عضو هیأت رئیسه و کمیسیون آموزش مجلس درباره تصمیم گیری در خصوص برگزاری کنکور در جلسه امروز گفت: مجلس تا زمانی که مصوبه‌ای نداشته باشد، دولت ملزم به اجرا نیست؛ لذا مذاکرات و مشورت‌های مجلس حکم قانونی به شمار نمی‌آید.

روح الله متفکرآزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: البته با توجه به اینکه مجلس از جایگاه مناسبی در تصمیم‌سازی در کشور قرار دارد، ممکن است در نشست امروز کمیسیون آموزش که با حضور وزیر بهداشت، وزیر علوم و مسئولان تصمیم ساز ستاد ملی کرونا برگزار می‌شود، دستگاه‌های اجرایی نظر مجلس را به عنوان مشورت بپذیرند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز ستاد ملی کرونا را بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه تصمیمات مربوط به بیماری کرونا می‌دانند و مجلس نیز از این نگاه رهبری تبعیت می‌کند و ستاد ملی را بالاترین مرجع می‌داند.

متفکر آزاد یادآور شد: در نشست عصر امروز کمیسیون آموزش، اسناد و مدارک مربوط به کنکور دکتری مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و بر همین مبنا تصمیم‌گیری خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: تا زمانی که رسماً تصمیمی در زمینه کنکور اتخاذ نشده، نباید داوطلبان را از برگزاری دلسرد کرد ولی شخصاً معتقدم می‌توان پس از پیک کرونا و در دوره‌ای که هوا خنک تر است و نیازی به استفاده از کولر نیست، کنکور را برگزار کرد.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد