فراخوان پذیرش ارشد بدون کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه علوم کشاوزی گرگان

جزئیات ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در دوره روزانه مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های اعلام‌شده دانشجو می‌پذیرد.

زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه گرگان

متقاضیان می‌توانند تا ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹ ضمن مراجعه به سایت ثبت‌نام و مصاحبه دانشگاهی به آدرس (https://interview.gau.ac.ir) نسبت به ارائه درخواست و ارسال آن اقدام نمایند.

شرایط و ضوابط ثبت نام ارشد بدون کنکور

۱) دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحد درسی از نظر میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم‌ورودی و هم‌رشته خود باشند و تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ حداکثر طی ۸ نیمسال دانش‌آموخته گردند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه منابع طبیعی گرگان

تبصره ۱: پذیرش دانش‌آموختگان برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‌آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان پذیر است.

تبصره ۲: پذیرش افراد واجد شرایط تنها در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی متقاضی (بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه) امکان‌پذیر است.

تبصره ۳: درخواست متقاضیانی که در طول ۶ نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش‌آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم‌رشته و غیر هم‌ورودی خود جزء ۱۵ درصد برتر باشند، قابل بررسی است.

 تبصره ۴: درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیل آنها به دلایلی خارج از اختیار (مانند بیماری، ماموریت والدین و همسر، زایمان و موارد مشابه) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز در آیین‌نامه به طول انجامد، پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه و در صورت دارا بودن سایر شرایط، قابل بررسی است.

تبصره ۵: در صورتی که ظرفیت پذیرش بدون آزمون، رشته‌ای با ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، صرفاً تقاضای دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با میانگین کل ده درصد بعدی در پایان نیمسال ششم (۲۵ درصد برتر) با در نظر گرفتن اولویت رشته و در صورت دارا بودن سایر شرایط، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۲) درخواست متقاضیان در دفتر هدایت استعدادهای درخشان و براساس شیوه‌نامه دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته و فهرست دانشجویان منتخب جهت تایید نهایی به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد شد.

۳) متقاضیان کارشناسی ارشد بدون کنکور می‌توانند حداقل سه رشته-گرایش را به ترتیب اولویت انتخاب نمایند.

۴) ارائه درخواست و دارا بودن شرایط به منزله پذیرش نمی‌باشد و پذیرش اولیه نیز به معنی پذیرش قطعی نیست. پذیرش نهایی منوط به تایید سازمان سنجش کشور خواهد بود.

۵) درخواست برگزیدگان رتبه‌های یک تا پانزده المپیادهای علمی دانشجویی کشوری برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد بررسی می‌شود.

۶) پذیرش دانشجویان غیر ایرانی، ایرانی انتقالی از دانشگاه‌های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌های خارج از ایران اخذ نموده اند، در این فراخوان امکان‌پذیر نیست.

۷) تغییر رشته یا دانشگاه برای افراد پذیرفته‌شده بر اساس آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد امکان‌پذیر نیست.

۸) دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته در صورتی می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بهره‌مند شوند که سنوات تحصیلی آنها در دوره کارشناسی پیوسته از ورود به رشته و دانشگاه اول تا دانش‌آموختگی از رشته و دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین پانزده درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که از آن مدرک دریافت می‌کنند.

۹) تغییر رشته یا دانشگاه برای افراد پذیرفته شده بر اساس آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد امکان‌پذیر نیست.

۱۰) در مورد دانشجویان تغییر رشته در مقطع کارشناسی و در صورت تایید معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حداکثر تا یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می‌شود.

۱۱) دانش‌آموختگان دوره‌های مجازی، فراگیر پیام‌نور، پذیرفته‌شدگان آزمون اختصاصی (داخلی)، پذیرفته‌شدگان کارشناسی با سوابق تحصیلی و دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی مشمول این آیین‌نامه نمی‌باشند.

۱۲) مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر و از طریق سامانه ثبت‌نام و مصاحبه دانشگاهی اقدام به ثبت‌نام نکرده باشند، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

۱۳) وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک یا عدم پذیرش، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

۱۴) درخواست متقاضیان فقط در اولویت‌های اعلام شده در سامانه در زمان ثبت‌نام آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد. حتی در صورت عدم تکمیل ظرفیت سایر رشته‌ها/گرایش‌های مرتبط، امکان بررسی درخواست در سایر رشته‌ها وجود ندارد.

نحوه ثبت‌نام ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۰ دانشگاه گرگان

به سامانه ثبت‌نام و مصاحبه دانشگاهی به آدرس (https://interview.gau.ac.ir) وارد شده و از قسمت استعداد درخشان و یا ورود داوطلبان استعداد درخشان وارد صفحه ثبت‌نام شوید.

۲) بر روی ثبت‌نام اولیه کلیک کرده و در صفحه بعد اطلاعات درخواستی را تکمیل و بر روی قسمت ثبت‌نام جدید کلیک نمایید. پس از تکمیل ثبت‌نام اولیه کد رهگیری توسط سامانه به شما اعلام می‌شود که بایستی این کد را نزد خود نگه‌داشته و استفاده از آن برای ورود بعدی به سامانه الزامی است.

۳) از طریق بخش «ورود داوطلبان» با استفاده از کد رهگیری و کدملی وارد سامانه شده و نسبت به تکمیل پرونده و یا ثبت درخواست پذیرش اقدام نمایید.

۴) داوطلبان در بخش پرونده‌ی الکترونیکی بایستی اطلاعات زیر را ثبت نموده و مدارک مورد نیاز را به صورت تصویر اسکن شده ارسال کنند.

اطلاعات شخصی

* ثبت اطلاعات شخصی و شناسنامه‌ای، آدرس و شماره تلفن

 * ارسال تصویر اسکن شده‌ عکس پرسنلی

* ارسال تصویر اسکن شده‌ کارت ملی

 * ارسال تصویر اسکن شده‌ صفحه اول شناسنامه

 اطلاعات تحصیلی

 ثبت اطلاعات تحصیلی شامل وضعیت تحصیل، دانشگاه، رشته، تعداد نیمسال و تعداد واحدهای گذرانده، معدل، تعداد واحدهای رشته، تعداد دانشجویان ورودی دوره، تاریخ شروع و پایان تحصیلی و ارسال مدارک تحصیلی شامل:

* تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی (ویژه‌ دانش‌آموختگان)

* تصویر اسکن شده‌ ریزنمرات کارشناسی

* تصویر اسکن شده‌ فایل گواهی دانشجوی ممتاز کارشناسی (فرم گواهی دانشجوی ممتاز را می‌توانید از این قسمت دانلود نموده (فرم گواهی دانشجوی ممتاز ) و پس از تکمیل اطلاعات و تایید دانشکده و دانشگاه محل تحصیل خود در بخش مربوطه در سامانه بارگذاری نمایید.

فرم انتخاب رشته و درخواست پذیرش

در صورتی که اطلاعات شخصی و اطلاعات تحصیلی را به طور کامل و مطابق شرایط پذیرش تکمیل کرده باشید، فرم انتخاب رشته در اختیار شما قرار می‌گیرد. پس از تعیین اولویت رشته-گرایش‌های موردنظر انتخابی و پرداخت مبلغ هزینه‌ شرکت که یک میلیون ریال (معادل ۱۰۰ هزار تومان) می‌باشد، نسبت به ثبت‌نام و تأیید فرم انتخاب رشته اقدام نمایید.

تأیید و ثبت درخواست بررسی پرونده

پس از تکمیل صحیح اطلاعات پرونده و ارسال مدارک ذکر شده‌ی فوق، لازم است تا پرونده برای بررسی در دانشگاه ثبت درخواست شود. برای این منظور در صفحه‌ی اول پرونده‌ی الکترونیکی (اطلاعات پرونده) اطلاعات ثبت شده در پرونده و صحت ارسال مدارک مورد نیاز نمایش داده شده و در انتهای این صفحه دکمه (تأیید اطلاعات و ثبت درخواست بررسی پرونده) قرار دارد. با کلیک بر این دکمه، درخواست ثبت می‌شود. شایان ذکر است دکمه‌ ثبت درخواست بررسی پرونده در صورتی قابل دسترس خواهد بود که مندرجات پرونده به درستی ثبت شده باشد.

توجه: مشمولان متقاضی ده درصد برتر بعدی (دوم) که مجاز به ثبت‌نام در سامانه هستند، صرفاً باید از دانشجویان یا دانش‌آموختگان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان باشند بنابراین در مرحله‌ اول ثبت‌نام در سامانه، لازم نیست این متقاضیان هیچگونه هزینه‌ ثبت‌نام پرداخت نمایند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
نیلوفر
دی ۴, ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱ ب٫ظ

این پذیرش با پذیرش براساس سوابق تحصیلی ارشد که از طریق سازمان سنجش اعلام شد فرق داره؟

مهسا
دی ۶, ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب٫ظ
پاسخ به  نیلوفر

سلام
بله دو تا چیز متفاوت از همه. توصیه میکنم برای این که اطلاعات کاملی در این باره کسب کنید، مطلب زیر رو بخونید:
https://mastertest.ir/1399/09/%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%A8%D9%82/