کاهش تعداد موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور

فقط ۱۱۸ موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور مجوز فعالیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را دارند و در سه ماه اخیر فعالیت دو موسسه تعلیق شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش ایرنا، موسسات خصوصی اعزام دانشجو به خارج از کشور فقط با مجوز سازمان امور دانشجویان وزارت علوم امکان فعالیت در سطح کشور و اعزام دانشجو به خارج را دارند.

اسامی این موسسات مجاز در سایت سازمان امور دانشجویان قرار گرفته است و در آخرین به روزرسانی صورت گرفته در شهریورماه، دو موسسه از لیست مجازها خارج شده و تعداد مراکز مجاز به ۱۱۸ رسید.

۱۲۰ موسسه مجاز در به روز رسانی خردادماه معرفی شده بودند.

موسسه هایی که اعتبار مجوز فعالیت آنها منقضی شده است، حائز شرایط برای عقد قرارداد با متقاضیان اعزام به خارج نیستند.

سازمان امور دانشجویان خطاب به دانشجویانی که مراجعه کنندگان این موسسات هستند، تاکید کرد که در صورت بروز شکایت نسبت به عملکرد موسسه طرف قرارداد، ضمن ضمیمه کردن مستندات لازم به ویژه قرارداد به صورت حضوری یا ارسال مدارک، نسبت به شکایت خود اقدام کنند.

موسسه های فعال برای تمدید مجوز حداقل باید سه ماه قبل از انقضای اعتبار، تقاضای تمدید کرده و جدول گزارش آخرین عملکرد را به سازمان امور دانشجویان ارسال کنند.

هر موسسه یا شرکت خدمات اعزام دانشجو به خارج ازکشور، فقط برای کشور یا کشورهایی که نام آنان درمقابل نام موسسه درج شده، اجازه اقدام دارد.

بنابراین متقاضیان باید توجه کنند موسسه مورد نظرشان به هیچ وجه اجازه اقدام برای سایر کشورها را ندارد.

مجوز صادر شده فقط برای فعالیت در شهری است که به موسسه ها اعلام شده است؛ بنابراین، این مراکز اجازه فعالیت در شهرهای دیگر کشور حتی شعبه یا نمایندگی ندارند.

هر یک از موسسات خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور، صرفاً مجاز به تبلیغ در سایت اعلام شده به سازمان امور دانشجویان هستند و تبلیغ در سایر سایت های الکترونیکی و همچنین همکاری با سایر موسسات اعزام دانشجو و تبلیغ سایر حوزه های فعالیت کاملاً غیرمجاز و از درجه اعتبار ساقط است.

برگزاری دوره ها و آزمون زبان جهت ورود به دانشگاه های خارجی و برگزاری آزمون دانشگاه خارجی در ایران با هدف ورود به آن دانشگاه ها بدون دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح ممنوع است.

تعدادی از موسسه های اعزام دانشجو به خارج از کشور طبق قوانین سازمان امور دانشجویان عمل کرده اند و مجوز آنها در ماه های آتی سال جاری و سال ۹۹ تمدید شد.

همچنین تمدید مجوز ادامه فعالیت تعداد دیگری از این موسسه ها توسط سازمان امور دانشجویان در حال بررسی است.
اعتبار مجوز برخی از این موسسه ها به پایان رسیده است که تاکنون برای تمدید این مجوزها اقدامی نکرده اند.

۸ موسسه ای که پلمب شدند

پیش از این نیز ابراهیم حاجی زاده مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان با تاکید بر تشدید نظارت بر فعالیت موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور اعلام کرد که در یک ماه اخیر هفت موسسه غیر مجاز اعزام دانشجو و یک موسسه مجاز که ضوابط قانونی را رعایت نکرده، پلمب شدند.

وی اظهار داشت: موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور که دارای مجوز فعالیت از وزارت علوم هستند باید طبق آیین نامه مصوب هیات دولت و دستور العمل نظارت بر فعالیت موسسات اعزام به دانشجو به خارج از کشور که توسط کارگروه نظارت براین موسسات ابلاغ شده است رفتار کنند، در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی می شود.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات