وزیر علوم گفت: از امسال ظرفیت پذیرش دانشجو توسط استادان محدود شده است تا استادان با گرفتن دانشجوی زیاد از رسیدگی به پایان‌نامه‌ها باز نمانند.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، درباره وضعیت تعریف رشته‌های جدید در دانشگاه گفت: در شورای برنامه‌ریزی آموزشی کارگروه‌های تخصصی متعددی تعریف شده، این کارگروه‌های تخصصی از ۳ سال پیش از اساتید دانشگاهی که در رشته‌های تخصصی انتخاب شده‌اند، تشکیل شده و تا کنون تعداد زیادی از رشته‌ها محتوای‌شان تغییر کرده و تعدادی دیگر هم در دست انجام است.

یکی از گلایه‌ها و معضلات دانشجویان تحصیلات تکمیلی این است که استادان وقت کافی برای پایان‌نامه‌ها نمی‌گذارند، تا جایی که حتی برخی استادان تنها یکی دو روز مانده به روز دفاع نگاهی به پایان‌نامه می‌اندازند و  توانایی دفاع کامل از دانشجو در جلسه دفاع از پایان‌نامه را ندارند. غلامی درباره راه حل وزارت علوم برای این مشکل گفت: استادان موظف به گذاشتن وقت کافی برای پایان‌نامه دانشجویان هستند و برای حل این مشکل، از امسال تحت یک فرمول، ظرفیت پذیرش دانشجو توسط استادان را محدود کرده‌ایم تا استادان با گرفتن دانشجوی زیاد از رسیدگی به پایان‌نامه‌ها باز نمانند.

وزیر علوم در ادامه گفت: با این حال اگر دانشجویان باز هم شاهد عدم رسیدگی استادان به پایان‌نامه‌ها بودند می‌توانند ابتدا از طریق مدیرگروه و اگر به نتیجه نرسیدند به رئیس دانشکده و معاون آموزشی دانشگاه مراجعه کنند تا مشکل را برطرف کنند.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد