پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

ارائه پیش نویس لایحه تحصیلات تکمیلی به شورای عالی انقلاب فرهنگی

وزیر علوم گفت: پیش نویس لایحه تحصیلات تکمیلی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه دادیم اما هنوز شیوه‌نامه اجرایی آن تهیه نشده است.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

دکتر منصور غلامی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره اینکه تغییر نحوه پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی به ویژه دکتری و کارشناسی ارشد در چه مرحله‌ای قرار دارد، افزود: در مورد کارشناسی ارشد هنوز مدل جدیدی تعریف نشده است. برخی از دانشگاه‌ها مایل هستند که دانشجویان کیفی تری را بپذیرند که امیدوارم بتوانیم برای این موضوع راه حلی پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پیش نویس لایحه تحصیلات تکمیلی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه دادیم اما هنوز شیوه نامه اجرایی تهیه نشده است.

وزیر علوم درباره شیوه پذیرش دانشجوی دکتری و نظرات متفاوت داوطلبان و دانشگاه‌ها درباره این شیوه پذیرش گفت: در مورد دکتری مصوبه نهایی این است که سهم مصاحبه ۵۰ درصد و سهم آزمون هم ۵۰ درصد است. درست است که دانشگاه‌ها مایل به افزایش سهم خود در پذیرش دکتری هستند و داوطلبان هم نکاتی را عنوان می‌کنند، به هر حال این شائبه‌ها و اختلاف نظرها وجود دارد و باید از این فضای ذهنی خارج شویم.

غلامی اضافه کرد: در دنیا هم اکنون دانشجوی دکتری با نظر دانشگاه و حتی گروه آموزشی پذیرفته می‌شود. ما در ایران در یک دوره‌ای به دلیل تعداد بالای داوطلب مجبور شدیم شیوه دیگری داشته باشیم. بالاخره ممکن است داوطلبان با مواردی برخورد کرده باشند و ذهنیتی برای آنان بوجود آمده باشد که باید سعی کنیم این ذهنیت را پاک کنیم.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
سپیده
اسفند ۱۹, ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب٫ظ

به ما که رسید تپیییید؟؟؟