پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شاهد ۱۴۰۲

شرایط و نحوه ثبت نام فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه شاهد برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه شاهد به استناد آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان از بین دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز و مستعد دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد و سایر دانشگاه‌ها و بر طبق موارد مندرج در این اطلاعیه، پس از بررسی مدارک علمی-پژوهشی، انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی جهت دوره روزانه کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ برای رشته-گرایش‌های مندرج در جدول پیوست این فراخوان دانشجو می‌پذیرد.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شاهد

متقاضیان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه شاهد لازم است شرایط زیر را داشته باشند:

۱- دارا بودن صلاحیت عمومی جهت ادامه تحصیل بر اساس مقررات دانشگاه شاهد و آیین‌نامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

۲- دانشجویان کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد و سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی ورودی بهمن ۹۷ (به شرط دانش آموختگی طی ۸ نیمسال تا بهمن ۱۴۰۱) و ورودی‌های مهر ۹۸ (به شرط دانش آموختگی تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱)، مشروط بر احراز یکی از شرایط زیر:زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شاهد

۲-۱ دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد و سایر دانشگاه‌های دولتی که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی (و تابستان متصل به ترم ششم تحصیلی)، سه چهارم از واحدهای درسی (عدد غیرصحیح تعداد واحدها به پائین گرد شود) مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی را گذرانده و به لحاظ معدل کل نمرات جزء بیست درصد برتر (عدد غیرصحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) دانشجویان هم رشته – هم ورودی خود باشند و حداکثر طی ۸ نیمسال دانش آموخته شوند.

۲-۲ دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی (و یا تابستان متصل به ترم ششم تحصیلی) سه چهارم واحدهای درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزشی را گذرانده و جزء ده درصد برتر بعدی، رتبه‌های بعد از بیست درصد (پذیرش در صورت‌ عدم تکمیل ظرفیت در رشته‌های انتخابی) باشند.

۳-۲ درخواست پذیرش متقاضیانی که در طول ۶ نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته دانش آموخته شوند و به لحاظ معدل کل در مقایسه با معدل کل نمرات ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال، قابل بررسی است.

۴-۲ دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بهره‌مند شوند که سنوات تحصیلی آن‌ها در دوره کارشناسی پیوسته از ورود به رشته و دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته و دانشگاه دوم حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

۵-۲ سایر دانشجویان کارشناسی واجد شرایط برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر مطابق با استناد آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره کارشناسی ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو (صلاحیت‌های عمومی) در دانشگاه شاهد:

 • اعتقاد به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام

 • اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی‌عدم سابقه وابستگی تشکیلاتی، هواداری از احزاب و سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی

 • نداشتن سابقه محکومیت کیفری موثر

 • پایبندی کامل به ضوابط و مقررات دانشگاه

 • رعایت کامل ضوابط پوشش اسلامی و شئونات اسلامی برای خواهران و برادران (اعتقاد و التزام عملی به چادر به عنوان حجاب برتر برای خواهران ضروری است.)

در خصوص صلاحیت‌های عمومی متقاضیان دوره و احراز موارد فوق بررسی لازم از سوی واحد بررسی صلاحیت‌های عمومی دانشگاه صورت پذیرفته و پذیرش داوطلبان منحصراً منوط به تایید واحد بررسی صلاحیت‌های عمومی دانشگاه خواهد بود.

تذکرات مهم:

– رشته‌های مندرج در جدول رشته‌ها نهایی نمی‌باشد، هر گونه تغییر در رشته‌ها (اضافه یا حذف یک یا چند رشته /گرایش) از طریق سایت دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

– متقاضی موظف است حداکثر تعداد سه رشته/گرایش مقطع کارشناسی ارشد را (مرتبط با رشته مقطع کارشناسی) به ترتیب اولویت (براساس جدول رشته ها) مشخص نماید.

– درخواست متقاضیان صرفاً دراولویت‌هایی بررسی می‌شود که در فرم تقاضانامه و در زمان ثبت نام اینترنتی انتخاب کرده است، لذا در انتخاب رشته/گرایش دقت کامل صورت پذیرد. (نام رشته و گرایش درج شده در سامانه ثبت نام و فرم تقاضانامه یکسان باشد). عدم حضور در مصاحبه صلاحیت‌های عمومی در تاریخ‌های اعلام شده از سوی این دانشگاه به منزله انصراف متقاضی تلقی خواهد شد.

– مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند قابل بررسی نخواهد بود.

– چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایریتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، پذیرش دانشجو لغو و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

– بدیهی است تکمیل فرم تقاضانامه و شرکت در این فراخوان هیچ‌گونه حقی برای متقاضی جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ این دانشگاه ایجاد نمی‌کند.

– پس از بررسی مدارک ارسالی نتیجه نهایی (پذیرش مشروط) به نحو مقتضی به متقاضیان اطلاع‌رسانی خواهد شد. ضرورت دارد پذیرفته شدگان در تاریخی که متعاقباً در سایت دانشگاه اعلام خواهد شد جهت ارائه اصل مدارک و سوابق تحصیلی خود (که در سامانه ثبت نام بارگذاری نموده اند) اقدام نمایند. بدیهی است پذیرش و ثبت نام قطعی منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور و سایر مراجع ذیصلاح است.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه شاهد

متقاضیان باید جهت ثبت نام الکترونیکی تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ با مراجعه به سامانه استعداد درخشان به آدرس اینترنتی http://sabt.shahed.ac.ir نسبت به ثبت نام پذیرش بدون آزمون استعداد درخشال سال ۱۴۰۲ و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

فرآیند ثبت نام متقاضیان:

 1. مرحله نخست به آدرس اینترنتی http://sabt.shahed.ac.ir سامانه ثبت نام پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه مراجعه نمائید.

 2. پس از ثبت اطلاعات اولیه هویتی یک ایمیل برای متقاضی ارسال خواهد شد که به منزله لینک فعالسازی ایمیل بوده و از آن برای ایجاد حساب کاربری استفاده شده و کاربر برای ورود به سامانه ثبت نام پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان استفاده می‌کند. (داوطلبان حداکثر تا ۴ ساعت باید نسبت به فعال‌سازی ایمیل خود اقدام و وارد سامانه ثبت نام شوند).

 3. متقاضیان باید نسبت به آماده‌سازی مدارک و تکمیل فرم‌ها مطابق فراخوان و بارگذاری آن‌ها در سامانه ثبت نام اقدام نمایند.

 4. در قسمت دانلود فرم‌ها سه فرم قرار داده شده است که باید متقاضی به شرح زیر تکمیل و در قالب فایل PDF در سامانه بارگذاری نماید:

  • فرم شماره ۱: تقاضانامه بطور کامل تکمیل و پس از امضاء متقاضی بارگذاری شود.

   فرم شماره ۲: گواهی استعداد درخشان مربوط به دانشجویان دانشگاه شاهد که پس از تکمیل به تائید دانشکده مربوطه رسیده باشد.

  • فرم شماره ۳: گواهی استعداد درخشان مربوط به دانشجویان سایر دانشگاه‌ها که باید بعد از تکمیل به تائید دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد.

 5. متقاضی باید در قسمت انتخاب رشته، حداکثر سه رشته /گرایش مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی را به ترتیب اولویت و به همراه کد رشته‌ها در سامانه وارد نماید. (بعد از تایید نهایی رشته انتخابی از سوی متقاضی امکان تغییر وجود ندارد و می‌بایست مراحل ثبت نام از ابتدا شروع نماید).

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۲ دانشگاه شاهد

مدارکی که لازم است متقاضیان پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد این دانشگاه ارسال کنند به شرح زیر است:

 • یک قطعه عکس اسکن شده به فرمت JPEG با حداکثر حجم KB ۱۰۰

 • اسکن واضح صفحات اول و دوم شناسنامه (سریال شناسنامه مشخص باشد) و صفحه مربوط به درج تغییرات شناسنامه

 • اسکن واضح کارت ملی یا رسید درخواست صدور کارت ملی

 • اسکن واضح کارنامه تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته به تفکیک کلیه ترم‌های تحصیلی مختص دانشجویان سایر دانشگاه‌ها (تعداد واحد، معدل هر ترم، تعداد کل واحدها و معدل کل تا پایان ترم ششم تحصیلی و یا تابستان متصل به ترم ششم تحصیلی لحاظ شده باشد).

 • تکمیل فرم تقاضانامه شماره ۱

 • تکمیل فرم گواهی تعداد واحد گذرانده، معدل و رتبه (فرم شماره ۲ مربوط به دانشجویان دانشگاه شاهد و فرم شماره ۳ مربوط به دانشجویان سایر دانشگاه‌ها

 • حداقل یک عدد توصیه نامه علمی رسمی، یک نسخه از مقالات منتشر شده در مجلات علمی و پژوهشی، ثبت اختراع یا سایر موارد (درصورت وجود).

 • کلیه مدارک لازم را واضح اسکن نموده و به تفکیک موارد درخواستی در قالب فایل PDF (پی دی اف) بارگذاری نمائید.

 • به مدارک ناقص یا ناخوانا ترتیب اثر داده نخواهد شد.

آخرین مهلت ارسال مدارک تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ می‌باشد.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه شاهد

رشته و گرایش های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شاهد در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شاهد کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه شاهد تا ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شاهد چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه شاهد در سال ۱۴۰۲ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
عرفان
اسفند ۲۳, ۱۴۰۱ ۹:۰۲ ب٫ظ

سلام منظور از استعداددرخشان معدل کارشناسی هست؟ یا مقام خاصی نیاز هست؟