مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد مهستان روان گام

پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون 1397 دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز از بین دانش‌آموختگان برتر مقطع کارشناسی دانشگاه‌های دولتی برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون می‌پذیرد.

به گزارش مستر تست، دانشگاه تبریز مطابق با «آیین ­نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد» (ابلاغیه شماره ۷۷۹۴۸ / ۲۱ مورخ ۹۳/۰۵/۰۵ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، اصلاحیه­ شماره ۴۷۸۲۰ / ۲۱ مورخ ۹۴/۰۳/۱۶ (درخصوص افزایش سقف پذیرش دانشگاه­ های سطح یک از ۱۰ درصد به ۲۰ درصد ظرفیت روزانه) و اصلاحیه شماره ۱۴۰۰۳۶ / ۲ مورخ ۹۵/۰۷/۰۴ (درخصوص نحوه محاسبه ۱۰ درصد برتر دانشجویان)، در تمامی رشته/گرایش ­های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تبریز که در سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ دارای سهمیه پذیرش از طریق کنکور سراسری هستند، بجز رشته زبان­ های باستانی ایران، از میان دانشجویان و فارغ­ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته، با لحاظ نمودن شرایط مندرج در شیوه نامه پذیرش دانشجو می­ پذیرد.

الف – شرایط متقاضیان پذیرش

۱- دانشجویان ورودی بهمن ۹۲، مهر ۹۳ و بهمن ۹۳ مقطع کارشناسی که حائز شرایط یکی از بندهای ذیل باشند می توانند نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک جهت شرکت در رقابت پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند:

 • دانشجویان دانشگاه تبریز که پس از گذراندن شش نیم سال تحصیلی، با سپری نمودن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی مقطع کارشناسی، به لحاظ معدل کلی، جزو ۱۰٪ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.
 • دانشجویان دانشگاه های سطح یک کشور (شامل دانشگاه های تهران، تربیت مدرسی، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران و خواجه نصیرالدین طوسی) که پس از گذراندن شش نیم سال تحصیلی، با سپری نمودن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، به لحاظ معدل کلی، جزو ۱۰٪ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.
 • دانشجویان سایر دانشگاه های دولتی که پس از گذراندن شش نیم سال تحصیلی، با سپری نمودن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، به لحاظ معدل کلی حائز رتبه ۱ بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

۲- مدارک آن دسته از دانشجویان دانشگاه تبریز و سایر دانشگاه های سطح یک کشور که در طول شش نیم سال تحصیلی موفق به فارغ التحصیلی می شوند و به لحاظ میانگین کلی، جزو ۱۰٪ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود هستند، به صورت مازاد بر ظرقیت، جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بررسی خواهد شد.

۳- دانشجویان حائز رتبه های ۱ تا ۱۵ در مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور می توانند نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک جهت بهره مندی از تسهیلات پذیرش بدون آزمون، اقدام نمایند.

۴- دانشگاه تبریز از پذیرش بدون آزمون دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد، دانشگاه علمی – کاربردی و دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی / غیر انتقاعی معذور است.

۵- متقاضیان پذیرش بایستی حداکثر تا تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند.

۶-دانشجویانی که طول مدت تحصیل آنها در مقطع کارشناسی، بیش از ۸ نیم سال باشد، مجاز به استفاده از تسهیلات این فراخوان نمی باشند.

تبصره: پرونده متقاضیانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود (نظیر بیماری، زایمان و موارد مشابه)، حداکثر دو نیم سال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور است، پس از تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه، جهت بهره مندی از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بررسی خواهد شد.

۷- متقاضیانی که از زمان فارغ التحصیلی آن ها، بیش از یک نیم سال تحصیلی گذشته است، مجاز به استفاده از تسهیلات نیستند.

۸- دانشجویان مهمان دائم در صورتی که حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود را تا پایان نیم سال ششم در دانشگاه تبریز سپری کرده باشند، مجاز به استفاده از این تسهیلات هستند.

به عنوان مثال، چنانچه دانشجوی مهمانی دائم، تا پایان نیم سال ششم ۱۱۰ واحد سپری کرده باشد، در صورتی مجاز به شرکت در رقابت پذیرش بدون آزمون خواهد بود که از این تعداد، ۸۲ واحد را در دانشگاه تبریز گذرانده باشد.

۹- مطابق ابلاغیه شماره ۵ ۴۹۵۰ مورخ ۹۶/۰۶/۳۱ سازمان سنجش آموزش کشور، دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) امکان استفاده از تسهیلات پذیرش بدون آزمون را ندارند.

ب- ظرفیت پذیرش

۱- ظرفیت پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان، برابر با ۲۰٪ ظرفیت پذیرش روزانه از طریق کنکور سراسری ورود به مقطع کارشناسی ارشد در هر کدام از کد رشته – محل های اعلامی توسط سازمان سنجش آموزش کشور است.

به عنوان مثال، چنانچه ظرفیت پذیرش یک گرایشی تحصیلی در دانشگاه تبریز از طریق کنکور سراسری ۳۰ نفر (۲۲ نفر روزانه و ۸ نفر شبانه) باشد، ظرفیت پذیرش بدون آزمون در این گرایش، با گرد کردن رو به بالا، ۵ نفر خواهد بود.

۲- پنجاه درصد از ظرفیت مذکور در بند (ب -۱) برای پذیرش بدون آزمون، به دانشجویان دانشگاه تبریز تعلق دارد که پس از گذراندن شش نیم سال تحصیلی، با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، به لحاظ میانگین کلی، جزو ۱۰٪ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده اند. با ارجاع به مثال بند (ب- ۱). این تعداد با گرد کردن رو با بالا، ۳ نفر خواهد بود.
۳- باقی مانده ظرفیت مذکور در بند (ب-۱) به صورت رقابتی به دانشجویان حائز شرایط سایر دانشگاه ها و مابقی دانشجویان دانشگاه تبریز که جزو ۱۰٪ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده اند تعلق میگیرد.
با ارجاع به مثال بند (ب-۱)، این تعداد ۴ نفر خواهد بود.

۴- چنانچه ۲۰٪ ظرفیت پذیرش روزانه از طریق کنکور در گرایشی معادل ۱ نفر باشد، ظرفیت پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در آن گرایش، ۲ نفر در نظر گرفته میشود؛ بدین صورت که ۱ نفر مطابق بند (ب-۲) و یک نفر مطابق بند (ب-۳) پذیرفته خواهد شد. به عنوان مثال، چنانچه ظرفیت پذیرش یک گرایش تحصیلی در دانشگاه تبریز از طریق کنکور سراسری ۸ نفر (۵ نفر روزانه و ۳ نفر شبانه) باشد، ۲۰٪ ظرفیت پذیرش روزانه معادل ۱ نفر خواهد شد. در این شرایط، ظرفیت پذیرش بدون آزمون
استعدادهای درخشان در این گرایش، ۲ نفر در نظر گرفته میشود.

۵- چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون یک گرایش از محل بندهای (ب-۲) و (ب-۳) تکمیل نشده و ظرفیت خالی باقی مانده باشد. گروه حمایت از استعدادهای درخشان نسبت به انتشار فراخوان تکمیل ظرفیت اقدام خواهد نمود. صرفأ آن دسته از دانشجویان دانشگاه تبریز که پس از گذراندن شش تیم سال تحصیلی، با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، به لحاظ میانگین کل، جزو ۱۰٪ برتر دوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند، می توانند در فراخوان تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.

پ- تهیه و ارسال مدارک لازم:

۱- متقاضیان محترم بایستی مدارک خود را حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۰۵ از طریق پست سفارشی یا پیشتاز برای گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز به آدرس تبریز، بلوار ۲۹ بهمن، دانشگاه تبریز، ساختمان کتابخانه مرکزی، طبقه ۱، گروه حمایت از استعدادهای درخشان، کد پستی: ۵۱۶۶۶۱۶۴۷۱ ارسال نمایند.

۲- مدارک لازم عبارتند از:

 • کپی کارت ملی
 • کپی صفحه اول شناسنامه
 • کپی کارت دانشجویی
 • کارنامه تحصیلی مقطع کارشناسی
 • فرم ثبت نام (موجود در وب سایت dotsa.tabrizu.ac.ir) تکمیل شده توسط متقاضی که پس از تأیید کارشناس محترم آموزش دانشکده، توسط معاون محترم آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده امضا و مهر شده است.
 • اصل گواهی رتبه رسمی صادره توسط دبیرخانه المپیاد علمی دانشجویی کشور (صرفا برای حائزین شرایط بند (الف-۲))
 • رسید واریز هزینه ثبت نام

۳- هزینه ثبت نام، به مبلغ ۶۰۰/۰۰۰ (ششصد هزار ریال)، بایستی از طریق سامانه پرداخت اینترنتی وجود دانشگاه تبریز (به آدرس office.tabrizu.ac.ir/diba-modules/client) با انتخاب گروه حمایت از استعدادهای درخشان از منوی واحد دانشکده و انتخاب پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد از منوی نوع درآمد، پرداخت شده و رسید واریز به همراه مدارک ارسال شود.

۴- متقاضیانی که در فرم ثبت نام، رشته گرایش هایی از دو دانشکده متفاوت را انتخاب نموده اند (به عنوان نمونه، گرایش های مرتبط با گروه مهندسی آب در دانشکده های مهندسی عمران و کشاورزی)، بایستی از کلیه مدارک مذکور در بند (پ-۲)، دو سری تهیه نمایند. ضمنا هزینه ثبت نام نیز میبایست به صورت جداگانه پرداخت و دو رسید واریزی همراه مدارک ارسال گردد.

۵- مدارک ارسالی و مبلغ واریز شده بایت هزینه ثبت نام، در صورت انصراف یا عدم پذیرش مسترد نخواهد شد.

۶- مهلت ارسال مدارک: ۹۶/۱۲/۰۵

ت- نحوه تعیین رتبه کلاسی و محاسبه ۲۰٪ برتر

۱- متقاضیان پذیرش بایستی تا پایان نیم سال تحصیلی ششم، حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی مقطع کارشناسی را سپری کرده باشند.

۲- در اعلام معدل و تعیین رتبه کلاسی، چه برای متقاضیان در حال تحصیل و چه برای متقاضیانی که فارغ التحصیل شده اند، معدل کل تا پایان نیم سال تحصیلی ششم ملاک عمل خواهد بود.

۳- برای دانشجویان ورودی بهمن ۹۲، دروس گذرانده شده در ترم تابستان سال ۹۵، در محاسبه تعداد واحدهای گذرانده، معدل و رتبه تا پایان نیم سال ششم (یعنی نیم سال کد ۹۵۱) لحاظ خواهد شد.

۴- برای دانشجویان ورودی مهر ۹۳، دروس گذرانده شده در ترم تابستان سال ۹۶، در محاسبه تعداد واحدهای گذرانده تا پایان نیم سال ششم (یعنی نیم سال کد ۹۵۲) لحاظ میشود؛ ولی در محاسبه معدل و رتبه لحاظ نخواهد شد.

۵- برای دانشجویان ورودی بهمن ۹۳، دروس گذرانده شده در ترم تابستان سال ۹۶، در محاسبه تعداد واحدهای گذرانده، معدل و رتبه تا پایان نیم سال ششم (یعنی نیم سال کد ۹۶۱) لحاظ خواهد شد.

۶- در محاسبه تعداد دانشجویان ۱۰٪ برتر اول و ۱۰٪ برتر دوم، عدد حاصله رو به بالا گرد خواهد شد.
به عنوان مثال، اگر تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی ۸۳ نفر باشد، نفرات ۱ تا ۹، ۱۰٪ برتر اول محسوب شده و نفرات ۱۰ تا ۱۷، ۱۰% برتر دوم خواهند بود.

۷- در محاسبه تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی، مجموع دانشجویان روزانه و شبانه مد نظر است.

۸- در محاسبه تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی، افرادی که وضعیت تحصیلی آنها در سیستم سما، عدم مراجعه و اتمام میهمانی درج شده است، مورد شمارش قرار نخواهند گرفت.

۹- در محاسبه تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی، دانشجویان مهمان دائم در صورتی مورد شمارش قرار می گیرند که تا پایان نیم سال ششم، حداقل نیمی از واحدهای درسی خود را در دانشگاه تبریز سپری کرده باشند. به عنوان مثال، چنانچه دانشجوی مهمان دائم تا پایان نیم سال ششم ۱۱۰ واحد سپری کرده باشد، در صورتی در محاسبه تعداد کل دانشجویان شمارش میشود که از این تعداد، حداقل ۵۵ واحد را در دانشگاه تبریز گذرانده باشد.

۱۰- در محاسبه تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی، افرادی که برای وضعیت تحصیلی آنها در سیستم سما، مواردی نظیر اخراج از تحصیل و انتقال به دانشگاه دیگر درج شده است، به شکل زیر عمل خواهد شد: در صورتی که دانشجوی اخراج شده یا منتقل شده به دانشگاه دیگر، حداقل سه هشتم کل واحدهای درسی مقطع کارشناسی را در دانشگاه تبریز سپری کرده باشد، در محاسبه تعداد کل دانشجویان مورد شمارش قرار میگیرد؛ و در غیر این صورت، دانشجوی مورد نظر نباید در محاسبه تعداد کل دانشجویان هم رشته و هم ورودی لحاظ شود. به عنوان مثال، در صورتی که تعداد کل واحدهای درسی مقطع کارشناسی ۱۴۰ باشد، دانشجویی که پس از گذراندن ۵۳ واحد اخراج شده است، در محاسبه تعداد کلی دانشجویان شمارش میشود.

ت- بررسی پرونده ها، روال اعلام نتایج و مراحل ثبت نام

۱- پس از اتمام فرایند بررسی پرونده های ارسالی، اسامی پذیرفته شدگان اعلام خواهد شد. لذا نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان یا پیگیری تلفنی نخواهد بود.

۲- پس از اعلام نتایج، پذیرفته شدگان بایستی در موعد مقرر شده در اطلاعیه پذیرش، نسبت به نهایی کردن ثبت نام و یا اعلام انصراف کتبی اقدام نمایند تا گروه حمایت از استعدادهای درخشان قرایند جایگزینی نفرات ذخیره را آغاز نماید.

توجه: عواقب عدم اعلام انصراف کتبی در موعد مقرر به عهده دانشجو است و گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

۳- پس از جایگزینی نفرات ذخیره، لیست جدید پذیرفته شدگان از طریق وب سایت رسمی گروه منتشر می شود.

۴- چنانچه پس از جایگزینی نفرات ذخیره، ظرفیت پذیرش بدون آزمون یک گرایش از محل بندهای (ب-۲) و (ب-۳) تکمیل نشده و ظرفیت خالی باقی مانده باشد، گروه حمایت از استعدادهای درخشان نسبت به انتشار قراخوان تکمیل ظرفیت اقدام خواهد نمود.

۵- پس بررسی پرونده های مرحله تکمیل ظرقیت، اسامی پذیرفته شدگان نهایی توسط وب سایت رسمی گروه اعلام میگردد.

۶- اسامی پذیرفته شدگان نهایی در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور ثبت خواهد شد تا این سازمان نسبت به صدور تأییدیه برای این نفرات اقدام نماید.

۷- پس از دریافت تأییدیه سازمان سنجش آموزش کشور، دانشگاه تبریز مطابق روال ذیل نسبت به ثبت نام داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد اقدام خواهد کرد:

 • گروه حمایت از استعدادهای درخشان، زمان و مدارک لازم برای ثبت نام را از طریق وب سایت دانشگاه و وب سایت گروه اعلام می کند.
 • در مرحله اول ثبت نام، کلیه پذیرفته شدگان بایستی با در دست داشتن مدارک لازم، شخصا به دفتر گروه حمایت از استعدادهای درخشان مراجعه نمایند.
 • پس از اتمام مرحله اول ثبت نام در دفتر گروه حمایت از استعدادهای درخشان، گواهی ای مبنی بر اتمام این مرحله توسط گروه صادر میشود.
 • دانشجو بایستی با در دست داشتن این گواهی، جهت تکمیل مراحل ثبت نام به اداره آموزش دانشکده مراجعه نماید. در این مرحله، اطلاعات دانشجو توسط مدیریت محترم امور آموزشی در سیستم سما ثبت و برای وی شماره و کارت دانشجویی صادر میشود.
 

مطالب مرتبط:

انتشار اطلاعیه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۸ د... دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی دانشگاه‌ های دولتی که متقاضی پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون سال 1398 دانشگاه بوعلی سینای همدان هستند تا پایان بهمن ماه م...
فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۸ دانشگاه ... دانشگاه اصفهان از میان داوطلبان واجد شرایط پذیرش کارشناسی ارشد استعدادهای درخشان، در سال 98 دانشجو می پذیرد. به گزارش مسترتست، دانشگاه اصفهان به منظو...
فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۸ دانشگاه ... فراخوان پذيرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع كارشناسی ارشد دانشگاه شیراز برای سال تحصيلی 98 - 99 منتشر شد. به گزارش مستر تست، دانشگاه شيراز از مي...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اصفها... دانشگاه صنعتی اصفهان برای سال تحصیلی 98-99 از میان فارغ‌التحصیلان برتر مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه‌های دولتی با استفاده از سهمیه استعداد درخشان، دانش...
انتشار فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۸ د... دانشگاه کردستان برای سال تحصیلی 98-99 از میان متقاضیان واجد شرایط، به صورت بدون کنکور دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیرد. به گزارش مسترتست، دانشگاه کردست...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
f
f

یه سوال دیگه که دارم اینکه اگر کسی واسه پذیرش استعداد درخشان بدون آزمون درخواست بده و قبول بشه ولی نره ، اونوقت دیگه نمیتونه از ضریب موثر شاگرد اولی در کنکور دیگه استفاده کنه ؟؟

f
f

ببخشید امکانش هست خواهش کنم که اگه میشه لیست تمام دانشگاه هایی که برای پذیرش استعداد درخشان کارشناسی ارشد بدون آزمون فراخوان داده اند رو یه جا بیارید ؟ که بدونیم چه حق انتخاب هایی ببین دانشگاه ها رای فرستادن درخواستمان داریم ؟؟و اینکه هر دانشگاه دقیقا تو چه رشته هایی پذیرش… ادامه نظر»

f
f

ببخشید میخوام بدونم که میشه به چند تا دانشگاه همزمان برای پذیرش استعداد درخشان درخواست داد ؟؟یا فقط برا یک دانشگاه میتونیم درخواست بفرستیم ؟؟
و اینکه اگه پذیرفته بشیم ولی نریم محرومیت یا جریمه ای دارد ؟؟؟

f
f

سلام ببخشید میخواستم بدونم امکان اینکه مهلت برای ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه ها تمدید بشه وجود داره ؟؟

جوادپور
جوادپور

سلام
ببخشید مهلت ثبت ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه تبریز تمدید خواهد شد یا خیر؟

فاطمه
فاطمه

باسلام،ببخشید کی ما میفهمیم که پذیرش شدیم یانه؟خیلی طول میکشه؟واقعا انتظار سخت هست.

مهسا
مهسا

سلام
بله حق دارید، اما متأسفانه زمان مشخصی برای اعلام نتایج ارشد بدون ازمون نیست و بستگی به دانشگاه داره. بازم میتونید با دفتر استعداد درخشان این دانشگاه تماس بگیرید و سوال کنید.

فریبا
فریبا

سلام…من واقعا ناراحت شدم چرا امسال زودتر زدن برا تبریز رو .هر سال اردیبهشت میذاشت فراخوان رو چرااااااااا؟
من الان دیدم اطلاعیه رو .زمان ثبت نام هم گذشته …حالا من چی کار کنم؟؟؟؟
چه خاکی سرم کنم؟؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
ناراحت نباشید. فرصت ثبت نام در دانشگاه های دیگه رو از دست ندید. ضمن این که میتونید با دانشگاه تماس بگیرید ببینید فرصتی برای ثبت نام هست یا خیر.

فریبا
فریبا

اوهوم….دانشگاه هنر اسلامی تبریز منظورم هست .گفتن که اردیبهشت منتشر میشه هنوز فراخوان پذیرش در دست بررسی هست.
منم رشتم هنر هس.

حوا
حوا

باسلام
میخواستم ببینم دانشجوهای کاردانی ب کارشناسی حتی اگر مقاله هم داشته باشن و الف باشن نمیتونن شرکت کنن؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه طبق ایین نامه پذیرش بدون ازمون مختص فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته است.

آزاده
آزاده

ببخشید یه سوالم رو فراموش کردم. اینکه تایید شدن یه دانشجو در مقطع ارشد به عهده ی بخش استعداد درخشان هر دانشگاه هست؟ یا افراد دیگه ای بررسی میکنن مثل مدیر گروه هر رشته؟

مهسا
مهسا

سلام
دفتر استعداد درخشان معمولا فقط مراحل اداری و بررسی شرایط لازم رو انجام میده و پذیرش نهایی و بررسی مدارک برای این پذیرش توسط گروه اموزشی مربوطه صورت میگیره.

آزاده
آزاده

سلام وقت شما به خیر. ببخشید دانشگاه مازندران هنوز پذیرشش شروع نشده؟پارسال اردیبهشت ماه فراخوان زده بودن ولی الان خیلی از دانشگاه ها مثل تبریز و تهران خیلی زوتر تر فراخوان زدن. دلیلش چیه؟ من داخل کانالتون(مسترتست) عضوم هر موقع فراخوان بزنن شما اعلام میکنین؟ خیلی ممنونم لطفا ما رو از استرس… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
برخی دانشگاه ها زودتر فراخوان میدن، برخی همون اردیبهشت یا حتی دیرتر. از طریق همین سایت و کانالش حتما اطلاع رسانی خواهد شد.

مهسا
مهسا

سلام، دانشگاه تبریز برای رشته معماری در مقطع ارشد استعداد درخشان پذیرش دارد؟

مهلا
مهلا

پیام نور هم جز دانشگاه های نیمه دولتی وزیر نظر دانشگاه سراسری

مهسا
مهسا

منظور دانشگاه های سراسری هست که در دوره های روزانه و شبانه پذیرش دارند.

Amir
Amir

سلام ببخشید میخواستم بدونم این مواردی که در بند(الف۱) اومده به ترتیبی که ذکر شده مورد نظر هست یا نه از میان تمام این نفرات مذکور و بدون. ترتیب انتخاب میکنند..؟؟

مهسا
مهسا

سلام
از بین نفراتی که شرایط رو دارند، انتخاب میکنند و اولویت خاصی به صورت رسمی مطرح نشده. ممکنه دانشگاه خودش اولویتش دانشجوهای خودش باشه، ممکنه هم نباشه.

Reza
Reza

سلام ببخشید من میخوام برا ارشد ز رشته فقه و حقوق به حقوق تغییر رشته بدم ایا از طریق استعداد درخشان میپذیرند؟؟؟؟؟

مدیر
مدیر

سلام
در پذیرش بدون ازمون باید رشته ارشد و کارشناسی متجانس باشه و تشخیص متجانس بودن برعهده گروه اموزشی هر دانشگاه هست. میتونید برای هر فراخوانی که مایلید از دفتر استعداد درخشان اون دانشگاه سوال کنید.

مهلا
مهلا

سلام ببخشید دانشجوهای پیام نور شامل نمیشن؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متاسفانه، پذیرش فقط از دانشگاه های دولتی در این دانشگاه صورت میگیره.

سکینه
سکینه

فارغ تحصیلات ۹۱ پیام نور
هم میتونم شرکت کنن

زهرا حمیدزاده محاسنی
زهرا حمیدزاده محاسنی

سلام ، چرا تبصره ها عوض شده ؟ سال پیش ده درصد دانشجویان سایر دانشگاه ها میتونستند از این مزیت استفاده کنن امسال فقط رتبه ۱ ؟ اخه چرا

مهسا
مهسا

سلام
این شرایط در اختیار دانشگاه هاست و میتونن تعیین کنن که از چه دانشگاه هایی به چه صورتی پذیرش دارند.

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

خیریه بچه های آسمان