پارسه
نوگام
همپا

انتشار اطلاعیه جزییات برگزاری مصاحبه و آزمون عملی رشته های خاص ارشد ۱۴۰۲

اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص تاریخ و محل مصاحبه یا برگزاری آزمون عملی معرفی‌شدگان کد رشته‌های امتحانی دارای شرایط خاص و بورسیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، اطلاعیه سازمان سنجش به شرح زیر است:

به اطلاع معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دارای شرایط خاص یا بورسیه در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ که اسامی آنها در درگاه اطلاع رسانی منتشر شده، می‌رساند با توجه به نکات ذیل و برنامه زمانی مشخص شده، برای مصاحبه آزمون اختصاصی آزمون تشریحی آزمون پروژه و سایر مراحل گزینش به نشانی اعلام شده مراجعه نمایند. عدم مراجعه برای شرکت در مراحل فوق، به منزله انصراف متقاضی از گزینش در کدرشته محل یا رشته محل‌های انتخابی مربوط تلقی می‌شود و فرصت دیگری برای انجام مراحل مذکور وجود نخواهد داشت.

یادآوری: معرفی شدگان لازم است از روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۳/۲۸ برای اطلاع از مدارک مورد نیاز، زمان و محل مصاحبه به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایند.

شایان ذکر است آن دسته از متقاضیانی که با توجه به اولویت کدرشته محل های انتخابی شانس قبولی در رشته های انتخابی قبل از کدرشته های شرایط خاص و بورسیه کدرشته های موضوع این اطلاعیه را داشته اند یا حداقل نمره علمی لازم برای معرفی مرحله مصاحبه این رشته ها را نداشته اند در فهرست معرفی شدگان چند برابر قرار نگرفته اند. این متقاضیان پس از اعلام نتایج نهایی و رویت کارنامه کدرشته محل‌های انتخابی در صورت هر گونه سوال میتوانند با این سازمان مکاتبه نمایند.

الف) برنامه زمانی شرکت در مصاحبه و سایر مراحل گزینش رشته های دارای شرایط خاص یا بورسیه کارشناسی ارشد

۱- متقاضیانی که اسامی آنان در درگاه اطلاع رسانی این سازمان به عنوان معرفی شده چند برابر ظرفیت رشته یا دانشگاه ها و موسسات دارای شرایط خاص یا بورسیه از رشته های امتحانی مربوط درج شده لازم است با توجه به شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه های راهنمای شماره ۱ و ۲ آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲، مفاد شرایط و ضوابط اختصاصی کدرشته محل های دارای شرایط خاص و بورسیه (مندرج در صفحات ۴۸۲ تا ۵۰۸ دفترچه راهنمای شماره ۲) و این اطلاعیه در موعد مقرر برای انجام مصاحبه آزمون اختصاصی یا سایر مراحل گزینش به محل ذیربط مراجعه نمایند. در غیر این صورت در مرحله نهایی در کدرشته محل انتخابی مربوط گزینش نخواهند شد.

۲- متقاضیان لازم است شرایط و ضوابط اختصاصی موسسه دارای شرایط خاص با دستگاه اجرایی بورس دهنده را نیز داشته باشند.

۳- معرفی شدگان چند برابر ظرفیت باید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام، مدارک مورد نیاز، زمان و مراحل مصاحبه به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه ذیربط مراجعه نمایند.

۴- گزینش نهایی از بین متقاضیانی خواهد بود که نتیجه مصاحبه آزمون اختصاصی و سایر مراحل گزینش آنان توسط مراجع ذیربط تایید شده باشد.

۵- پس از انقضای مهلت مقرر برای شرکت در مصاحبه با آزمون اختصاصی هیچ تقاضایی قابل پذیرش نیست. لذا به متقاضیان تاکید می‌شود در مهلت تعیین شده به محل ذیربط مراجعه نمایند.

یادآوری های مهم:

الف- برای رشته های دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی اسامی چندبرابر ظرفیت در درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام نخواهد شد. زمان برگزاری مصاحبه و سایر موارد به طریق مقتضی توسط دانشگاه مذکور به اطلاع متقاضیان ذینفع خواهد رسید.

ب- اسامی معرفی شدگان کدرشته های امتحانی ۱۱۵۴، ۱۱۵۵ و ۱۱۵۷ دانشگاه جامع امام حسین (ع) در این مرحله اعلام نشده است و متقاضیان باید موضوع را از طریق دانشگاه مذکور پیگیری نمایند.

ج- اسامی معرفی شدگان کدرشته امتحانی ۱۱۴۹ دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مرحله درج نشده است و متقاضیان باید موضوع را از طریق دانشکده مذکور پیگیری نمایند.

د- از آنجائی که پذیرش نهایی متقاضیان رشته های مربیگری کسب و کار از کدرشته امتحانی ۱۱۴۲ و مدیریت امور شهری از کدرشته امتحانی ۱۱۴۸ (بجز دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دارای شرایط خاص) به صورت متمرکز و بدون مصاحبه است، همان نمرات اکتسابی متقاضیان در آزمون ملاک قرار داده می شود.
ه- معرفی شدگان کدرشته محل‌های ۱۹۵۱۴ و ۱۹۵۵۹ از کدرشته امتحانی ۱۲۵۱ کدرشته محل ۲۱۵۴۴ از کدرشته امتحانی ۱۲۶۷ و کدرشته محل‌های ۲۲۴۹۶ و ۲۲۶۵۹ از کدرشته امتحانی ۱۲۷۷ دانشگاه تهران و تمامی داوطلبانی که اقدام به انتخاب کدرشته محل‌های مجموعه امتحانی مطالعات جهان کد (۱۱۳۱) از همه کد ضرایب مربوط به دانشگاه تهران نموده اند لازم است در مصاحبه این رشته شرکت نمایند. برای اطلاع از زمان و نحوه مراجعه برای مصاحبه باید به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه تهران به نشانی https://academics.ut.ac.ir/fa/news/35122 مراجعه نمایند.

ب) آزمون پروژه عملی کدرشته های امتحانی ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۰، ۱۳۶۲، ۱۳۶۴ و ۱۳۶۵

پروژه عملی کدرشته های امتحانی ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۲، ۱۳۶۴ و ۱۳۶۵ در صبح و بعد از ظهر روزهای چهارشنبه پنج شنبه و جمعه به تاریخ ۲۸، ۲۹ و ۱۴۰۲/۴/۳۰ منحصراً در شهر تهران و برای آن دسته از متقاضیان که بر اساس مندرجات کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) هستند و حداقل یکی از کدرشته محل‌های رشته های تحصیلی پروژه دار را نیز انتخاب نموده (منحصراً دوره های روزانه و نوبت دوم «شبانه») و هزینه برگزاری آزمون تشریحی یا عملی خود را همزمان با تکمیل فرم انتخاب رشته پرداخت نموده اند، براساس جدول ذیل برگزار خواهد شد.

برای آن دسته از متقاضیانی که مجاز به شرکت در آزمون دو پروژه هستند، دو کارت ورود به جلسه به صورت جداگانه قابل دریافت است. برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است. آدرس حوزه برگزاری آزمون بر روی پرینت کارت ورود به جلسه درج خواهد شد. راهنمای شرکت در آزمون و کارت ورود به جلسه آزمون از روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۴/۲۶ از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل مشاهده و پرینت است.

تبصره: نظر به اینکه در کدرشته امتحانی ۱۳۵۲ مجموعه (معماری) سه پروژه عملی یا تشریحی برگزار می‌شود، برای آن دسته از متقاضیان هر یک از گرایش های کدرشته امتحانی مذکور در صورت پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی هر یک از پروژه های ذیربط یک کارت ورود به جلسه آزمون جداگانه در نظر گرفته شده و لازم است با توجه به کدرشته محل‌های انتخابی بابت هر یک از پروژه های مربوط نسبت به پرینت کارت پروژه مربوط اقدام نمایند.

جدول اطلاعات کدرشته محل‌های امتحانی دارای پروژه آزمون عملی

نام درس/رشته امتحانیکد رشته امتحانیزمان پاسخگوییتاریخ پرینت کارت ورود به جلسهتاریخ برگزاری آزمون
اسکیس معماری منظر۱۳۶۵۲۴۰ دقیقه۱۴۰۲/۴/۲۶عصر چهارشنبه ۱۴۰۲/۴/۲۸ 
نقاشی۱۳۵۸
مطالعات فرهنگ و معماری ایران۱۳۵۲۱۸۰ دقیقهصبح پنجشنبه ۱۴۰۲/۴/۲۹
تجزیه و تحلیل نمایش نامه۱۳۵۷
ارتباط تصویری۱۳۵۸۲۴۰ دقیقه
طراحی پارچه و لباس۱۳۶۴
اسکیس معماری داخلی۱۳۵۲عصر پنجشنبه ۱۴۰۲/۴/۲۹
نمایشنامه نویسی۱۳۵۷۱۸۰ دقیقه
تصویر متحرک (انیمیشن)۱۳۵۸۲۴۰ دقیقه
اسکیس معماری۱۳۵۲صبح جمعه ۱۴۰۲/۴/۳۰
تصویر سازی۱۳۵۸
مجموعه برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری۱۳۵۰۱۸۰ دقیقهعصر جمعه ۱۴۰۲/۴/۳۰
اسکیس طراحی شهری۱۳۵۱
طراحی صنعتی۱۳۶۲۲۴۰ دقیقه

متقاضیانی که بر اساس مندرجات کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) شده و نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی خود در موعد مقرر اقدام نموده و هزینه برگزاری آزمون عملی پروژه یا پروژه های انتخابی خود را در کدرشته امتحانی مربوط همزمان با تکمیل فرم انتخاب رشته پرداخت نموده اند، در صورتی که در پرینت کارت شرکت در آزمون با مشکل مواجه شوند یا اشکالی در مندرجات کارت خود مشاهده نمایند لازم است در روز سه شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۴/۲۷ از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ و ۱۴:۰۰ تا ۱۸:۰۰ برای پیگیری با شماره تلفن ۳۶۲۷۰۰۶۱ با پیش شماره ۰۲۶ تماس حاصل نمایند.

منابع آزمون تشریحی درس تجزیه و تحلیل نمایشنامه رشته کارگردانی نمایش از کدرشته امتحانی ۱۳۵۷ به شرح زیر است:

۱- کوکوی کبوتران حرم “علی رضا نادری” ۲- روزنه آبی “اکبر رادی” ۳- با کای “اوریپید” ۴- در انتهای گلو “یوسف الگیندی” ۵- هملت “شکسپیر” ۶- روزنکرانتز و گیلدنسترن مرده اند “تام استوپارد ” ۷- گوریل پشمالو “یوجین اونیل”

لازم به ذکر است داوطلبان موظفند تمامی کتب معرفی شده را مطالعه نمایند.

ج) نمایش عروسکی از کد رشته امتحانی ۱۳۵۶، بازیگری از کدرشته امتحانی ۱۳۵۷، مجموعه رشته موسیقی کد ۱۳۶۰ و عکاسی از کدرشته امتحانی ۱۳۵۸

زمان و مکان انجام مصاحبه و پروژه آزمون عملی رشته نمایش عروسکی (کد ۱۳۵۶)

مکان مصاحبه و آزمون پروژه عملی: تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، روبروی خیابان طالقانی، دانشگاه تهران، دانشکدگان هنرهای زیبا، گروه آموزشی هنرهای نمایشی است.

زمان مصاحبه و آزمون عملی به شرح جدول زیر است:

جدول زمان بندی مراجعه برای برادران

زمان مراجعه
روزتاریخحرف اول نام خانوادگی
یکشنبه۱۴۰۲/۵/۸از حرف “الف” تا حرف “ی”

جدول زمان بندی مراجعه برای خواهران

زمان مراجعه
روزتاریخحرف اول نام خانوادگی
یکشنبه۱۴۰۲/۵/۸از حرف “الف” تا حرف “س”
دوشنبه۱۴۰۲/۵/۹از حرف “س” تا حرف “ی”

توضیح: داوطلبان لازم است برای تعیین نوبت مصاحبه از ساعت ۷:۳۰ صبح با همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه عکس دار و پرینت کارنامه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ در محل آزمون حضور داشته باشند.

آمادگی داوطلبان: داوطلبان رشته نمایش عروسکی لازم است ۵ عنوان نمایشنامه زیر را مطالعه و تحلیل نمایند.

عناوین نمایشنامه ها: ریچارد سوم “شکسپیر”، صندلی‌ها “یونسکو”، آخرین نوار کراپ “بکت”، قتل غیر عمد “کوبه آبه”، به گزارش زنان تروا “ثمینی و رضایی راد”

مواردی که داوطلبان باید در آزمون رعایت کنند:

۱- سوابق کاری خود را به شکل مکتوب (عکس و مدارک) همراه داشته باشند دیدن فیلم کارها به عنوان سابقه اجرایی در محل آزمون مقدور نیست.
۲- تحلیل کل آثار اعلام شده باید توسط داوطلب آماده شود.
۳- داوطلب باید اجرای عروسکی یکی از آثار را به صورت انفرادی آماده نماید (تمامی امور اجرایی باید توسط داوطلب و به تنهایی انجام گیرد).
۴- اثر انتخابی باید حداکثر در ده دقیقه اجرا شود.
۵- اجرا میتواند برداشتی کلی از نمایشنامه یا بخشی از آن باشد.
۶- آوردن وسایل مورد نیاز به عهده داوطلب است.

زمان و مکان انجام مصاحبه و پروژه آزمون عملی رشته بازیگری (کد ۱۳۵۷)

مکان مصاحبه و آزمون پروژه عملی: تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، روبروی خیابان طالقانی، دانشگاه تهران، دانشکدگان هنرهای زیبا، گروه آموزشی هنرهای نمایشی است.

زمان مصاحبه و آزمون عملی به شرح جدول زیر است:

جدول زمان بندی مراجعه برای برادران

زمان مراجعه
روزتاریخحرف اول نام خانوادگی
یکشنبه۱۴۰۲/۵/۸از حرف “الف” تا حرف “ش”
دوشنبه۱۴۰۲/۵/۹ار حرف “ص” تا حرف “ی”

جدول زمان بندی برای خواهران

زمان مراجعه
روزتاریخحرف اول نام خانوادگی
یکشنبه۱۴۰۲/۵/۸حرف “الف”
دوشنبه۱۴۰۲/۵/۹از حرف “ب” تا حرف “ز”
سه شنبه۱۴۰۲/۵/۱۰از حرف “ژ” تا حرف “ی”

الف) همراه داشتن و ارائه اسناد و مدارک مربوط به سوابق بازیگری (مانند بروشور، پوستر یا عکس و دیگر فعالیتهای تئاتری اعم از آموزشی، پژوهشی و هنری.

ب) آمادگی برای اجرای یک قطعه نمایش به صورت بداهه.

ج) اجرای یک قطعه منتخب به شرح زیر:

۱) خانم ها میبایست تک گویی لیدی «مکبث» از نمایشنامه «مکبث» از کتاب «مجموعه آثار ویلیام شکسپیر» را اجرا و بازی کنند (مطابق متن ذیل)

۲) آقایان لازم است تک گویی شخصیت «مکبث» از نمایشنامه «مکبث» از کتاب «مجموعه آثار ویلیام شکسپیر» را اجرا و بازی کنند (مطابق متن ذیل)

متن تک گویی آزمون عملی بازیگری به تفکیک نقش خانم ها و آقایان

متن نمایشی مربوط به آزمون عملی کارشناسی ارشد رشته بازیگری

نقش خانم ها: تک گویی «لیدی مکیث» از نمایشنامه «مکبث» از کتاب «مجموعه آثار ویلیام شکسپیر»

 

نقش آقایان: تک گویی شخصیت «مکبث» از نمایشنامه «مکبث» از کتاب «مجموعه آثار ویلیام شکسپیر»

لیدی مکبث:

«آنها را در روز کامیابی خود ملاقات کردم و از منابع قابل اعتمادی شنیدم که اطلاعات آنها بیش از انسان فانی است. وقتی که با اشتیاق فراوان خواستم از آنها مطالب بیشتری جویا شوم. خود را به‌صورت هوا درآوردند و نایدید شدند. هنگامی که از تعجب مبهوت شده بودم پیامی از شاه رسید که همه با عنوان خان کادور به من تهنیت گفتند؛ همان عنوانی که آن خواهران غریب مرا با آن مخاطب ساختند. آنها از روزی سخن گفتند که طبق گفته آنها شاه خواهم شد. ای شریک عزیز بزر گی من. شایسته دانستم این مطالب را به تو بگویم برای اینکه به علت بی- خبری از مقامی که در انتظار تو است از شادمانی تو کاسته نشود. این را به قلب خود بسیار. خدانگهدار.»

ای خان گلامپس. تو اکنون خان کادور هستی و آنچه به تو وعده داده شده است خواهی شد ولی از سرشت تو ترسناکم زیرا طبیعت تو و بیش از حد مملو از شیر محبت انسانی است که بتواند راه میان‌بر را بر گزیند. تو مایلی به بزرگی برسی و در این راه حس جاه‌طلبی هم داری ولی فاقد ان اراده عاری از وسواسی هستی که باید همراه آن باشد. هدف بلند پایه‌ای را که می‌خواهی به آن برسی مایلی حتما از راه شرافتمندانه‌ای دنبال کنی. تو حاضر نیستی راه نامشرو‌عی بر گزینی ولی انتظار آن سودی را می‌کشی که جز از این راه میسر نیست. ای خان بزرگ گلامیس. تو آن چیزی را می‌طلبی که به تو می‌گوید: «اگر آن را می‌خواهی پس آنچه لازم است بکن.» بعنی آنچه را که تو از آن میترسی ولی مایل نیستی که اجرا نشود. به اینجا بشتاب تا من روح خود را در کالبد تو نفوذ دهم و با زبان متهور خود مانعی را که در راه تاج طلایی تو است از میان بردارم» زیرا سرنوشت و قوای ماورای طبیعت. هر دو به نظر می‌رسند که مایلند تو را به پادشاهی برسانند.

مکبث:

آیا این چیزی که جلو چشمم ظاهر شده و د سته آن به طرف من است خنجر است؟ بیا تو را به دست گیرم. ولی با وجودی که تو را می‌بینم چنین نمی‌کنم. ای رویای مخوف. ایا همان‌طور که جلو حس بینایی محسوس جلوه می‌کنی در مقابل حس لامسه آشکار نیستی؟ آیا تو فقط در ضمیر من به‌ صورت خنجر درآمده‌ای و خیالی هستی که از مغز پرشور آشفته ام برون امده‌ای؟ هنوز تو را مانند این خنجر که از غلاف بیرون میکشم به‌طور وضوح می‌بینم. تو مرا به طرفی که می‌خواستم بروم هدایت می کنی و اسلحه‌ای را که می‌باید به کار برم نشان می‌دهی؛ یا چشمانم مورد طعن و تمسخر حواس دیگر قرار گرفته پا چشمانم به تمام حواس دیگر می‌ارزند! هنوز هم تو را می‌بینم. روی تیغه و دسته‌ات قطرات خونی پیدا شده که پیش‌تر نبود! اینها همه خیال است! چپزی جز قصد خونین من نیست که این دنیا را چنین پیش چشمم ظاهر می‌سازد.اکنون نیمی از جهان مرگبار به نظرم می‌رسد و رویاهای پلید و هولناک آرامش خواب را مختل می‌سازند.

ای زمین استوار و اطمینان‌بخش. صدای پایم را مشنو! مبادا سنگ‌های تو جایگاه مرا با سر و صدای خود فاش کنند و هول و هراسی را که متناسب این لحظه است از آن بربایند. مادامی که سخنان تو طئه‌آمیز ادا می‌کنم او هنوز زنده است. این سخنان برای عملی که باید با حرارت توأم باشد باد سری بیش نیست. [صدای زنگ شنیده می‌شود] من می‌روم و کار را خاتمه می‌دهم. صدای زنگ مرا می‌خواند. ای دنکان. صدای آن را مشنو چون صدای زنگی است که تو را یا به بهشت یا به دوزخ احضار می‌کند [خارج می‌شود]

لازم به ذکر استت داوطلبان محترم میتوانند اجرای خودشان از این تک گویی را براساس هر ترجمه ای از نمایش نامه «مکیث» که در دسترس دارند بازی کنند اما اجرای این تک گویی اجباری است.

زمان و مکان آزمون عملی مجموعه موسیقی (آهنگسازی- نوازندگی موسیقی ایرانی- نوازندگی موسیقی جهانی موسیقی شناسی) کد ۱۳۶۰

– زمان آزمون های عملی:

نوازندگی جهانی همه داوطلبان خانم و آقا روز پنجشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۲

آهنگسازی: آزمون تشریحی آهنگسازی برای همه داوطلبان آقا و خانم روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ (شروع آزمون تشریحی ساعت ۸ صبح). آزمون عملی همه داوطلبان خانم بعد از آزمون تشریحی همان روز شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ و همه داوطلبان آقا روز یکشنبه ۱۴۰۲/۰۴/۲۵

نوازندگی ایرانی: همه داوطلبان خانم روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ و همه داوطلبان | آقا روز سه شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۲۷

موسیقی شناسی: همه داوطلبان خانم و آقا الف تا ژ روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ و داوطلبان آقا (س تا ی) روز سه شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۷

– مکان آزمون عملی

تهران- خیابان انقلاب- خیابان قدس- روبروی خیابان طالقانی- درب شرقی دانشگاه تهران- پردیس هنرهای زیبا- گروه موسیقی

شیوه امتحانی مجموعه موسیقی (کد ۱۳۶۰)

۱- آزمون سرایش و شنوایی:

  • برای داوطلبان رشته نوازندگی موسیقی ایرانی

الف: سرایش:

– خواندن ملودی در گام‌های ماژور
– خواندن ملودی در گام‌های مینور یا مدهای ایرانی

ب: شنوایی: تشخیص فواصل هارمونیک
ج: ریتم خوانی (اوزان ساده و ترکیبی)

  • برای داوطلبان رشته نوازندگی موسیقی جهانی

الف: سرایش:خواندن ملودی در گام‌های ماژور و مینور

ب: شنوایی: تشخیص فواصل هارمونیک

ج ریتم خوانی (اوزان ساده و ترکیبی)

  • برای داوطلبان رشته آهنگسازی

الف: سرایش: خواندن ملودی در گام‌های ماژور و مینور

ب: شنوایی: تشخیص فواصل هارمونیک، تشخیص آکوردهای سه صدایی

ج: پیانوی عمومی: اجرای یک قطعه از دوره کلاسیک یا رومانتیک

  • برای داوطلبان رشته موسیقی شناسی

الف: سرایش: خواندن ملودی در گام‌های ماژور مینور یا مدهای ایرانی
ب: شنوایی تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک
ج: ریتم خوانی (اوزان ساده و ترکیبی)
د: اجرای موسیقی (آوازخوانی و یا نواختن یکی از سازهای موسیقی ایرانی جهانی یا محلی)

۲- آزمون تخصصی

  • برای داوطلبان رشته موسیقی ایرانی

ساز تخصصی: (سازهای تار، سه تار، سنتور، نی، کمانچه، قانون، عود، قیچک)
الف: ردیف نوازی: انتخاب دو دستگاه و دو آواز (یا سه دستگاه) توسط داوطلب (یکی از ردیف های میرزا عبدالله، میرزا حسینقلی،علی اکبر شهنازی، ابوالحسن صبا یا عبدالله دوامی)
ب: بداهه نوازی: آشنایی با کل ردیف موسیقی ایرانی و بداهه نوازی بر اساس نظر هیئت داوران
ج: قطعه نوازی (آمادگی اجرای حداقل سه قطعه ضربی بدون کلام از رپرتوار کلاسیک موسیقی ایرانی)

د: جواب آواز: اجرای جواب آواز به شیوه کلاسیک (اجرای عینی آواز خواننده)
ه: دشیفراژ

  • برای داوطلبان رشته موسیقی جهانی

ساز تخصصی: (سازی از خانواده های بادی، چوبی، بادی برنجی، زهی، پیانو، گیتار و هارپ)
الف: اجرای سه قطعه از چهار دوره باروک،کلاسیک رمانتیک و معاصر (یکی از قطعات به طور کامل اجرا شود).

ب: داوطلبان غیر ساز پیانو گیتار و هارپ موظفند رپرتوار خود را با همراهی ساز پیانو اجرا کنند.

ج: دشیفراز: اجرای یک قطعه از روی نت با انتخاب هیئت داوران برای داوطلبان نوازندگی پیانو هارپ و گیتار ضروری است.

د: داوطلبین ملزم به اجرای رپرتوار تعیین شده از حفظ و بدون استفاده از نت قطعات میباشند (توجه شود اجرای از روی نت برای داوران قابل قبول نخواهد بود).

  • برای داوطلبان رشته آهنگسازی

الف: آزمون کتبی: نوشتن قطعاتی در بافتهای مونوفونیک،هموفونیک، پلی فونیک در فرمهای دو و سه بخشی، روندو، تم و واریاسیون و تنظیم برای ارکستر سمفونیک یا آنسامبل تعیین شده توسط ممتحنین (هیئت داوران)
ب: لازم است داوطلبین یک تم و سه واریاسیون به سبک دلخواه برای پیانو نوشته و در روز آزمون اجرا کنند.

  • برای داوطلبان رشته موسیقی شناسی

۱- مصاحبه علمی، ۲- بررسی سوابق پژوهشی و تحصیلی، ۳- درک مطلب زبان تخصصی، ۴- بررسی پروپوزال و اهداف پژوهشی.

رشته عکاسی از کدرشته امتحانی ۱۳۵۸

ضروری است کلیه متقاضیان محترم اصل مدرک شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه) و پرینت کارت ورود به جلسه را به همراه داشته باشند.

داوطلبان محترم ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از آوردن همراه خودداری نمایند.

حضور متقاضیان محترم نیم ساعت قبل از زمان اعلام شده ضروری است.

نحوه حضور داوطلبان به تفکیک خواهران و برادران و بر اساس حرف اول نام خانوادگی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به شرح زیر است:

زمان آزمونمحل برگزاریتوضیحات
 چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۲خیابان انقلاب

خیابان ۱۶ آذر

دانشگاه تهران
دانشکدگان هنرهای زیبا 

ضروری است کلیه متقاضیان محترم مدارک زیر را به همراه داشته باشند.

رزومه فعالیت های عکاسی و هنری (متکی بر مدارک و گواهی های مربوطه)

ارائه آثار عکاسی (پورتفولیو) ضبط شده بری روی گوشی تلفن همراه، لب تاپ شخصی، یا پرینت بر روی کاغذ معمولی 

برادران صبح و بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۱ مردادماه براساس تقسیم بندی زیر
از حرف اول نام خانوادگی الف تا خ ساعت ۹ صبح
از حرف اول نام خانوادگی د تاع ساعت ۱۰ صبح
از حرف اول نام خانوادگی غ تا ل ساعت ۱۱ صبح
از حرف اول نام خانوادگی م تا ی ساعت ۱۴ بعد از ظهر
پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۴۰۲
خواهران صبح و بعد از ظهر روز پنجشنبه ۱۲ مردادماه بر دانشکده هنرهای تجسمی 
اساس تقسیم بندی زیر
از حرف اول نام خانوادگی الف تا ج ساعت ۹ صبح از حرف اول نام خانوادگی تا س ساعت ۱۰ صبح
از حرف اول نام خانوادگیش تا ک ساعت ۱۱ صبح از حرف اول نام خانوادگی گ تا ساعت ۱۴ بعد از ظهر

ج) متقاضیان در صورت داشتن سوال میتوانند از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی http://request.sanjesh.org اقدام نموده و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۲۱۶۳ در میان بگذارند. بدیهی است به تمامی مواردی که از طریق دیگری واصل،شود هیچ ترتیب اثری داده نخواهد شد.

 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
rose
خرداد ۱۳, ۱۴۰۳ ۱:۲۴ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر
سوال من اینه که آیا مصاحبه رشته عکاسی هم جزو آزمون های پروژه دار محسوب میشه یا خیر؟ با توجه به اینکه نهایتا ۲ ازمون پروژه دار رو میتونم شرکت کنم