پارسه

انتشار اطلاعیه پذیرش ارشد بدون آزمون ۱۴۰۱ دانشگاه مراغه

فراخوان پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه مراغه در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه مراغه بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان و شیوه نامه اجرایی مصوب هیئت رئیسه و امور استعدادهای درخشان دانشگاه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ از بین دانشجویان کارشناسی پیوسته که جزء ۱۵ درصد برتر میانگین معدل دانشجویان هم ورودی و هم رشته خود می باشند، در کلیه رشته هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد، به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوطه، دانشجو میپذیرد.

دانشجویان پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط و تکمیل مدارک، اسکن مدارک با وضوح بالا را به همراه فرم تکمیل شده گواهی رتبه به ایمیل btalent@maragheh.ac.ir ارسال نمایند. 

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور ۱۴۰۱ دانشگاه مراغه

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال های اول و دوم سال ۱۳۹۷ که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی،  با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود ( مصوب شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی)  و به لحاظ میانگین معدل کل، جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه

تبصره ۱: دانش آموختگان ورودی بهمن ۹۶ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال می توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصره ۲: چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته ای، با ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط، تکمیل نشود، تقاضای دانشجویان با میانگین معدل کل ده درصد برتر بعدی، در پایان شش نیمسال (۲۵ درصد برتر)، در صورت دارا بودن سایر شرایط بررسی می شود.

تبصره ۳: دانشجویانی که در نیمسال های ۹۸۲، ۹۹۱ و ۹۹۲ و به دلیل مرتبط با شیوع بیماری کرونا  با تایید دانشگاه حذف واحد (با درج در کارنامه تحصیلی) داشته اند، حدنصاب واحدهای درسی آنان با کسر حداکثر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی – مطابق شرایط و ضوابط آیین نامه و ابلاغیه های ی وزارت عتف- محاسبه می گردد.                                 

۲- متقاضی باید حداکثر تا ۱۴۰۱/۶/۳۱ و طی ۸ نیمسال دانش آموخته شود. 

تبصره ۱: در خواست متقاضیان ورودی ۱۳۹۸ که در ۶ نیمسال تحصیلی دانش آموخته می شوند و به لحاظ میانگین معدل کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ۱۵ درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره، در فراخوان ثبت نام نمایند.

تبصره ۲: تقاضای برگزیدگان علمی در رشته هایی که برنامه درسی آنها طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته، ۹ نیمسال تحصیلی مصوب شده باشد، قابل بررسی است.

۳- تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند، لذا دانشجویان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، مجاز به شرکت در فراخوان نمی باشند.

۴- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی مجاز است و لذا تاریخ فارغ التحصیلی متقاضیان نباید بیش از یک سال گذشته باشد.

۵- طول مدت مجاز تحصیلی برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته، حداکثر ۱۰ نیمسال آموزشی و برای دانشجویانی که تغییر رشته داده‌اند، حداکثر ۹ نیمسال آموزشی می باشد.

۶- طول مدت مجاز تحصیلی برای دانشجویانی که در دوره های ۳ تا ۶ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، حداکثر ۹ نیمسال و برای دوره های ۹ تا ۱۲ ماهه، حداکثر ۱۰ نیمسال می باشد.

تعیین اولویت های انتخاب رشته ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه

متقاضیان می توانند حداکثر دو رشته / گرایش را به ترتیب اولویت خود انتخاب (طبق کد رشته های دفترچه آزمون ارشد ۱۴۰۰ سازمان سنجش) و در فرم گواهی رتبه درج و سپس به ایمیل مذکور ارسال نمایند.

تبصره ۱: درخواست متقاضی صرفا در اولویت هایی بررسی می شود که نام رشته و گرایش آنها در ایمیل، قید گردیده باشد. لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته / گرایش ها و اولویت آنها دقت نماید.

تبصره ۲: احتمال تغییر و یا حذف رشته های مشمول پذیرش، وجود دارد. در صورت حذف احتمالی رشته / گرایش، حقی برای متقاضی ایجاد نمی شود.

تذکرات مهم

۱- وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت  نقص مدارک یا عدم پذیرش، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

۲- در صورتی که متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را ارسال نماید و یا مدارک اسکن شده خوانا نباشد، درخواست وی بررسی نخواهد شد.  

۳- دانشجو موظف است در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به تکمیل دقیق فرم مطابق با مدارک بارگذاری شده اقدام نماید. در صورت عدم رعایت موارد فوق، مسئولیت هر گونه اشکالی بر عهده دانشجو بوده و حق اعتراضی ندارد.

۴- تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل افراد پذیرفته بر اساس آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد مجاز نیست.

۵- پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

۶- اصل مدارک پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان اخذ خواهد گردید.

۷- هنگام ارسال مدارک حتما شماره تلفن تماس ثابت و همراه ذکر گردد.

۸- اسکن مدارک با وضوح بالا انجام گیرد.

مدارک ثبت نام ارشد استعداد درخشان  

۱) اسکن عکس

۲) اسکن کارت ملی و صفحه اول شاسنامه 

۳) اسکن ریز نمرات تا پایان نیمسال ششم

۴) اسکن فرم گواهی رتبه (تا پایان نیمسال شش) تایید شده توسط اداره آموزش دانشگاه محل تحصیل

تبصره: گواهی رتبه سایر دانشگاه ها باید در سربرگ دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و پس از امضا و مهر دانشگاه محل تحصیل، اسکن و ارسال شود.

۵) اسکن فیش واریزی به مبلغ هشت صد هزار ریال  به حساب دانشگاه مراغه (نزد بانک تجارت به شماره ۵۴۶۰۹۹۰۲۴  بنام شهریه)

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۳ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
مینا
فروردین ۱۵, ۱۴۰۱ ۱:۵۰ ب٫ظ

چرا نگفته تا چه تاریخی فرصت ثبت نام هست
اگر میدونید تا چه تاریخی فرصت هست لطفاً بگین

نگین
دی ۱۵, ۱۴۰۰ ۱:۵۰ ب٫ظ

لیست اسامی رشته ها رو چرا نزده ؟

مهسا
دی ۱۷, ۱۴۰۰ ۱:۴۸ ب٫ظ
پاسخ به  نگین

سلام
وقتی فهرست اسامی رشته ها رو نزنه، در همه رشته های دایر در مقطع ارشد این دانشگاه پذیرش صورت میگیره معمولا. بازم میتونید برای اطلاعات دقیق با دفتر استعداد درخشانشون تماس بگیرید.