انتشار جدول میزان افزایش وام‌های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه وزارت علوم مبالغ وام‌های تحصیلی، شهریه، مسکن و ضروری دانشجویان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ را اعلام کرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

صمد حاج جباری در گفتگو با مهر با اشاره به وام‌های دانشجویی و مبالغ آن در سال تحصیلی جدید گفت: در حال حاضر پنج نوع وام شامل وام شهریه، ودیعه مسکن، ضروری، تحصیلی و وام ویژه دکتری به دانشجویان ارائه می‌شود که با مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان برای سال تحصیلی جدید (۱۴۰۰-۱۴۰۱) مبالغ تمام این وام‌ها به جز وام ویژه دکتری تا سقف ۳۰ درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به مبالغ وام‌هایی که برای سال تحصیلی جدید افزایش یافته‌اند، ادامه داد: مبلغ «وام تحصیلی» برای دانشجویان مجرد در همه مقاطع تحصیلی در سال تحصیلی گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در هر نیمسال بود که با مصوبه جدید به ۱ملیون و ۹۵۰ هزار تومان و برای دانشجویان متأهل (دو برابر دانشجویان مجرد) به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

وی افزود: همچنین «وام ودیعه مسکن متاهلی» که برای همه مقاطع تحصیلی یک بار در طول هر مقطع تحصیلی پرداخت می‌شود، در شهر تهران ۲۵ میلیون تومان، در کلان شهرها ۲۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که این مبالغ نیز با ۳۰ درصد افزایش به ترتیب در تهران به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در کلان شهرها به ۲۶ میلیون تومان و در سایر شهرها به ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

حاج جباری ادامه داد: در سال تحصیلی جدید «وام شهریه» برای دانشجویان شهریه پرداز دانشگاه‌های مختلف دولتی، پیام نور، آزاد اسلامی، غیرانتفاعی، و جامع علمی کاربردی در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و دکتری ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: همچنین وام ویژه دکتری ماهانه یک میلیون تومان در نظر گرفته شده که هر شش ماه یک‌بار پرداخت می‌شود.

حاج جباری افزود: ثبت نام وام‌های دانشجویی از چهارم آبان ماه آغاز شده و تا یکم دی ماه سال جاری فرآیند ثبت نام ادامه خواهد یافت. دانشجویان دوماه برای ثبت نام وام‌های دانشجویی فرصت دارند.

جدول میزان افزایش وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱

ردیفعنوان واممقاطع تحصیلیمبالغ وام‌های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹مبالغ وام‌های دانشجویی با ۳۰ درصد افزایش در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰
۱وام تحصیلیهمه مقاطع تحصیلییک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون تومان در هر نیمسال

*یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان برای دانشجویان مجرد

* ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برای دانشجویان متاهل

۲وام شهریههمه مقاطع تحصیلی

کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته یک میلیون تومان

کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکترای حرفه‌ای دو میلیون تومان

دکتری پیوسته دو میلیون تومان

دکتری تخصصی ناپیوسته ۵ میلیون تومان

*کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به مبلغ ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان.

*کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان.

*دکتری ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان.

۳وام مسکنبرای همه مقاطع تحصیلی (یک بار پرداخت در طول هر مقطع)

۲۵ میلیون تومان در شهر تهران.

۲۰ میلیون تومان در کلان شهرها.

۱۵ میلیون تومان در سایر شهرها.

* ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در شهر تهران
*۲۶ میلیون تومان در کلان شهرها

*در سایر شهرها ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

۴وام ضروریهمه مقاطع تحصیلی که به تفکیک مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است

تولد فرزند دانشجوی متأهل ۳ میلیون تومان، فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو ۳ میلیون تومان، دانشجویان حادثه دیده در سوانح و تصادفات تا ۵ میلیون تومان، دانشجویان مبتلا به بیماری‌های خاص و پرهزینه تا ۵ میلیون تومان، بیماری خاص و پر هزینه یکی از اعضا تحت تکفل دانشجو تا ۴ میلیون تومان سایر موارد مشابه به تشخیص رئیس صندوق تا ۵ میلیون تومان.

*مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر تا سقف ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان،

*مقطع کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته غیر بورسیه حداکثر تا سقف ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

*مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکتری حرفه‌ای حداکثر تا سقف ۱۳ میلیون تومان

۵وام ویژه دکتریدکتری۷۰۰ هزار تومان به صورت ماهیانهیک میلیون تومان به صورت ماهانه

به گزارش مهر، پیش از این درباره افزایش مبلغ «وام ضروری» برای سال تحصیلی جدید عنوان شده بود این وام در رویدادهای مختلف مانند تولد فرزند دانشجوی متأهل، فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو، دانشجویان حادثه دیده در سوانح و تصادفات و دانشجویان مبتلا به بیماری‌های خاص پرداخت می‌شود و به تفکیک مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است که بر این اساس، در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر تا سقف ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، در مقطع کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته غیر بورسیه حداکثر تا سقف ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکتری حرفه‌ای حداکثر تا سقف ۱۳ میلیون تومان افزایش یافته است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
مینا
آبان ۱۰, ۱۴۰۰ ۱۱:۵۸ ق٫ظ

با سلام و احترام
من دانشجوی جدید الورود ارشد تربیت بدنی نوبت دوم دانشگاه بوعلی هستم وقتی وارد پورتال وام دانشجویی میشم برای نیمسال دوم ۴۰۰-۴۰۱و قسمت ذخیره اطلاعات ثبت نامی رو می زنم ذخیره و اطلاعات ثبت نامی ام تایید نمیشه ممنون میشم لطف کنید راهنمایی کنید

محمد مهدی
آبان ۱۶, ۱۴۰۰ ۶:۲۴ ب٫ظ
پاسخ به  مینا

منم دانشجوی جدیدالورود ارشدم همین مشکل رو دارم