فراخوان پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون در دانشگاه خوارزمی بر اساس آیین نامه استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش مسترتست، دانشگاه خوارزمی در نظر دارد از بین دانش‌آموختگان کارشناسی پیوسته براساس “آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان” وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رشته‌های اعلام شده، در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی بدون آزمون بپذیرد.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه خوارزمی

شرایط دانشجو در دوره کارشناسی به شرح زیر است:

۱- دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی ورودی نیمسال دوم ۹۵-۹۶ و نیمسال اول ۹۶-۹۷ که پس از گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی و حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی خود باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته گردند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خوارزمی

۲- برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته‌های مرتبط با معرفی دبیرخانه المپیاد سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

تبصره ۱: افراد مشمول این آئین‌نامه بلافاصله پس از دانش‌آموختگی (بدون داشتن وقفه تحصیلی) و صرفاً برای یک بار می‌توانند از تسهیلات ورود به دوره تحصیلی کارشناسی ارشد بدون آزمون بهره‌مند شوند.

تبصره ۲: چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این آیین‌نامه به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوط استفاده ننمایند یا ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ای تکمیل نشد، در اینصورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ده درصد برتر بعدی همان دانشگاه (صرفاً دانشجویان دانشگاه خوارزمی) با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته/گرایش می‌باشد.

تبصره ۳: پذیرش متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته می‌شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با هم‌ورودی‌های خود جزه پانزده درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد همان سال در اختیار دانشگاه می‌باشد.

تبصره ۴: دانشجو می‌بایست حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شود. مدت مجاز برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته، حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیل می‌باشد.

تبصره ۵: برای تمامی متقاضیان الزامی است که در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ دانش‌آموخته شوند.

– پذیرش از میان دانش‌آموختگان صرفا دانشگاه‌های دولتی انجام می‌پذیرد و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های آزاد-پیام نور-علمی کاربردی‌- فنی‌و‌حرفه‌ای- دوره‌های مجازی- غیر انتفاعی- پردیس‌های خودگران مجاز به استفاده از تسهیلات این فراخوان نمی‌باشند.

– دانشجوی تحصیل همزمان در صورت داشتن شرایط می‌تواند تحصیل خود را در هریک از رشته‌های دوره کارشناسی پیوسته با تایید معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادامه دهد.

– تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس این دستورالعمل مجاز نیست.

– دانشگاه فقط یکبار در هر سال، نسبت به پذیرش حائزین شرایط براساس این دستورالعمل اقدام می‌نماید.

– ارائه مدارک و دارا بودن شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی‌باشد. لذا به داوطلبان توصیه می‌شود مراحل و پیش نیازهای آزمون سراسری ورود به دوره کارشناسی ارشد را نیز رعایت کنند.

– دانشکده در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار می‌باشد.

– پذیرش دانشجویان به صورت مشروط بوده و پس از تایید سازمان سنجش و مراجع ذیصلاح قطعی می‌گردد.

– متقاضیان اتباع خارجی مجاز به استفاده از این سهمیه نمی‌باشند.

– پذیرش نهایی داوطلب بطور همزمان از طریق چند دانشگاه و سازمان سنجش آموزش کشور مجاز نیست، مضافاً آنکه داوطلب نمی‌تواند بطور همزمان توسط چندین دانشگاه درخواست پذیرش قطعی نماید.

– مدارک داوطلبان و وجه دریافتی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. به مدارک ناقص و یا پس از مهلت مقرر ارسال شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– در صورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی داوطلب در هر مرحله‌ای، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.

زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون ۱۴۰۰ دانشگاه خوارزمی

متقاضیان کارشناسی ارشد بدون کنکور باید جهت ثبت‌نام الکترونیکی تا تاریخ ۱۴۰۰/۳/۴ با مراجعه به نشانی اینترنتی https://golestan.khu.ac.ir نسبت به انجام ثبت‌نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

مدارک ثبت نام ارشد استعداد درخشان

۱- یک قطعه عکس ۴×۳

۲- کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

۳- ریزنمرات (یا کارنامه شش نیمسال) دوره کارشناسی شامل کلیه نمرات حداقل تا پایان نیمسال ششم و با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی.

۴- در مقطع کارشناسی پیوسته: احراز جایگاه پانزده درصد در میان دانشجویان هم‌ورودی‌های هم‌رشته مربوطه (مطابق فرم شماره ۱)

۵- تکمیل و ارائه (فرم شماره ۲) ویژه دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی که بایستی حداکثر تا ۱۴۰۰/۶/۳۱ فارغ‌التحصیل شوند.

۶ – تکمیل فرم شماره ۴. در صورت داشتن مقاله و یا فعالیت علمی و پژوهشی و سایر فعالیت‌ها عنوان فعالیت خود را در این فرم قرار دهید. (تکمیل این فرم الزامی نمی باشد).

۷- هزینه‌ ثبت‌نام و بررسی مدارک به مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیون ریال به  حساب دانشگاه خوارزمی) قابل پرداخت از طریق سامانه گلستان می‌باشد. ضمنا هزینه‌ی دریافت شده جهت بررسی مدارک بوده و به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.

نکات مهم:

– هرگونه اطلاع‌رسانی به داوطلبان منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی www.khu.ac.ir صورت می‌پذیرد، لذا به داوطلبان توصیه می‌شود به منظور اطلاع از هرگونه نکته لازم، اطلاعیه‌های مربوطه را از طریق سایت دانشگاه به طور منظم پیگیری نمایند.

– ثبت‌نام در فراخوان به صورت اینترنتی می‌باشد. لذا خواهشمند است از ارسال هرگونه مدارک به دفتر استعدادهای درخشان خودداری نمایید.

– اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان در موقع مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

رشته‌های ارشد بدون کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه خوارزمی

فهرست رشته های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان در این دانشگاه به شرح زیر است:

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد