهران و امیرکبیر به ترتیب بیشترین مدال‌ها را کسب کردند و سازمان سنجش تسهیلات خوبی را برای نفرات برگزیده در نظر گرفته است به طوریکه این افراد بدون کنکور و در هر دانشگاهی می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند و برای مقطع دکتری امتیازات آموزشی خاصی برای افراد برگزیده در نظر گرفته‌ایم.

 

 

مطالب مرتبط:

پذیرش بدون آزمون برگزیدگان المپیاد علمی در مقطع کا... معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نفرات اول تا پانزدهم المپیاد علمی و دانشجویی بدون آزمون به دوره کارشناسی ارشد راه می یابند. به ...
انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص تمدید مهلت و ویر... امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌ نامی داوطلبان آزمون‌ کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 همزمان با فراهم شدن فرصت مجدد ثبت نام از اواخر بهمن ماه سال جاری در سای...
آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ از ۲... مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان و متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد 98 می توانند از فرصت مجدد ثبت نام در روزهای 28 بهمن تا اول اسفندماه 97 استفاده ک...
اعلام جزئیات امتیاز حافظان قرآن در کنکور ارشد ۹۸... شرایط و جزئیات استفاده از امتیاز حافظان قرآن در آزمون کارشناسی ارشد سال 1398 منتشر شد. به گزارش مستر تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ﺑﻪ ﻣﻨﻈ...
افزایش آمار ثبت نامی کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ به ۲۲۱... مشاور سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام 221 هزار و 885 در کنکور کارشناسی ارشد 98 خبر داد. حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری آنا، اظهار کرد: تا ساعت 1...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

خیریه بچه های آسمان