پارسه

پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه شهید چمران

دانشگاه شهید چمران اهواز در نظر دارد از میان فارغ‌ التحصیلان واجد شرایط دانشگاه های دولتی، برای سال ۱۳۹۷ دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون پذیرش نماید.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مستر تست، دانشگاه شهید چمران در راستای اجرای آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دروه کارشناسی ارشد (موضوع آیین نامه شماره ۲۱/۷۷۹۴۸ مورخ ۹۳/۵/۵  و متمم شماره ۲۱/۹۶۴۷۴ مورخ ۹۳/۵/۲۴ وزارت علوم تحقیقات و فناوری) طبق فراخوان زیر در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

ماده ۱: دانشگاه شهید چمران حداکثر ۱۰ درصد از ظرفیت دوره روزانه کارشناسی ارشد خود در هر رشته محل را به دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) به صورت مازاد بر پذیرش با آزمون و با رعایت شرط زیر اختصاص می دهد:

۱-۱: دانشجویان داوطلب ملزم به گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی دوره کارشناسی خود تا پایان نیمسال ششم می باشند. بدیهی است دانشجویانی که حداقل سه چهارم واحدهای درسی را تا پایان نیمسال ششم نگذرانده باشند مشمول استفاده از آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان نخواهند بود.

۲-۱: تعیین ده درصد برتر و رتبه دانشجویان هم رشته و هم ورودی بر اساس معدل واحدهای گذرانده درسی دوره کارشناسی تا پایان نیسمال ششم خواهد بود.

۳-۱: در صورت مساوی شدن معدل دو دانشجو تا حد صدم نمره (ذکر شده در بند ۱-۲)، معیار تعیین دانشجوی با رتبه برتر تعداد واحدهای گذرانده تا پایان نیمسال ششم خواهد بود. به طوری که دانشجوی با تعداد واحد بیشتر رتبه برتر را به خود اختصاص خواهد داد.

۴-۱: دانشجویان داوطلب باید حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

۵-۱: پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان پذیر است.

۶-۱: پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

تبصره ۱: چنان چه ده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده در دانشگاه شهید چمران، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت ده درصد دوره کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نگردد، در این صورت دانشگاه مجاز به پذیرش دانشجو از دانشجویان واجد شرایط سایر دانشگاه های کشور مطابق با موارد عنوان شده در ماده ۴ این شیوه نامه می باشد. دانشگاه شهید چمران در پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان خارج از دانشگاه شهید چمران کاملا مختار می باشد.

تبصره ۲: دانشگاه اختیار دارد درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلیلی خارج از اختیار خود (مانند: بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا به دلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این آیین نامه بشود را پس از کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل، برای استفاده از تسهیلات این آیین نامه بررسی کند.

ماده ۲: دانشگاه اختیار دارد برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیاد علمی دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون پذیرش کند.

ماده ۳: تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه مجاز نیست.

ماده ۴: دانشگاه شهید چمران دانشجویان دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی-غیرانتفاعی، علمی کاربردی و پردیس های بین الملل (خودگردان) برای پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد پذیرش نمی نماید.

ماده ۵: دانشگاه شهید چمران با رعایت شرایط مندرج در این آیین نامه فقط یکبار تا اول شهریور ماه نسبت به پذیرش حائزین شرایط اقدام می نماید. اسامی پذیرفته شدگان جهت تایید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال می شود و پس از قطعی شدن ثبت نام منوط به تایید سازمان مذکور است.

مدارک مورد نیاز:

مدارک ارسالی عودت داده نخواهد شد.

۱- درخواست کتبی متقاضی

۲- تکمیل فرم اولویت بندی رشته -گرایش

۳-تکمیل فرم معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل

۴- فتوکپی از کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه

۵- اصل فیش بانکی به مبلغ ۴۰۰/۰۰۰ هزار ریال (غیر قابل استرداد) به حساب شماره ۲۱۷۷۲۷۲۲۰۴۰۰۵ بانک ملی شعبه شهر دانشگاهی بنام رابط متمرکز وجوه برگزاری دوره های خاص دانشگاه شهید چمران به شناسه واریز ۲۲۳۹۴۳۲

مراحل پذیرش:

۱- متقاضی باید مدارک خود را از ۹۶/۱۲/۱۰ تا ۹۷/۱/۲۵ به دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز به نشانی: اهواز – دانشگاه شهید چمران-ساختمان مرکزی-دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان ارسال نمایند.به تقاضا های ناقص و مخدوش ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۲- پذیرش دانشجویان به ترتیب نفرات اول در لیست ۱۰ درصد دانشجویان برتر هر رشته در مقطع کارشناسی انجام خواهد شد.

۳- اولویت بندی کد رشته ها به ترتیب نفرات برتر هر رشته انجام خواهد شد.

۴- زمان تقریبی اعلام نتایج اولیه توسط دانشگاه شهید چمران اهواز اواخر خرداد ماه ۱۳۹۷ از طریق سایت دانشگاه می باشد.

۵- دانشجویانی که اسامی آنها در نتایج اولیه اعلام می شود تا اواسط تیرماه ۱۳۹۷ فرصت دارند تا در صورت تمایل به انصراف از پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران، انصراف خود را کتباً به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه اعلام نمایند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱۶ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
نرگس
خرداد ۱, ۱۳۹۷ ۳:۳۱ ب٫ظ

سلام
من دانشجوی رشته ی ادبیات هستم وهیچ علاقه ای به این رشته ندارم اکنون که فارق التحصیل شدم می خواهم رشته ی مورد علاقه ی خودم رو ادامه بدم که هنر هست اما مشکل اینجاست که هیچ کس هیچ راهنمایی به من نمی کند ومن سردرگم هستم وفقط وقتم داره هدر می ره .میشه از شما بخوام که بهم راهنمای کنید که چطور وازکجا وارداین رشته بشم

Katrina
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ ۹:۲۷ ق٫ظ

سلام من کارشناسیه فیزیک دارم برا ارشد وزارت بهداشت سرکت کردم ب نظر شما بین رشته های فیزیک پزشکی ونانو تکنولوژیه پزشکی کدوم بهتره وهمینزور بین تصویر برداریه پزسکی و مهندسیه بهداشت حرفه ای کدوم بهتره ممنون میشم تا فرصت هست جواب بدبن

محمد
فروردین ۲۵, ۱۳۹۷ ۱:۱۲ ق٫ظ

سلام.الان متوجه پذیرش بدون آزمون شدم.آیا امکان ارسال مدارک هست یا فرصت تموم شده؟اگر رشته تحصیلیم با رشته ای که الان میخوام شرکت کنم متفاوته مشکلی نداره؟

مهسا
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب٫ظ
پاسخ به  محمد

سلام
فعلا که مهلت تموم شده، مگر این که زمان ثبت نام تمدید بشه. برای پذیرش بدون ازمون فقط میشه در رشته همنام با مقطع کارشناسی درخواست داد.

مرتضی
فروردین ۲۳, ۱۳۹۷ ۹:۰۰ ق٫ظ

سلام برای کل رشته های موجود در دفترچه میشه درخواست داد؟

مهسا
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب٫ظ
پاسخ به  مرتضی

سلام
اگه چیزی اعلام نشه، معمولا همینطوره. بازم میتونید از دفتر استعداد درخشان دانشگاه سوال کنید.

شادی
فروردین ۱۳, ۱۳۹۷ ۱:۱۹ ب٫ظ

سلام خسته نباشید من ترم ۸ جهاد دانشگاهی هستم که زیر شاخه دانشگاه چمران هست آیا میتوانم به دلیل معدل بالام منم شرکت کنم دانشگاه جهاد اهواز جز دانشگاه های درجه یک وزارت علومه این تفاوتی را ایجاد می‌کند؟

مهسا
فروردین ۱۶, ۱۳۹۷ ۰:۳۰ ق٫ظ
پاسخ به  شادی

سلام
خیر جهاد دانشگاه دوره رسمی نیست و مدرک شما هم مدرک رسمی نیست و نمیتونید درخواست پذیرش بدید.

Mahsa
فروردین ۱۱, ۱۳۹۷ ۴:۲۵ ب٫ظ

این یک قانون ظالمانه در حق بچه های ناپیوسته هست چرا هرسال قوانین رو تغییر میدن و جوانان یک مملکت رو به بازی میگیرن ?!موقعی که ما میخواستیم کنکور کارشناسی بدیم این قانون استعداد درخشان واسه ارشد شامل حال بچه های ناپیوسته هم میشد و ماهم رفتیم از سادگیمون ناپیوسته خوندیم ،و همه ی معدلمون رو بالای۱۹نگه داشتیم که دچار سرنوشت شوم کنکور نشیم ،همین که با معدل ۱۹/۵ از کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شدیم و رفتیم نامه بگیریم گفتن قانون عوض شده و شامل حال ناپیوسته ها نمیشه ?! چرا انصاف ندارین واقعا?مگر سوادمون چه فرقی میکنه ?کی میاد به این ظلم جواب بده ?تو رو به خدا مارو به بازی نگیرین لطفا ….کاش این صدا به جایی برسه و به حقمون برسیم نه اینکه دو تا سه سال بخاطر مشکل مالی و هرچیز دیگه از عمرمون رو پای کنکور بذاریم تا دانشگاه دولتی قبول شیم بلکه بتونیم گلی به سر جامعه و خانواده بزنیم .

مهسا
فروردین ۱۲, ۱۳۹۷ ۰:۱۴ ق٫ظ
پاسخ به  Mahsa

سلام
چند سال هست که ایین نامه اشاره کرده که این شرایط فقط برای فارغ التصیلان کارشناسی پیوسته است و امسال تغییری در این خصوص در ایین نامه لحاظ نشده.

سعید
اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ ۱۰:۱۰ ق٫ظ

ببخشید تکلیف بقیه چیه من که با معدل ۱۹ فارغ تحصیل شدمه چی اگه دانشگاه ازاد با بقیه مدرکشون معتبر نیست چرا این همه مدرک
میدین

مهسا
فروردین ۱۲, ۱۳۹۷ ۰:۱۵ ق٫ظ
پاسخ به  سعید

سلام
میتونید از طریق کنکور برای پذیرش اقدام کنید و یا این که از شرایط پذیرش ارشد بدون ازمون دانشگاه ازاد استفاده کنید.

پوریا
اسفند ۱۱, ۱۳۹۶ ۲:۱۵ ب٫ظ

من به سایت دانشگاه رفتم اما فرم و اطلاعیه ای برای تکمیل موجود نبود … اگر کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه

مهسا
اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳ ب٫ظ
پاسخ به  پوریا

سلام
جهت دریافت فرم ها به انتهای پی دی افی که از لینک زیر قابل دریافت هست مراجعه کنید.

مهتاب
اسفند ۱۱, ۱۳۹۶ ۱۱:۰۵ ق٫ظ

سلام اینکه گفته ب ترتیب نفرات اول پذیرش میکنن خب من جز ده درصد برتر هستم یعنی نفر دوم هستم پس چرا گفتن ده درصد

مهسا
اسفند ۱۱, ۱۳۹۶ ۱:۵۶ ب٫ظ
پاسخ به  مهتاب

سلام
یعنی در شرایط برابر (اگه ویژگی های مدنظر اونا بین شما و نفر اول برابر باشه)، قاعدتا اولویت با نفر اول است. و یا این که بعضی رشته ها چند تا گرایش دارن تو ارشد، اولویت انتخاب با کسیه که نفر اول هست.