پارسه

اعلام جزئیات شرایط وظیفه عمومی داوطلبان کنکور ارشد ۹۸ وزارت بهداشت

جزئیات شرایط وظیفه عمومی داوطلبان متقاضی سرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، بر اساس مندرجات دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ وزارت بهداشت، داوطلبان مرد که در آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ شرکت می کنند، لازم است به هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت نام)، یکی از شرایط مشروحه زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

۱- دارابودن کارت پایان خدمت هوشمند.

۲- دارابودن کارت معافیت دایم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص).

۳- متولدین سال ۱۳۵۲ و قبل از آن به شرط اینکه تغییر سن نداده باشند.

۴- مشمولان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی (در سنوات مجاز تحصیلی) دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.

تبصره – افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی یا پذیرش در دانشگاه می باشد، در صورت عدم تمدید موعد اعزام، لازم است در تاریخ مقرر (مندرج در برگ اعزام) به خدمت اعزام شوند. این افراد در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد. در غیر این صورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

۵- دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که تا تاریخ ۹۸/۶/۳۱ در سنوات مجاز تحصیلی (وفق تبصره ۱ و ۲ ماده ۲۲ قانون خدمت وظیفه عمومی) فارغ التحصیل می شوند.

۶- فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارح التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل آنها تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشدبیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.

۷- کارکنان متعهد خدمت در سازمان ها و یا وزارتخانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل.

۸- کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل.

۹- طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی و دارای معافیت تحصیلی حوزه.

* به شرطی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و اصفهان تأیید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است. بدیهی است هر موقع حوزه علمیه، معافیت تحصیل طلبه ای را لغو یا خاتمه یافته اعلام کند، ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی دانشگاهی است. این گونه دانشجویان برای ثبت نام در هر ترم تحصیلی باید موافقت نامه حوزه علمیه مربوط را ارائه نمایند.

۱۰- مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولو گرام دار بدون غیبت (پزشکی، کفالت و یا …) در مدت اعتبار آن.

۱۱- کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت) فارغ التحصیل مقطع کارشناسی فاقد غیبت اولیه و به شرط داشتن سایر شرایط استفاده از معافیت تحصیلی.

تبصره: کارکنان وظیفه ای که خدمت آنان تا تاریخ ۹۸/۶/۳۱ به اتمام می رسد مجاز به شرکت در آزمون می باشند لیکن باید پس از قبولی و موقع ثبت نام در دانشگاه، گواهی یا کارت پایان خدمت ارائه نمایند.

۱۲- دانشجویان انصرافی دانشگاه ها درصورتی که در سنوات تحصیلی اولیه موضوع تبصره ( ۱) ماده (۳۳)، انصراف از تحصیل داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد. مضافا مشروط به اینکه قبلا (از تاری ۹۰/۸/۲۲ به بعد) از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند.

تذکر:
۱) مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و درصورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند.

۲) دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم،مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

۳) فارغ التحصیلان مشمول دوره کارشناسی ارشد مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند.

۴) سنوات تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سه سال می باشد.

۵) دانشجویان مورد پذیرش در دانشگاه ها می بایست جهت اخذ معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، با برگ درخواست معافیت تحصیلی مقطع فوق به یکی از دفاتر پلیس ۱۰+ شهرستان محل استقرار دانشگاه مراجعه نمایند. در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نبوده و از ادامه تحصیل آنها ممانعت به عمل  خواهد آمد.

 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات