گرایش های کارشناسی ارشد ایران شناسی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، رشته ایران شناسی در مقطع کارشناسی ارشد دارای چهار گرایش است. داوطلبان این رشته می‌توانند بر اساس علاقه خود در یکی از این گرایش‌ها در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهند. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد ایران شناسی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد ایران شناسی به شرح زیر است: 

۱- ایران باستان و میانه

۲- ایران شناسی تاریخ

۳- ایران شناسی فرهنگ مردم، آداب و رسوم و میراث فرهنگی

۴- اصول نسخه ­شناسی و مرمت نسخه های خطی و نسخه ­آرایی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته ایران شناسی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی ایران شناسی (کد ۱۱۲۷) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد ایران شناسی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد رشته ایران شناسی

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد ایران شناسی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته ایران شناسی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته ایران شناسی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد ایران شناسی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد ایران شناسی کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات