پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۹ دانشگاه خوارزمی

اطلاعیه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون در دانشگاه خوارزمی در سال ۱۳۹۹ با استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه خوارزمی در نظر دارد از بین دانش آموختگان کارشناسی پیوسته بر اساس آیین نامه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور در رشته های مندرج در جدول زیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو بپذیرد.

رشته های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۹ دانشگاه خوارزمی

شرایط داوطلبان به شرح ذیل می باشد:

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور

۱- دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی ورودی نیمسال دوم ۹۴-۹۵ و نیمسال اول ۹۵-۹۶ که پس از گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی و حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته گردند.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خوارزمی

۲- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده با رشته های مرتبط با معرفی دبیرخانه المپیاد سازمان سنجش آموزش کشور می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

تبصره ۱: افراد مشمول این آئین نامه بلافاصله پس از دانش آموختگی (بدون داشتن وقفه تحصیلی) و صرفا برای یک بار می توانند از  تسهیلات ورود به دوره تحصیلی کارشناسی ارشد بدون آزمون بهره مند شوند.

تبصره ۲: چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این آیین نامه به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوط استفاده ننمایند با ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نشد، در اینصورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفا ده درصد برتر بعدی همان دانشگاه (صرفا دانشجویان دانشگاه خوارزمی) با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته و گرایش می باشد.

تبصره ۳: پذیرش متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته می شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با هم ورودی های خود جزه پانزده درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد همان سال در اختیار دانشگاه می باشد.

تبصره ۴: دانشجو می بایست حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شود. مدت مجاز برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته، حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیل می باشد.

تبصره ۵: برای تمامی متقاضیان الزامی است که در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۳۱ دانش آموخته شوند.

 پذیرش از میان دانش آموختگان صرفا دانشگاه های دولتی انجام می پذیرد و دانش آموختگان دانشگاه های آزاد- پیام نور- علمی کاربردی – فنی و حرفه ای – دوره های مجازی – غیر انتفاعی – پردیس های خود نگران مجاز به استفاده از تسهیلات این فراخوان نمی باشند.

– دانشجوی تحصیل همزمان در صورت داشتن شرایط می تواند تحصیل خود را در هریک از رشته های دوره کارشناسی پیوسته با تایید معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادامه دهد.

– تغییر رشته با محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این دستور العمل مجاز نیست.

– دانشگاه فقط یکبار در هر سال، نسبت به پذیرش حائزین شرایط بر اساس این دستور العمل اقدام می نماید.

– ارائه مدارک و دارا بودن شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی باشد. لذا به داوطلبان توصیه می شود مراحل و پیش نیازهای آزمون سراسری ورود به دوره کارشناسی ارشد را نیز رعایت کنند.

– دانشکده در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار می باشد.

– پذیرش دانشجویان به صورت مشروط بوده و پس از تایید سازمان سنجش و مراجع ذیصلاح قطعی می گردد.

– متقاضیان اتباع خارجی مجاز به استفاده از این سهمیه نمی باشند.

– پذیرش نهایی داوطلب بطور همزمان از طریق چند دانشگاه و سازمان سنجش آموزش کشور مجاز نیست، مضافا آنکه داوطلب نمی تواند بطور همزمان توسط چندین دانشگاه درخواست پذیرش قطعی نماید. 

– مدارک داوطلبان و وجه دریافتی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. به مدارک ناقص و یا پس از مهلت مقرر ارسال شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– در صورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی داوطلب در هر مرحله ای، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.

ثبت نام الکترونیکی

متقاضیان باید جهت ثبت نام الکترونیکی تا تاریخ ۹۹/۲/۱۰ با مراجعه به نشانی اینترنتی https://golestan.khut.ac.ir نسبت به انجام ثبت نام و بارگزاری مدارک اقدام نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام الکترونیکی ارشد بدون آزمون دانشگاه خوارزمی

۱- یک قطعه عکس ۳*۴

۲- کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

۳- ریزنمرات دوره کارشناسی شامل کلیه نمرات حداقل تا پایان نیمسال ششم و با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی

۴- در مقطع کارشناسی پیوسته احراز جایگاه پانزده درصد در میان دانشجویان هم ورود یهای هم رشته مربوطه (مطابق فرم شماره ۱)

۵- تکمیل و ارائه (فرم شماره ۲) ویژه دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی که بایستی حداکثر تا ۹۹/۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند.

۶- تکمیل (فرم شماره ۴) تکمیل این فرم به طور دقیق ضروری می باشد.

۷- هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیون ریال)

نکات مهم

– مهلت ثبت نام حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ خواهد بود.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۹ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
عاطفه
شهریور ۸, ۱۳۹۹ ۵:۰۵ ب٫ظ

دانشگاه خوارزمی شعبه کرجش خیلی بهتر از تهرانشه واصلا قابل مقایسه نیستن باهم . چک کنید اول ببینید رشته شما تو تهرانه یا کرج.درکل هر دانشگاهی مشکلات خودشو داره. قبل از انتخاب هر دانشگاه تو کانال توییتر اون دانشگاه عضو بشید تا بفهمید مشکلات و مسائل اون دانشگاه چیا هست.موفق باشین.

علی
اسفند ۱۹, ۱۳۹۹ ۵:۰۰ ب٫ظ
پاسخ به  عاطفه

مصاحبه داشت ؟

A
فروردین ۱۲, ۱۳۹۹ ۴:۵۷ ب٫ظ

این مربوط به دانشگاه دولتی خوارزمی تهران؟

حسن*
فروردین ۱۰, ۱۳۹۹ ۴:۴۵ ب٫ظ

از عزیزان هر کی خواست بره دانشگاه خوارزمی قسمت تهران، خواهشا قبلش برین ئانشگاه رو نگاه کنید. این عکس دانشکده علوم انسانی هست. پشت این دانشکده رو برین ببینید. بدترین اشتباهم این بود که اینجا رو بدون کنکور انتخاب کردم و الان هم انصراف دادم. فقط قبل انتخاب حتما حتما برین یه سر بزنین به دانشگاه. حتی داخل دانشکده ها و سلف و بوفه که زیر زمینه. خیابان سمیه

Anis
فروردین ۲۱, ۱۳۹۹ ۱:۴۳ ب٫ظ
پاسخ به  حسن*

سرچ که میکنم عکسا بد نیستن…مگه چجوریه دانشگاهش…روانشناسیش خوبه؟

حسن*
فروردین ۲۱, ۱۳۹۹ ۱۰:۲۷ ب٫ظ
پاسخ به  Anis

سرچ با دیدن فرق داره. برین حتما نگاه کنید

هنگامه
فروردین ۲۵, ۱۳۹۹ ۳:۴۸ ب٫ظ
پاسخ به  حسن*

سطح علمی دانشگاش چطودیه؟؟؟

هنگامه
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۹ ۵:۵۶ ب٫ظ
پاسخ به  حسن*

ببخشید حتما باید مقاله معتبر داشت و ازین مدل تحقیقات داشت ک قبول کنن؟

علی
اسفند ۱۹, ۱۳۹۹ ۵:۰۱ ب٫ظ
پاسخ به  حسن*

مصاحبه داشت؟ ایا