پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه ۱۴۰۲

فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه مراغه در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه مراغه بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از بین دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد و…) که جزء ۲۰ درصد برتر میانگین معدل دانشجویان هم ورودی و هم رشته خود می‌باشند، در کلیه رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوطه دانشجو می پذیرد.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه

شرایط و ضوابط پذیرش کارشناسی ارشد بدون ازمون استعداد درخشان ۱۴۰۲ دانشگاه مراغه به شرح زیر است:

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال‌های اول و دوم سال ۱۳۹۸ که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود (مصوب شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی) و به لحاظ میانگین معدل کل جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه

تبصره ۱: دانش آموختگان ورودی بهمن ۹۷ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال می‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصره ۲: چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته‌ای با ۲۰ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، تقاضای دانشجویان با میانگین معدل کل ده درصد برتر بعدی در پایان شش نیمسال (۳۰ درصد برتر) در صورت دارا بودن سایر شرایط بررسی می‌شود.

تبصره ۳: دانشجویانی که درنیمسال‌های ۹۸۲، ۹۹۱ و ۹۹۲ و به دلیل مرتبط با شیوع بیماری کرونا با تایید دانشگاه حذف واحد (با درج در کارنامه تحصیلی) داشته‌اند، حدنصاب واحدهای درسی آنان با کسر حداکثر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی – مطابق شرایط و ضوابط آیین نامه و ابلاغیه‌های وزارت عتف – محاسبه می‌گردد.

۲- متقاضی باید حداکثر تا ۱۴۰۲/۶/۳۱ و طی ۸ نیمسال دانش آموخته شود.

تبصره ۱: در خواست متقاضیان ورودی ۱۳۹۹ که در ۶ نیمسال تحصیلی دانش آموخته می‌شوند و به لحاظ میانگین معدل کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ۲۰ درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون قابل بررسی است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت نام نمایند.

تبصره ۲: تقاضای برگزیدگان علمی در رشته‌هایی که برنامه درسی آن‌ها طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته ۹ نیمسال تحصیلی مصوب شده باشد، قابل بررسی است.

۳- تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می‌توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند، لذا دانشجویان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته مجاز به شرکت در فراخوان نمی‌باشند.

۴- جهت اطلاع از نحوه محاسبه ۲۰ درصد و ۳۰ درصد برتر به وبگاه دانشگاه مراغه در قسمت امور استعدادهای درخشان مراجعه فرمایید.

۵- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی مجاز است و لذا تاریخ فارغ التحصیلی متقاضیان نباید بیش از یک سال گذشته باشد.

۶- طول مدت مجاز تحصیلی برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته حداکثر ۱۰ نیمسال آموزشی و برای دانشجویانی که تغییر رشته داده‌اند، حداکثر ۹ نیمسال آموزشی می‌باشد.

۷- طول مدت مجاز تحصیلی برای دانشجویانی که در دوره‌های ۳ تا ۶ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، حداکثر ۹ نیمسال و برای دوره‌های ۹ تا ۱۲ ماهه حداکثر ۱۰ نیمسال می‌باشد.

تعیین اولویت ها (انتخاب رشته/ گرایش):

متقاضیان می‌توانند حداکثر دو رشته / گرایش را به ترتیب اولویت خود انتخاب (طبق کد رشته‌های دفترچه آزمون ارشد ۱۴۰۱ سازمان سنجش) و در فرم گواهی رتبه درج و سپس ارسال نمایند.

تبصره ۱: درخواست متقاضی صرفا در اولویت‌هایی بررسی می‌شود که نام رشته و گرایش آن‌ها در ایمیل، قید گردیده باشد. لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته / گرایش‌ها و اولویت آن‌ها دقت نماید.

تبصره ۲: احتمال تغییر و یا حذف رشته‌های مشمول پذیرش وجود دارد. در صورت حذف احتمالی رشته / گرایش، حقی برای متقاضی ایجاد نمی‌شود.

تذکرات مهم

۱- وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک یاعدم پذیرش، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

۲- در صورتی که متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را ارسال نماید و یا مدارک اسکن شده خوانا نباشد، درخواست وی بررسی نخواهد شد.

۳- دانشجو موظف است در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به تکمیل دقیق فرم مطابق با مدارک بارگذاری شده اقدام نماید. در صورت‌ عدم رعایت موارد فوق، مسئولیت هر گونه اشکالی بر عهده دانشجو بوده و حق اعتراضی ندارد.

۴- تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل افراد پذیرفته بر اساس آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد مجاز نیست.

۵- پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

۶- اصل مدارک پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان اخذ خواهد گردید.

۷- هنگام ارسال مدارک حتما شماره تلفن تماس ثابت و همراه ذکر گردد.

۸- فرم گواهی رتبه از وبگاه دانشگاه بخش استعدادهای درخشان قابل دریافت است.

زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه مراغه

آخرین مهلت ارسال مدارک کارشناسی ارشد بدون کنکور ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ است.

دانشجویان پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط و تکمیل مدارک، کپی مدارک را به همراه فرم تکمیل شده گواهی رتبه (وبگاه دانشگاه مراغه، بخش استعدادهای درخشان) به صورت حضوری یا از طریق پست به اداره امور استعدادهای درخشان دانشگاه مراغه تحویل یا ارسال نمایند.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه مراغه

مدارک مورد نیاز داوطلبان پذیرش بدون کنکور دانشگاه مراغه در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به شرح زیر است:

۱- عکس

۲- کپی کارت ملی و صفحه اول شاسنامه

۳- کپی ریزنمرات تا پایان نیمسال ششم

۴- فرم گواهی رتبه (تا پایان نیمسال شش) تایید شده توسط اداره آموزش دانشگاه محل تحصیل

تبصره: گواهی رتبه سایر دانشگاه‌ها باید در سربرگ دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و پس از امضا و مهر دانشگاه محل تحصیل، اسکن و ارسال شود.

۵- کپی فیش واریزی به مبلغ یک میلیون ریال به حساب دانشگاه مراغه

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه مراغه تا ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه مراغه در سال ۱۴۰۲ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات