مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد روان گام

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان وزارت بهداشت در سال 97

ارشد بدون کنکور رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت 97 - 98

شرایط پذیرش داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۱۳۹۷ منتشر شد.

به گزارش مستر تست، بنا بر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، شرایط پذیرش داوطلبان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با سهمیه استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ بدین شرح می باشد:

داوطلبان متقاضی استفاده از آئین نامه تسهیلات ادامه تحصیل استعدادهای درخشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با آزمون و بدون آزمون ورودی، می بایست پس از مطالعه آیین نامه مربوطه درصورت احراز شرایط لازم، مطابق با اطلاعیه ها و دستورالعمل های بعدی این مرکز اقدام نمایند.

۱- متقاضیان با آزمون و بدون آزمون ورودی واجد شرایط، می بایست همزمان با سایر داوطلبان عادی متقاضی شرکت در آزمون طی اسفند ماه سال ۹۷، ثبت نام کنند.

تذکر بسیار مهم: فقط دانشجویان شاغل به تحصیل و فارغ التحصیلان دانشگاه های علوم پزشکی و موسسات وابسته به وزارت بهداشت و دانشکده های علوم پزشکی وابسته به دستگاه های اجرایی (شاهد، بقیه الله، ارتش و علوم بهزیستی) واجد شرایط استفاده از این آیین نامه هستند. فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که رتبه کسب نموده باشند، با رعایت سایر شرایط آیین نامه میتوانند از تسهیلات (شرایط با آزمون) بهره مند شوند.

۲-  همانند سال گذشته، متقاضیان بدون آزمون ورودی، می بایست همزمان با سایر داوطلبان عادی و متقاضیان با آزمون از تاریخ ۹۷/۵/۱۴ لغایت ۹۷/۵/۱۷، نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام نمایند. بنابراین لازم است ثبت نام را انجام داده و کد رهگیری جهت مراحل بعدی دریافت کنند.

بعبارتی این افراد فقط در زمان یاد شده برای کلیه داوطلبان عادی مجاز به انتخاب رشته محل می باشند و متعاقبا فقط از طریق دانشگاه معرفی خواهند شد و سامانه برای انتخاب رشته محل غیر فعال خواهد شد.

۳- متقاضیان با آزمون و بدون آزمون ورودی واجد شرایط، می بایست هنگام تکمیل فرم ثبت نام بند مربوط به “متقاضی ثبت نام با استفاده از شرایط استعداد درخشان میباشم” را انتخاب کنند. بدیهی است در صورت عدم انتخاب، مسئولیت عواقب بعدی به عهده داوطلب می باشد.

۴- متقاضیان واجد شرایط پس از ثبت نام طی اسفند ماه و انتخاب رشته محل در زمان مقرر، میبایست از تاریخ ۹۷/۵/۱ لغایت ۹۷/۵/۱۴ به همراه مدارک مورد نیاز، جهت انجام مراحل مربوطه و معرفی، به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نمایند تا دانشگاه مذکور نسبت به معرفی آنها از تاری ۹۷/۵/۱۴ لغایت ۹۷/۵/۲۳ اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم معرفی اسامی واجدین شرایط و یا عدم تایید از سوی دانشگاه بصورت اینترنتی طی تاری و زمان مقرر، مکاتبات بعدی قابل رسیدگی نبوده و مرکز سنجش آموزش پزشکی مسئولیتی را بعهده نمیگیرد.

۵- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهیمه استعداد درخشان بدون آزمون:

  • باید ابتدا در آزمون ثبت نام کرده و کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. درصورت تمایل، میتوانند در آزمون شرکت نکنند. ولی باید همانند سایر داوطلبان در زمان تعیین شده نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند.
  • در صورت تمایل، می توانند همانند سایر داوطلبان عادی (بدون استفاده از آئین نامه مذکور) با شرایط عادی در آزمون شرکت کنند و شانس خود را هم در شرایط عادی و هم با استفاده از شرایط استعداد درخشان امتحان نمایند.

۶- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهیمه استعداد درخشان بدون آزمون در صورتی که با شرایط عادی در آزمون شرکت کنند، لزومی ندارد رشته امتحانی آزمون با رشته انتخابی مورد استفاده از آیین نامه استعداد درخشان، یکسان باشد. این افراد در زمان انتخاب رشته محل، مجاز به انتخاب در هر دو حالت عادی و استعداد درخشان خواهند بود.

۷- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهیمه استعداد درخشان بدون آزمون (که در آزمون شرکت می نمایند) و با آزمون دقت نمایند علاوه بر این سهمیه، برای شرایط عادی در سهمیه آزاد نیز همانند سایر داوطلبان عادی مورد سنجش واقع خواهند شد.

۸- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهیمه استعداد درخشان بدون آزمون دقت نمایند مجاز به انتخاب کلیه رشته محل های مورد پذیرش در رشته انتخابی این سهمیه بر اساس جدول پذیرش می باشند (جدول متعاقبا اعلام میگردد). بدیهی است در هر دانشگاهی اولویت پذیرش با دانشجوی واجد شرایط آن دانشگاه می باشد. لذا اگر ظرفیت مازاد استعداد درخشان دانشگاه یک نفر باشد، دانشجوی واجد شرایط و در اولویت همان دانشگاه پذیرفته خواهد شد و اگر ظرفیت بیش از یک نفر باشد حداقل یک نفر از دانشجویان واجد شرایط و در اولویت از سایر دانشگاه ها پذیرفته خواهد شد. شایان ذکر است اولویت بندی بین دانشجویان برمبنای امتیاز کسب شده توسط دانشجو بر اساس جدول امتیازدهی مربوطه توسط دانشگاه محل تحصیل، محاسبه خواهد شد.

۹- دانشجوی ممتاز هر رشته تحصیلی مجاز است فقط در مقطع بالاتر رشته همنام به تحصیل بپردازد و در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد، رشته همنام رشته تحصیلی مقطع قبلی وجود نداشته باشد، سهمیه ۱۰% بدون آزمون حذف و به ۲۰% سهمیه پذیرش با آزمون تبدیل می شود. در این صورت شرکت در آزمون و کسب حداقل ۹۰% نمره آخرین نفر پذیرفته شده آزاد در رشته محل مورد تقاضا الزامی خواهد بود.” گزینش بر اساس این ابلاغیه، از آزمون سال ۹۶ اجرا میگردد. لذا داوطلبان میبایست مفاد ابلاغیه مذکور را رعایت نمایند.

۱۰- در رشته هایی که سابقه ۲ سال کار بالینی الزامی میباشد، دانش آموختگان استعداد درخشان دوره های گذشته که طبق ضوابط آن دوره پس از گذراندن ۲ سال سابقه کار بالینی خود، برای آزمون سال ۹۷ واجد شرایط شرکت در این رشته ها شده اند، برای ۲ دوره پذیرش (سال ۹۶ و ۹۷) از شرط لازم رشته همنام معاف بوده و برای این دانش آموختگان طبق روال گذشته عمل می شود.

۱۱- شرایط اختصاصی در تعدادی از رشته ها ارائه دو سال سابقه کار بالینی با مدرک کارشناسی الزامی می باشد. به عبارتی بلافاصله بعد از فراغت از تحصیل از دوره کارشناسی افراد مجاز به انتخاب این رشته ها نمی باشند. لذا داوطلبان مشمول استفاده از آئین نامه “تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز در مقاطع بالاتر” که متقاضی ادامه تحصیل در این رشته ها هستند،حق استفاده از شرایط آئین نامه مذکور بعد از سپری نمودن دوره دو ساله براساس ضوابط آزمون همان سال، برای آن ها محفوظ می باشد.

۱۲- اتباع خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی مجاز به استفاده از تسهیلات استعداد درخشان نمی باشند.

۱۳- پس از قبولی و اعلام اسامی پذیرفته شدگان هرگونه تغییر رشته و یا جابجایی در مقاطع تحصیلات تکمیلی ممنوع می باشد.

 

مطالب مرتبط:

اعلام زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد وز... زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1398 از 26 فروردین ماه سال آینده آغاز خواهد شد. به گزارش مسترتست، دفترچه ثبت نام کنکور کارشناس...
انتشار اطلاعیه مرکز سنجش پزشکی درخصوص کارشناسی ارش... مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اطلاعیه ای در خصوص متقاضيان استفاده از سهميه استعداد درخشان کارشناسی ارشد که فاقد رشته همنام در مقطع ارشد هستند منتشر کرد. ...
انتشار دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ وزارت بهداشت... دفترچه راهنمای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته علوم پزشکی سال ۱۳۹۸ منتشر شد. به گزارش مسترتست، زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ وزارت بهداشت ...
آغاز ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ وزارت بهداشت از ۳۰ بهمن... رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی از ۳۰ بهمن ماه ۹۷ خبر داد. دکتر آبتین حیدرزاده در گفتگو با مهر افزو...
آغاز ثبت نام آزمون ارشد پزشکی ۹۸ از نیمه دوم بهمن... رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از شروع ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98 در نیمه دوم بهمن ماه سال جاری خبر داد. آبتین حیدرزاده در گفتگو با مهر ا...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
مژگان حیدری
مژگان حیدری

واقعا کی میاد جوابا خسته شدیم دیگه

مرجان
مرجان

چرا جوابارو نمیدید پس ورودی بهمن نشیم

زهرا
زهرا

لطفا درمورد مورد ۱۰ یکم بیشتر توضیح میدید؟
یعنی برای گرایش ویژه که به ۲ سال سابقه کار نیاز داره
میتونیم اول بریم طرح و بعد دوسال همچنان سهمیه استعداد درخشان باقی میمونه ؟و میتونیم انتخابش کنیم ؟
ممنون میشم توضیح بدید

مرضیه
مرضیه

سلام. من بهداشت حرفه ایم و سهمیه ۱۵درصد استعداد درخشان رو دارم ولی درکنکور بدون آزمون ثبت نام نکردم. آیا بازهم دانشگاه ها من رو قبول میکنن؟ در صورت قبولی، پیگیریش چجوریه؟

Elia
Elia

سلام ایا رتبه اولای دانشگاه علوم پزشکی میتونن بدون ازمون تو دانشگاهی غیر از دانشگاه خودشون پذیرش بشن با توجه به ابلاغیه جدید ؟

سمیرا
سمیرا

سلام.وقت بخیر
من لیسانس بهداشت عمومی دارم. بدون آزمون بیوتکنولوژی پزشکی ثبت نام کردم.
آیا امکانش هست که در سایر دانشگاه ها پذیرفته بشم؟
یا باید با آزمون ثبت نام کنم؟
ممنون میشم پاسخ بدین

مهسا
مهسا

سلام
مطابق ایین نامه، دانشجوی ممتاز هر رشته تحصیلی مجاز است فقط در مقطع بالاتر رشته همنام به تحصیل بپردازد. شما باید در رشته همنام ثبت نام کنید. در غیر این صورت شانس پذیرش ندارید.

مرضیه
مرضیه

سلام من برای ارشد روانشناسی استثناىی میخوام شرکت کنم از چه زمانی باید ثبت نام کنم مطالب بالارو خوندم در مورد بازه زمانی ثبت نام چیزی ننوشته
ممنون میشم جواب بدین.

مهسا
مهسا

سلام
شما باید همزمان با بچه های بدون ازمون ثبت نام کنید. فرصت ثبت نام اصلی تموم شده اما از ۲۶ تا ۲۸ فروردین مجدد سامانه ثبت نام باز میشه و میتونید ثبت نام کنید.

الهام
الهام

سلام.من لیسانس آمار از دانشگاه بوعلی همدان دارم میخوام ارشد وزارت بهداشت شرکت کنم اما بدون آزمون
اصلا میشه من با مدرک لیسانس آمار ارشد پرستاری شرکت کنم اونم بدون ازمون؟؟؟؟کدوم دانشگاهها نیرو میگیرن؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه شما به صورت باآزمون هم نمیتونید ارشد پرستاری شرکت کنید. این رشته فقط از فارغ التحصیلان مرتبط پذیرش میکنه.

امیدرضا
امیدرضا

سلام لطفا جواب بدید ممنون میشم سلام من امروز ثبت نام ارشد کردم فقط تو ثبت نام گذوه رشته ای که میخوام امتحان بدم رو پرسید و چیزی از محل های انتخابی که کدوم مراکز اولویتم هستش و چه شاخه ای از حسابداری رو میخوام انتخاب کنم رو نپرسید لطفا راهنمایی کنید… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
شما منظورتون ثبت نام ارشد وزارت علوم هست. درسته؟
شما در رشته حسابداری امتحان میدید و بعد در انتخاب رشته با توجه به رتبه تون برای هر گرایش، میتونید گرایش مدنظر رو انتخاب کنید.
نباید کد موسسه مقطع قبلی رو اشتباه درج کنید. اگه تو لیست سنجش نیست، ۹۹۹۹ رو باید درج کنید.

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

خیریه بچه های آسمان