پارسه
نوگام
همپا

حذف کنکور ارشد در دستور کار ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و واگذاری پذیرش به عهده دانشگاه‌ها از جمله برنامه هایی است که در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور دنبال می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش ایسنا، سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن بیان این مطلب، درباره مسئله حذف کنکور عنوان کرد: مسئله کنکور از جمله موضوعاتی است که وعده اصلاح آن نزدیک به ۴۰ است که به مردم داده می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی سازوکار کارشناسی جدیدی را فراهم کرده و در این دوره شورا به جمع بندی‌های مهمی رسیده است.

سنجش و پذیرش نباید در اختیار سازمان سنجش باشد

وی اضافه کرد: یکی از ایرادات وارد این است که در حال حاضر سازمان سنجش، به تنهایی کار سنجش و پذیرش دانشجو را انجام می‌دهد در حالی که کشورهای موفق در این زمینه بین سنجش و پذیرش تفکیک قائل می‌‎شوند و یکی از اصلی ترین برنامه‌های ما تفکیک حوزه سنجش و پذیرش است.

عاملی با بیان اینکه راهبری مسیر حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری را باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال کنیم، افزود: به این دلیل قوانینی در زمینه کنکور در مجلس به تصویب رسیده باید در تعامل تنگاتنگ بین شورا و مجلس این مسائل نهایتا تا سال آینده حل و فصل شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به این سئوال که بیان این اظهارات به معنای حذف کنکور تا سال آینده است، گفت: نباید از حذف کنکور برای دوره کارشناسی صحبت کرد، بلکه باید از اصلاح آن سخن گفت. ما باید مسیری را طی کنیم که اطمینان بخش باشد و نباید مسیری دنبال شود که بتوان در آن اعمال سلیقه‌ و پارتی بازی کرد.

به گزارش خانه ملت، وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از راهکارها در این شرایط، تنوع بخشی به برگزاری آزمون و برگزاری آن در مقاطع مختلف است تا فشار روحی کمتری به داوطلب وارد شود. ضمن اینکه دانشگاه‌‎هایی که از رتبه‌های برتری برخوردار هستند باید اختیارات بیشتری در جذب دانشجو برخوردار باشند و بتوانند دانشجو را جذب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۷ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
ساره
شهریور ۲, ۱۳۹۹ ۶:۴۱ ب٫ظ

چرا این کارو بکنن؟ اینطوری در حق کسانی که میخوان تغییر رشته بدن اجحاف میشه. ۴ سال رشته‌ای که دوس نداشتن رو خوندن میخوان دو سال چیزی ک دوس دارن رو بخونن و با این حرکت دیگه نمیتونن. واقعا درست نیست همش استرس وارد میکنید به همه.

مانی
مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ ۹:۳۱ ب٫ظ

سلام دوستان این کمپین برای استانی شدن مرحله دوم رشته های هنر هستش رو چندماه پیش ایجاد کردن.
https://www.farsnews.ir/my/c/24350
لطفا و حتما برای بیشتر شدن امضا ها و تأثیرش روی نتیجه گیری نهایی مسؤلین لینکش رو بین دوستان و گروه‌های مرتبط با موضوع بفرستید.
با تشکر از سایت mastertest

S.kh
مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ ۳:۰۶ ب٫ظ

همش فقط حرفشو میزنن….
پس کی میخان اجراش کنن!!!!
حرف زدن ک هنر نیس اگ راس میگن عملیش کنن

رضا سوسنگرد
مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ ۳:۵۳ ب٫ظ
پاسخ به  S.kh

ای کاش از همین امسال اجراش می کردن …

Tar
مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ ۶:۰۷ ب٫ظ
پاسخ به  رضا سوسنگرد

خوشبختانه نشد سوسنگردی خخ

رضا سوسنگرد
مرداد ۲۶, ۱۳۹۹ ۶:۴۳ ب٫ظ
پاسخ به  Tar

شما قرار بود بعد کنکور دکتری به زندگیتون که بخاطر مطالعه شدید به عقب افتاده برسید … اینجا چه کار میکنید؟!

S.kh
مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ ۶:۴۸ ب٫ظ
پاسخ به  رضا سوسنگرد

دقیقا