مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد گروه روحی روان گام

پشت پرده عدم اعلام نتایج ارشد آزاد

ده‌ها هزار نفر از داوطلبان متقاضی شرکت در دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، چند روزی است که به واسطه عدم اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد در بلاتکلیفی کامل به سر می‌برند و امتناع متولیان امر از انجام وظایف قانونی آن‌ها را به دردسر انداخته است؛ شرایطی عجیب و باور نکردنی که شائبه وجود برخی منفعت طلبی‌های شخصی و گروهی را ایجاد می‌کند.


به گزارش «تابناک»، با اینکه کمتر از ۱۰ روز به آغاز سال تحصیلی جدید باقی مانده است و پذیرفته شدگان بسیاری از مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های سراسری در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فرایند ثبت نام خود را نهایی کرده اند، حجم قابل توجهی از دانشجویان به دلیل عدم اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امکان انتخاب آزادانه را از دست داده اند!


این شرایط عجیب در حالی است که متولیان آموزش عالی بر اساس قوانین بالادستی و اصول اخلاقی لازم است نهایت تسهیلات لازم را برای انتخاب آزادانه و بی دغدغه داوطلبان برای ورود به دانشگاه مورد نظر فراهم کنند.


شرایط ایده آل و قابل انتظاری که اکنون و به دلیل امتناع متولیان آموزش عالی از اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به کلی زیر سئوال رفته و ده‌ها هزار نفر از داوطلبان را نگران کرده است.


«تابناک»، روز گذشته با پرداختن به مشکلاتی که این رخداد برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ایجاد کرده است، تلاش کرد تا ابعاد روشنی از خسارت‌های این رخداد را به تصویر بکشد و فشار بر آمده از این موضوع را بر داوطلبان منتظر اعلام نتایج روشن کند.


داوطلبانی که چندان تمایلی به ثبت نام در دانشگاه‌های غیرانتفاعی وابسته به وزارت علوم ندارند و ترجیح می‌دهند در صورت قبولی در دانشگاه آزاد این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.


با اینحال در شرایطی که اکنون پیش آمده است، پذیرفته شدگان دانشگاه‌های غیر انتفاعی ناچار هستند به دلیل عدم اطلاع از نتایج خود در دانشگاه آزاد از هر گونه خطر پذیری که ممکن است آینده آن‌ها را تحت الشعاع قرار دهد، پرهیز کنند و با ثبت نام در دانشگاه‌های غیر انتفاعی به اجبار این دانشگاه‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.


جدا از اینکه کوتاهی متولیان ارشد دانشگاه آزاد از اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد به دلیل ریزش دانشجویان این دانشگاه، چندان منطقی به نظر نمی‌رسد، پیگیری‌های «تابناک» از مسئولان ارشد این دانشگاه نشان می‌دهد که دانشگاه آزاد چند روزی است که نتایج نهایی را برای تأیید نهایی به سازمان سنجش ارسال کرده است و عدم اعلام نتایج بخاطر کوتاهی‌هایی است که در این مجموعه صورت می‌گیرد.


یکی از مسئولان دانشگاه آزاد در همین رابطه به خبرنگار «تابناک»، گفت: متأسفانه علی رغم آمادگی دانشگاه آزاد برای اعلام نتایج نهایی و ثبت نام از دانشجویان پذیرفته شده، مسئولان وزارت علوم و سازمان سنجش از تأیید نهایی نتایج امتناع می‌کنند و به نظر می‌رسد آن‌ها منتظر هستند با توجه به همپوشانی این نتایج با نتایج دانشگاه‌های سراسری مثل غیر انتفاعی حداکثر دانشجویان در دانشگاه‌های غیر انتفاعی ثبت نام کنند.


صرف نظر از سخن مسئولان دانشگاه آزاد، بررسی‌ها نشان می‌دهد مالکیت برخی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی در اختیار مدیرانی است که ارتباط نزدیکی با برخی مسئولان آموزش عالی دارد و این مهم دقیقاً نکته پنهان ماجراست که در کنار ارسال نتایج از سوی دانشگاه آزاد به سازمان سنجش برای تأیید نهایی وجود برخی منفعت طلبی‌های شخصی و جناحی را در فرایند اعلام نتایج تقویت می‌کند.


البته اگر این گمانه منفعت طلبی صحیح نیست و هیچ مدیر و مسئولی در نظام آموزش عالی کشور از این تعلل پیش آمده منفعتی را دنبال نمی‌کند، لازم است مسئولان امر در این رابطه و ابعاد پنهان ماجرا شفاف سازی‌های لازم را صورت دهند و تضمین‌های لازم را به داوطبانی که قصد دارند آزادانه و در شرایط برابر امکان مقایسه و انتخاب نهایی را میان دانشگاه‌های غیر انتفاعی و آزاد داشته باشند، بدهند.


اگر به هر دلیلی غیر از ابهام و شائبه‌ای که به آن اشاره شد، سازمان سنجش از تأیید نهایی نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امتناع می‌کند، مسئولان وزارت علوم و سازمان سنجش لازم است در قالب اطلاعیه‌ای ضمن تشریح دقیق چرایی این تأخیر همچنین شرایطی را فراهم کنند که بازه زمانی ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری با دانشگاه آزاد هماهنگ شود؛ انتظاری که در صورت عدم تحقق به اثبات گمانه مطرح شده منجر خواهد شد.
 

مطالب مرتبط:

احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد ۹۷... رئیس دانشگاه آزاد گفت: از سوی شورای گسترش آموزش عالی پذیرش تکمیل ظرفیت تحصیلات تکمیلی این دانشگاه به تصویب رسیده اما هنوز ابلاغ نشده است. به ...
آغاز ثبت نام نقل و انتقال کارشناسی ارشد دانشگاه آز... ثبت نام برای نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان در نیمسال دوم تحصیلی 97-98 دانشگاه آزاد از 15 آذرماه آغاز می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، مهلت ث...
اعلام نتایج ارشد بدون آزمون آزاد پزشکی و غیر پزشکی... نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد پزشکی و غیر پزشکی سال 96 و پزشکی سال 97 (ویژه استعدادهای درخشان) دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. به گزارش مستر تس...
اعلام جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان ارشد بازمانده ا... معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بازمانده از تحصیل رشته های غیرپزشکی را به روسای واحد...
انتشار راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان بدون آزمون ار... پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون گروه غیرپزشکی سال 1397 دانشگاه آزاد اسلامی لازم اسـت در روز سه شنبه 17 مهرماه جهت ثبت نام به واحدهای دانشگ...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
Nahal
Nahal

بچه ها الان توی کانال کارشناسی ارشد زد امشب نتایج میادد.???

سارا
سارا

تو سایت سازمان سنجش نوشته ۲۶ شهریور نتایج ارشد دانشگاه ازاد اعلام خواهد شد تا فردا راحت باشید

اصغرآقا
اصغرآقا

حالا این فردا از چه ساعتی میشود فردا ؟؟؟؟

مرضیه
مرضیه

دوستان هنوز آقا زاده و خانم زاده ها تصمیم نگرفتن دوست دارن چه رشته و چه دانشگاهی درس بخونن،به محض اینکه تصمیم بگیرن چی و کجا دلشون میخواد نتایج رو اعلام میکنن

سارا
سارا

احسنت ⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩??

سارا
سارا

چرا هیچ اطلاعیه ای نمی دن من دانشگاه پارس تهران معماری قبول شدم ولی ثبت نام نکردم هنوز از شنبه هفته دیگه کلاساش شروع می شه واقعا نمی دونم دیگه چی کار باید بکنم. الانم که می گن اخر هفته باز ???

میترا
میترا

چرا نمیزنن دیگه حالم از هرچی اخبارو زیرنویسو سایت اعلام نتایج بهم میخوره بخدا.چیکار دارن میکنن بابا اصن نمیخوام قبول شم فقط بزنن که ازین انتظارو بلاتکلیفی دراآم اه

نگار
نگار

روی سایت زده متعاقبا اعلام خواهد شد حالا منظور از متعاقبا کی هست یعنی؟

هانيه
هانيه

حداقل یکی بیاد از ما عذرخواهی کنه.یا اطلاعیه ای بده.یعنی هیچ کس نباید احساس مسئولیت کنه؟؟؟؟؟

راضیه
راضیه

من امروز زنگ زدم پنج دقیقه پشت خط بودم. تازه جواب داده میگه تا آخر این هفته. میگم اصلا میخواید آخر این هفته بزنید یه اطللعیهبزنید مردم مردن از نگرانی. هرکاری کردم وصلم نکرد به واخد روابط عمومی سازمان

Kousar
Kousar

الان میگن تا اخر شهریور مشخص میشه جواب های ازاد ثبت نام پیام نور هم تا ۲۵ بیشتر وقت نداره از طرفی میترسم پیام نور ثبت نام نکنم و ازاد هم چیزی قبول نشم بعد پیام نورم از دست بدم از طرف دیگه میترسم پیام نور ثبت نام کنم بعد ازاد اون… ادامه نظر»

رویا
رویا

سلام.یه آقاایمان بودن که از چند روزپیش خیلی قاطع میگفتن نتایج شنبه ساعت ۴ میاد.ایشون کجان؟واقعا مثل اینکه یه چیزایی میدونست بنده خدا.خواهشا بگه نتایج کارشناسی باازمون دانشگاه ازاد کی میاد؟

شهلا
شهلا

الان مگه ساعت چهار . اینقدر عجولید؟

Z b
Z b

۸ ساعت نا قابل و بی ارزش از ساعت چهارشون گذشته!!!

امیر
امیر

پشت این تاخیرات و تعلل کردن ها قطعا یه سیاست و هدف خاصی هست و گرنه با سیستم های کامپیوتری پیشرفته ی امروز بعد از گذشت چند ماه از برگزاری آزمون نباید اعلام نتایج نهایی تاخیر داشته باشه. خوب صبر می کنن ببین دانشجوها و جریانات تحصیلی به کدوم سمت علاقه نشون… ادامه نظر»

محمد
محمد

تازه شما به این مطالبی که گفتین این موضوع رو هم اضافه کنید وه اومدن گفتن امسال تکمیل ظرفیت نداریم تا همه از ترسشون سریع غیر انتفاعی و پیام نور ثبت نام کنن.

احسان
احسان

سازمان سنجش وقتی آزمون رو مشترک برگزار میکنه میبایست زمان نتیجه ها و ثبت نام ها را هم بصورت همزمان اعلام کنه تا شک و شبهه ایی بوجود نیاد و حق کسی هم ضایع نشه.

حانی
حانی

دوستان خواهش میکنم کمکم کنید.
من شبانه تهران ثبتنام اینترنتی انجام‌دادم
وحدود دومیلیون وهشتصد واریز کردم.
اماالان منصرف شدم ونمیرم
اصلا شرایط اینکه امسال برمو ندارم
میخوام واسه سال
بعد بخونم.بنظرتون پولمو پس میدن؟؟؟
باید چیکار کنم بگیرمش؟؟؟

حانی
حانی

کسی نبود منو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟

مهر
مهر

کامنتهای پستهای قبلتر دوستان دوشنبه تماس گرفته بودند و گویا قراره انشاا…جمعه معلوم بشه. درباره ثبت نام غیرانتفاعی هم چون ثبت نام با شهریه هست حتما تمهدیداتی برای کسانی که روزهای مقرر شده موفق به ثبت نام نشدند در نظر گرقته شده .برخی دانشکده ها مثلا هفته ی اول یا دوم مهر… ادامه نظر»

نازنين
نازنين

خدا هیرت بده امیدوار شدم همش نگران ثبت نام بودم

قلی
قلی

خخخ
نیومد که

آیلار
آیلار

واقعا این حجم از بی برنامه بودن و مسئولیت پذیر نبودن مگه داریم ؟؟ چقدر راحت مردم سرکار گذاشتن و جالبه هیچ کس پاسخگو نیست.

ژیمان
ژیمان

من که غیر انتفاعی قبول شدم با دانشگاه تماس گرفتم اول گفتن تا یک شنبه برای ثبت نام وقت داری بعد گفتن نهایتا تا آخر این هفته .دیروز تماس گرفتم گفتم تا هفته بعد نمیتونم .بعد اونا گفتن نمیشه هفته بعد شروع میشه و امکانش نیست.منم خیلی قاطع گفتم تحت هیچ شرایطی… ادامه نظر»

پو
پو

حالا حتما میخوان آخرین ثانیه ی این هفته نتیجه رو بدن؟؟؟

آ
آ

حتما دارن با دست نتایج رو وارد وارد میکنن..

سارا
سارا

سلام به همگی بچه ها من تماس گرفتم با موسسه غیر انتفاعی محل قبولیم بهم گفتن تا شنبه و حتی یکشنبه هم ثبت نام میکنیم ولی بهتره امروز ثبت نام کنید که خلوت تره. خلاصه خواستم بگم شما هم قبل از اینکه ناامید بشید و برید ثبت نام کنید مطمین شید که… ادامه نظر»

فاطيما
فاطيما

واقعا کارشون عادلانه نبود

pari
pari

دقیقا! منم پردیس ثبت نام نکردم اگه قبول نشم یه سالم خراب میشه از استرس شب و روز ندارم الان اگه قبول بشم هم اون هیجان رو نداره

cena1991
cena1991

حالا شما اون پسرایی رو در نظر بگیرید که اگر قبول نشن باید برن سربازی و دو سال عقب میوفتن و شایدم دیگه نتونن اصلاً ادامه بدن تحصیل رو و شاید با همین کار مسیر زندگیشون عوض بشه؛ باز برای دخترها خیلی وضع بهتره. به هیچی فکر نمیکنن و فکر منافع خودشونن… ادامه نظر»

احمد
احمد

دقیقا من تو همین شرایط گیر کردم.من الان تا ۳۱ شهریور وقت دارم دانشگاه ثبت نام کنم والا غیبت خدمت میخورم..واقعا بلاتکلیفم

فاطيما
فاطيما

من بعید میدونم تا خر هفته هم نتایج بیاد.
من که غیرانتفاعی رو ثبت نام کردم.
به نظرم ازاد هم قبول میشم ،اما ریسک نکردم.
دانشگاه غیر انتفاعی امروز اخرین روز ثبت نامش بود.

ژیمان
ژیمان

به نظرم این هفته هم ثبت نام میکنن به راحتی .شما از سیاست های اینا آگاه نیستین

شمس
شمس

ریسکی در کار نیست آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور بعد از قبولی تا یک سال بعد ثبت نام میکنن تازه منت هم دارن

مونا
مونا

دقیقا . من ۴ سال پیش کنکور دادم قبول شده بودم نرفتم هنوز که هنوزه پیامک میدن هر سال که میتونی بیایی ثبت نام کنی

مجتبی
مجتبی

تنها چیزی که براشون مهم نیست سرنوشت ماست حق انتخاب رو از ما گرفتن فقط جای تاسف داره من که غیر انتفاعی ثبت نام نکردم برای ارشد بدون آزمون هم شرکت کردم منتظر نتایج اون میشم

سارا
سارا

لطفا همه با هم بیاید اعتراضمون رو به وزارت علوم نشون بدیم و خواهان تمدید مهلت ثبت نام موسسات غیر انتفاعی حداقل تا زمان اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد باشیم. وزارت علوم باید تضمین کنه که تا زمان اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد موسسات غیر انتفاعی و دانشگاههای سراسری بدون هیچ چون… ادامه نظر»

محمد
محمد

من هم موافقم
نباید بزاریم حقمون پایمال بشه

احمد
احمد

موافقم باهاتون.چیکار کنیم؟

ali
ali

من همک کاملا موافقم فقط یکی بگه چجوری میشه این قضیه رو پیگیری کرد؟

آیلار
آیلار

نگران نباشین شما چند روز دیگه هم برین ثبت نامتون میکنن.اگه اینطوری میگن به خاطره اینه که قبل اومدن نتایج ازاد دانشجو ثبت نامش رو انجام بده.چون ممکنه جواب ازاد به ضررشون تمام بشه و دانشجو از دست بدند.خیالتون راحت باشه از بابت غیر انتفاعی

پویا
پویا

ممکنه ثبت نام ارشد بدون کنکور امسال انجام بشه .دو سال پیش قرار بود انجام بشه نشد

مجتبی
مجتبی

پوریا جان داداش امسال هم بود و تاریخ ثبت نامش خیلی وقته تمام شده

پویا
پویا

استعداد های درخشان منظورم نیست .اون که از ازل بوده . منظور دادن اختیار به برخی دانشگاه هاست که اگه ظرفیت خالی دارن ثبت نام کنن

مجتبی
مجتبی

ارشد بدون کنکور آزاد که امسال هم بود

احمد
احمد

نه عزیز فقط استعداد های درخشان میتونستند تحت شرایطی بی ازمون وارد شند

هستي
هستي

امروز از غیر انتفاعی با من تماس گرفتن که چرا نمیای ثبت نام کنی ؟ گفتم منتظر جوابای ازادم گف هر کس ازادشرکت کنه که قبوله !!! گفتم اینطورام نیس
شروع کرد به تعریف از دانشگاهشون منم گفتم راهم دوره برام سخته !!!

فاطيما
فاطيما

کدوم غیر انتفاعی؟؟

محمد
محمد

به منم زنگ زدن، شیراز قبول شدم خودم اهوازم

هستي
هستي

قایمشهر

Sani
Sani

دقیقا همین حرف رو پاسخگویی دانشگاه آزاد به من گفت

سارا
سارا

من متأسفانه ثبت نام غیرانتفاعی تهران رو از دست دادم
واقعاً جای تأسف داره

Kimiiya
Kimiiya

نگران نباش تا زمان حذف و اضافه وقت داری

احمد
احمد

دقیقا

آیلار
آیلار

شما یک هفنه دیگه همبرین ثبت نام میکنن.اینجوری میگن که قبل اومدن نتایج ازاد شما برین ثبت نام کنین.میترسن جواب ازاد بیاد دانشجوشون بپره.خیالتون راحت باشه

محسن
محسن

سلام واقعا جای تاسف داره بی اعتماد کردن مردم آخه چرا با احساس ی جوون بازی میکنید خیلیا حتی ازسفرهای پایان تابستانشون زدن و پولهاشون نگه داشتن که دانشگاهی نزدیک سکونتشون تحصیل کنن ولی شما بخاطر منافع بعضی هاحاضرنیستیدجوابهارو بذارید که حداقل همون جوون خیالش راحت شه ببینم کدوم میسر رو برا… ادامه نظر»

افسانه191
افسانه191

سلام دوستان
لطفا جواب بدید با..
۱۱هزار عمومی
۹هزار بالینی
هزار تربیتی
امکان قبولی دانشگاه تربت جام هست؟

افسانه191
افسانه191

عذر میخام ۸هزار تربیتی

علی
علی

النا خانم شما که حدسیاتت درست در میاد به نظر شما با رتبه ۳۳۵۰۰تراز۲۰۰۸ امکان قبولی بالینی هرجایی هست؟؟

sepehr
sepehr

ببین با دانشگاه ازاد چیکار میکنم برخی ادمای مفت خور

زهره
زهره

اینا را که خودمون می دونستیم کاش راه حل ارائه میدادید

صغری
صغری

امسال تکمیل ظرفیت نداریم

زهره
زهره

سلام خودتونا خسته میکنید واقعیت تغییر نمیکنه مگه با تصمیم سنجش

موسی
موسی

اشتباه نکن ، مگر با تصمیم وزارت علوم . ربطی به سنجش نداره سنجش هم تابع وزارت علوم

زهره
زهره

سلام دقیقا حق با شماست

نانا
نانا

ثبت نام نکنید بعد مجبورن اگر ازاد نتونستید برید ثبت نامتون کنن

احمدی
احمدی

عجب….

رضا جون
رضا جون

کاملا درسته میخوان پردیس ها و غیرانتفاعی ها پر بشه بعد دانشگاه ازاد جواباش بیاد

کاروان
کاروان

جالبه؟؟؟؟؟

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

خیریه بچه های آسمان