اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور می توانند در مقطع کارشناسی ارشد الکترونیکی رشته علوم حدیث، اخلاق و آداب پزشکی ثبت نام کنند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشکده سلامت و دین دانشگاه علوم پزشکی قم در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ از بین اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته «علوم حدیث، اخلاق و آداب پزشکی» دانشجو می پذیرد.

داوطلبان می توانند با مطالعه شرایط ثبت نام، با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir در این دوره ثبت نام کنند.

بر اساس مصوبه هیات ممیزه مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانش آموختگان رشته علوم حدیث، اخلاق و آداب پزشکی، پس از اتمام دوره و ارائه مدرک تحصیلی به دانشگاه محل خدمت خود، از یک پایه ترفیع تشویقی برخوردار خواهند شد.

داوطلبان می توانند برنامه آموزشی مصوب رشته علوم حدیث را در سایت دانشکده سلامت و دین دانشگاه علوم پزشکی قم مطالعه کنند.

عضویت در هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر در هر یک از رشته های تخصصی علوم پزشکی الزامی است.

تبصره ۱: اعضای هیات علمی گروه های عمومی و معارف اسلامی، مشمول این فراخوان نیستند.

تبصره ۲: در شرایط مساوی، اولویت پذیرش با اعضای هیات علمی رسمی و پیمانی خواهد بود.

تکمیل فرم ثبت نام در سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی و بارگذاری مدارک درخواستی و دریافت کد رهگیری ثبت نام الزامی است.

حضور در جلسه مصاحبه و ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز حسب اعلام دانشکده سلامت و دین دانشگاه علوم پزشکی قم از دیگر ضوابط شرکت در این دوره است.

شروع به تحصیل در رشته علوم حدیث، اخلاق و آداب پزشکی از مهر ۹۷ و بر اساس تقویم دانشگاهی وزارت بهداشت خواهد بود.

تحصیل در رشته علوم حدیث، اخلاق و آداب پزشکی به صورت کاملا الکترونیکی شامل مشاهده محتواهای الکترونیک بارگذاری شده در سامانه و نیز کلاس های هم زمان و جلسات مجازی رفع اشکال خواهد بود.

علاوه بر آن دانشجویان متعهد خواهند شد در جلساتی که حسب ضرورت توسط دانشکده ترتیب داده می شود، حضور یابند.

با توجه به اینکه گذراندن رشته علوم حدیث، اخلاق و آداب پزشکی، مستلزم گذراندن دروس پیش نیاز مربوطه است، دانشجویان مکلف به گذراندن ۴ نیمسال دروس نظری (حدود ۴۴ واحد درسی) و به همراه پایان نامه خواهند بود.

با توجه به ارائه ۱۲ واحد درسی به صورت میانگین در هر نیمسال تحصیلی، گذراندن دروس ارائه شده، مستلزم صرف زمان لازم برای مشاهده محتوای آموزشی الکترونیک، انجام مطالعات تکمیلی و نیز انجام تکالیف تعیین شده توسط اساتید مربوطه و ارسال به موقع آن و سایر فعالیت های مورد نیاز برای گذراندن دوره خواهد بود. چنانچه اختصاص زمان کافی و مناسب برای این امر در برنامه هفتگی مقدور است، اقدام به ثبت نام شود.

دانشکده سلامت و دین، تعهدی در قبال ادامه تحصیل دانش آموختگان این رشته در مقاطع بالاتر مرتبط ندارد. هرگونه بهره گیری از گواهی طی این دوره در مواردی همچون تغییر ردیف استخدامی و مانند آن، تابع مقررات خود است.

دانشجویان این رشته تابع مقررات و ضوابط مندرج در آیین نامه آموزش از راه دور دانشگاه های علوم پزشکی کشور هستند.

تحصیل در رشته علوم حدیث، اخلاق و آداب پزشکی در حال حاضر، مشمول پرداخت شهریه نیست.

زمان ثبت نام و ارسال مدارک و دریافت کدرهگیری از تاریخ ۷ خرداد آغاز می شود و ۸ خرداد پایان می پذیرد. ثبت نام فقط به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می گیرد.

ثبت نام کنندگان می توانند از ۲۸ تا ۳۰ خرداد نسبت به تصحیح و ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اینترنتی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شده است.

هزینه ثبت نام مبلغ ۳۶۰ هزار ریال (۳۶ هزار تومان) و مبلغ ۵ هزار ریال (۵۰۰ تومان) جهت ارسال پیام کوتاه آزمون است. داوطلب بایستی با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به پرداخت هزینه شرکت در آزمون اقدام کند. وجه پرداختی به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.

فرایند گزینش و پذیرش دانشجو برای رشته علوم حدیث، اخلاق و آداب پزشکی شامل بررسی و احراز شرایط عمومی داوطلبان، بررسی سوابق علمی داوطلبان واجد شرایط و برگزاری مصاحبه است.

زمان برگزاری مصاحبه، نیمه اول شهریور و در محل دانشکده سلامت و دین در شهر مقدس قم خواهد بود. جزئیات آن، به نحو مقتضی و در زمان مناسب، به آگاهی داوطلبان واجد شرایط خواهد رسید. اسامی پذیرفته شده در نیمه دوم شهریورماه ۹۷ اعلام می شود.

پذیرش دانشجو به مدت یک نیمسال، به صورت مشروط و به عنوان دانشپذیر صورت گرفته و پذیرش قطعی در صورت احراز شرایط آموزشی مورد نظر از قبیل صرف زمان کافی برای مشاهده محتواها، انجام به موقع تکالیف و  موفقیت در آزمون های پایان نیمسال، صورت خواهد گرفت.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد