پارسه

گرایش های کارشناسی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، ژئوفیزیک و هواشناسی در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۳ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۷ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی ژئوفیزیک و هواشناسی، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی به شرح زیر است: 

۱- ژئوفیزیک

۱- لرزه شناسی

۲- زلزله شناسی

۳- ژئو مغناطیس

۴- گرانی­ سنجی

۵- ژئو الکتریک

۲- دکتری پیوسته ژئوفیزیک 

– زلزله شناسی

۳- هواشناسی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته ژئوفیزیک و هواشناسی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی ژئوفیزیک و هواشناسی (کد ۱۲۰۲) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه ژئوفیزیک و هواشناسی

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته ژئوفیزیک و هواشناسی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته ژئوفیزیک و هواشناسی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد ژئوفیزیک و هواشناسی کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات