شرایط و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ اعلام شد.

به محض اعلام زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد در کانال مسترتست اطلاع رسانی خواهد شد… کلیک کنید…

پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد ویژه داوطلبان استعدادهای درخشان است که موفق به کسب معدل بالا در مقطع کارشناسی شده باشند. پذیرش در این شیوه مجزا از فرآیند کنکور کارشناسی ارشد بوده و نیازی به ثبت‎نام و شرکت داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد نیست.

پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت متمرکز صورت می‎گیرد. پس از ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، فرایند پذیرش داوطلبان بدون آزمون بدین صورت است که شرایط پذیرش ارشد بدون کنکور آزاد در دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. سپس با آغاز زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور آزاد، متقاضیان می‌توانند نسبت به ثبت‎نام و انتخاب واحدهای دانشگاهی مدنظر خود اقدام کنند.

به گزارش مسترتست، شرایط و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال ۹۸ به شرح زیر است:

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۸ آزاد

بر اساس پیگیری‌های به عمل آمده از مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، زمان ثبت نام بدون آزمون ارشد ۹۸ دانشگاه آزاد متعاقبا اعلام خواهد شد.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد

مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ دانشگاه آزاد، شرایط و نحوه ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است:

بند ۱: کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل ۱۶ برای رشته های غیر علوم انسانی و ۱۷ برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی فوق براساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط ارزیابی و براساس ظرفیت ۱۰ درصدی برای هر یک از رشته/محل‌های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.

بند ۲: پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار و فقط در همان سال در رشته هم نام و متجانس امکان پذیر است.

بند ۳: ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند، مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته ۸ نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته ۴ نیمسال بیشتر نشود.

بند ۴: دانش آموختگان (کارشناسی ناپیوسته) رشته هایی که براساس سرفصل مصوب طول مدت تحصیل آنان حداقل ۵ نیمسال تعریف شده باشد می توانند از مزایای این آئین نامه برخوردار شوند (این موضوع شامل دروس پیش نیاز دانشگاهی نمی شود و تنها سرفصل مصوب ملاک عمل خواهد بود).

بند ۵: تغییر رشته/گرایش در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع می باشد.

بند ۶: دانشجویانی که دارای دروس معادل‌سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) نمی شوند.

تذکر ۱: داوطلبان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون (استعدادهای درخشان) مجاز به انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته/محل از یک مجموعه از جدول شماره یک این دفترچه راهنما می باشند.

تذکر ۲: داوطلبان پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته که مشمول خدمت وظیفه عمومی می باشند بایستی شرایط اشاره شده در مورد مشمولان وظیفه عمومی مندرج در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ دانشگاه آزاد را عیناً دارا باشند.

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور آزاد

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

داوطلبان کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد لازم است در صورت دارا بودن شرایط اولیه با مراجعه به سامانه ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش نسبت به تهیه کارت اعتباری ثبت نام به مبلغ ۵۳۰۰۰۰ ریال در مجموعه آموزشی مورد نظر خود اقدام نمایند.

این دسته از متقاضیان پس از تهیه کارت اعتباری لازم است از طریق همین سامانه نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته در این دوره اقدام نمایند. داوطلبان لازم است کد رهگیری و نسخه چاپی ثبت نام خود را تهیه و تا زمان اعلام نتایج حفظ نمایند.

تذکر ۱: متقاضیان شرکت در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون (استعدادهای درخشان) باید رشته های متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی خود را در مجموعه انتخاب نمایند و در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده باشند.

تذکر ۲: کد رشته/واحدهای دانشگاهی انتخابی است که داوطلبان می بایست از جدول شماره «۱» استخراج و در محل مربوطه درج نمایند.

توضیحات و توصیه های مهم پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه ازاد

۱- تأکید می گردد امتیاز پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) در دانشگاه آزاد اسلامی تنها مختص فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. لذا سایر افراد از ثبت نام و ارسال هرگونه تقاضا در این زمینه خودداری نمایند.

۲- متقاضیان استفاده از امتیاز پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) اکیداً از ارسال هرگونه مدرک و سند و یا تصاویر آنها به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه خودداری نمایند.

بدیهی است این مرکز رأساً نسبت به استعلام وضعیت این گونه متقاضیان از اداره کل فارغ التحصیلان دانشگاه اقدام خواهد نمود.

۳- اولویت پذیرش فرد در مرحله اول در محل دانشگاهی فراغت از تحصیل می باشد لکن چنانچه به هر دلیلی (محدودیت ظرفیت پذیرش و یا عدم دایر بودن رشته مورد تقاضا در محل دانشگاهی از فراغت از تحصیل) امکان پذیرش فرد در واحد محل تحصیل در دوره کارشناسی (پیوسته یا ناپیوسته) وجود نداشته باشد اولویت های ۱۰۰گانه وی ملاک بررسی قرار خواهد گرفت.

۴- پذیرفته شدگان از طریق امتیاز پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) تنها مجاز به تحصیل در رشته/محل دانشگاهی تعیین شده توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه خواهند بود و در صورت عدم ثبت نام، پذیرش آنها منتفی تلقی خواهد شد.

دانشجویانی که از طریق امتیاز پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) در محل های دانشگاهی ثبت نام میکنند، حق درخواست انتقال به سایر محل های دانشگاهی را نخواهند داشت.


همچنین داوطلبان واجد شرایط می‌توانند از سهمیه شاگرد اولی در پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد استفاده نمایند.

 

پیشنهادات:

کارشناسی ارشد بدون کنکور