عملکرد قانونی سازمان سنجش درمورد سهمیه ها در کنکور ارشد ۹۸

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: زوایای مختلف کنکور ارشد را بررسی کردیم، سازمان سنجش دقیقا به قانون عمل کرده و اگر مشکلی وجود داشته باشد به قانون وارد است.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره این اعتراض‌ها، اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌بحث کنکور ارشد را بررسی کردیم و نتیجه این بود که کاری که سازمان سنجش انجام داده کاملا قانونی و در چارچوب قانون بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که برخی نمایندگان معتقدند آنچه در صحن مجلس تصویب شده با آنچه در ماده ۹۰ برنامه قانون ششم نوشته شده متفاوت است که باعث شده سازمان سنجش سهمیه ایثارگران را مازاد بر ظرفیت اختصاص ندهد و در ظرفیت موجود سهمیه ایثارگران را لحاظ کند، گفت: آنچه در صحن مجلس تصویب شود ملاک عمل است و همان ابلاغ شده است و سازمان سنجش هم دقیقا همان را عمل کرده است. اگر اشکالی وجود داشته باشد اشکال به قانون وارد است نه به سازمان سنجش آموزش کشور.

به گزارش فارس، طبق اصلاحیه ماده ۹۰ قانون برنامه ششم اگر ۲۵ درصد ظرفیت مربوط به جانبازان بالای ۲۵ درصد جانبازی پر نشود و متقاضیان استفاده از سهمیه ۵ درصدی رزمندگان دارای حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه بیش از ظرفیت موجود باشد، باقی مانده ظرفیت ۲۵ درصدی به مشمولان ظرفیت ۵ درصدی اختصاص پیدا می کند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
arian
شهریور ۲۵, ۱۳۹۸ ۹:۵۱ ب٫ظ

کلا باید سهمیه تو کنکور و ارشد ودکتری نباشه.و اگر به گروه خاصی قصد دارن سهمیه بدن بهتر است سهمیه مازاد از داوطلب عادی باشه. بچه کارگروبازنشسته هم حق ادامه تحصیل تو دانشگاه را داره

رضا
شهریور ۲۵, ۱۳۹۸ ۷:۴۴ ب٫ظ

موضوع اینجاست که کسانی که سهمیه دار هستند بخصوص ۵ درصدی ها، هم به نوعی بدنام شدن و در واقع تو اکثر کدرشته سهمیه ای شامل حالشون نشده. اینو با دلیل میگم چونکه شرط اینکه سهمیه ۵ درصد به مشمولین تعلق بگیره اینه که ظرفیت کدرشته محل ها بالای ۱۰ نفر باشه که عملا رشته ها و دانشگاههای الف زیر ۱۰ نفر پذیرش روزانه یا شبانه دارند و ۵ درصدی ها آش نخورده و دهان سوخته شدن.اونها هم اکثرا مردود شدند. بنظرمیاد موضوع اصلا سهمیه ها نیست و روش محاسبات سنجش هست که امسال مشکل ایجاد کرده و شک برانگیزه.