پارسه
نوگام
همپا

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، مهندسی کامپیوتر در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۹ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۷ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی مهندسی کامپیوتر، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر به شرح زیر است: 

۱- مهندسی کامپیوتر

۱- شبکه‌های کامپیوتری

۲- امنیت سایبری

۳- هوش مصنوعی و رباتیکز

۴- معماری سیستم‌های کامپیوتری

۵- نرم افزار

۶- بیوانفورماتیک

۷- علوم داده

۸- بازی‌های یارانه‌ای

۹- اینترنت اشیاء

۲- الگوریتم‌ها و محاسبات

۳- قرآن کاوی رایانشی

۴- علوم و فناوری شبکه

۵- مواد، انرژی و تکنولوژی کوانتومی

۶- یادگیری الکترونیکی

۷- مدیریت آموزشگاهی ویژه هنرستانها (ویژه فرهنگیان)

۸- علم داده‌ها

۹- جرم‌یابی دیجیتال

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی مهندسی کامپیوتر (کد ۱۲۷۷) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی کامپیوتر

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته مهندسی کامپیوتر در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد مهندسی کامپیوتر و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر کلیک کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات