پارسه

گرایش های کارشناسی ارشد حسابداری

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، حسابداری در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۴ رشته زیرمجموعه خود است. این رشته در مجموع ۴ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی حسابداری، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد حسابداری چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد حسابداری به شرح زیر است: 

۱- حسابداری

۲- حسابرسی

۳- حسابداری مدیریت

۴- حسابداری بخش عمومی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته حسابداری در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی حسابداری (کد ۱۱۳۴) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد حسابداری را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه حسابداری

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد حسابداری به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته حسابداری در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته حسابداری در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد حسابداری و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد حسابداری کلیک کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات