زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد و بر این اساس کنکور کارشناسی ارشد برای اولین بار در فروردین ماه برگزار خواهد شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، کنکور کارشناسی ارشد چند سالی است که در اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، اما سال گذشته به دلیل رخداد سیل در برخی استان‌های کشور، زمان این آزمون به خرداد ماه منتقل شد.

تغییر زمان کنکور ارشد ۹۸ البته بی‌حاشیه هم نبود و علاوه بر این که برخی داوطلبان از بر هم خوردن برنامه‌ریزی خود شکایت داشتند، سازمان سنجش نیز مخالف این تغییر بود؛ چرا که این تغییر منجر به فشردگی زمان‌بندی اعلام نتایج اولیه، برگزاری آزمون عملی برخی رشته‌ها و اعلام نتایج نهایی گردید.

حالا با اعلام زمان‌بندی کنکور کارشناسی ارشد ۹۹، به نظر می‌رسد این بار سازمان سنجش است که تصمیم گرفته به جبران فشردگی زمان‌بندی برگزاری کنکور ارشد ۹۸، آزمون کارشناسی ارشد را زودتر از همیشه برگزار کند و برای اولین بار پس از تغییر زمان کنکور ارشد از بهمن ماه به اردیبهشت ماه، این بار تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد به فروردین ماه منتقل شده است.

از دلایل تعجیل در برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ممکن است فرا رسیدن ماه رمضان در اردیبهشت ماه باشد؛ اما با توجه به این که احتمالا ماه رمضان از شنبه ۶ اردیبهشت آغاز می‌شود، می‌توان انتظار به تعویق افتادن یک‌هفته‌ای کنکور و تغییر تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد به ۴ و ۵ اردیبهشت ماه را داشت.

اگر چه با توجه به فرصت باقی‌مانده تا کنکور کارشناسی ارشد ۹۹، زمان کافی برای داوطلبان جهت برنامه‌ریزی برای آمادگی کنکور وجود دارد، اما فراموش نکنیم که برگزاری کنکور ارشد در اردیبهشت ماه هم مورد نقد داوطلبان این آزمون به دلیل تعطیلات عید بود. چرا که بخش زیادی از تعطیلات عید داوطلبان می‌بایست صرف مطالعه برای آزمون می‌شد.

حالا با برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در اواخر فروردین ماه عملا داوطلبان این آزمون باید تعطیلات عید خود را با مرور مطالب درسی پشت سر بگذارند.

این مطلب را باید مدنظر داشت که اگر چه برای کسب موفقیت لازم است بهای آن پرداخت شود، اما با توجه به این که تعطیلات عید یک تعطیلات خانوادگی است، ممکن است فراهم شدن فرصت مطالعه برای برخی داوطلبان عملا امکان‌پذیر نباشد.

البته از سویی دیگر داوطلبانی که شاغل هستند ممکن است طرفدار برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در این زمان باشند. چرا که عید برای این دسته از داوطلبان فرصتی مغتنم است که به دور از مسائل کاری بر روی مطالعه تمرکز کنند. 

نظر شما داوطلبان عزیز در مورد این تغییر زمان برگزاری چیست؟ صحبت های خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مهم: زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۹ تغییر کرد.

 


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد