انتشار اطلاعیه کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه‌ آزاد ۱۴۰۱

آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 دانشگاه آزاد

اطلاعیه پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه‌ آزاد در سال ۱۴۰۱ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، اطلاعیه منتشرشده به شرح زیر است:

به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره های فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۴۰۱ (نوبت اول) میرساند که ثبت‌نام برای شرکت در آزمون مذکور از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان از روز دو شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ آغاز و در روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ پایان میپذیرد. لذا متقاضیان ثبت‌نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل هستند، میتوانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.

شرایط ثبت‌نام:

هر متقاضی براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون میتواند در یک کدرشته‌ امتحانی ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شرکت‌ نماید.

متقاضیان لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن شخصاً به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org  مراجعه و نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام در آزمون به شرح ذیل، اقدام کنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند. دفترچه راهنمای ثبت نام همزمان با شروع ثبت نام در روز دو شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ در درگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس خواهد بود.
مراحلی که متقاضی باید برای ثبت نام اقدام کند:

۱- مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان برای تهیه کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

۲- تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

۳- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.

۴- خرید کارت اعتباری ثبت‌نام به مبلغ ۱.۳۲۰.۰۰۰ ریال (یک میلیون و سیصدوبیست هزار) ریال از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان. لازم به توضیح است هزینه ثبت‌نام به حساب مشخص شده در دانشگاه آزاد اسلامی واریز خواهد شد.

۵- پرداخت هزینه خدمات ارسال پیام کوتاه به متقاضیان به مبلغ ۱۲.۰۰۰ (دوازده هزار) ریال .

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به متقاضیان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون، مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون کارشناسیارشد ناپیوسته دوره های فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۴۰۱ (نوبت اول) در روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است که از روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون متقاضیان بر اساس استان و شهرستان انتخابی مندرج در بند ۲۸ تقاضانامه تعیین میگردد. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به جدول شماره ۶ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

نکات و توصیه‌های مهم‌:

۱) با توجه به تأثیر ۲۰ درصدی معدل دوره‌ کارشناسی، اکیداً توصیه میگردد که متقاضیان، معدل دوره کارشناسی خود را با توجه به توضیحات مندرج در دفترچه با دقت درج نمایند. شایان ذکر است که معدل کارشناسی تراز شده و میانگین وزنی آنها تأثیر بیست درصدی در نمره کل متقاضیان خواهد داشت. ضمناً متقاضیانی که در زمان دریافت کارت شرکت در آزمون (۱۴۰۱/۰۴/۲۱ لغایت ۱۴۰۱/۰۴/۲۳) در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل می شوند، می بایست در مرحله پرینت کارت با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات کارت، نسبت به اصلاح و درج معدل کارشناسی خود اقدام نمایند.

۲) متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

۳) در انتخاب کدرشته‌ امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت نمایید؛ پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص، به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۴) با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان (این موضوع برای متقاضیانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است) تاکید میگردد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری بجای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهدشد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۸ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
سعید
اسفند ۲۵, ۱۴۰۰ ۲:۲۵ ب٫ظ

چرا آزمون دانشگاه آزاد وپیام نور یکروز برگزار میشه تکلیف کساپی که مایلند در هر دو دانشگاه آزمون بدن چیه؟

سپیده
اسفند ۲۳, ۱۴۰۰ ۷:۵۶ ب٫ظ

سایت دانشگاه آزاد خبری انتشار نکرده.دفترچه ای هم نیست.تا شنبه هم بیشتر وقت نیست.این چه جورشه

zahra
اسفند ۲۳, ۱۴۰۰ ۳:۳۹ ب٫ظ

چرا تاریخ برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام نور با فراگیر دانشگاه آزاد یک روز هست؟
یعنی فقط یک آزمون رو میتونیم شرکت کنیم؟

رضا
اسفند ۲۷, ۱۴۰۰ ۸:۰۴ ق٫ظ
پاسخ به  zahra

ظاهراً برای پیام نور و آزاد فقط یک آزمون برگزار میشه

رضا
اسفند ۲۷, ۱۴۰۰ ۸:۰۸ ق٫ظ
پاسخ به  zahra

رشته و منابع همه یکی هستن و برای پیام نور و آزاد سوالات آزمون برای هر رشته مشابه هم هستن یه آزمون شرکت میکنید برا هر دو سنجیده میشه

علی
اسفند ۲۳, ۱۴۰۰ ۲:۱۹ ب٫ظ

هیچی دیگه چن سال دیگه ارشد میشه مثه لیسانس،همه دارن. فکر نکنید بازار کار خوب میشه براتون، ارزش درس خوندن میاد پایین، ارزش تحصیلکرده میاد پایین، حالا هی بیا بگو نه اینجوری نیست ولی دقیقا همینجوریه، بهانه ای براش نخواهد بود

وحید
اسفند ۲۳, ۱۴۰۰ ۱۲:۱۴ ب٫ظ

الان به سایت دانشگاه آزاد سر زدم ولی خبری از ثبت نام نبود مثل اینکه

محمد
اسفند ۲۳, ۱۴۰۰ ۲:۲۱ ب٫ظ
پاسخ به  وحید

ثبت نام تو همون سایت سنجش صورت میگیره ولی اونجا هم چیزی برای ثبت نام نیست هیچ لینکی جز اطلاعیه نیست حتی دفترچه هم نیست