پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۰ دانشگاه هرمزگان

جزئیات پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه هرمزگان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان واجد شرایط دانشگاه‌های دولتی اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه هرمزگان بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان  از میان دانشجویان ممتاز کارشناسی ورودی ۹۵ و بعد دانشگاه هرمزگان و سایر دانشگاه های دولتی (دانشجویان دانشگاه های پیام نور،  آزاد اسلامی، فنی حرفه ای، علمی کاربردی و پردیس های خودگردان شامل این فراخوان نمی شوند) در رشته های اعلام شده، تعداد محدودی را بدون آزمون ورودی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می پذیرد.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه هرمزگان

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی  مهر ماه سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی (از مجموع دوره های روزانه و شبانه ) خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه هرمزگان

تبصره ۱: دانشجویان ورودی بهمن ماه سال تحصیلی ۹۵-۹۶ نیز در صورت دارا بودن شرایط بند۱ می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

تبصره ۲ : دانشجویانی که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند. به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش می شوند.

۲- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم  مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد علمی دانشجویی کشور.

۳- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه هرمزگان (مجموع روزانه و شبانه) که بر اساس سه چهارم واحدهای گذرانده شده تا پایان نیمسال ششم تحصیلی به لحاظ میانگین کل جزو بیست و پنج درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند نیز مشروط بر اینکه معدل آنها تا پایان ترم ششم حداقل پانزده بوده و از ۰/۹۷ آخرین نفر پانزده درصد اول نیز کمتر نباشد، می توانند در این فراخوان شرکت نمایند. بدیهی است پذیرش نهایی این دانشجویان منوط به عدم تکمیل ظرفیت توسط دانشجویان پانزده درصد اول هر یک از آن رشته ها می باشد. (ویزه دانشجویان دانشگاه هرمزگان)

زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون 

دانشجویان دانشگاه هرمزگان  می بایست تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ از طریق سامانه گلستان- پیشخوان خدمت برای شرکت در فراخوان اقدام نموده و فقط قسمت  های مربوط به اطلاعات رشته و مشخصات شناسنامه ای  خود را در فرم درخواست ادامه تحصیل بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد(مخصوص دانشجویان دانشگاه هرمزگان) پر نمایند.

متقاضیان سایر دانشگاهها می بایست فرم تقاضای پیوست را تکمیل نموده ، همراه با سایر مدارک مورد نیاز تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ با پست پیشتاز به نشانی این دانشگاه ارسال نمایند و رسید پستی را نزد خود نگه دارند. لطفا روی پاکت عنوان (پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد۱۴۰۱-۱۴۰۰) و عنوان رشته حتما ذکر شود.

نکات مهم

۱- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصرا پس از تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور  و هیات مرکزی گزینش دانشجو انجام می‏پذیرد. لذا اطلاعات ارائه شده  توسط متقاضیان براساس آخرین ضوابط ابلاغ شده از سوی وزارت علوم توسط کمیته‏های کارشناسی دانشگاه بررسی گردیده و نتیجه بررسی به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد. بدیهی است تکمیل فرم تقاضا و ارائه اطلاعات توسط متقاضی به منزله پذیرش در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون تلقی نمی شود.

۲- در صورت لزوم انجام مصاحبه در برخی از رشته ها، داوطلب می بایست در جلسه مصاحبه حضور بهم رساند. عدم شرکت در مصاحبه به منزله انصراف از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تلقی خواهد شد.

۳- داوطلبان در دوره روزانه کارشناسی ارشد پذیرش شده و ادامه تحصیل آنان رایگان خواهد بود.

مدارک ثبت نام ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۰ دانشگاه هرمزگان

– فرم تقاضای تکمیل شده

– ریز نمرات دوره کارشناسی تا پایان ترم ششم

– ارائه گواهی برای دارندگان شرط ۲ در صورت وجود

– رزومه علمی و مستندات فعالیتهای پژوهشی

 – کپی شناسنامه و کارت ملی

– اصل فیش واریزی به مبلغ یک میلیون ریال (۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال) بابت حق ثبت نام به حساب دانشگاه هرمزگان. درج شناسه واریز الزامی می باشد و به فیشهایی که شناسه واریز ندارند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 

رشته های کارشناسی ارشد پذیرنده دانشجوی ممتاز بدون آزمون برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در دانشگاه هرمزگان به شرح جدول زیر می باشند.

مهندسی عمران- سازه

شیمی-شیمی آلی

مهندسی مکانیک- تبدیل انرژی

شیمی-شیمی تجزیه

مهندسی مکانیک- ساخت و تولید

هوا شناسی

مهندسی صنایع- بهینه سازی سیستمها

زیست شناسی دریا-جانوران دریا

 

مهندسی کامپیوتر- هوش مصنوعی و رباتیکز

زیست فناوری – دریا

مهندسی شیمی- پدیده های انتقال

زیست شناسی دریا- آلودگی دریا

مدیریت صنعتی- تحقیق در عملیات

زیست فناوری صنعت و محیط زیست

مدیریت صنعتی- مدیریت کیفیت و بهره وری

علوم و مهندسی شیلات-تکثیر و پرورش آبزیان

مدیریت دولتی- مدیریت رفتار سازمانی

علوم و مهندسی شیلات-بوم شناسی آبزیان

مدیریت دولتی- توسعه منابع انسانی

مدیریت و کنترل بیابان

مدیریت کسب و کار- استراتژی

علوم و مهندسی آبخیزداری- مدیریت حوزه های آبخیز

مدیریت بازرگانی- بازاریابی

علوم و مهندسی آبخیزداری- حفاظت آب و خاک

مدیریت بازرگانی- استراتژیک

علوم و مهندسی آب – آبیاری و زهکشی

سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی

علوم و مهندسی باغبانی – درختان میوه

طبیعت گردی

علوم و مهندسی باغبانی – سبزی ها

آب و هوا شناسی- تغییر اقلیم

علوم و مهندسی باغبانی – گیاهان زینتی

روانشناسی عمومی

علوم و مهندسی باغبانی – تولید محصولات گلخانه ای

تحقیقات آموزشی

علوم و مهندسی باغبانی – گیاهان دارویی

مشاوره خانواده

 

پژوهش علوم اجتماعی

 

ادبیات محض

 

ریاضی محض- جبر

 

ریاضی محض- آنالیز

 

اپتیک و لیزر

 

 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
آذر
بهمن ۱۶, ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب٫ظ

سلام.من یه جایی خوندم یکی از شرایط ثبت نام بدون کنکور در ارشد این هست که تمامی نمرات درسی باید ۱۲ و معدل کل هم ۱۴به بالا باشه، من تمام نمرات دروسم ۱۲نیست ولی معدلم بالای ۱۴هست من میتونم شرکت کنم؟

میلاد
بهمن ۱۹, ۱۳۹۹ ۸:۴۰ ب٫ظ
پاسخ به  آذر

معدل بالای ۱۶ و جزوه ۱۵ درصد نفرات برتر باشی همین