مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد کیهان مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد liveamoozp شکرزاد

اعلام جزئیات سهمیه شاگرد اولی در کنکور کارشناسی ارشد 98

راهنمای استفاده از سهمیه معدل الف در کنکور ارشد 98 - 99

مهلت ارسال فرم تأییدیه فارغ التحصیلان رتبه اول دوره های کارشناسی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۸ از ۱۳ تا ۲۳ مردادماه خواهد بود.

به گزارش مسترتست، بر اساس آنچه در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ آمده است، براساس مفاد آیین نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان در دوره های کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ارشد، داوطلبان دارای شرایط ذیل حداکثر تا یک سال تحصیلی پس از زمان دانش آموختگی (و صرفاً برای یک بار) به شرط شرکت در آزمون و کسب حدنصاب علمی حداقل ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر کدرشته محل توسط سازمان سنجش به یکی از دانشگاه ها معرفی می شوند.

شرایط استفاده از سهمیه معدل الف در کنکور کارشناسی ارشد

  • برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی

  • دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی با معرفی سازمان امور دانشجویان

  • رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی در دوره کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته، با مشارکت حداقل ۵۰ درصد در دستاورد حائز رتبه

  • دانش آموخته رتبه اول دوره کارشناسی پیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی که طی هشت نیمسال دانش آموخته شده است.

  • دانش آموخته رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی که طی چهار نیمسال تحصیلی دانش آموخته شده است.

نکات مهم استفاده از سهمیه شاگرد اول در کنکور ارشد

۱- سازمان سنجش موظف است حداکثر معادل ۱۰ درصد (با تقریب اضافی) در هر کد رشته محل تحصیلی دوره بالاتر را براساس اولویت نمره و انتخاب رشته متقاضیان به حائزین شرایط این آیین نامه اختصاص دهد.

۲- تاکید می شود حداکثر مدت تحصیل برای دانش آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی پیوسته هشت نیمسال و برای دانش آموختگان دوره کارشناسی ناپیوسته چهار نیمسال می باشد. ضمناً به لحاظ میانگین کل، داوطلب باید حائز بالاترین میانگین در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی موسسه محل تحصیل خود باشد.

۳- دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظفند یک بار در هر سال به ازای هر رشته، از بین فارغ التحصیلان رتبه اول کلیه رشته های آموزشی خود در مقطع کارشناسی که حداکثر تا یکسال تحصیلی از تاریخ فراغت از تحصیل آنها نگذشته باشد، فقط یک نفر را که بالاترین معدل کل را کسب کرده باشد در موعد مقرر به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی نمایند.

افراد مشمول این آیین نامه مجازند حداکثر تا یک سال تحصیلی پس از زمان دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار از تسهیلات آن بهره مند شوند.

۴- دانشجویان مقطع کارشناسی در کلیه دوره ها چنانچه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور وارد دوره های فوق شده باشند، می توانند از تسهیلات رتبه اولی بهره مند شوند.

۵- آن دسته از دانشجویان رتبه اول دوره کارشناسی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته نیستند، نمیتوانند از مزایای این آیین نامه بهره مند شوند.

۶- افرادی که با توجه به امتیاز رتبه اول پذیرفته نشوند، ادامه تحصیل آنان همانند سایر داوطلبان و از طریق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سنوات بعد میسر خواهد بود.

مهلت ارسال فرم شاگرد اولی به سازمان سنجش

افرادی در امتیاز رتبه اول گزینش خواهند شد که ضمن واجد شرایط بودن، اطلاعات آنان بر اساس مندرجات فرم تاییدیه رتبه اول (مندرج در صفحه ۳۲۴ دفترچه انتخاب رشته) توسط معاونت آموزشی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل تحصیل آنان از تاریخ ۹۸/۵/۱۳ تا ۹۸/۵/۲۳ منحصراً از طریق پرتال اینترنتی به این سازمان اعلام گردد.

بدیهی است در غیر اینصورت سهمیه رتبه اول برای آنان لحاظ نخواهند شد. لذا ضرورت دارد کلیه داوطلبان متقاضی از این امتیاز که مجاز به انتخاب رشته گردیده اند فرم مذکور را تکمیل و حداقل تا سه هفته قبل از تاریخ فوق تحویل معاونت آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ذیربط نمایند.

ضمناً مشمولان این آیین نامه مجازند حداکثر تا یک سال تحصیلی بعد از تاریخ فراغت از تحصیل و صرفاً برای یک بار از تسهیلات آن بهره مند شوند.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد

خوب نبودمیتونست بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی (1 , میانگین : 4٫00 از 5) به مطلب بالا امتیاز دهید
Loading...
avatar
30 Comment authors
AAحمیدهامینامیرمهسا Recent comment authors
AA
AA

سلام کسی میدونه تا کی فرصت داریم برای ثبت نام استعداد درخشان؟مهلت ثبت نام تموم شده

مهسا
مهسا

سلام
اگه منظورتون همین سهمیه شاگرد اولی هست که از ۱۳ تا ۲۳ مرداد فرصت هست که دانشگاهتون فرم رو برای سازمان سنجش ارسال کنه.

AA
AA

سلام دوستان من هنوز برا استعداد درخشان ثبت نام نکردم آیا برا ثبت نام هنوز فرصت داریم یا دیگه نمیشه ثبت نام کرد

هانی
هانی

هنوز فرصت هست ولی تو دفترچه نوشته تا سه هفته قبل از تاریخ گفته شده فرم انتهای دفترچه رو پر کنید و تحویل دانشگاه بدین تا اونا تو تاریخ مقرر وارد پرتال سازمان سنجش کنن.

هانی
هانی

سلام.کسی میدونه نحوه اعمال سهمیه شاگرد اولی چجوریه؟ مثلا اینطوریه که تک تک انتخابا اول با سهمیه آزاد بررسی میشه و اگر پذیرفته نشدیم با سهمیه شاگرد اولی ویا یک دور کل انتخابا با سهمیه آزاد بررسی میشه و اگر پذیرفته تو هیچ یک از کد رشته ها پذیرفته نشدیم دو مرتبه… ادامه نظر»

نسیم
نسیم

من شنیدم تک تک انتخاب ها لحاظ میشه

مهسا
مهسا

سلام
هر انتخاب رو اول بدون سهمیه شاگرد اولی براتون چک میکنن. اگر قبول شدید که هیچ، اگر نشدید با در نظر گرفتن سهمیه هم چک میکنن.

شیوا
شیوا

در واقع کسانی ک دانشگاه ازاد رشته های بدون کنکور رفتن دوره ی کارشناسی نمیتونن از این سهمیه استفاده کنن درسته؟ چون گزینش سازمان سنجش نبودن؟

مهسا
مهسا

سلام
بله همین طوره. کسانی میتونن از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنن که در مقطع کارشناسی از طریق کنکور پذیرفته شده باشن.

شیوا
شیوا

ممنونم♥️

امین
امین

سلام ببخشید یه سوال داشتم من پذیزش بدون آزمون اسمم اومده و میخوام ازش استفاده کنم توی کنکور هم شرکت کرده بودم الان مشکلی پیش نمیاد که من انتخاب رشته نکنم؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

حمیده
حمیده

سلام .خیر مشکلی پیش نمیاد

امین
امین

ممنون

مهسا
مهسا

سلام
مشکلی نیست. شما میتونید به هر دو صورت برای پذیرش اقدام کنید و در صورت قبولی به هر دو روش مختارید هر دانشگاهی که مدنظرتونه از بین دو قبولی انتخاب کنید.

شیوا
شیوا

سلام و‌ خداقوت
من درسم رو ۷ترمه تموم کردم و تا اون موقع رتبه اول بودم اگر یک نفر بعد ار من ۸ترمه تموم کرده و معدلش بالاتر از منه ایا بخاطر اولویت زمانی این امتیاز برای من محسوب میشه؟
ایشون ارشد شرکت نکردن و استعلامی هم نکردن

مهسا
مهسا

سلام
ملاک بالاترین معدل در دوره هست و در مورد این که مدت زمان تحصیل امتیاز داره چیزی گفته نشده. بنابراین قاعدتا اگر کسی ۸ترمه درسش تموم شه و معدلش بالاتر باشه، شاگرد اول ایشون خواهد بود.

شیوا
شیوا

ممنونم ازتون🌸

شیوا
شیوا

سلام خداقوت
من۷ترمه تموم کردم و تا اون موقع من رتبه اول بودم و فرض کنیم بعد از من کسی ۸ترمه نموم کرده و معدلش بالاتر از منه
این امتیاز شامل من میشه بخاطر اولویت زمانی؟
ایشون ارشد هم شرکت نکردن و استعلام نکردن

مهسا
مهسا

سلام
بالاتر پاسختون داده شده.
موفق باشید

محمد
محمد

سلام.‌
رتبه اولی های دانشگاه علمی کاربردی هم میتونن از این سهمیه استفاده کنن؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر.
– دانشجویان مقطع کارشناسی در کلیه دوره ها چنانچه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور وارد دوره های فوق شده باشند، می توانند از تسهیلات رتبه اولی بهره مند شوند.

امیر حسین
امیر حسین

سلام
از سهمیه نفرات اول فقط برای دانشگاهی که توش درس خونده میشه استفاده کرد یا برای دانشگاه های دیگه هم میشه از این سهمیه استفاده کرد؟؟

مهسا
مهسا

سلام
این سهمیه برای همه دانشگاه ها اعمل خواهد شد.

نسیم
نسیم

سلام
این امتیاز رتبه اولی رو موسسات غیر انتفاعی هم دارند یا فقط مخصوص دانشگاه های دولتی است.یعنی اونها هم از این طریق دانشجو می گیرند؟

مهسا
مهسا

سلام
همه کسانی که از طریق کنکور وارد دانشگاه شده اند میتونن از این سهمیه استفاده کنند.

مهسا
مهسا

درمورد پذیرش در دانشگاه هم در مورد همه دانشگاه ها اعمال خواهد شد و فرقی نداره.

هانی
هانی

سلام
من همزمان از سهمیه رتبه اولی و استعداد درخشان بدون آزمون استفاده کردم و احتمالا با استعداد درخشان
تو دانشگاه خودمون قبول بشم(هنوز اسامی رو اعلام نکردن) ولی دانشگاه مد نظر
من دانشگاه تهران هستش؛میتونم منتظر بمونم اگر با سهمیه رتبه اولی دانشگاه تهران قبول نشدم از استعداد درخشان استفاده کنم؟؟‌

مهسا
مهسا

دقیقااا سوال منم همینه .

مهسا
مهسا

سلام
باید دانشگاهی که بدون آزمون قبول شدید اسمتون رو در موعد مقرر وارد پورتال سنجش کنه تا شانستون رو از دست ندین و بعد که نتایج ارشد اومد اگه با آزمون قبول شده بودین میتونید اون رو انتخاب کنید.

negin
negin

سلام.من ورودی ٩۴ هستم ولی ٧ترم تموم کردم و بهمن ماه فارغوالتحصیل شدم.میتونم امسال از این سهمیه استفاده نکنم و سال بعد استفاده کنم؟باتوجه به اینکه ورودی ٩۴ام و بهمن ماه تموم کردم؟

نیما
نیما

بله تا یسال فرصت دارید
فقط در نظر داشته باشید که تنها یکبار میشه استفاده کرد
در تمامی مقاطع

نیما
نیما

نباید بیشتر از ۸ ترم باشه
کمتر از اون مشکلی نداره
تنها نکته ای که وجود داره اینه که باید تا پایان هشت ترم همکلاسی هاتونم صبر کنید ببینید همچنان اول هستید یانه
چون ممکنه کسی تا ترم اخر از شما بالاتر بشه

امین
امین

تو رو خدا کمکم کنید . من استعداد درخشان علامه تهران قبول شدم اما من انتخاب رشته هم کردم . اگه یوقت قبول بشم مشکلی پیش نمیاد ؟چون انگار دوجا قبولی دارم

نیما
نیما

تا اونجایی که من میدونم اگز بخواین با کنکور برید دانشگاه اون استعداد درخشان رو می بایست لغو میکردید
اگر احساس میکنید با کنکور جای بهتری قبولید از قبولی علامه انصراف بدید اگر هم بر عکس، انتخاب رشته نکنید
فکر کنم بتونید تو ویرایش لغو کنید انتخاب رشته تونو

مهسا
مهسا

سلام
مشکلی نداره.
شما میتونید هم با آزمون و هم بدون ازمون قبول بشید و در نهایت یکی رو میتونید انتخاب کنید. اینها هم رو نقض نمیکنن و تداخلی هم ندارند.

رضا
رضا

این امتیاز در صورتیکه که قبل از رتبه ما نفر اولی نباشه به ما تعلق میگیره یا نه ؟مثلا اگر رتبه من ۴۰ باشه و تو ۳۹ نفر قبلی من رتبه یک نباشه من تو اون دانشگاه قبول میشم ؟درسته ؟

نیما
نیما

به عوامل زیادی بستگی داره
اگه قبل شما رتبه اول باشه و اون استفاده کنه اونجا طبق رتبتون اعمال میشه
بعضی مواقع طرف رتبش خوبه اصلا از رتبه اولی استفاده نمیکنه
بعضی هم اصلا نمیدونن همچین امتیازی دارن و میتونن استفاده کنن

رضا
رضا

سپاس از پاسختون
اگه ما از اون ۹۰ درصد تراز پایین تر باشیم و کسی هم قبل از ما نباشه که بخواد از این امتیاز استفاده کنه در این حالت به ما تعلق میگیره یا این ظرفیت خالی باقی می مونه؟

نیما
نیما

خالی میمونه متاسفانه
قبلا ۸۰ درصد بود از وقتی که شدع ۹۰ درصد شرایط سختت شده

نیما
نیما

ولی من یچیز رو متوجه شدم که سنجش اونقد هم دقیق حساب نمیکنه من معدل رو که حساب کردم میشد ۱۹.۹۵ ولی وقتی جواب اومد ۲۰ شد معدل درسته که ۵ صدم ناچیزه ولی توقع دقت بیشتری داشتم بنابراین اگه اینطور باشه فکر کنم تو حساب کردن این ۹۰ درصد نمره علمی… ادامه نظر»

نیما
نیما

معدل موثر منظورمه

امیر
امیر

سلام ببخشید یه سوال داشتم در مورد معدل موثر ازتون. شما کارشناسیتون و ارشدتون رشته تون یکی هستش یا متفاوته؟

نیما
نیما

برای من یکی بود. ولی من از بکی پرسیده بودم میگفت حتی اگه رشتتونم تو کنکور عوض کنید باز هم معدلتون حساب میشه و هم میتونید از رتبه اولیتون استفاده کنید

امیر
امیر

یعنی معدل موثرتون از معدل کارشناسیتون بیشتر نشده بود؟ آخه معمولا معدل موثر از معدل لیسانس بالاتره

مهسا
مهسا

سلام
سهمیه رتبه اولی برای کنکور کارشناسی ارشد قابل انتقال نیست و فقط به کسی که رتبه اول رو کسب کرده تعلق میگیره.

الهه
الهه

سلام دوستان من فارغ التحصیل ۹۵/۱۱ام بامعدل ۱۹/۵۷
شامل حال منم میشهاین شاگرداولی؟
واینک دانشگاه مهم نیس چ دانشگاهی باشه؟
لطفاراهنمایی کنید

نیما
نیما

سلام
شامل شما نمیشه
باید تنها یکسال از فارغ التحصیلیتون گذشته باشه

مونا
مونا

این سایت کسی رو نداره که به سوالامون جواب بده ایا؟؟؟؟😕😕😕😕

مهسا
مهسا

سلام
بنده خدمتتون هستم.

مونا
مونا

ممنون از شما.و از همه
ایشالا موفق باشین

محمد عابدی
محمد عابدی

دوستان منظور از رتبه اول دوره کارشناسی بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دقیقا چبه؟.٬.مثلا اگه ورودی مهر ۹۵ دانشگاه پیام نور شاهرود باشی باید شاگرد اول بین هم رشته و هم ورودی در دانشگاه پیام نور شهر خودمون یا پیام نور استان یا پیام نور کل کشور باشیم که از… ادامه نظر»

Matin
Matin

شاگرد اول بین هم رشته و هم ورودی در دانشگاه خودتون

نیما
نیما

رتبه اول باشی بین هم کلاسیات عزیزم

امير
امير

سلام
دوستان
به هیچ عنوان در انتخاب رشته ارشد،مجازی نزنید
این اشتباه چند سال پیش کردم
و تا الان دارم تقاص پس میدم. استاد میاد (معلوم نیست استاد هست یا از فامیلای دانشکده هست) از روی pdf میخونه .خنده دار
پول روخونی استاد ازتون میگیرن .اخر ترم شمایید و یه فایل pdf ٣٠٠ صحفه ای.

مونا
مونا

اون فرمی که خودمون باید بریم توی سایت پر کنیم چه تاریخی هست؟و چه سایتی باید رفت؟

نیما
نیما

با نباید بریم که
اون فرم رو میگیرم تحویل دفتر استعداد درخشان دانشگاه میدیم و اونا برای سنجش میفرستم

نیما
نیما

میفرستن*

مونا
مونا

اره اونو میدونم.ولی یه فرم هم خودمون باید پر کنیم

نیما
نیما

تا اونجایی که من اطلاع دارم و خودم میخوام انجام بدم
اون فرمی که سنجش ارائه کرده دو بخش
بخش اول رو خودمون پر میکنیم تحویل استعداد درخشان میدیم باقی اش با اوناس
یعنی تائید میکنن و بعد ارسال

مونا
مونا

نه غیر از اون خودمونم باید توی سایت فرمی رو پر کنیم.سایت سنا رو نگاه کنید یه ویدیو گذاشته که استاد امینی صحبت میکنن و توضیح میدن در مورد همین سهمیه.اونجا گفتن که ۲۲ ام تا ۲۷ ام تیر.ولی هنوز که نیومده فرمش😕

مهسا
مهسا

سلام
این سایت مربوط به وزارت علوم نیست و مواردی که میگه درمورد سهمیه شاگرد اولی وزارت علوم نیست.
برای وزارت علوم کافیه همین فرم رو خود دانشگاه به سنجش ارسال کنه.

مونا
مونا

اینو مطمینم.چون هم از دانشگاه پرسیدم هم از ترم بالاییام که استفاده کرده بودن پارسال.تو سایت سنا هم نگاه کنین یه ویدیو گذاشته استاد امینی توضیح میدن درمورد سهمیه اونجا گفتن که ۲۲ تا ۲۷ تیر.ولی هنوز که نیومده😕

نیما
نیما

میپرسم منم
متوجه شدم بهت میگم
چه گیری کردیما

احمد
احمد

سلام من دولتی مجاز نشدم نمیتونم از این سهمیه استفاده کنم؟نفر اولم

بعد اینکه گفته یکسال خب من بهمن فارغ تحصیل شدم تا کنکور سال دیگه ی سال بیشتر میشه موردی داره,؟؟

نیما
نیما

باید حتما مجاز باشید
منظور از یکسال، گذشت یک سال ار فارغ التحصیلیتونه
پس مشکلی ندارد.
فقط حتما باید درستتون در ۸ ترم تموم شده باشه

parham
parham

از کجا بفهمیم نفر اول دانشگاهیم؟

نیما
نیما

هم میتونید از دفتر استعداد درخشان بپرسید و هم اگر دانشگاه شما از سیستم گلستان استفاده میکنه میرید وارد صفحه تون میشید
یک علامت سوال پایین صفحه هست اون بزنید گواهی رتبه رو انتخاب کنید

H
H

سلام اگه کسی با سهمیه استعداد درخشان ارشد بدون آزمون قبول شده باشه فقط تایید سنجش مونده باشه میتونم از این سهمیه شاگرد اولیم واسه انتخاب رشته استفاده کنه ربطی بهم ندارن?

نیما
نیما

سهمیه استعداد درخشان که بدون آزمون و ربطی نداره این سهمیه رتبه اولی برای اعمال نتیجه بهتر در مرحله نهایی کنکور اگه کنکور هم دادید می تونید از اون استفاده کنید ولی باید حواستون باشه اگه احتمال میدید با کنکور و اعمال رتبه اولی دانشگاه بهتری قبول میشید باید هر چه سریعتر… ادامه نظر»

sstt
sstt

سلام
چرا باید تا سه هفته قبل از تاریخ ذکر شده فرم را تحویل معاونت آموزشی بدیم…؟اگه یکی از نمراتمون تا دو یا سه هفته دیگه ثبت نشه باید چکار کنیم؟

mahdiaskari
mahdiaskari

سلام دقیقا منم همین مشکل رو دارم

مهسا
مهسا

سلام
این مورد رو باید در دانشگاه خودتون اوکی کنید. اگه اونا مشکلی نداشته باشن قاعدتا موردی پیش نمیاد.

زیبا
زیبا

اگه همیشه نفز تول بودیم ترم ۶ نبودیم
ترم ۸ هنوز نیومده چی کار کنیم

نیما
نیما

معدل کل مهمه. یعنی امکان داره شما ۷ ترم شاگرد اول باشی و نفر دوم فاصله کمی باهاتون داشته باشه و در تعقیب شما. اگر ترم آخر له هر دلیلی شما نتیجه دلخواه نگیرید و ایشون بتونه اون فاصله رو جبران کنه و در کل اول بشه رتبه اولی رو از دست… ادامه نظر»

Samaneh
Samaneh

سلام وقت به خیر. دانشجویی به طور مثال ده تا انتخاب رشته انجام میده و دانشگاه اولش رو مثلا دانشگاه مازندران در مقطع روزانه انتخاب میکنه دانشگاه دومش رو هم دانشگاه سمنان. الان با توجه به سهمیه اول این سهمیه شاگرد اولی برای اولین انتخاب اون دانشجو ک دانشگاه مازندرانه اعمال میشه؟… ادامه نظر»

نیما
نیما

طبق انتخاب شما حساب میشه دیگه یعنی شما با آگاهی از تراز خودتون و همچنین از اگاهی نسبی نمره علمی افراد قبول شده در دانشگاه مورد نظرتون انتخاب رشته و دانشگاه میکنید رتبه اولی سهمیه مازاد و به رتبه اصلا ربطی نداره اگه ۹۰ درصد تراز اخرین فرد قبولی اون دانشگاه رو… ادامه نظر»

پیمان
پیمان

سلام منظور حداقل ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده چیه؟؟

نیما
نیما

یعنی اون دانشگاهی که شما میزنی اگه کلا ۱۵ نفر بخواد نمره علمی نفر پونزدهم رو نگاه میکنن و با نمره علمی شما مقایسه میکنن
شما اگه ۹۰ درصد اونو داشته باشی میتونی قبول شی در اون دانشگاه

شبنم
شبنم

اگر نفر اول نخواد از سهمیه شاگرد اولیش استفاده کنه نفر دوم میتونه استفاده کنه؟

امیر
امیر

اگرهم نخواد منتقل نمیشه
فقط مخصوص نفرات اول هست

نیما
نیما

نه
فقط در صورتی که نفر اول ورودی شما هشت ترم تموم نکرده باشه که این اتفاق نادر

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

خیریه بچه های آسمان