انتشار اطلاعیه کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سمنان ۱۴۰۲

دانشگاه سمنان در نظر دارد از میان دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی دانشگاه‌های کشور، بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان نسبت به پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اقدام نماید.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، در راستای اجرای سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) جمهوری اسلامی ایران مربوط به حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، دانشگاه سمنان در نظر دارد مطابق آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان از میان دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی دانشگاه‌های کشور تعدادی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به صورت بدون آزمون پذیرش نماید.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه سمنان

متقاضیان پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور این دانشگاه در صورت داشتن شرایط ذکرشده در آیین نامه می‌توانند تا ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ به سامانه جامع آموزشی دانشگاه https://golestan.semnan.ac.ir مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

ارسال مدارک باید به صورت الکترونیکی از طریق سامانه گلستان دانشگاه سمنان صورت پذیرد.

  • به مدارکی که از طریق پست یا دستی ارسال شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– ارائه درخواست و دارا بودن شرایط لازم به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی‌باشد.

– در صورت وجود هر گونه مغایرت در شرایط متقاضیان با ضوابط موجود در فراخوان، درخواست ایشان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. 

– پذیرش اولیه دانشگاه به منزله پذیرش قطعی نیست و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سمنان

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی ۱۳۹۸ و بهمن ۱۳۹۷ به شرط دانش آموختگی حداکثر در ۸ نیم‌سال و ورودی مهر ۱۳۹۹ که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند، در صورت داشتن شرایط ذیل می‌توانند نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک اقدام نمایند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سمنان

۱) گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی تا پایان نیمسال تحصیلی ششم (عدد غیرصحیح تعداد واحدها به پایین گرد می‌شود).

۲) اتمام دوره کارشناسی حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی؛

۳) قرار گرفتن در فهرست ٪۲۰ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی در پایان نیمسال تحصیلی ششم (عدد غیرصحیح رتبه به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل می‌شود)؛

۴) پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان‌پذیر است.

تبصره ۱: ملاک تشخیص افراد واجد شرایط بندهای چهارگانه فوق وضعیت علمی-آموزشی متقاضیان در زمان ارائه درخواست به دفتر استعدادهای درخشان بوده و لذا تغییرات پدیدآمده در وضعیت علمی – آموزشی متقاضیان پس از ثبت درخواست (نظیر درج نمره دروس ناتمام و…) به هیچ وجه اعمال نمی‌شود.

تبصره ۲: برای متقاضیان دو رشته‌ای (تحصیل همزمان در دوره رشته تحصیلی مقطع کارشناسی) مدت مجاز مذکور در بند ۲ حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

متقاضیان مذکور در صورت پذیرش می‌توانند تحصیل خود را در هر یک از رشته‌های دوره کارشناسی پیوسته ادامه دهند.

تبصره ۳: یک سوم از ظرفیت‎های موجود در هر رشته-گرایش بر اساس ضریب همترازی معدل تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور به دانشجویان و دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌ها اختصاص داده می‌شود.

تبصره ۴: امکان ثبت درخواست برای دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه سمنان که جزء ٪۱۰ دوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند وجود دارد، اما پذیرش این دسته از متقاضیان صرفاً به شرط انصراف یا عدم تقاضای پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد افراد حائز شرایط بند ۳ (٪۲۰ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی) و با اولویت رتبه (به شرط دارا بودن سایر شرایط بندهای فوق) قابل بررسی است. تأکید می‌شود که این تبصره صرفاً مخصوص دانشجویان و دانش آموختگان واجد شرایط دانشگاه سمنان است.

تبصره ۵: به رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی کشوری در هر رشته، به شرط ارائه معرفی‌نامه از دبیرخانه المپیاد و دارا بودن شرایط بندهای چهارگانه فوق ظرفیت مازاد اختصاص داده می‌شود.

تبصره ۶: به متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ٪۲۰ برتر باشند، به شرط دارا بودن شرایط بندهای ۳ و ۴ ظرفیت مازاد برای پذیرش اختصاص داده می‌شود.

تبصره ۷: دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته در صورتی می‌توانند اقدام به ثبت درخواست کنند که سنوات تحصیلی آن‌ها در دوره کارشناسی پیوسته از زمان ورود به رشته و دانشگاه اول تا زمان دانش‌آموختگی از رشته و دانشگاه دوم حداکثر ۸ نیمسال تحصیلی باشد. مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین ٪۲۰ برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که از آن مدرک دریافت می‌کنند.

تبصره ۸: برای دانشجویانی که طرح کارورزی/کارآموزی بلند مدت در دوره کارشناسی خود شرکت کرده اند، به تناسب طول دوره کارآموزی (۳ تا ۱۲ ماه) مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی استِ برای مثال طول مدت مجاز تحصیل برای دانشجویانی که در دوره‌های ۳ تا ۶ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، حداکثر ۹ نیمسال بوده و برای دانشجویانی که در دوره‌های ۶ تا ۱۲ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، طول مدت مجاز تحصیل حداکثر ۱۰ نیمسال است.

تبصره ۹: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده اند، مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و رتبه‌بندی نامبردگان بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۱۰: برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تأیید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است. همچنین درخواست سایر دانشجویانی که از مرخصی بدون احتساب در سنوات و با تأیید دانشگاه استفاده کرده اند، قابل بررسی است.

تبصره ۱۱: برای دانشجویان موضوع تبصره‌های ۲ و ۸ و ۱۰ که در مدت ۹ یا ۱۰ نیمسال دانش آموخته می‌شوند به ترتیب معدل ۷ یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل ۶ نیمسال دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده اند، مقایسه می‌شود.

تبصره ۱۲: توافق نامه حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته‌های الویت دار کشور با بنیاد ملی نخبگان برای پذیرش بدون آزمون مورد تایید می‌باشد.

تبصره ۱۳: پذیرش دانشجویان نمونه کشوری در هر سال تحصیلی بر اساس مصوبه شورای هدایت و با معرفی حائزین شرایط توسط سازمان سنجش به دانشگاه انجام می‌شود.

تبصره ۱۴: پذیرش دانشجو از طریق این آییننامه در دوره‌های روزانه به صورت رایگان و در سایر دوره‌ها براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه انجام می‌شود.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۲ دانشگاه سمنان

متقاضیان ثبت نام در فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه دانشگاه سمنان لازم است نسبت به ارسال مدارک زیر اقدام کنند:

۱) تصویر شناسنامه؛

۲) تصویر کارت ملی؛

۳) گواهی رتبه در میان دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی که به تایید اداره آموزش دانشگاه محل تحصیل متقاضی رسیده باشد؛

۴) ریزنمرات دوره کارشناسی؛

۵) پرداخت وجه غیر قابل استرداد ۱۰۰۰۰۰۰ ریال معادل صد هزار تومان از طریق درگاه الکترونیکی تعیین شده در سامانه گلستان دانشگاه سمنان (وجه پرداختی بابت ثبت نام در این فراخوان به هیچ وجه مسترد نمی‌شود).

– مدارک اختیاری

در شرایط برابر دارندگان مدارک زیر در اولویت قرار خواهند گرفت:

۱) سوابق پژوهشی (مقالات علمی معتبر، گواهی ثبت اختراع، …)؛

۲) گواهی احراز رتبه برتر در مسابقات علمی – دانشجویی کشوری.

تذکرات مهم

۱- دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه سمنان باید درخواست صدور گواهی رتبه را از طریق وبگاه دفتر استعدادهای درخشان – منوی ارسال اینترنتی درخواست، به دفتر استعدادهای درخشان ارسال نمایند. لذا از مراجعه حضوری خودداری شود.

۲- تمام دانشجویانی که براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو وارد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور می‌شوند و مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت میکنند، در صورت داشتن شرایط می‌توانند از تسهیلات آیین نامه بهره‌مند شوند. اولویت با دانشجویان دانشگاه‌های هم تراز و و بالاتر از دانشگاه سمنان است.

۳- اتباع غیر ایرانی مقیم ایران ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند متقاضی استفاده از تسهیلات این آیین نامه باشند.

۴- پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بر مبنای اولویت‌های رشته/گرایش‌های کارشناسی مرتبط با رشته/گرایش‌های کارشناسی ارشد مورد تقاضا صورت میگیرد.

۵- پذیرش نهایی بر اساس مدارک و سوابق داوطلب صورت می‌گیرد. لذا به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۶- پذیرش نهایی منوط به تأیید شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان و سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد.

۷- در صورت پذیرش نهایی به همراه داشتن اصل مدارک ارسالی برای ثبت نام ضروری است.

۸- در صورت پذیرش نهایی متقاضی در دانشگاه سمنان و درج نام پذیرفته شده در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور توسط دانشگاه سمنان، متقاضی حق پذیرش از دانشگاه دیگری را ندارد و حذف نام متقاضی از پرتال سازمان سنجش مقدور نخواهد بود.

۹- اسامی پذیرفته شدگان نهایی از طریق سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان برای ثبت نام اعلام خواهد شد. عدم مراجعه و ثبت نام در موعد مقرر (که متعاقباً اعلام خواهد شد) به معنی انصراف از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سمنان خواهد بود.

۱۰- حق اعمال تغییر در عنوان و ظرفیت برخی رشته-گرایش‌ها برای سازمان سنجش آموزش کشور محفوظ می‌باشد.

۱۱- ارسال مدارک هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه سمنان

رشته و گرایش های دارای پذیرش  کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سمنان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ به شرح زیر است:

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سمنان کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه سمنان تا ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سمنان چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه سمنان در سال ۱۴۰۲ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات