جزئیات پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ با استفاده از آیین‌نامه پذیرش بدون کنکور استعدادهای درخشان در دانشگاه گنبد کاووس منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، در اجرای آیین نامه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه گنبدکاووس اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد از بین دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته می‌نماید.

شرایط پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه گنبد کاووس

  • دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی پیوسته (مجموع دوره روزانه و شبانه) که حداکثر در مدت ۸ نیمسال دانش آموخته شوند و با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی تا پایان نیمسال ۶ به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵ درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

  • پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان پذیر است.

  • پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

  • دانشجویان نمونه کشوری و جزء ۱۵٪ برتر هم رشته هم ورودی

  • برگزیدگان رتبه اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد

تبصره:

  • چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوط استفاده نکردند یا ظرفیت پانزده درصد دوره کارشناسی ارشد رشته‌ای تکمیل نشد، در اینصورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ده درصد برتر بعدی همان دانشگاه، با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می‌باشد.

  • تغییر رشته یا تغییر محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه مجاز نیست.

  • پذیرش نهایی پذیرفته شدگان منوط به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور و احراز صلاحیت عمومی بوده و تا قبل از اعلام سازمان فوق هیچ حقی جهت داوطلبان متصور نمی باشد.

  • مدارک ثبت نامی داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون

برای دانشجویان دانشگاه گنبد کاووس:

فرم شماره ۳ را تکمیل نموده و اسکن این فرم، شناسنامه (صفحه اول) و کارت ملی را به صورت فایل الصاقی در درخواست شورای آموزشی از میزکار دانشجویی ارسال نمایند.

برای دانشجویان سایر دانشگاه ها:

فرم های شماره های ۱ و ۲ را تکمیل کرده و همراه با شناسنامه (صفحه اول) و کارت ملی می بایست حداکثر تا تاریخ ۹۹/۰۳/۱۳ با پست پیشتاز به آدرس دانشگاه ارسال فرمایند.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد