پارسه

گرایش های کارشناسی ارشد علوم و مهندسی آب

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، علوم و مهندسی آب در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۲ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۸ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی علوم و مهندسی آب، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد علوم و مهندسی آب چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد علوم و مهندسی آب به شرح زیر است: 

۱- علوم و مهندسی آب

۱- آبیاری و زهکشی

۲- سازه­ های آبی

۳- رودخانه و اکوسیستم های آبی

۴- منابع آب

۵- مدیریت و برنامه ریزی منابع آب

۶- هواشناسی کشاورزی

۷- هیدرو انفورماتیک

۲- مهندسی طبیعت

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته علوم و مهندسی آب در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی علوم و مهندسی آب (کد ۱۳۰۲) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد علوم و مهندسی آب را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه علوم و مهندسی آب

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد علوم و مهندسی آب به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته علوم و مهندسی آب در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته علوم و مهندسی آب در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد علوم و مهندسی آب و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم و مهندسی آب کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات