پذیرش ارشد بدون کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه محقق اردبیلی

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه محقق اردبیلی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه محقق اردبیلی در راستای اجرای آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان اقدام به پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون از میان متقاضیان داخل دانشگاه و سایر دانشگاه های معتبر دولتی برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ می نماید.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه محقق اردبیلی

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن سه چهارم واحدهای درسی در پایان نیمسال ششم به لحاظ میانگین کل (معدل کل پایان ترم ششم) جزو ۱۵ درصد برتر هم رشته و هم ورودی خود باشند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه محقق اردبیلی

۲- مجموع روزانه و شبانه ورودی بهمن ماه ۹۵ ، ورودی های مهر و بهمن۹۶ که جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

۳- مدارک آن دسته از دانشجویانی که در طول شش نیمسال تحصیلی موفق به فارغ التحصیل می شوند و به لحاظ میانگین کل، جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود هستند، به صورت مازاد بر ظرفیت، جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بررسی خواهد شد.

۴- دانشجویان ۱۵ درصد برتر، حداکثر باید طی ۸ نیمسال فارغ التحصیل شوند (متقاضیانی که طول مدت تحصیل آن ها در کارنامه تحصیلی بیش از ۸ نیمسال باشد، مجاز به استفاده از تسهیلات این فراخوان نمی باشند).

۵- دانشجویان ۱۵ درصد برتر می بایست حداکثر تا مورخه ۱۴۰۰/۶/۳۱ فارغ التحصیل گردند.

۶- دانشجویان حائز رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیاد علمی – دانشجویی کشور می توانند نسبت به ثبت نام، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد علمی دانشجویی سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام نمایند.

تبصره: برای دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی: چنانچه ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوط استفاده نکردند یا ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نشد، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ده درصد برتر بعدی از دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می باشد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۰

دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی و سایر دانشگاه های معتبر دولتی در سراسر کشور می توانند مدارک مشروحه ذیل را حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ از طریق سامانه پذیرش بارگذاری نمایند.

نکات مهم

۱. دفترچه انتخاب رشته سال ۱۴۰۰ سازمان سنجش ملاک نهایی پذیرش گرایش های دوره کارشناسی ارشد روزانه خواهد بود.

۲. پذیرش نهایی متقاضیان، منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.

۳. مدارک ناقص بررسی نخواهند شد.

۴. براساس ابلاغیه سازمان سنجش آموزش کشور، دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) امکان استفاده از تسهیلات پذیرش بدون آزمون را ندارند.

۵. بررسی نهایی سوابق و تشخیص رشته و گرایش متقاضی در کمیته منتخب شورای استعدادهای درخشان دانشگاه انجام می شود.

۶. فهرست پذیرفته شدگان از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه www.uma.ac.ir/edu در نیمه دوم مردادماه سال ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

رشته های ارشد بدون کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه محقق اردبیلی

پذیرش در تمامی رشته ها / گرایش دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه که در سال ۱۴۰۰ دارای سهمیه ظرفیت پذیرش روزانه از طریق کنکور ارشد هستند، صورت می گیرد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۳ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
خدیجه
اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰ ۲:۵۸ ب٫ظ

سلام جواب این فراخوان کی قراره منتشر شه؟

سحر
دی ۲۱, ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق٫ظ

یعنی کسایی که ورودی مهر ۹۵ هستن شامل این شرایط نمیشن؟

مهسا
دی ۲۳, ۱۳۹۹ ۰:۰۷ ق٫ظ
پاسخ به  سحر

سلام
نه متأسفانه ورودی های بهمن ۹۵ به بعد میتونن امسال در فراخوان های ارشد استعداد درخشان شرکت کنن