مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد مدیریت پژوهش کیهان دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد liveamoozp

زمان کنکور ارشد 99

زمان کنکور ارشد 99

زمان کنکور ارشد ۹۹ احتمالاً اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ خواهد بود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی ... و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی ...

زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۹

به گزارش مسترتست، مقرر بود آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۵ و ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار شود، اما با توجه به وقوع سیل در برخی مناطق کشور، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ به تعویق افتاد و تاریخ جدید برگزاری کنکور ارشد ۹۸ روزهای ۲۳ و ۲۴ خرداد اعلام شد.

اما قاعدتا زمان کنکور ارشد ۹۹ مطابق سالیان گذشته همان اردیبهشت ماه خواهد بود.

نظر به این که آزمون کارشناسی ارشد سراسری و کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۹۶ به صورت یکپارچه برگزار می‌شود، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز لازم است در زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۹ از سوی سازمان سنجش در جلسه آزمون حاضر شوند.

همچنین داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد آزاد ۹۹ نیز لازم است همانند داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سراسری نسبت به ثبت نام کنکور ارشد ۹۹  در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

با توجه به تصویب قانون سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی، از سال ۹۶ کنکور ارشد دانشگاه‎های سراسری و آزاد ادغام شده و به صورت یکپارچه برگزار می‎شود.

بدین ترتیب، افرادی که هم داوطلب کنکور ارشد ۹۹ سراسری و هم آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ دانشگاه آزاد هستند، بدون پرداخت هزینه جداگانه، تنها با یک بار ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹، داوطلب هر دو آزمون محسوب می‌شوند و می‌توانند در زمان کنکور ارشد در جلسه آزمونی که مربوط به هر دو دانشگاه است حضور یابند.

کنکور کارشناسی ارشد 99 کی برگزار می شود؟

با توجه به این که سازمان سنجش بر عدم برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۸ تأکید کرده است، لازم است داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ سراسری و آزاد نسبت به ثبت نام اقدام کرده و خود را پذیرش در این آزمون آماده نمایند.

جهت رفاه حال داوطلبان عزیز، کلیه اطلاعیه‌های ثبت‌نام، برگزاری، انتخاب رشته و اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد در کانال تلگرامی کارشناسی ارشد مسترتست منتشر می‌شود. به داوطلبان عزیز توصیه می‌کنیم جهت اطلاع به‌موقع و لحظه‌ای از اخبار آزمون کارشناسی ارشد به عضویت در  کانال مسترتست دربیایند.

زمان کنکور ارشد ۹۹ پردیس‎های خودگردان و بین‎الملل

در ابتدا پذیرش کارشناسی ارشد در پردیس‌های دانشگاهی به صورت مستقل و از طریق برگزاری آزمون اختصاصی توسط دانشگاه‌ها صورت می‌گرفت.

اما از سال‌ ۱۳۹۴ بنا بر تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در پردیس‌های دانشگاهی نیز همانند سایر دوره‌ها به صورت نیمه‌متمرکز و از طریق آزمون کارشناسی ارشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌گردد، صورت می‌گیرد.

بنابراین داوطلبان کارشناسی ارشد پردیس دانشگاه‌ها نیز لازم است همانند داوطلبان سایر دوره‌ها در زمان کنکور ارشد ۹۹ در جلسه آزمون حاضر شوند.

با این حال پذیرش کارشناسی ارشد پردیس‎های بین‎الملل دانشگاه‌ها در حال حاضر به صورت محدود و از طریق برگزاری آزمون اختصاصی بدون شرکت در کنکور سراسری نیز در برخی دانشگاه‎ها صورت می‎گیرد که از آن جمله پردیس کیش و ارس دانشگاه تهران است. جهت اطلاع از پذیرش‎ کارشناسی ارشد پردیس دانشگاه‌ها کلیک کنید.

کارت کنکور کارشناسی ارشد

کارت کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ چند روز پیش از برگزاری آزمون منتشر می شود. کارت آزمون کارشناسی ارشد برای داوطلبان کنکور ارشد سراسری و آزاد یکسان است و تنها برای داوطلبانی که در دو رشته امتحانی شرکت کرده‌اند، دو کارت صادر خواهد شد.

تعداد رشته های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد

هر داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد حداکثر مجاز به شرکت در آزمون دو رشته است که لزوماً باید یک رشته از بین رشته‎های اصلی و یک رشته از بین رشته‌ های شناور کنکور ارشد انتخاب شود.

درحقیقت داوطلب می‌تواند در آزمون کارشناسی ارشد یک رشته اصلی یا یک رشته شناور یا یک رشته اصلی و یک رشته شناور را نماید.

زمان کنکور ارشد ۹۹ رشته‌های اصلی و شناور از سوی سازمان سنجش به نحوی برنامه‌ریزی می‌شود که داوطلبان دو رشته در این آزمون، بتوانند در جلسه آزمون ارشد هر دو رشته حضور یابند.

نکته مهم این است که رشته‌های امتحانی انتخاب‌شده از سوی داوطلب برای هر دو دانشگاه آزاد و سراسری یکسان است و امکان شرکت در یک رشته در آزمون سراسری و شرکت در رشته دیگر در دانشگاه آزاد (در صورتی که هر دو رشته اصلی یا هر دو رشته شناور باشند) وجود ندارد.

قابل توجه است که شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم بدون توجه به شرط تجانس رشته مقطع کارشناسی و رشته امتحانی آزمون کارشناسی ارشد (بجز موارد خاصی که در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۹ اعلام می‌شود) امکان‌پذیر است. بنابراین داوطلبان می‌توانند آزادانه و بدون توجه به رشته تحصیلی مقطع کارشناسی نسبت به انتخاب رشته امتحانی کنکور ارشد اقدام نمایند.

رشته‌ها و سرفصل‎های آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

رشته‌ها و سرفصل‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ در دفترچه کنکور کارشناسی ارشد اعلام خواهد شد.

آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ در پنج گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی برگزار خواهد شد.

لازم است داوطلبان با بررسی دفترچه و اطلاع از سرفصل های کنکور کارشناسی ارشد نسبت به شناسایی منابع کنکور ارشد و کسب آمادگی جهت آزمون اقدام نمایند. قابل توجه است که سرفصل‌های امتحانی برای گرایش‌های مختلف یک رشته ممکن است یکسان نباشد و ضروری است داوطلبان با توجه به ضریب هر درس برای گرایش/رشته مدنظرشان نسبت به مطالعه اقدام کنند.

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد از سوی سازمان سنجش (اعلام رتبه کسب‌شده در کنکور و مجاز بودن یا نبودن جهت انتخاب رشته در دوره‎های مختلف روزانه، شبانه، سایر دوره‌ها و نیز دانشگاه آزاد)، داوطلب می‎تواند در صورت مجاز شدن در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مربوط به دوره‎های مختلف دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد اقدام نماید.

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت سنجش و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا از طریق سایت مرکز و سنجش دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. هر داوطلب که مجاز به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد شده، مختار است برای هر یک از دانشگاه‌ها انتخاب رشته نماید و اجباری برای انتخاب رشته در هر دو دانشگاه وجود ندارد.

برای آن دسته از کدرشته‌های امتحانی که دارای آزمون تشریحی و یا دارای آزمون عملی نیز در برخی از دروس می‎باشند، آزمون در دو مرحله برگزار می‌شود. در این گونه از رشته ها منحصراً داوطلبانی که در آزمون تستی رشته مربوط شرکت و با توجه به حدنصاب نمره علمی مربوط مجاز به انتخاب رشته می‌باشند، حق شرکت در جلسه آزمون مرحله دوم دروس مربوط به رشته امتحانی را خواهند داشت.

وضعیت برگزاری و یا عدم برگزاری آزمون عملی در برخی از رشته‌های دارای آزمون عملی، با توجه به ظرفیت پذیرش و نوع مؤسسات پذیرنده دانشجو در این رشته‌ها در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد مشخص و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، زمان اعلام نتایج کنکور ارشد ۹۸، تا پایان شهریور خواهد بود.

 

دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد

مطالعه و بررسی سوالات کنکور سالیان گذشته، علاوه بر این که موجب می‌شود تا داوطلبان با نحوه طرح سوالات از مباحث مختلف آزمون کارشناسی ارشد مطلع شوند، داوطلبان را در شناساندن منابع مختلف آزمون یاری می‌دهد. همچنین در سال‌های گذشته دیده شده که برخی سؤالات تکراری در کنکور مطرح شده است. بنابراین بررسی سوالات کنکور کارشناسی ارشد را به شما داوطلبان عزیز توصیه می‌کنیم. برای دانلود سوالات کنکور ارشد می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد

 

منابع کنکور کارشناسی ارشد

همچنین جهت مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

منابع کنکور کارشناسی ارشد

 

مطالب مفید:

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد
خوب نبودمیتونست بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی (4 , میانگین : 4٫25 از 5) به مطلب بالا امتیاز دهید
Loading...
avatar
153 Comment authors
مرتضیزهراسحرفریدمصی Recent comment authors
جدیدترین قدیمی‌ترین
مرتضی
مرتضی

با توجه به این که اردیبهشت ماه سال ۹۹ در ماه رمضان قرار دارد، به نظرتان کنکور ارشد در ۲۸ فروردین برگزار می شود یا ۹ خرداد؟

زهرا
زهرا

سلام کنکور حقوق امروز بود؟یا فردا؟

فرید
فرید

کسی میدونه کد رشته های مدیریت امتحانشون چه روزیه؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق برگزاری کنکور ارشد هر رشته در کارت شرکت در جلسه آزمون مشخص شده.

امیرعلی
امیرعلی

سلام.من پارسال کنکور دادم و در انتخاب رشته واحد علوم تحقیقات قبول شدم.
امسال هم میخوام کنکور بدم ولی فکر نمیکنم رتبه م بهتر بشه. میخواستم بدونم
اگه امسال نتونم علوم تحقیقات قبول شم با همون انتخاب رشته پارسال میتونم برم ثبت نام کنم؟

مصی
مصی

اگه اینجور باشه منم ده سال قبل دانشگاه تهران قبول شدم الان میرم ثبت نام میکنم بجاش.

مهسا
مهسا

سلام
در گذشته میشد این کار رو کرد و دانشگاه ازاد همکاری میکرد با داوطلبان. ولی یه کم شرایط طی سالهای اخیر عوض شده. بازم میتونید برای اطمینان از خود واحد علوم تحقیقات سوال کنید این مورد رو.

سحر
سحر

سلام اره میشه من خودم قبول شدم نرفتم سال بعد رفتم ثبت نام کردم الانم درسم تموم شده

امیرعلی
امیرعلی

ببخشید این جریان ماله چه سالیه؟ و اینکه آیا پول بیشتری پرداخت کردید؟

علی
علی

سلام
۱-من شماره ثبت نامم مفقود شده و به همین دلیل حتی نتونستم در زمان مقرر ثبت نامم‌و ویرایش کنم.
آیا برای دریافت کارت آزمون بدون در دست داشتن این شماره قادر کارت دریافت کنم
۲-چه موقع محل‌های آزمون اعلام میشن

مهسا
مهسا

سلام
از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش میتونید برای گرفتن شماره پیگیری و گفتن کارت اقدام کنید.
مکان برگزاری آزمون در کارتتون مشخص شده است.

مهناز
مهناز

زمان دقیق کنکور ارشد هر رشته کی هست؟ ۲۳ یا ۲۴؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق برگزاری کنکور کارشناسی ارشد هر رشته در کارت کنکور مشخص میشه.

مهدی
مهدی

در کارت ورود به جلسه مشخص میشه

zahra
zahra

سایتتون عالیه ، خدا قوت;)

فاطمه
فاطمه

سلام . ببخشید از بین ۲۳ و ۲۴ کدومش روز کنکور علوم تربیتی هست ؟
من ۲۳ خرداد یه ازمون دیگه دارم استرس گرفتم . اگه میشه زودتر بگید.

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق برگزاری کنکور ارشد ۹۸ در کارت شرکت در جلسه کنکور اطلاع رسانی میشه و الا ن چیزی مشخص نیست.

محمد
محمد

منم ۲۴جایی ازمون دارمبرا برق چه روزیه اوی منم استرس گرفتم چی کار کنم

فاطمه
فاطمه

سلام لطفا تاریخ کنکور سراسری هم ب تعویغ بیاندازید

پگاه
پگاه

با سلام خواستم بپرسم زمان آزمون عملی بعد از به تعویق افتادن کنکور ارشد در چه تاریخی برگزار میشه ممنون از پاسخگوییتون

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق آزمون عملی مشخص نیستش متأسفانه. باید منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش باشیم.

جعفر
جعفر

فردا برگزار میشه

Alfa
Alfa

سلام من دارم کارشناسی میخونم ۲۳ خرداد امتحان ترم دارم و ۲۳ ام انگار کنکور ارشده گروه چه روزی میشه کنکورش؟

Alfa
Alfa

گروه مدیریت

مهسا
مهسا

سلام
بله زمان کنکور ارشد ۹۸ به ۲۳ و ۲۴ خرداد تغییر پیدا کرده. تاریخ دقیق کنکور هر رشته در کارت کنکور مشخص میشه و جزئیاتی در این خصوص اعلام نمیشه تا اون موقع.

ساناز
ساناز

سلام یعنی امتحان کنکور ارشد مهندسی آی تی که هفته بعدی بود هم عقب افتاد؟؟

مهسا
مهسا

سلام
بله کنکور ارشد ۹۸ همه رشته های وزارت علوم به تعویق افتاده.

فاطمه
فاطمه

سلام. کسی اطلاع داره ازمون ارشد با تاخیر برگذار میشه یانه

هوشنگ
هوشنگ

بله ۷ هفته عقب افتاد ۲۳ الی ۲۴ خرداد برگزار میشه

مجید
مجید

سلام
آیا امکان اطلاع از روز آزمون علوم انسانی هست که پنجم خواهدبود یا ششم

مهسا
مهسا

سلام
زمان کنکور ارشد ۹۸ به دلیل سیل در برخی مناطق کشور تغییر کرده و در روزهای ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار میشه.

مهدی
مهدی

دوستان یه سوال من میتونم الان که ۲ هفته مونده به آزمون ارشد محل برگزاری آزمونم عوض کنم کسی اطلاع داره ؟

مهسا
مهسا

سلام
معمولا خیر، نزدیک کنکور ارشد امکان تغییر مکان برگزاری کنکور وجود نداره. با این وجود میتونید از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش درخواست بدید، ممکنه راهکاری بدن بهتون.

سحر
سحر

سلام
با توجه به وضعیت سیلاب های اخیر امکان تغییر زمان کنکور هست ؟

مهسا
مهسا

سلام
بله امکانش هست. لطفا صفحه زیر رو ملاحظه کنید:
تعویق آزمون کارشناسی ارشد ۹۸

Mahsaa
Mahsaa

سلام
چه رشته هایی ۵ اردیبهشت کنکور دارن چه رشته هایی ۶م؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق برگزاری کنکور ارشد هر یک از رشته های امتحانی در کارت کنکور ارشد مشخص میشه.

هوشنگ
هوشنگ

کلا افتاده عقب فعلا کنکور

نسیم
نسیم

با سلام و عرض ادب،
امتحان ارشد علوم تربیتی دقیقا چه روزیه و کدوم نوبته؟
میخوام بدونم پنج شنبس یا جمعه،؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
اگر چه زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ مشخص هستش، اما زمان دقیق برگزاری کنکور ارشد (در روز پنجم یا ششم فروردین) در کارت کنکور ارشد ۹۸ مشخص خواهد شد.

Farnaz
Farnaz

سلام ببخشید ساعت شروع و اتمام کنکور ارشد چند است؟

مهسا
مهسا

سلام
آزمون ارشد معمولا صبح ها از ساعت ۷٫۳۰ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۴٫۳۰ شروع میشه و زمان پایان هم بستگی به رشته ها داره.

عباس
عباس

سلام. آزمون کارشناسی ارشد علوم سیاسی ۵ یا ۶ اردیبهشت برگزار میشود؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق برگزاری کنکور ارشد برای هر رشته در هنگام انتشار کارت ورود به جلسه آزمون مشخص میشه.

محمدجواد
محمدجواد

میتونیم بفهمیم دقیقا چه تعدادی داوطلب شرکت کردن؟
مثلا میخوام بدونم توی رشته خودمم که مهندسی شیمی هست چه تعداد داوطلب داریم
راهی هست؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه خیر. تعداد داوطلبان هر رشته فقط بعد از برگزاری آزمون در کارنامه اعلام نتایج هر داوطلب درج میشه و به صورت عمومی اعلام نمیشه.

َ///
َ///

از کجا بفهمم رشته زیست گیاهی چند تا شرکت کننده داره تو کنکور ارشد؟

مهسا
مهسا

سلام
تعداد داوطلبان هر رشته فقط بعد از برگزاری آزمون در کارنامه اعلام نتایج هر داوطلب درج میشه و به صورت عمومی اعلام نمیشه.

فرهاد
فرهاد

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم معدل کارشناسی خیلی برای ارشد مهمه یا خیر؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
معدل تاثیر ۲۰ درصدی داره اما نمره شما در آزمون کتبی ارشد تاثیر ۸۰درصدی داره، بنابراین تاثیر آزمون کتبی خیلی بیشتره. میتونید لینک زیر رو مطالعه کنید:
https://mastertest.ir/1397/10/%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%b9%d8%af%d9%84-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-98-99/

علی برق
علی برق

کارت کنکور ارشد کی میاد؟

پونه
پونه

سلام سال آینده یک هفته مونده ب کنکور اعلام میکنن

مرتضی
مرتضی

سلام و ارادت من چهارتا درس رو خوندم ولی یک اسفند اعزام خدمتم خواستم ببینم امکانش هست شرکت کنم؟اگه برگه شرکت رو بدم مرخصی میدن؟باتشکر

پونه
پونه

سلام بله میتونی بگیری باید از دانشگاه یه فرم اشتغال ب تحصیل بگیری وقتی ک قبول شدی

پونه
پونه

سلام مرخصی نمیخواد از دانشگاهتون برگه اشتغال ب تحصیل بگیر حل میشه

زهرا
زهرا

سلام خسته نباشین من دی ماه ۹۸ درسم تموم میشه یعنی کارشناسی حقوقم امکانش هست که ارشد سال ۹۸ کنکور بدم ؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام شما باید تا پایان شهریور ماه ۹۸ تحصیلتون در مقطع کارشناسی تموم بشه تا بتونید در آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ شرکت کنید و از مهر ماه دانشجوی ارشد بشید. مگر این که یک رشته برای بهمن ماه پذیرش داشته باشه (که این مورد فقط در دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸… ادامه نظر»

محمد
محمد

از کجا بفهمیم که چه رشته هایی پذیرش بهمن دارن؟

مجید
مجید

سلام آیا میشه من ارشدکنکورپیوسته شرکت کنم فرصت مجددثبت نام الان هست یعنی از۲۸ بهمن؟ خواهشاجواب بدید

مهسا
مهسا

سلام
متوجه سوالتون نشدم. ارشد کنکور پیوسته منظورتون چیه؟
در حال حاضر فقط کارشناسی ارشد ناپیوسته داریم که مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ هم از ۲۸ بهمن ماه آغاز میشه.

پونه
پونه

کنکور ارشد نا پیوسته هستش و تا ۱۱ اسفند تمدید شده

المیرا
المیرا

لطفا کمک کنید من هیچی از آزمون نمیدونم چون کنکور شرکت نکردم.راهنماییم کنید مرسی

مهسا
مهسا

سلام ثبت نام مرحله اول کنکور ارشد تموم شده، اما خوشبختانه مهلت مجدد ثبت نام ارشد ۹۸ فراهم شده و میتونید از ۲۸ بهمن نسبت به ثبت نام اقدام کنید. آزمون همون طور که در این صفحه گفته شده، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۵ و ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد… ادامه نظر»

المیرا
المیرا

سلام خسته نباشین،من لیسانس حقوق هستم ارشد شرکت کردم ولی نمیدونم کارت کی منتشر میشه ممنون میشم جواب بدین

مهسا
مهسا

سلام
زمان انتشار کارت کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ در همین سایت و کانالش اطلاع رسانی میشه. پیگیری اخبار در سایت و کانال باشید تا در موعد مقرر در جریان اخبار قرار بگیرید.

Donya
Donya

من شهر محل برگزاری آزمون رو تهران زدم
ولی الان به دلایلی قراره جابجا بشیم
یعنی تا روز آزمون یه شهر دیگه هستیم
به نظرتون امکانش هست محل آزمون رو اصلاح کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
با توجه به این که در زمان ویرایش حتی احتمال امکان تغییر رشته هم وجود داره، محل آزمون هم به احتمال خیلی زیادی قابل تغییر هست. نگران نباشید.
در مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ که از ۲۸ بهمن شروع میشه اقدام کنید.

سارا صلواتی
سارا صلواتی

سلام وقت بخیر
ببخشید من میخوام رشته امتحانیم رو تغییر بدم
به نظرتون امکانش هست؟

مهسا
مهسا

سلام
پاسخم رو به سوال دوستتون که بالاتر توضیح دادم مطالعه کنید.
موفق باشید

HOSHMAND
HOSHMAND

سلام
ببخشید سوالی داشتم
در فرصت مجدد ثبت نام ارشد، برای کسانی که ثبت نام کردن تمامی موارد قابل اصلاح است؟

مهسا
مهسا

سلام
فعلا جزئیاتی در این خصوص اعلام نشده. اما احتمالش هست که امکان تغییر همه موارد فراهم بشه.

faranak
faranak

سلام روز بخیر
من سال گذشته ارشد فیزیک شبانه اصفهان پذیرفته شدم و ثبت نام کردم اما بخاطر شرایط مالی انصراف دادم.
امسال میتونم ارشد شرکت کنم؟
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. تنها در صورتی که در دوره روزانه پذیرش نهایی بشید یک سال از آزمون محروم میشید. چون شما شبانه قبول شده بودین هیچ مشکلی نیست.

مهربانو
مهربانو

سلااام
روز بخیر
ببخشید تاریخ ثبت نام در فرصت مجدد ارشد سال ۹۸ چندم میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدین 🙂

مهسا
مهسا

سلام
زمان ثبت نام مجدد کنکور ارشد از ۲۸ بهمن تا چهارشنبه اول اسفند ۹۷ هستش. در لینک زیر میتونید جزئیات رو مطالعه بفرمایید:
تمدید ثبت نام ارشد ۹۸

rahil
rahil

سلام ببخشید شهریه دوره ارشد پیام نور ترمی چقدر میشه تقریبا؟

روژین پرویزی
روژین پرویزی

من سال گذشته دوره روزانه پذیرفته شدم و بعد از یک ترم انصراف دادم
الان دوره ارشد ۹۸ رو نمیتونم شرکت کنم ؟ 🙁

مهسا
مهسا

سلام
خیر، پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد روزانه یک سال از شرکت در کنکور ارشد محروم هستند.

پونه
پونه

سلام در صورتی ک انصراف داده باشی بله میتونی کنکور ارشد رو شرکت کنی

آیناز
آیناز

من ارشد استعداد درخشان دو دانشگاه رو ثبت نام کردم ولی هنوز نتایج شون اعلام نشده
و بخاطر بدون آزمون کنکور رو شرکت نکردم
به نظر شما در فرصت مجدد ثبت نام کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
بله به نظرم فرصت رو از دست ندین. چون پذیرش بدون آزمون ریسکش زیاده. هنوز فرصت خوبی تا کنکور ارشد ۹۸ هست و توصیه میکنم همزمان برای کنکور هم اماده بشید.

لیلا
لیلا

سلام من از ثبت نام ارشد جا موندم 🙁 🙁
چکاااااار کنم؟
لطفا راهنمایی کنید

سارا
سارا

آخر بهمن دوباره اسم مینویسن . جا نموندی

عمران م...
عمران م...

سلام.۲۸بهمن لغایت۱اسفندفرصت مجددثبت نام

پونه
پونه

تا ۱۱ اسفند وقت داری تازه بعد اون باز هم تمدید میزنن ثبت نام رو

قادری
قادری

سلام در خصوص دوره های پردیس در مقطع کارشناسی ارشد لطفا توضیحاتی بفرمایید.
آزمون جداگانه ای داره؟
شهریه ش چطور؟
کلا دوره حضور در کلاس اجباری است؟
ممنون میشم پاسخ بدین

مهسا
مهسا

سلام
در صفحه زیر اطلاعات خوبی در این خصوص هستش:
https://mastertest.ir/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86/
درمورد حضور در کلاس ها هم باید بگم که تفاوتی با سایر دوره ها نداره. اگه اساتید همکاری نکنن حضور در کلاس ها اجباریه.

سیما
سیما

سلام روز بخیر
درخصوص مدیریت زمان در جلسه آزمون ارشد میشه راه کارهای مناسبی ارائه بفرمایید.
ممنونم

مهدی قوامی
مهدی قوامی

سلام شهریه دوره های ارشد دانشگاه آزاد برای سال ۹۸ چقدر میشه؟

مهسا
مهسا

سلام
جزئیات شهریه ارشد ۹۷ آزاد به شرح لینک زیر بوده:
https://mastertest.ir/1397/06/%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/
برای سال ۹۸ قاعدتا درصدی هم افزایش خواهد داشت.

مصطفی
مصطفی

سلام روز بخیر
من الان ترم ششم کارشناسی هستم.
میتونم ارشد ۹۸ رو شرکت کنم و در صورت پذیرش ترم اولم رومرخصی بگیرم؟

مهسا
مهسا

سلام
دانشگاه های سراسری در این مورد همکاری نمیکنند و اگه پذیرش بشید و درستون تموم نشده باشه، قبولی تون لغو میشه، اما ممکنه دانشگاه آزاد همکاری کنه و ترم اول رو مرخصی رد کنه.

سیروس
سیروس

سلام
ببخشید شرایط منم همینطوری
و فرمودین که دانشگاه آزاد رو ممکنه قبول کنن که مرخصی بگیرم
در صورت مرخصی کل شهریه ترم رو باید پرداخت کنم؟

سورسوری امین
سورسوری امین

سلام
ببخشید کنکور دانشگاه آزاد هم با سراسری برگزار میشه؟
آخه من فقط میخوام دانشگاه آزاد رو برم

پوریا
پوریا

بله با هم برگزار میشن

مهسا
مهسا

سلام
ازمون ارشد سراسری و ازاد به صورت یکپارچه برگزار میشه. بعد از این که رتبه ها اعلام شد، شما میتونید برای دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنید.

فرشته
فرشته

سلام در فرصت مجدد ، میشه معدل کاردانی و کارشناسی رو ادیت کرد؟
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
بله میتونید در فرصت مجدد معدلتون رو ویرایش کنید.

علوم آزمایشگاهی
علوم آزمایشگاهی

میشه لطفا بفرمایید زمان ثبت نام ارشد وزارت بهداشت کی هست؟

مهسا
مهسا

سلام
ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت از ۳۰ بهمن شروع میشه.

مهدی محمودی
مهدی محمودی

سلام من تا مهر ۹۸ سربازی م ادامه داره
به نظرتون میتونم ارشد ۹۸ رو شرکت کنم یا بعد از اتمام سربازی آزمون ارشد سال بعدش رو شرکت کنم؟
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
بله میتونید. در صورت قبولی از سربازی ترخیص میشید و میتونید به تحصیل بپردازید و پس از پایان ارشدتون مجددا ادامه شو بگذرونید.

AmirAli
AmirAli

سلام
لطفا سوالم رو جواب بدین
از نظر اعتبار علمی دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد یکسان هستند؟
یا کدومشون از نظر شما بهتر هستن؟
سپاسگزارم

مهسا
مهسا

سلام درمورد سطح اعتبار دانشگاه ها به طور کلی نمیشه چیزی گفت. در حالت کلی مدرکشون مورد تایید وزارت علوم هستش. اما اگر بخواید ببینید اعتبارش در جوامع علمی و دانشگاهی چطوره باید هر دانشگاه رو به تفکیک بررسی کنید. برخی دانشگاه ها به واسطه حضور استاد خاصی یا امکانات اون دانشگاه… ادامه نظر»

رضاییان
رضاییان

سلام من کارشناسی مهندسی شیمی سال۹۴ هستم.میتونم ارشد علوم تربیتی گرایش اموزش وپرورش ابتدایی شرکت کنم؟
این رشته رو دانشگاه دانشگاه آزاد نداره؟
دفترچه دانشگاه آزاد رو کجا میتونم دانلود کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
در ارشد وزارت علوم بجز رشته های دامپزشکی محدودیتی برای انتخاب رشته امتحانی ندارید.
دفترچه دانشگاه ازاد برای ثبت نام مجزا نیست و دفترچه انتخاب رشته هم بعد از اعلام نتایج اولیه منتشر میشه.
میتونید دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد ۹۷ رو از لینک زیر دریافت کنید:
https://mastertest.ir/1397/03/%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%DA%86%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-97-98/

علیرضا محمدپور
علیرضا محمدپور

امکانش هست کنکور ارشد وزارت علوم و وزارت بهداشت رو هردو شرکت کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست میتونید هر دو آزمون ارشد وزارت علوم و بهداشت رو شرکت کنید.

لادن
لادن

سلام
لطفا سوال منو جواب بدین
شهریه ارشد رشته های فنی دانشگاه های غیرانتفاعی ترمی چقدر میشه تقریبا؟شهریه پایان نامه ش چطوره؟

باران
باران

سلام می بخشید من کدپیگیری وشماره پرونده ثبت نام ارشدگم کردم چه کنم ؟؟

مهسا
مهسا

سلام
نگران نباشید. از منوی سمت چپ سایت سازمان سنجش میتونید نسبت به دریافت اطلاعات مدنظرتون اقدام کنید.

شریفیان
شریفیان

سلام
من دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد روزانه هستم
(ورودی بهمن ۹۶)
ولی به دلیل مشکلاتی که برام پیش اومده قادر به ادامه نیستم و هنوز هم انصراف ندادم.
میتونم در کنکور ارشد ۹۸ شرکت کنم ؟

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست میتونید شرکت کنید و بعدا انصراف بدید تا مدارکتون رو برای ثبت نام در صورت قبولی در دانشگاه جدید بگیرید.

صلاح
صلاح

سلام من آزمون ارشد سال ۹۵ دانشگاه شبانه اهواز قبول شدم ثبت نام کردم
اما به دلایلی نشد که برم و هنوز هم برای انصراف نرفتم.
الان میتونم ارشد ۹۸ رو ثبت نام کنم؟
تکلیف اون شهریه این دوسال رو که پرداخت نکردم چی میشه؟
لطفا دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن.

مهسا
مهسا

سلام
بله میتونید. بعدش برید انصراف بدید. معمولا دانشگاه سراسری فقط شهریه ترمهایی که تحصیل کردید رو میگیره.

abasi
abasi

سلام ببخشید سوالی از خدمت تون داشتم.
من ارشد استعدادهای درخشان دو تا از دانشگاه ها رو شرکت کردم، کنکور سراسری ارشد هم شرکت کردم.
اگر هر دو رو قبول بشم میتونم یکی رو انتخاب کنم.
مشکلی نداره ؟

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. شما هم میتونید کنکور ارشد پذیرش بشید و هم به صورت بدون آزمون ارشد پذیرش بشید و در نهایت یکی رو انتخاب کنید.

marjan
marjan

سلام روزتون بخیر
من سال گذشته دوره ارشد استعداد درخشان پذیرفته شدم اما برای ثبت نام نرفتم.
دوره امسال ارشد سراسری رو میتونم ثبت نام کنم؟
دوستان میگن نمیشه چون دوره ارشد استعداد درخشان هم روزانه هست و محروم میشم 🙁

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. فقط اگر در کنکور پذیرش نهایی روزانه بشید یک سال محروم میشید. پذیرش بدون آزمون مشکلی ایجاد نمیکنه.

MINA 80
MINA 80

من المپیاد علمی شرکت کردم میخواستم در فرصت مجدد ثبت نام کنکور رو شرکت کنم
امکانش هست؟
یا باید اینو حذف کنم ؟
لطفا راهنمایی بفرمایید چکار کنم
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
شما میتونید یا کنکور ارشد یا المپیاد علمی رو شرکت کنید. هر دو رو نمیتونید.

لیلا احمدیان
لیلا احمدیان

سلام من سال گذشته دوره ارشد شبانه تهران قبول شدم و ثبت نام کردم و چند روز بعد منصرف شدم و انصراف دادم.
میخوام روزانه قبول بشم.
ارشد ۹۸ رو ثبت نام کردم ولی دوستان میگن حذف میشم امسال و نمیتونم در آزمون شرکت کنم.
آیا واقعیت داره؟
لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
خیر مشکلی نیست نگران نباشید. تنها در صورتی که در دوره روزانه پذیرش نهایی بشید یه سال از ازمون محروم میشید. دوره های دیگه مشکلی نداره.

reza
reza

سلام خسته نباشید
مخواستم بدونم تا چند سال پشت سر هم میشه کنکور ارشد داد
من اگه امسال ازمایش کنکور بدم
بعدم کنکور بدم قبول نشم
یه سری ام تا یه سال بشه وقت هست من ۹۸٫۱۰لیسانسم میگیرم

مهسا
مهسا

سلام
مشکلی نیست. محدودیتی در این زمینه وجود نداره. فقط وقتی پذیرش نهایی روزانه بشید یک سال از شرکت در ازمون ارشد محروم میشید.

بهدااد
بهدااد

سلام
آیا میشه در دو رشته اصلی عمران و معماری با دو سریال کارت متفاوت ثبت نام کرد و ارشد داد ؟

مهسا
مهسا

سلام
شما تنها وقتی میتونید که در دو رشته در کنکور ارشد ثبت نام کنید که یک رشته اصلی و یکی شناور باشه.
بنابراین نمیتونید دو رشته ای که گفتید رو انتخاب کنید.

پونه
پونه

سلام میتونی عمران با زیر شاخه سازه انتخاب کنی و معماری هم مدیریت پروژه و ساخت بزنی ک زیر شاخه ی معماری و هنر های ساخت هستش

رضا
رضا

بند ۳۱ ک گفته منحصرا برا المپیاد و بزنم دیگه نمیشه کنکور داد؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر با انتخاب اون بند میتونید المپیاد شرکت کنید و نمیشه کنکور ارشد شرکت کنید.

فرهان
فرهان

سلام
میخواستم بدون زمان برگذاری کنکور ارشد علوم شناختی معمولا سال های گذشته در کدوم روز و نوبت برگذار شده ؟
واسه این میخوام که بدونم قبل رشته اصلیم هست یا بعد ؟ اصلی هم مکانیکه

لیدا عبدی
لیدا عبدی

ببخشید برای ثبت نام دوره های غیرانتفاعی و آزاد بایستی هزینه جدا پرداخت کنیم؟
کارت دیگه ای بگیریم؟

mehran
mehran

سلام به نظرتون امکانش هست دو رشته شناور رو شرکت کنیم؟
یعنی رشته اصلی خودم رو نمیخوام شرکت کنم

سارا
سارا

سلام , خسته نباشید من کارشناسی فیزیک (حالت جامد) دارم میخواستم ببینم میتونم برای ارشد , رشته مهندسی پزشکی بیوالکتریک شرکت کنم؟(کِی باید ثبت نام کنم؟کدوم آموزشگاه هارو پیشنهاد میدید) در مورد فیزیک پزشکی ام اگه میشه راهنمایی کنید (زمان ثبت نام,سایت ثبت نام چون مثل اینکه به وزارت علوم مربوط نیست!!!… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام برای مهندسی پزشکی که الان میتونید برای کنکور ارشد وزارت علوم ثبت نام کنید و تا ۲۵ اذر مهلت هست. فیزیکی پزشکی مربوط به وزارت بهداشت که ثبت نامش از اواخر بهمن ۹۷ شروع میشه. درمورد اموزشگاه پیشنهاد خاصی ندارم و بهتره از همرشته ای هاتون سوال کنید. اما قطعا شناسایی… ادامه نظر»

ایمان
ایمان

سلام..آزمون ارشد آزاد و سراسری ۹۸ از هم جدا شده یا با هم انجام می شود؟ ممنون

مهسا
مهسا

سلام
کنکور ارشد سراسری و آزاد ۹۸ به صورت یکپارچه برگزار میشه.

shadi ahmadian
shadi ahmadian

سلام من مممکنه برای تابستون ۹۸ چند واحدم بمونم
میتونم ارشد ۹۸ رو شرکت کنم؟

کوثر
کوثر

شما نهایتا باید تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل بشید ، اگر تا اون تاریخ فراغت از تحصیل برای شما میسر باشه مانعی نداره شرکت کنید

mehrdad
mehrdad

شرایط منم همینطوری ه
ولی ممکنه دانشگاه با برداشتن واحد در تابستون موافقت نکنه و یا اون درس ارائه نشه
با این شرایط میتونم ارشد ۹۸ رو ثبت نام کنم؟
ممنون میشم پاسخ بدین سوالم رو

مهسا
مهسا

سلام
اگر ورودی مهر باشید با حتما تا پایان شهریور درستون تموم بشه.
فقط دانشگاه ازاد ممکنه در این زمینه باهاتون همکاری کنه.

saedi
saedi

سلام
اگر روز برگزاری آزمون ارشد رشته اصلی و رشته ثبت نامی شناور یکی باشه چه باید کرد؟

مهسا
مهسا

سلام
نگران نباشید چنین اتفاقی نمیفته.
زمان ازمون ارشد رشته های اصلی و شناور همیشه متفاوته.

مرجان
مرجان

سلام من کاردانی به کارشناسی بودم باید معدل هر دو دوره رو در ثبت نام درج کنم؟
چون معدل کاردانی م کمتره نمیشه ثبت نکنم؟

مهسا
مهسا

سلام
بله باید ثبت کنید و اگه نکنید و بعدا مواجه بشن، امکان لغو قبولی و اخراج هستش.

صبا
صبا

ببخشید من گوشیم مشکل پیدا کرد و سوالم تکرار شد لطفا جواب بدید

صبا
صبا

سلام من دی ماه ۹۸ درسم تموم میشه آیا میتونم کنکور ارشد شرکت کنم

مهسا
مهسا

سلام
اگر در بهمن ماه ۹۸ پذیرش باشه برای رشته تون، میتونید کنکور ارشد ۹۸ رو شرکت کنید و رشته محل هایی که بهمن پذیرش دارند رو انتخاب کنید. در غیر این صورت امکان پذیرش شما برای ترم مهر نیست.

یاس
یاس

با سلام و تشکر از اینکه وقت گذاشتید و سوالاتم رو پاسخ دادید.مدرک کارشناسی بنده مهندسی آی تی هست و رشته ای که قرار هست برای آزمون ارشد شرکت کنم روانشناسی هست.اطلاعاتم به صورت تخصصی از روانشناسی کم هست، بیشتر اطلاعات تجربی هست. اما اگر قرار باشه وقت بذارم حتما این کارو… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
بله چرا که نه. شما ۵ ماه زمان دارید. رشته روانشناسی هم علاقه توش خیلی اثرگذاره. اگه این علاقه در شما هست، با شناسایی بهترین منابع میتونید شانس قبولی داشته باشید.
حداکثر زمان رو باید بذارید چون تغییر رشته ای هستید، اما تا جایی که آزار نبینید.

یاس
یاس

سلام، باز هم تشکر از توجهتون. برای قبولی بنده دعا کنید. ممنون میشم. وقت بخیر

یاس
یاس

سلام، اگه ممکنه سوالات رو پاسخ بدین. ممنون میشیم…

سمیرا
سمیرا

سلام یه سوال داشتم .
تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه سراسریا کی برگزار میشه

مهسا
مهسا

سلام
همچنان سازمان سنجش اصرار داره که تکمیل ظرفیت ارشد ۹۷ نباشه و فقط مقرر شده وزارت بهداشت تکمیل ظرفیت برگزار کنه.

یاس
یاس

با سلام، اگر در آذرماه اصلا برای کنکور ارشد ۹۸ ثبت نام نکنم آیا اسفندماه حق ثبت نام دارم یا اینکه فرصت اسفند ماه فقط برای ویرایش اطلاعاته؟ و سوال دوم اینکه آیا برای کسی که بخواد ارشد رشته دیگری رو آزمون بده (رشته کارشناسیش نباشه) از الآن شروع کنه، دیر نیست؟ممنون

مهسا
مهسا

سلام در سالهای گذشته یک بار در آذر ماه و یک بار در اسفند ماه فرصت ثبت نام برای داوطلبان کنکور ارشد فراهم شده. اما به هر حال ریسک نکنید بهتر هست. الزامی برای در نظر گرفتن مهلت ثبت نام در اسفند ماه نیست. درمورد سوال دومتون هم بستگی به رشته مدنظرتون… ادامه نظر»

امیری
امیری

سلام شهریه ارشد شبانه بیشتره یا پیام نور؟

علی چوکامی
علی چوکامی

سلام میخواستم بدونم مکان برگزاری ازمون مدیریت اطلاعاتی با کد ۱۱۵۳ دقیقا کجاس؟ ایا در تهران برگزار میشه یا نه در استان موردانتخاب خودمون

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق برگزاری ازمون که در کارت شرکت در جلسه کنکور ارشد ۹۸ مشخص میشه.
حوزه آزمون هم نزدیک حوزه به محل زندگی هست که در ثبت نام مشخص کردین.

علی چوکامی
علی چوکامی

اخع تو همین سایت خوندم که نوشته رشته مدیریت اطلاعاتی۱۱۵۳ در تهران برگزار میشه یعنی تو شهر خودمون برگزار میکنن؟

jamal
jamal

سلام ببخشید میشه توضیح بدین از لحاظ اعتبار دانشگاه های آزاد و پیام نور در مقطع ارشد یکسان هستند؟

مهسا
مهسا

سلام
مدرک هر دو دانشگاه معتبر و مورد تایید وزارت علوم هست. اما به صورت عرفی بستگی داره کدوم واحد درس بخونید. مثل ارشد واحد علوم تحقیقات دانشگاه ازاد در دید عموم اعتبار خوبی داره و بهتر از پیام نوره.

سارا
سارا

سلام.
برای کنکور ارشد ۹۸ غیرانتفاعی کی باید ثبت نام کرد؟

مهسا
مهسا

سلام
تفاوتی با زمان ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ نداره و همه داوطلبان پذیرش کارشناسی ارشد ۹۸ باید از ۱۶ آذر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

دانشگاه تهرانی
دانشگاه تهرانی

درمورد شهریه کارشناسی ارشد ۹۸ اطلاعی دارید؟ دوره شبانه منظورمه

مهسا
مهسا

سلام
شهریه دوره شبانه ارشد دانشگاه های مختلف متفاوت هست و هنوز اعلام نشده.
اما شهریه شبانه ارشد ۹۷ دو دانشگاه رو در ادامه براتون میذارم:
mastertest.ir/1397/03/شهریه-شبانه-پردیس-ارشد-اصفهان-۹۷-۹۸/
http://mastertest.ir/1397/03/%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%B4%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D9%84%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7-97/

Javad
Javad

سلام به نظر شما پذیرش ارشد بدون آزمون بهتره یا آزمون؟
میشه هردو همزمان شرکت کرد؟

مهسا
مهسا

سلام
بله با توجه به این که فرایند پذیرش ارشد بدون ازمون و پذیرش ارشد با کنکور مجزا هست میتونید هر دو رو شرکت کنید.
تفاوت خاصی نداره. ممکنه یک سری مزایای محدود براتون پذیرش استعداد درخشان داشته باشه. با این حال به نظرم ملاک سطح دانشگاه قبولی در هر شیوه هست.

لیلا
لیلا

ببخشید برای آزمون ارشد هیچ دروس عمومی در آزمون نمیاد؟

مهسا
مهسا

سلام
فقط تعدادی از سوالات زبان عمومی هستش. دروس عمومی دیگه ای مطرح نمیشه در کنکور کارشناسی ارشد.

محمدی پناه
محمدی پناه

سلام برای دوره ارشد فقط یک ترم میتونیم مرخصی تحصیلی بگیریم؟

مهسا
مهسا

سلام
مرخصی تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد ۱ ترم و در موارد خاص تا ۳ ترم هستش.

راهنمایی
راهنمایی

برای شرکت در آزمون ارشد ۹۸ باید حتما درسمون تا اردیبهشت تموم شه؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر در صورتی که ورودی مهر باشید (که اغلب پذیرش برای مهر هست) باید تا پایان شهریور ۹۸ فارغ التحصیل بشید و اگه ورودی بهمن باشید، میتونید تا اخر بهمن فارغ التحصیل بشید.

أشا
أشا

ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ فقط به صورت اینترنتیه؟

مهسا
مهسا

سلام
بله ثبت نام به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش صورت میگیره.

X
X

زمان کنکور ارشد ۹۸ وزارت بهداشت کیه؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان کنکور ارشد ۹۸ وزارت بهداشت هنوز اعلام نشده و به محض اعلام، در همین سایت اطلاع رسانی میشه.
اما سال گذشته ۱۴ و ۱۵ تیرماه برگزار شد.

Arshad
Arshad

زمان ازمون عملی بچه های معماری معلوم نیست کی باشه؟ بعدا اعلام میشه؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان آزمون های عملی کنکور ارشد بعد از اعلام نتایج اولیه اطلاع رسانی میشه.

پرستو
پرستو

سلام دوستان کنکور ارشد مدیریت هم اردیبهشت برگزار میشه؟ روانشناسی چطور؟

مهسا
مهسا

سلام
بله آزمون کارشناسی ارشد همه رشته های وزارت علوم در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار میشه.

توحیدذ
توحیدذ

باسلام خدمت همه ببخشید من لیسانس حسابداری بازرگانی دارم میتونم فوق لیسانس رو گرایش حسابرسی بردارم؟زمان کنکور کارشناسی ارشد کی هست؟ با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. میتونید در هر رشته ای شرکت کنید و در کنکور ارشد وزارت علوم شرط تجانس رشته مطرح نیست.
کنکور ارشد ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۸ برگزار میشه.

پیریائی
پیریائی

من مدرک کارشناسی عمران دارم در کنکور ارشد سال۹۸ میشه هم در کنکور عمران شرکت کنم هم در کنکور زبان انگلیسی ؟؟؟
و همینطور خواستم بدونم من که کارشناسی عمران دارم آیا میتونم در یکی از رشته های علوم آزمایشگاه و اتاق عمل وپرستاری شرکت کنم؟؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه. عمران و زبان انگلیسی هر دو رشته اصلی هستند. فقط میتونید یک شناور و یک اصلی انتخاب کنید.
درمورد ارشد وزارت بهداشت شرط تجانس رشته وجود داره و نمیتونید در کنکور این رشته ها با مدرک غیرمرتبط شرکت کنید.

نرگس
نرگس

سلام.بچه‌ها ارشد وزارت بهداشت هم تو اردیبهشت افتاده?

مهسا
مهسا

سلام
خیر آزمون ارشد پزشکی سال گذشته در تیر ماه برگزار شد.

رهـــا
رهـــا

سلام
من کارشناسیم رشته علوم و قرآن حدیث هست میتونم برا ارشد،آموزش زبان انگلیسی بخونم

مهسا
مهسا

سلام
برای در کنکور ارشد وزارت علوم نیازی به رعایت شرط تجانس رشته کنکور ارشد و مقطع کارشناسی نیست و میتونید در رشته مدنظرتون شرکت کنید.

فرانک
فرانک

سلام من رشته کارشناسیم مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات هست من میخوام گرایشمو تو ارشد و عوض کنم و طراحی فضای سبز بخونم و نمیدونم که چیکار باید بکنم و اصلا مجاز هستم که شرکت بکنم یا خیر ؟

مهسا
مهسا

سلام
مشکلی نیست. شما در کنکور ارشد وزارت علوم میتونید هر رشته ای که مدنظرتونه شرکت کنید.

مریم
مریم

سلام. من کارشناسی مکانیک سیالات خوندم آیا میتونم ارشد از گرایشات الکترونیک بخونم؟

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. در کنکور ارشد وزارت علوم شرط تجانس رشته مطرح نیست.

اسلامی
اسلامی

سلام رشته من برنامه ریزی شهری واسه ارشد میخوام هم کتاب ماهان تهیه کنم هم ازمون هاشو ثبت نام کنم میخوام دولتی تهران قبول شم ایا به جز کتاب های ماهان باید کتاب منابع دیگه هم تیه کنم اول اون و بخونم بعد کتاب های ماهان و ؟؟؟//ممنون کمک کنید

مهسا
مهسا

سلام
بله بهتره که منابع اصلی کنکور ارشد رو مطالعه کنید و از کتابهای موسسات تنها در کنار منابع اصلی استفاده کنید.

fateme
fateme

سلام منابع کنکور ارشد مدیریت بازرگانی۹۸ کی میاد من می‌خوام منابع تهیه کنم ? ولی هیچ جا نیس همشون ۹۷

بی‌نام
بی‌نام

منابع سال به سال عوض نمیشه.
فقط براساس نحوه و سبک طراحی سوالهای کنکور هرسال یکسری منابع کمکی برای کسب درصد بالاتر معرفی میشه.
وقتت رو با این چیزها تلف نکن و با هرکتابی که منبع درس معرفی شده شروع کن.

پان
پان

کنکور مدیریت رسانه چه روزی و چه ساعتی. من کنکور ندارم اما نیاز دارم بدونم؟

ملیکا
ملیکا

سلام،وقت بخیر.کسی میدونه کدام رشته برای نوبت عصر این جمعه کنکور ارشد دارن؟!

الهام
الهام

سلام واسه کنکور ارشد حتما باید تا پااین زمان اعلام شده تو جلسه بمونیم؟؟

علیرضا
علیرضا

سلام ازمون کارشناسی ارشد عمران چه روزیه صبح یا عصر

علی
علی

سلام.خسته نباشید . ببخشید چرا دو روز اعلام شده ؟ برای آزمون ارشد سراسری روانشناسی کدوم روز هست؟ چون من سرکار مشغولم.

مهسا
مهسا

سلام
ازمون رشته های مختلف در دو روز هست که زمان دقیق ازمون رشته شما در کارت کنکور ارشد ۹۷ مشخص میشه.

نیلوفر
نیلوفر

با سلام لطفا در مورد منابع ارشد علوم تربیتی و حسابداری راهنمایی بفرمایید، سپاسگزارم

نیلوفر
نیلوفر

با سلام و خسته نباشید….سوالی داشتم… اینکه کنکور ارشد گروه علوم انسانی سال ۹۷ روز پنج شنبه برگزار میشه یا روز جمعه ؟ با سپاس

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق ازمون رشته شما در کارت کنکور ارشد ۹۷ مشخص میشه.

Sahar
Sahar

ببخشید از کجا میشه فهمید که زمان ازمون ارشد ۹۷ رشته برق چه روزیه دقیقا؟

مهسا
مهسا

سلام
در کارت ازمون ارشد ۹۷، زمان و حوزه امتحانی درج میشه و اون موقع متوجه میشید.

مهدیه
مهدیه

سلام ببخشید زمان دقیق آزمون ۶هست یا۷؟؟

مهسا
مهسا

سلام
ازمون ارشد ۹۷ روزهای ۶ و ۷ اردیبهشت برگزار میشه، این که کدوم رشته چه روزی هست و صبح یا بعدازظهر با انتشار کارت کنکور ارشد ۹۷ مشخص میشه.

مصطفي
مصطفي

باعرض سلام وخسته نباشی_ببخشید ی راهنمایی میخواستم دوستان:من واسه وکالت و قضاوت دارم اماده میشم بعد ارشد هم ثبت نام کردم می خواستم ببینم اگر خداخواست و قبول شدم ۀ ادامه بدم یا ن؟؟اخ هدف اصلیم وکالت و قضاوت هستش_اخ یه سری میگن دنبال میفتی؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مهسا
مهسا

سلام اگه بتونید هر دو رو با هم پیش ببرید بهتر هست. به هر حال تحصیلات هم در سطح دانش شما موثره و هم بعدا در دید ارباب رجوع هاتون. میتونید کارتون رو خیلی زیاد نکنید تا بتونید همزمان با درس پیش ببرید. چون مقطع ارشد کلا ۲ سال هست که احتمالا… ادامه نظر»

سیما
سیما

سلام.خسته نباشید
من تو این ۲۰ روز باقی مونده از کنکور چیکار کنم بهتره؟من اصلا نتونستم بخونم و ششم ردیبهشت هم ک کنکوره
تو رو خدا منو راهنمایی کنید برای قبولی روانشناسی باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام کتابهای خلاصه و جمع بندی یکی از موسسات رو تهیه کنید و اگه نمیرسید همه شو بخونید، مباحثی که بیشتر سوال میاد رو بخونید و در کنارش هم حتما به مرور تست های سال های گذشته بپردازید. ضمن خوندن هر تست علاوه بر یادگیری اون، سعی کنید از اون مبحث هم… ادامه نظر»

مونا
مونا

زمان کنکور ارشد ۹۷ ازاد کی هستش؟ این زمان کنکور ارشد ۹۷ که بالای صفحه اعلام شده، مال وزارت علومه دیگه؟ وزارت بهداشت کیه؟

مهسا
مهسا

سلام
بله این زمان مربوط به ازمون ارشد ۹۷ وزارت علوم هست و کنکور ارشد ۹۷ پزشکی ۱۴ و ۱۵ تیرماه برگزار میشه.

فردین
فردین

سلام فردین هستم از دانشگاه پیام نور رشته علوم اجتماعی میخواهم کارشناسی ترشد تهران قبول شوم لطفا راهنماییم کنید چگونه شروع کنم چطوری مطالعه لطفا من را راهنماییم کنید

مهسا
مهسا

سلام شما اول باید منابع درست و مناسب رشته تون رو شناسایی کنید. برای این کار میتونید از قبولی های سالهای قبل سؤال کنید و سؤالات کنکور سالهای گذشته رو ببینید. بعد یه برنامه دقیق بریزید که علاوه بر خوندن منابع، کتاب های جمع بندی و بعد تست رو بتونید بخونید. البته… ادامه نظر»

محمدهادی مهدوی
محمدهادی مهدوی

سلام من کارشناسی ساختمان هستم وبرای کنکور همان ساحتمان رو انتخاب کردم والان میخوام رشته روعوض کنم ،ایا راهی هست؟

مهسا
مهسا

سلام
از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش مطرح کنید مشکلتونو، شاید راهی باشه.

مجید
مجید

سلام من برای ارشد رشته علوم قرآن وحدیث شرکت کردم….زمان آزمون
کارشناسی ارشدو ۶و۷ اردیبهشت اعلام کردند می خواستم زمان دقیق آزمونم بدونم
آیا اولین روز برای رشته الهیاته یا روز دوم؟ سالای پیش چطوری بود؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق ازمون و نیز حوزه برگزاری در کارت شرکت در جلسه ازمون اعلام میشه.

سحر
سحر

سلام من مهر ۹۷فارق التحصیل میشم جواب کنکورم که ابان میاد ینی قبول شدم‌نمیتونم برم دانشگاه؟؟؟؟؟؟

سحر
سحر

میشه جوابگو باشین؟؟؟ من بهمن ۹۷ فارق میشم الان ثبت نام کنم ارشد و قبول شم از بهمن ۹۷ دوباره نمیتونم ارشد شروع کنم؟؟؟؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام نتایج کنکور ارشد شهریور ماه اعلام میشه. شما باید تا پایان شهریور ۹۷ درستون رو تموم کنید تا پذیرش مهر بشید و امکان مرخصی و رزرو بخصوص در دانشگاه سراسری نیست. مگر این که دانشگاه برای بهمن پذیرش کنه و یا تکمیل ظرفیت برای بهمن برگزار شه که خیلی نمیشه قطعی… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
شما باید تا پایان شهریور ۹۷ فارغ التحصیل بشید. مگر این که دانشگاه پذیرش بهمنه داشته باشه و یا دانشگاه ازاد پذیرش بشید که ممکنه باهاتون همکاری کنن.

فریده
فریده

میخواستم بدونم کارت ورود به جلسه را در چه تاریخی باید دریافت کنیم؟

مهسا
مهسا

سلام
کارت چند روز قبل از برگزاری ازمون ارشد منتشر میشه که میتونید در کانال زیر عضو بشید تا در موعد مقرر در جریان قرار بگیرید:
https://t.me/mastertest

Saba
Saba

سلام من هرچی سرچ کردم هیچ اطلاعاتی درباره اینکه کی میتونم ثبت نام کنم واسه ارشد پیدا نکردم شماها کی ثبت نام کردید الان دیگه دیر شده واسه من؟ تو رو خدا جوابمو بدین?

کاظم
کاظم

۱تا۳اسفند میتونید ثبت نام کنید

مهسا
مهسا

سلام
زمان ثبت نام به پایان رسیده، اما از ۳۰ بهمن تا سوم اسفند ماه فرصت مجددی برای ثبت نام درنظرگرفته شده. برای این که یاداوری بشه بهتون و جا نمونید، در کانال https://t.me/mastertest
میتونید عضو بشید.

ناشنتس
ناشنتس

سلام تا سه اسفند دوباره تمدید کردن

ن
ن

امروز آخرین مهلتشه

ترنم
ترنم

سلام
ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بعد از کنکور ارشده؟
زمان ثبت نامش که ی؟

مهسا
مهسا

سلام
ثبت نام پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد ازاد همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با ازمون صورت میگیره. برای این که در موعد مقرر مطلع بشید پیشنهاد میکنم عضو کانال مسترتست به ادرس زیر بشید:
https://t.me/mastertest

محمدهادی مهدوی
محمدهادی مهدوی

سلام میشه تغییررشته انتخابی ازمون ارشد روانجام داد؟

امین
امین

سلام وقت بخیر
من رشته هنر ثبت نام کردم برای کنکور ارشد امسال
میتونم تو مهلت مجدد تغییر بدم و رشته صنایع رو انتخاب کنم؟؟
و اگر میشود تغییر داد چه کاری باید انجام دهم
با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
بله هنگام ثبت نام مجدد، ویرایش امکان پذیر هست و امکان تغییر رشته هم قاعدتا فراهم میشه.

علیرضا
علیرضا

سلام من فراموش کردم آذرماه واسه ارشد علوم ثبت نام کنم آیا دوباره فرصت ثبت نام میدن؟مرسی

مهسا
مهسا

سلام
بله از ۳۰ بهمن تا ۳ اسفند مهلت دارید که در کنکور ارشد ۹۷ ثبت نام کنید.

ذاکر
ذاکر

باسلام من ارشد مکانیک دارم ایا میتونم دوباره برای ارشد عمران ثبت نام کنم

مهسا
مهسا

سلام
بله میتونید. فقط اگه در دوره روزانه تحصیل کردید، حتی اگه روزانه قبول بشید، باید شهریه بپردازید.

پروین
پروین

سلام من خرداد ۹۷در مقطع کارشناسی از دانشگاه فارغ التحصیل میشم آیا میتونم ارشد شرکت کنم با توجه به اینکه کنکور اردیبهشت ماهه و من دو سه ماه بعدش فارغ التحصیل میشم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. کافیه تا ۳۱ شهریور ماه فارغ التحصیل بشید. زمان شرکت در ازمون نیازی نیست که فارغ التحصیل باشید حتما

ماهرخ
ماهرخ

ازاونجایی که زمان برگ زاری ازمون کارشناسی ارشدوانتخاب رشته اش زودتراززمان برگزاری ازمون کنکورسراسری هست میترسم براارشدانتخاب رشته نکنم وازاون ورم کنکورسراسری قبول نشم لطفاراهنماییم کنین.ممنون

مهسا
مهسا

سلام
پایین تر پاسختون رو دادم. موفق باشید

ماهرخ
ماهرخ

سلام وقتتون بخیر.من میخواستم بدونم اگه هم زمان کنکورارشدوکنکورسراسری روباهم بدم وتوجفتشونم قبول بشم ایامیتونم به انتخاب خودم یکی روانتخاب رشته کنم

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. میتونید همزمان شرکت کنید، اما در نهایت یکیشو برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

Rzyh
Rzyh

سلام
من لیسانس الهیات دارم می تونم ارشد کنکور شیمی بدم؟

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست به لحاظ قانونی. اما به هر حال سختی های خودشو داره و عزم جدی میخواد. ضمن این که ممکنه بعد از پذیرش، بهتون دروس پیش نیاز بدن.

سمیرا صدری
سمیرا صدری

سلام من لیسانس فناوری اطلاعاتم میتونم ارشد حسابداری دانشگاه ازاد شرکت کنم

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. رشته های ارشد وزارت علوم شرط تجانس رشته ندارند. ضمنا شما باید همون کنکور سراسری رو شرکت کنید برای قبولی در دانشگاه ازاد.

صادق
صادق

سلام ببخشید لطف کنید منابع رشته مدیریت اطلاعاتی کد
۱۱۵۳ (رشته شناور علوم انسانی) رو دقیقا بفرمایید
با معرفی کتاب ها

مهسا
مهسا

سلام
با توجه به این که سؤالات و منابع این رشته اعلام نمیشه، اگه میتونید از قبولی های سال های گذشته سؤال بفرمایید.

نازی
نازی

سلام ،ببخشید منابع حسابداری رو کسی دقیق میدونه چیه واسه کنکور ۹۷ بخونم

حجت
حجت

سلام.ببخشید خواستم بدونم دفترچه آزاد و سراسری یکی هست یا جدا هست؟

مهسا
مهسا

سلام
ازمون کارشناسی ارشد ۹۷ سراسری و ازاد ادغام شده و ثبت نام هم مشترک هست و یک دفترچه هم برای هر دو ازمون هست.

A2011
A2011

تو این اوضاع رکود در کشور و بی کاری و عدم جذب نیرو در سازمان دولتی و خصوصی به نظر بنده ارشد خوندن اشتباه هستش چون به درد نمیخوره و بیشتر پیمانکار ها کارشناسی جذب میکنن واسه کار نه ارشد

گلسا
گلسا

سلام من دانشجوی ترم ۷ مترجمی زبان آلمانی هستم . ترم دیگه ترم آخرمه . می تونم امسال در کنکور ارشد رشته زبانشناسی شرکت کنم ؟

مهسا
مهسا

سلام
اگه تا اخر شهریور ۹۷ فارغ التحصیل میشید که مشکلی نیست و میتونید کنکور شرکت کنید.

محمدهادی مهدوی
محمدهادی مهدوی

میگم تاریخ دقیق ازمون کی هست ۶یا۷اردیبهشت؟

باران
باران

سلام من سال ٩٢باهنر کرمان روزانه قبول شدم ثبت نام کردم اما به دلیل مسائل مالی نشد که برم انصراف هم ندادم الان میتونم ارشد ثبت نام کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
باید برید انصراف بدید. چون مدارکتون اونجا مونده و برای ثبت نام دانشگاه جدید بهشون احتیاج دارید. احتمالا یه هزینه ای هم بابت انصراف براتون منظور میشه.

امیررضا
امیررضا

سلام، من دانشجوی شبانه ارشد فیزیولژی قبولی سال ۹۶ هستم، میخوام برای اینکه هم دانشگاهم بهتر بشه و هم روزانه باشم، تو کنکور ۹۷ثبت نام کنم! با انصراف از این رشته میتونم شرکت کنم؟ یا بدون انصراف هم میشه؟ واینکه تا کی فرصت دارم انصراف بدم! چون ثبت نام ۱۶ آذر

مهسا
مهسا

سلام
در دفترچه ثبت نام گفته میشه که باید تا زمان ثبت نام انصراف داد. اما خیلی وقتا داوطلبان انصراف نمیدن و مشکلی هم پیش نمیاد.

محمد
محمد

سلام من یک سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید من کلا به کار میکس و مونتاژ فیلم علافه دارم و بخام به دانشگاه برم باید چه رشته ای رو در ارشد بخونم رشته کارشناسی من مهندسی صنایع بودش اصلا میشه راحت تغییر گرایش داد ممنون میشم راهنماییم کنید

مهسا
مهسا

سلام
به لحاظ قانونی که مشکلی نیستو میتونید به هر رشته ای میخواید تغییر رشته بدید.
به نظرم شما باید ارشد سینما شرکت کنید. البته بهتره سرفصل های مقطع ارشد این رشته رو بررسی کنید خودتون دقیق.

محمد
محمد

خیلی ممنونم از پاسخ گویی تون
سر فصل هاش رو از کجا و کدوم منبع باید بررسی کنم؟؟
راهنماییم کنید ممنون تون میشم

مهسا
مهسا

سلام مجدد
برنامه درسی رشته های مختلف رو میتونید از طریق لینک زیر در سایت وزارت علوم ببینید:
https://www.msrt.ir/fa/grid/283/%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7

مینا
مینا

سلام.من کارشناسی کشاورزی دارم.و به نویسندگی بخصوص فیلمنامه نویسی علاقه دارم.نمیدونم برای نویسنده شدن چه رشته ای باید خوند .و تو شهر ما جز رشته ادبیات رشته دیگه ای نیست .بعضی وقتا تصمیم میگیرم ارشد ادبیات بدم بعد میترسم چون لیسانس یه رشته دیگه ای دارم از عهده ادبیات برنیام.چیکار باید بکنم.توروخدا… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام برای فیلمنامه نویسی باید در ارشد رشته ادبیات نمایشی شرکت کنید اما فقط دانشگاه های تهران، تربیت مدرس، هنر تهران و صداوسیما (قم) پذیرش دارند. با این حال اگه مایل باشید گرایش های ادبیات بخونید هم در صورت داشتن علاقه موفق میشید. یه کم راهتون سخت تر هست، اما اگه بخواید… ادامه نظر»

مینا
مینا

سلام.خیلی ممنون که جوابمو دادین.یه سوال دیگه هم داشتم.من درسهای ارشد رشته ادبیات رو دراوردم.شاهنامه و خاقانیو نظامیو وزن عربی و…اینجور درسا بودن.خیلیا هم گفتن ادبیات رشته سختیه کلا شعر و قافیه عروض و عربیه سخته که از عهدش بربیایی رشته خودتو بخونی موفقتری.بنظرتون واقعا این درسا سختن و غیر قابل هضم؟و… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
به هر حال چون رشته تخصصی خودتون نیست سختی هایی داره و عربی هم سختی های خودشو داره.
ضمن این که فیلمنامه نویسی با ادبیات تفاوت قابل توجهی داره. به نظرم بررسی دقیقتری داشته باشید.

مینا
مینا

شما چه توصیه ای برام دارین؟من اصلا شرایط اینو ندارم که بتونم برم پیش مشاور.شما راهنماییم کنین

مینا
مینا

بنظر شماهم رشته خودمو ادامه بدم موفق ترم؟

میتی
میتی

رشته خودتون رو بخونید و برای فیلمنامه نویسی میتونید به کلاس های حوزه هنری مراجعه بفرمایید.

فاطمه
فاطمه

سلام و احترام
من ارشد تربیتی دانشگاه آزاد ترم سوم هستم میخواستم برای بالینی دوباره امتحان بدهم
آیا در صورت قبولی امکان تطبیق واحدها وجود داره و اینکه چند واحد بایستی بگذرونم برای بالینی پس از تطبیق واحد های تربیتی
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
معمولا در مقطع کارشناسی ارشد تطبیق واحد انجام نمیشه و در این مورد همکاری زیادی صورت نمیگیره، اما به هر حال باید پس از قبولی از واحد دانشگاهی مربوطه سؤال کنید.

سحر
سحر

سلام ، من سال ۹۳ فارغ التحصیل رشته ی مهندسی منابع طبیعی گرایش مرتع و آبخیز شدم ، میتونم ارشد رشته ی مهندسی آب گرایش آبیاری و زهکشی شرکت کنم ؟ و اینکه دانشگاه آزاد این رشته رو داره یا نه؟ و چقدر احتمال میدید که روزانه مجاز بشم چون با این… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام بله مشکلی نیست. در ارشد وزارت علوم شرط تجانس رشته مطرح نیست. دانشگاه ازاد هم در این رشته در چندین رشته محل پذیرش داره: واحد اردستان ۱۰۶ واحد اهواز ۱۰۲ واحد تبریز ۱۳۲ واحد تربت حیدریه ۱۱۰ واحد سنندج ۲۰۴ واحد شوشتر ۱۶۳ واحد شیراز ۱۲۳ واحد علوم و تحقیقات ۱۶۲… ادامه نظر»

علی
علی

سلام
من دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد(روزانه) یک دانشگاه دولتی در تهران هستم
ولی به دلیل مشکلاتی که برام پیش اومده قادر به ادامه نیستم
میخواستم بدونم میتونم در کنکور ۹۷ شرکت کنم ؟ شرایطش چی هست دقیقا؟

مهسا
مهسا

سلام
درصورتی که انصراف بدید مشکلی نیست و میتونید در ازمون شرکت کنید.
چون یک سال بعد از قبولی امکان شرکت در کنکور نیست که برای شما این زمان گذشته و موردی نیست.

شیما
شیما

وقت بخیر ببخشید بنده لیسانس مهندسی شیمی سال۹۱ هستم میتونم واسه ارشد علوم تربیتی گرایش اموزش وپرورش ابتدایی شرکت کنم؟؟؟این رشته رو دانشگاه ازادهم داره؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
بله میتونید در ارشد رشته مدنظرتون شرکت کنید.
بله دانشگاه ازاد هم در چندین واحد در این رشته پذیرش داره. میتونید دفترچه انتخاب رشته ارشد ازاد ۹۶ رو از لینک زیر ببینید:
http://mastertest.ir/1396/04/دانلود-دفترچه-انتخاب-رشته-ارشد-آزاد-۹۶-۹۷/

رضا فیزیک
رضا فیزیک

سلام من ۹۵ کنکور ارشد دادم و قبول شدم و حدود دو ماهم رفتم دانشگاه ولی انصراف دادم . کنکور قبلی که اردیبهشت ماه ۹۶ بود شرکت نکردم چون گفتن محروم هستی . کنکور امسالو میتونم شرکت کنم دیگه؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. میتونید در کنکور ارشد ۹۷ ثبت نام کنید. ضمنا از امسال محرومیت از بین رفته و قبول شدگان دوره روزانه میتونن کنکور شرکت کنن، فقط نمیتونن در انتخاب رشته، روزانه ها رو انتخاب کنند.

وحید
وحید

من سال ۹۶ روزانه پردیس ابوریحان دانشگاه تهران قبول شدم ولی ناراضی هستم می خوام کنکور سال ۹۷ شرکت کنم معدل دو ترم سال ۹۶ -۹۷ آیا موثر هست به عنوان ضریب؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر فقط معدل مقطع کارشناسی کنکور ارشد موثر هست و معدل این دو ترم اثری نخواهد داشت.

نسیم
نسیم

سلام
بچه ها من الان زنگیدم سازمان سنجش گفتن جواب ارشد سراسری نیمه دوم آبان ماه اعلام میشه
منتظر نمونید ۱۰ جوابا نمیاد.
انشاالله هممون قبول میشیم ?

مهسا
مهسا

سلام
نتایج چهارشنبه ۱۰ ابان اعلام میشود.

حبیب
حبیب

سلام ببخشید من ک ترم سه ب طور آزمایشی میتونم امتحان بدم

مهسا
مهسا

سلام
اگه تا شهریور ۹۷ فارغ التحصیل میشید که کلا مشکلی نیست و میتونید ازمون بدید. ما اگه نمیشید، میتونید ازمایشی کنکور بدید، اما رشته محل های روزانه رو انتخاب نکنید، چون سال بعدش دیگه از انتخاب روزانه ها محروم میشید.

مهراد
مهراد

سلام من در حال تحصیل در رشته کارشناسی شیمی هستم میخوام ارشد بازیگری بخونم
باید چطور کنکور ثبت نام کنم

صبا ابراری
صبا ابراری

سلام من یه سوالی داشتم از خدمتتون
من کنکور ارشد ۹۸ رو برای شرکت تو المپیاد ثبت نام کردم تاریخ برگزاری رو دو روز مختلف نوشتن من‌از کجا باید بفهمم چه روزی باید امتحان بدم ساعت و محل امتحان کجاست ؟
موقعی که کارت ورود به جلسه بیاد معلوم بشه؟

مدیریت کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

خیریه بچه های آسمان