پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

فراخوان پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی در سال ۱۴۰۰

دانشگاه علامه طباطبائی حداقل معدل لازم جهت ثبت نام متقاضیان پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان از سایر دانشگاه ها را ۱۷ اعلام کرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه علامه طباطبائی در نظر دارد بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته (دوره‌های روزانه و شبانه) با شرایط ذیل برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در دوره روزانه کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش نماید.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه علامه

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علامه طباطبایی

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی ۹۷-۹۶ که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره، به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی (از مجموع دوره‌های روزانه و شبانه) خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال (۹ نیمسال طبق سرفصل درسی مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی) دانش آموخته شوند.

تبصره: دانشجویانی که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند باید به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم‌رشته و غیرهم‌ورودی خود جزء پانزده درصد برتر باشند (قید هم‌رشته و غیر هم‌ورودی در گواهی دانشگاه مبدا الزامی است).

۲- حداقل میانگین کل تا پایان نیمسال ششم برای کلیه رشته‌های تحصیلی متقاضیان سایر دانشگاه‌ها ۱۷ بوده و متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ از مقطع کارشناسی خود فارغ‌التحصیل شوند.

۳- دانشجویانی که دارای هر گونه محکومیت انضباطی (از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف) با هر درجه و عنوان باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر از طریق سهمیه استعداد درخشان را ندارند، و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت‌نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد نماید.

نکات مهم

۱- پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان از میان دانشجویان واجد شرایط دانشگاه‌های دولتی انجام می‌گیرد،

به تقاضای سایر دانشجویان دانشگاه‌های غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی، پردیس خودگردان، پردیس بین‌الملل، پیام‌نور، علمی-کاربردی و دوره‌های نیمه‌حضوری، غیر حضوری، مجازی و دانشگاه‌های وابسته به سازمان‌های اجرایی و نظایر آن، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

۲- مدارک تحصیلی کلیه متقاضیان توسط کمیته منتخب گروه آموزشی رشته‌های ذیربط مورد بررسی قرار می‌گیرد و دانشجویانی که موفق به کسب حد نصاب لازم (۵۰ درصد از کل امتیاز) شوند، به ترتیب اولویت و در چارچوب ظرفیت پذیرش مصوب، پذیرش خواهند شد.

تبصره مهم: گزینش نهایی متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی ارشد با لحاظ کردن معدل داوطلب به نسبت ۶۰ و نمره ارزیابی اساتید گروه آموزشی مربوطه به نسبت ۴۰ محاسبه خواهد شد.

۳- ثبت‌نام در این فراخوان به منزله پذیرش قطعی نمی‌باشد و دانشگاه علامه طباطبائی در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار است و ملزم به تکمیل ظرفیت پذیرش خود نمی‌باشد.

۴- پذیرش دانشجویان غیر ایرانی، ایرانی انتقالی از دانشگاه‌های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه‌های خارج از کشور اخذ کرده‌اند و دانشجویانی که بدون آزمون به دوره کارشناسی راه یافته‌اند و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته، با استفاده از ضوابط این فراخوان امکان‌پذیر نیست.

۵- اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد می‌باشد. بدیهی است در صورت‌عدم تطابق رشته کارشناسی ارشد با رشته مورد تقاضا، متقاضی از فرایند پذیرش حذف خواهد شد.

۶- هر داوطلب (غیر از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی) فقط مجاز به انتخاب یک رشته / گرایش بوده ضمن آنکه امکان پذیرش در بیش از یک رشته گرایش نیز وجود ندارد.

تبصره: دانشجویان ۱۵ درصد برتر دانشگاه علامه طباطبائی مجاز به انتخاب سه رشته می‌باشند.

تبصره مهم: با توجه به اهمیت رشته‌های انتخابی توسط دانشجویان، آن دسته از دانشجویانی که در رشته‌های انتخابی خود مورد پذیرش قرار نگیرند نسبت به فرایند پذیرش خود حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.

۷- دانشجویان برای انتخاب رشته مورد تقاضا جهت ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد باید آن دسته از رشته‌هایی را انتخاب نمایند که بین رشته مورد تقاضا و رشته کارشناسی آن‌ها ارتباط وجود داشته باشد.

تبصره: با توجه به احتمال تغییر در رشته‌های مورد پذیرش دانشگاه در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مطابق مصوبات داخلی دانشگاه، هرگونه تغییر در این خصوص اعلام خواهد شد. لذا دانشجویان در صورت حذف یک رشته از مجموع رشته‌های مورد پذیرش دانشگاه برای سال تحصیلی مذکور، نسبت به انتخاب آن هیچ‌گونه حقی نخواهند داشت. لازم به ذکر است این دسته از دانشجویان خواهند توانست رشته جایگزین آن را انتخاب نمایند.

۸- چنانچه بعد از تایید کمیته معاونت آموزشی دانشگاه و ثبت اطلاعات پذیرفته شدگان در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور و یا بعد از تایید نهایی توسط آن سازمان، دانشجویی از ادامه تحصیل انصراف دهد، جایگزینی پذیرش نخواهد شد. قبل از آن نیز، تعیین جایگزین فقط با نظر کمیته مذکور میسر خواهد بود.

۹- تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

۱۰- هزینه ثبت‌نام، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. لذا، به داوطلبان توصیه می‌شود با دقت لازم مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

۱۱- در صورت لزوم به انجام مصاحبه، داوطلب موظف است در جلسه مصاحبه (مطابق شرایط اعلامی توسط گروه آموزشی) حضور بهم رساند. عدم شرکت در مصاحبه، به منزله انصراف از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تلقی خواهد شد.

۱۲- پس از محاسبه امتیازات، مراتب در کمیته معاونت آموزشی دانشگاه اعتباریابی، تأیید و اسامی پذیرفته‌شدگان اولیه از طریق دانشگاه اعلام خواهد شد.

۱۳- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیأت مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

۱۴- داوطلبان در دوره روزانه کارشناسی ارشد پذیرش شده و ادامه تحصیل آنان رایگان خواهد بود.

مدارک ثبت نام ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۰ دانشگاه علامه

۱- گواهی پانزده درصد برتر دوره کارشناسی

تبصره: دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی نیازی به بارگذاری گواهی ۱۵ درصد برتر خود ندارند.

 ۲- یک نسخه تصویر از کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی

 ۳- ریز نمرات مقطع کارشناسی (نیازی به تایید اداره آموزش دانشگاه ندارد)

 ۴- یک قطعه عکس ۴×۳ جدید

۵- واریز مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال (صد هزار تومان) از طریق درگاه موجود در سایت ثبت نام.

تبصره: دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی نیازی به پرداخت وجه ندارند.

۶- یک نسخه از گواهی اخذ شده مربوط به کسب یکی از فعالیت‌ها با افتخارات ذیل (چنانچه داوطلبان موفق به کسب افتخاراتی شده و یا در فعالیت‌های علمی شرکت داشته‌اند، باید گواهی آن را ضمیمه کنند)

 • برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی با ارائه گواهی معتبر از مرکز المپیاد علمی کشور

 • دانشجویان نمونه کشوری با ارائه گواهی معتبر از معاونت دانشجویی وزارت متبوع

 • دارا بودن گواهی ثبت اختراع اخذ شده از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

 • برگزیدگان در جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی (خوارزمی فارابی رازی و ابن سینا) با ارائه گواهی معتبر

 • نفر اول مسابقات ورزشی کشوری با وزارتی یا بین‌المللی (فقط ویژه رشته‌های تربیت بدنی) با ارائه گواهی معتبر

 • نفر اول مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه کشوری و یا حافظان کل قران کریم یا نهج‌البلاغه (ویژه رشته‌های علوم قرآن و حدیث) با ارائه گواهی

 • دارا بودن عنوان مخترع – مبتکر و پژوهشگر برجسته با ارائه گواهی معتبر

 • برندگان جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری با ارائه گواهی معتبر

 • دارا بودن سوابق فعالیت در انجمن‌های علمی، دوره‌های مهارت افزایی در رشته مرتبط، فعالیت‌های حوزه کار آفرینی و سایر فعالیت‌های علمی خارج از دانشگاه و سایر موارد مربوط…

 • دارا بودن سوابق پژوهشی (مقالات، همایش‌ها و طرح‌های پژوهشی و…)

 • احراز توانمندی در یکی از زبان‌های معتبر (انگلیسی – آلمانی – فرانسه – اسپانیایی، عربی و…)

 • دارا بودن رتبه یک یا دو رقمی در آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور با ارائه گواهی معتبر

 • سایر موارد مربوط به رزومه تحصیلی، شغلی و موارد مرتبط

زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون ۱۴۰۰ دانشگاه علامه

۱. داوطلبان واجد شرایط می‌بایست تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ نسبت به ارسال مدارک مورد نیاز از طریق سامانه ثبت‌نام دانشگاه اقدام نمایند. به مدارکی که ناقص بارگذاری گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۲. سایت ثبت نام الکترونیکی: www.azmoon.atu.ac.ir

۳. پس از ورود به سایت ثبت‌نام؛ از بخش استعداد درخشان وارد شده و جهت ثبت نام و بارگذاری مدارک درخواستی خود اقدام نمائید.

۴- دانشجویان دانشگاع علامه طباطبائی که اسامی آن‌ها به عنوان لیست ۱۵ درصد برتر هر رشته اعلام شده جهت ثبت‌نام در سامانه از طریق کدملی (کد کاربری) و شماره دانشجویی مقطع فعلی (رمز عبور) وارد شوند.

۵- دانشجویان سایر دانشگاه‌ها پس از ثبت‌نام اولیه در سایت مذکور و دریافت کد پیگیری، جهت ثبت‌نام خود اقدام کنند.

نکته مهم: دانشجویان قبل از ثبت نام و ارسال مدارک، لازم است دستورالعمل پذیرش دانشجوی بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد، جدول رشته‌های مورد پذیرش و ارتباط رشته‌ای و سایر موارد مربوطه را که در سایت ثبت‌نام موجود است به دقت مطالعه کنند.

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 

رشته های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان در سال ۱۴۰۰ در دانشگاه علامه طباطبایی به شرح لینک زیر است:

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱۵ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
زهرا
شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ ۷:۱۵ ب٫ظ

سلام من فارغ التحصیل سال پارسال دانشگاه علامه هستم با معدل ۱۷،۴۰ نمیتونم برای امسال شرکت کنم؟ فراخوان ۱۴۰۱ باید شرکت کنم؟

ثنا
شهریور ۱۱, ۱۴۰۰ ۱:۰۳ ق٫ظ

سلام، زمان ثبت نام استعداد درخشان سال اینده یعنی ۱۴۰۱ کی شروع میشه؟

فاطیما
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷ ق٫ظ

سلام
در حال حاضر پذیرش رشته حقوق ندارید؟
معدل ۱۶.۹۸ دانشگاه علامه امکان ثبت نام دارد یا خیر؟
چطور متوجه شویم جز ۱۵ درصد هستیم یا خیر؟
دانشجویان سالهای قبل امکان ثبت نام دارند یا خیر؟

مهسا
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۸:۱۸ ب٫ظ
پاسخ به  فاطیما

سلام
درمورد این که ۱۵ درصد برتر هستید یا خیر باید از دانشگاه سوال کنید.
ضمن این که فقط تا یک سال بعد از اتمام مقطع کارشناسی میتونید در این فراخوان ها شرکت کنید.

محسن
دی ۲۷, ۱۳۹۹ ۴:۲۲ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر
دانشگاه علامه از میان دانشجویان دانشگاه آزاد هم که جز ۱۵درصد برتر هستن برای استعداد درخشان در رشته روانشناسی بالینی دانشجو میپذیره؟

مهسا
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۸:۱۸ ب٫ظ
پاسخ به  محسن

سلام
خیر متأسفانه. بر اساس فراخوان:
به تقاضای سایر دانشجویان دانشگاه‌های غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی، پردیس خودگردان، پردیس بین‌الملل، پیام‌نور، علمی-کاربردی و دوره‌های نیمه‌حضوری، غیر حضوری، مجازی و دانشگاه‌های وابسته به سازمان‌های اجرایی و نظایر آن، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

هانیه بقایی
دی ۴, ۱۳۹۹ ۷:۱۴ ب٫ظ

سلام و عرض ادب
ببخشید من امسال از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل میشم و جزو ۱۵ درصد برترم.امکان ثبت نام وجود داره؟
واینکه مدت زمان ثبت نام تموم شده امکانش هست مجدد تمدید بشه؟🙏

مهسا
دی ۶, ۱۳۹۹ ۱۱:۴۵ ب٫ظ
پاسخ به  هانیه بقایی

سلام
خیر متأسفانه دانشگاه علامه از میان متقاضیان دانشگاه فرهنگیان پذیرش بدون کنکور استعداد درخشان در مقطع ارشد نداره.

مهر
دی ۱, ۱۳۹۹ ۲:۴۹ ب٫ظ

سلام وعرض ادب
ایمیل پشتیبانی دانشگاه علامه برای پاسخگویی به سوالات مربوط به استعداد های درخشان رو لطف می کنید، بذارید. ممنون میشم

مهسا
دی ۲, ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶ ب٫ظ
پاسخ به  مهر

سلام
میتونید با یا شماره تماس بگیرید که مربوط به دفتر استعداد درخشان دانشگاه علامه است: ۴۸۳۹۲۳۰۳

علی
آذر ۳۰, ۱۳۹۹ ۲:۱۳ ق٫ظ

دوباره قوانین از من درآوردی. خداشاهده اگر این سختی ها و این گلچین بازی ها نبود خیلی بهتر پیشرفت میکردیم، من از کسی که این جور قوانین سخت رو می چینه میخوام بازدهی این سی سال اخیر در سختگیری رو بفهمم و بدونم. برای یکبار هم شده راحت بگیرید ولی آموزش قوی داشته باشید نه اینکه فقط ورودی قوی داشته باشین، بخدا قسم فقط و فقط خروجی قوی مملکت رو پیشرفت میده نه ورودی قوی، شاید دانشجوی متوسط ولی با اراده وارد شد و همون تونست مملکت رو یه پله ببره جلو، یعنی کاری بکنه که ده تا دانشجوی قوی هم نتونن، بخدا رئیس مایکروسافت هم تحصیلات دانشگاهی نداشت

زهرا
آذر ۲۹, ۱۳۹۹ ۷:۲۷ ب٫ظ

سلام طلاب درحال تحصیل سطح ٢ که ٢ترم دیگر برای مدرکشان دارند هم میتوانند ثبت نام کنند?

مهسا
دی ۲, ۱۳۹۹ ۱۱:۵۷ ب٫ظ
پاسخ به  زهرا

سلام
خیر متأسفانه این پذیرش برای فارغ التحصیلان دانشگاه هاست.

امیرحسین
آذر ۲۹, ۱۳۹۹ ۶:۴۴ ب٫ظ

سلام ببخشید معدل بنده ۱۴/۷۹هست بهم تعلق میگیره

مهسا
دی ۲, ۱۳۹۹ ۱۱:۵۷ ب٫ظ
پاسخ به  امیرحسین

سلام
خیر متأسفانه. بر اساس اعلام این دانشگاه، حداقل میانگین کل تا پایان نیمسال ششم برای کلیه رشته‌های تحصیلی متقاضیان سایر دانشگاه‌ها ۱۷ است.