معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد دستورالعمل ارائه درس جبرانی زبان تخصصی و روش تحقیق برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم انسانی و هنر را ابلاغ کرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد دستورالعمل ارائه درس جبرانی زبان تخصصی و روش تحقیق برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم انسانی و هنر را به واحد‌ها و مراکز آموزشی دانشگاه ابلاغ کرد.

خسروپناه در این دستورالعمل تأکید کرد؛ به منظور تقویت توان پژوهشی دانشجویان در دوره‌های کارشناسی ارشد، ارائه دروس جبرانی زبان تخصصی و روش تحقیق برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم انسانی و هنر شامل درس جبرانی زبان تخصصی به ارزش دو واحد نظری و درس جبرانی روش تحقیق به ارزش دو واحد نظری است.

براساس بند‌های این دستورالعمل، دانشجویانی که درس روش تحقیق را در مقطع کارشناسی مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد گذرانده باشند، نیازی به گذراندن این درس در قالب درس جبرانی در دوره کارشناسی ارشد ندارند و چنانچه دروس زبان تخصصی و روش تحقیق در برنامه درسی دوره کارشناسی ارشد موجود باشد، دانشجویان نیازی به گذراندن این دروس ندارند.

براین اساس  اگر دانشجویی ملزم به گذراندن هر یک از دو درس روش تحقیق یا زبان تخصصی شود، گروه آموزشی مربوطه می‌تواند دروس زبان تخصصی و روش تحقیق را با دروس اختیاری دوره ارشد جایگزین کند تا سقف دروس از ۲۶ واحد و اخذ ۶ واحد پایان نامه، جمعاً ۳۲ واحد تجاوز نکند، به استثنای دانشجویان غیر مرتبطی که باید تا سقف ۱۲ دروس جبرانی بگذرانند که دو درس روش تحقیق و زبان تخصصی نیز مشمول سقف ۱۲ واحد است.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد