مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد پژوهش پاروت کیهان پژوهش صنایع دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد liveamoozp

انتشار فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون 98 دانشگاه کردستان

کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه کردستان 98 - 99

دانشگاه کردستان برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ از میان متقاضیان واجد شرایط، به صورت بدون کنکور دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیرد.

به گزارش مسترتست، دانشگاه کردستان بر اساس آیین نامه «پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد های درخشان» فقط برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ دانشجو می‌پذیرد.

رشته های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۸ دانشگاه کردستان

شرایط پذیرش ارشد بدون کنکور ۹۸ دانشگاه کردستان

۱- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله ی نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی را برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم با ارائه معرفی نامه از دبیر خانه المپیاد به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون.

۲- دانشجوی دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون (تا ۳۰ درصد داخل ظرفیت پذیرش با آزمون که حداکثر دو سوم آنان از دانش آموختگان دانشگاه های سطح ۳ و مابقی از سایر دانشگاه ها می باشند) و با رعایت شرایط ذیل:

  • ورودی های کارشناسی نیمسال های اول و دوم ۱۳۹۴ و ورودی های کارشناسی نیمسال دوم ۱۳۹۳
  • پس از گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی (بدون احتساب نیمسال تابستان) و با گذراندن حداقل سه چهارم واحد درسی (۷۵% تعداد کل واحدها) به لحاظ میانگین کل جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد.
  • حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی (تا ۱۳۹۸/۰۶/۳۱) فارغ التحصیل گردند (بدون احتساب ترم تابستانی).
  • پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یکبار امکان پذیر است.
  • پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزش دانشگاه امکان پذیر است.

تبصره ۱: دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته گردند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین هشت نیمسال دانشجویان هم رشته وهم ورودی خود جزو ۱۵ درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند.

تبصره ۲: چنانچه ۱۵ درصد برتر حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات استفاده ننمایند و ظرفیت پذیرش بدون آزموندوره کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نشد، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفا ۱۰ درصد برتر بعدی همان دانشگاه با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می باشد.

تبصره ۳: دانشگاه اختیار دارد درخواست دانشجویانی را که طول مدت تحصیل آنها به دلایلی خارج از اختیار خود بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا به دلیل زایمان، حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور( ۸ نیم سال) پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل برای استفاده از آیین نامه بدون آزمون بررسی نماید.

۳- دانشگاه های پیام نور، فرهنگیان، مراکز تربیت دبیر و تربیت معلم، آزاد اسلامی، آموزشکده های فنی و حرفه ای، غیر دولتی غیر انتفاعی، علمی کاربردی و پردیس های بین الملل (خود گردان) مجاز به استفاده از این آیین نامه نمی باشند.

۴- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه مجاز نخواهد بود.

نحوه ارزیابی علمی و پذیرش دانشجویان متقاضی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان

۱- طول دوره فراخوان پذیرش دانشجویان ممتاز استعداد های درخشان در مقطع کارشناسی ارشد توسط دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه ۴۵ روز می باشد.

۲- گروه امور حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه پس از بررسی اولیه و اطمینان از احراز شرایط مندرج در این دستوالعمل، مدارک و سوابق متقاضی را جهت بررسی و ارزیابی علمی به دانشکده های مربوطه ارسال میدارد.

۳- گروه آموزشی مربوطه پس از دریافت مدارک ضمن بررسی آن در شورای آموزشی گروه، نظر خویش را به دانشکده ارسال خواهد کرد. نتیجه ی نهایی پس از تایید معاون آموزشی دانشکده مربوطه و به همراه پرونده کامل متقاضی، به دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه ارسال می گردد.

۴- پرونده پذیرفته شدگان در شورای آموزشی دانشگاه بررسی و در صورت تایید نهایی، لیست اسامی دانشجویان به سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام خواهد شد.

۵- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل مشخص گردد که داوطلب واجد هر یک از شرایط فوق نبوده است از ادامه تحصیل وی جلو گیری به عمل آمده و طبق مقررات با ایشان رفتار خواهد شد.

۶- ارسال مدارک به دانشگاه و پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نمی باشد. ضمنا در صورت پذیرش نهایی در دانشگاه کردستان و ثبت پذیرش در سامانه سازمان سنجش به هیچ عنوان امکان تغییر رشته محل ثبت نامی وجود نخواهد داشت. پذیرش قطعی منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور و احراز صلاحیت عمومی می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام

۱- فرم تکمیل شده تقاضای ثبت نام (فرم شماره ۱)، به همراه یک قطعه عکس ۴*۳ الصاق شده

۲- فرم تکمیل شده تأیید وضعیت تحصیلی (فرم شماره ۲)

۳- فرم تکمیل شده تعهدنامه (فرم شماره ۳)

۴- تصویر کامل صفحات شناسنامه و پشت و رو کارت ملی

۵- کارنامه کامل تحصیلی دوره کارشناسی پیوسته (ریزنمرات تا پایان نیمسال ششم به تفکیک نیمسال تحصیلی در یک صفحه حاوی مشخصات دانشجو و نوع دوره تحصیلی بر روی آن)

۶- ارائه گواهی برای دارندگان شرایط برگزیدگان المپیاد دانشجویی

مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی به عهده متقاضی بوده و در صورت عدم صحت، دانشگاه هیچ مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

داوطلبان حائز شرایط می توانند حداکثر تا روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۴ فرم تکمیل شده ثبت نام و سایر مدارک مورد نیاز داوطلبان را در پاکت درب بسته با پست پیشتازی به آدرس: سنندج، بلوار پاسدارن – دانشگاه کردستان – کد پستی ۴۱۶/۶۶۱۳۵۶۶۱۷۶، اداره کل آموزش – دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان ارسال نموده با به صورت حضوری تحویل دهند. لذا توصیه می گردد چنانچه داوطلبان تصمیم به ارسال مدارک از طریق پست را دارند می بایست یک هفته قبل از تاریخ مذکور اقدام فرمایند.

نکته مهم: درج عبارت (مربوط به پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی (۹۸-۹۹) و نام و نام خانوادگی، نام دانشکده، مقطع تحصیلی و عنوان رشته مورد نظر توسط متقاضی روی پاکت الزامی است.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد

خوب نبودمیتونست بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی (شما اولین نفری هستید که رتبه میدهید)
Loading...
avatar
1 Comment authors
گلشید Recent comment authors
گلشید
گلشید

این تاریخ تمدید نمیشه؟؟؟؟؟؟ 🙁

ام بی ای پژوهش کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

خیریه بچه های آسمان