پارسه

گرایش های کارشناسی ارشد علوم تربیتی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، علوم تربیتی در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۱۵ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۶ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی علوم تربیتی، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد علوم تربیتی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد علوم تربیتی به شرح زیر است: 

۱- برنامه­ ریزی درسی

۲- تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش

۳- مدیریت آموزشی

۴- آموزش و بهسازی منابع انسانی

۵- تحقیقات آموزشی

۶- ارزشیابی آموزشی

۷- تکنولوژی آموزشی

۱- بدون گرایش

۲- آموزش افراد با نیازهای ویژه

۸- مدیریت و برنامه ­ریزی آموزش عالی

۹- علوم تربیتی

– آموزش و پرورش پیش دبستانی

۱۰- فلسفه تعلیم و تربیت

– آموزش فلسفه به کودکان و نوجوانان

۱۱- برنامه ریزی آموزشی

۱۲- یادگیری الکترونیکی

۱۳- آموزش بزرگسالان*

۱۴- برنامه ریزی آموزشی و درسی

۱۵- آموزش ابتدایی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته علوم تربیتی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی علوم تربیتی (کد ۱۱۱۷) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد علوم تربیتی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه علوم تربیتی

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه علوم تربیتی-1117

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم تربیتی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته علوم تربیتی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته علوم تربیتی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد علوم تربیتی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم تربیتی کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات