پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۸ دانشگاه نوشیروانی بابل

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه نوشیروانی بابل 98 - 99

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در ۴۱ رشته به صورت بدون آزمون در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ دانشجو می پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان ابلاغ شده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شیوه نامه مصوب دانشگاه، از میان متقاضیان واجد شرایط تعداد محدودی را جهت ورود به دوره کارشناسی ارشد بدون کنکور سال تحصیلی ۱۳۹۸-۹۹ می پذیرد.

حداقل شرایط لازم کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه بابل

۱- پس از ۶ نیمسال با گذراندن حداقل ۱۰۵ واحد درسی (یا %۷۵ کل واحدهای درسی رشته کارشناسی خود) به لحاظ میانگین جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. (برای داوطلبانِ دانشجو در دانشگاه های سطح ۱ و ۲)

تبصره ۱- داوطلبانی که از دانشگاه های سطح ۳ دانش آموخته می شوند باید ضمن داشتن شرایط بند ۱ حتما دارای رتبه های اول تا سوم در میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه نوشیروانی بابل

تبصره ۲- داوطلبانی که از دانشگاه های سطح ۴ دانش آموخته می شوند باید ضمن داشتن شرایط بند ۱ حتما دارای رتبه اول در میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود و میانگین حداقل ۱۷ باشند.

۲- حداکثر تا تاریخ ۹۸/۶/۳۱ در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند.

۳- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر است.

۴- دوره کارشناسی متقاضی باید جزء دوره های روزانه یا نوبت دوم دانشگاه های دولتی باشد.

تبصره ۱- تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی باید به صورت تمام وقت باشد.

تبصره ۲- مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری و غیرحضوری مورد پذیرش نخواهد بود.

تبصره ۳- دوره تحصیلی متقاضی در دوره کارشناسی باید کارشناسی پیوسته باشد.

متقاضیان ویژه

۱- پرونده داوطلبانی که در طول ۶ نیمسال در یک دوره تمام وقت روزانه مقطع کارشناسی پیوسته و از دانشگاه های دولتی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند میتواند به صورت جداگانه برای دوره کارشناسی ارشد همان سال بررسی شود.

۲- چنانچه ظرفیت پانزده درصد دوره کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نشد، در این صورت دانشگاه از متقاضیان ده درصد بعدی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته به عنوان ذخیره پذیرش خواهد کرد.

۳- دانشگاه درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، ماموریت والدین یا همسر ویا به دلیل زایمان،) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این اطلاعیه بشود را پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل، برای استفاده از تسهیلات این شیوه نامه بررسی می کند.

۴- دانشگاه، برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت با آزمون پذیرش می کند.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون

۱- ثبت نام فقط از طریق تارنمای سامانه گلستان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به آدرس http://golestan.nit.ac.ir امکان پذیر است.

۲- در مرحله ثبت نام اولیه، داوطلبان باید از طریق لینک موجود در سامانه گلستان  نسبت به ورود اطلاعات اولیه و ثبت شناسه کاربری و گذر واژه اقدام نمایند. داوطلبان باید در قسمت عنوان آزمون یکی از عناوینِ متقاضی سهمیه استعداد درخشان- مقطع کارشناسی ارشد و یا متقاضی سهمیه استعداد درخشان-مقطع کارشناسی ارشد (ده درصد دوم) را انتخاب نمایند.

۳- در مرحله بعد، کاربران پس از خروج از سامانه، باید بار دیگر با شناسه کاربری و گذرواژهای که در ثبت نام اولیه انتخاب نموده اند، وارد سامانه شده و به ورود اطلاعات فردی، آموزشی و همچنین انتخاب رشته و گرایشهای مورد نظر خود بپردازند. این مراحل باید به صورت دقیق انجام شده و به تایید داوطلب برسد. در نهایت داوطلب باید گواهی انجام ثبت نام را از سامانه اخذ نماید.

(مهم: در قسمت سوابق تحصیلی، باید معدل دروس گذرانده شده تا پایان نیمسال ششم درج شود)

۴- داوطلبان باید در انتخاب رشته و گرایش حتما با توجه به مدرک کارشناسی خود بر اساس مدرک کارشناسی مورد قبول برای هر کدام از رشته/گرایش ها عمل نمایند.

۵- داوطلبان باید دقت کنند که در حال حاضر سامانه گلستان تنها برای انتقال مدارک استفاده می شود و ثبت نام در آن به منزله واجد شرایط بودن متقاضی نمی باشد.

۶- با توجه به اجباری بودن بارگذاری تعدادی از مدارک در سامانه مذکور بهتر است داوطلبان تصویر مدارک و تمهیدات زیر را برای ثبت نام از پیش آماده نمایند:

الف- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی
ب- فایل یک قطعه عکس جدید داوطلب
ج- تصویر مدرک و یا گواهی موقت دوره کارشناسی (در صورت وجود)
د- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی
ه- پرداخت الکترونیکی ۸۰۰،۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت نام از طریق سامانه گلستان
و- تصویر کاربرگ تایید شده توسط دانشگاه مبنی بر قرار گرفتن دانشجو بر اساس معدل در میان ده درصد برتر هم ورودی ها

تاریخ ثبت نام ارشد بدون آزمون ۹۸ دانشگاه نوشیروانی بابل

عملیات ثبت نام توسط داوطلبان باید حداکثر تا تاریخ ۹۸/۳/۳۱ پایان یابد و پس از آن ارسال مدارک و یا ثبت نام از طریق سامانه ممکن نخواهد بود.

پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه نوشیروانی بابل

رتبه بندی دانشجویان بر اساس شیوه نامه پذیرش دانشجوی سهمیه استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل انجام خواهد شد.

داوطلبانی که پذیرش شده باشند در صورت انصراف، باید در تاریخی که از طریق تارنمای دانشگاه اعلام خواهد شد، اقدام به انصراف نمایند. در غیر این صورت برای ایشان گواهی قبولی در سهمیه استعدادهای درخشان صادر نخواهد شد. بر اساس اعلام سازمان سنجش، داوطلبانی که توسط بیش از یک دانشگاه برای قبولی در سهمیه استعدادهای درخشان معرفی شوند، برای قبولی در هیچ کدام تایید نخواهند شد.

تذکرهای مهم

کلیه اطلاعات وارد شده در سامانه گلستان باید در نهایت دقت و صحت باشد و چنانچه خلاف آن ثابت شود و یا ایراد یا نقصی در مدارک ارائه شده وجود داشته باشد، دانشگاه مجاز است که پذیرش متقاضی را کان لم یکن اعلام کند.

متقاضی باید ترتیب اولویت رشته های انتخابی را به دقت مشخص کند زیرا دانشگاه مجاز است در صورت انصراف دانشجویان قبول شده در اولویت های قبلی و تشخیص دانشگاه، رشته قبولی متقاضی را بدون کسب نظر از وی به آن اولویت ها تغییر دهد.

در صورت عدم ثبت نام در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه علیرغم پذیرش در سهمیه استعدادهای درخشان و عدم اعلامِ تصمیم انصراف در زمان تعیین شده توسط دانشگاه، برای متقاضی گواهی قبولی در سهمیه استعدادهای درخشان صادر نخواهد شد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات