جزئیات تأثیر سهمیه رزمندگان و ایثارگران در پذیرش داوطلبان واجد شرایط این سهمیه در آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

تاثیر سهمیه در کنکور ارشد

به گزارش مستر تست، براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش، سهمیه های کنکور ارشد اعلام شده بدین شرح می باشند:

۱- بیست و پنج درصد (۲۵ %) ظرفیت هر کدرشته محل به «همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر»، «آزادگان و همسر و فرزندان آنان»، «جانبازان ۲۵ % و بالاتر و همسر و فرزندان آنان» و رزمندگان اختصاص دارد. 

۲- پنج درصد (۵ %) ظرفیت هر کدرشته محل به «جانبازان زیر ۲۵ % و همسر و فرزندان آنان» و «همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه» اختصاص دارد.

۳- ده درصد (۱۰%) ظرفیت (به صورت ظرفیت اضافی) در هر کدرشته‌محل براساس مفاد آیین نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان به افراد حائز شرایط مندرج در بند ۲ صفحه ۵ دفترچه راهنمای ثبت‌نام این آزمون، برای معرفی به دانشگاه ها اختصاص می‌یابد.

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان سازمان بسیج مستضعفین و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان نسبت به دریافت کد رهگیری ۱۲ رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی که در تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ در نظر گرفته شده درج نمایند.

جهت اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد لازم است «آزادگان و همسر و فرزندان آنان»، «جانبازان ۲۵ % و بالاتر و همسر و فرزندان آنان»، «جانبازان زیر ۲۵ % و همسر و فرزندان آنان»، «همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر» و همچنین «فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه نسبت به تکمیل بند مربوط در تقاضانامه ثبت‌نامی اقدام نمایند و نیازی به مراجعه به وبگاه ایثار ندارند و در صورت تأیید ارگان مربوط، در این آزمون در سهمیه ایثارگران گزینش می‎گردند.


جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات تأثیر سهمیه ایثارگری و جانبازی در پذیرش کارشناسی ارشد به لینک زیر مراجعه کنید:

تاثیر سهمیه جانبازی و ایثارگری در کنکور ارشد

 

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد